DEGRAAF ió de/boodóekop »ave\aar eeft DE SPECIALIST Graag gedaan! SPAR Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapeiie. Augustus 2007 - pagina 1 De SKR bedankt onderstaande bedrijven voor sponsoring van een groep kinderen of het plaatsen van een advertentie! Dick Pak - Dorpsstraat 19 - Moerkapeiie Tel. 079-5931355 verheul Kapsalon Verheul Dorpsstraat 33 - Moerkapeiie Tel. 079-5931428 Schildersbedrijf Ton Verschoor Moerkapeiie. Tel. 079-5932304 Lieve mensen, dankzij de vele giften die wij mochten ontvangen en de financiële steun van bedrijven, heb ben wij ruim 300 kinderen een onvergetelijke 5-daagse vakantie kunnen bieden! Namens al die kinderen bedankt, Emmy Noordam. Al meer dan 7 jaar steunen wij van harte het werk van de SKR! Ook wij steunen van harte het SKR vakantieproject! SKR Vakantieprojecten RIEN% BOGERD BOUWBEDRIJF Tel. 079-5931240* Fax. 079-5932391 <y Markten te: Moerkapeiie - Rijsenhout "o- Nieuwveen - Waddinxveen U Jf? r Gespecialiseerd in B. Bakker en ZN levering aan de horeca Stichting Kinderhulp Roemenië Cafe/Snackbar "'t Wapen van Moerkapeiie" Moerkapelse Zijde 12a Moerkapeiie - Tel.079-5933634 Voor de 4e. keer heeft de SKR een vakantieproject georganiseerd in het bergdorp Carari. Over een periode van 6 weken konden ca. 300 Roemeense kinderen genieten van een onbezorgde 5-daagse vakantie. Dit jaar waren de kinderen uit de dorpen Birghis, Rosia, Nou, Comatel, Daia en Casolt aan de beurt. Al vroeg, vorig jaar november, zijn we begonnen aan de voorbereidingen. Afspraken over de perioden, de prijs per kind per dag, de vervoerskosten etc. moesten vooraf wel eerst goed geregeld zijn. Donderdag 21 juni is de werkgroep vanuit Nederland vertrokken. Rien v.d. Bogerd (directeur van Rien v.d. Bogerd transporten en Mostert transport) heeft kosteloos gezorgd voor een verlengde Mercedes Vito zodat de complete ploeg in een royale auto kon vertrekken. De werkgroep had als eerste doel: het vakantieproject (technisch) voorbereiden en als tweede: de punt jes op de "f voor het hulptransport 2007. Met deze groep (Bram Noordam, Aad v.d. Velde, Piet Hoogerdijk en Bert Tuitel) reisde ook Emmy Noordam mee omdat zij de gehele periode van zes weken in Carari het project zal leiden en dus niet per vliegtuig naar Roemenie hoefde te reizen. De eerste vakantiedag maandag 25 juni... Al heel vroeg vertrek je van huis, wel of niet uitgezwaaid. Je hebt een lange rit voor dc boeg en dit jaar was het soms 40 graden. Dan moet je overstappen in kleine vrachtwa gentjes met 4-wielaandrijving anders kom je niet boven, je weet als kind toch niet wat er gebeurt. De grote jongens vinden het wel spannend. Je komt aan in Carari en merkt dat de temperatuur veel aangenamer is. Je ziet al dat speelgoed tafeltennis, voetbalspel, sjoel- Twee vakantiehuizen in Carari, schitterend gelegen op 1420 m. Wekelijks verbleven hier ca. 50 kinderen en 14 volwassenen incl. de keukenstaf. Zonnepanelen zorgen voor de basisverlichting en er is een aggregaat aanwezig voor o.a. koe ling, vriezers e.d. In het huis met het rode dak werden de maaltijden gebruikt. Het andere huis werd o.a. gebruikt voor binnenhuispelen, zang, dans,enz. bakken (nooit gezien) puzzels, poppen, auto's enz. Ze willen meteen spelen.Maar je wordt eerst in groepen gedeeld. Dan handen wassen en aan tafel voor je eerste maaltijd. De vol gende verrassing: er liggen messen en vorken, moet je daar mee eten.., hoe? Ze loeren naar de leiding en proberen het na te doen. Na het eten worden de kampregels uitgelegd en je kamer aangewezen. Verbazing alom, een bed een mooi groot bed voor jou alleen, even springen, mooi, mooi. Dan snel naar de spelen, eindelijk kan je alles uitproberen. Er is wel een lastige regel: eerst opruimen voor je aan iets anders begint., maar je wilt alles tegelijk. Opeens is er limonade en een snoepje, lekker! Maar weer een lastige regel: papiertjes in de prullenbak, nog nooit gedaan! Na het avondeten wordt er een wandeling gemaakt, dat betekent voor sommige kinderen een paar passende schoenen uitzoeken, want vele komen op slippertjes naar het kamp en boven in de bergen is dat vragen om ongelukken. Tijdens de wandeling komen ze tegen je aan lopen en voel je de kleine hand jes in de jouwe schuiven. Terug in het kamp krijgen ze een beker wanne melk, die zo van de koe komt en een banaan die nog steeds met gejuich wordt ontvangen. Dan naar bed, weer wassen en tandenpoetsen Daar sta je dan voor je grote bed, wel eng hoor, vooral voor de kleintjes. Sommige kruipen er dan toch maar met z'n tweeën in want er is ruimte zat. Thuis lig je met z'n allen soms op één matras. Nog even dollen en dan is het stil. Voor de eerste nacht is dat wel heel braaf, het waren ook wel veel nieuwe indrukken en ik vind het best, een goede nachtrust kan geen kwaad! Het vakantieproject in beeld... Nadat de kinderen maandagmorgen in hun dorp zijn opgehaald wordt in Sibiu nog even een sanitaire stop gehouden. In Scasiori stappen de kinderen over in kleine 4-wheel wagentjes om dc laatste 30 kilometer naar Carari af te leggen. Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 pagina 19 toJTvwsi STICHTING Kinderhulp Roemenie I Dorpsstraat 34-2751 BA Moerkapeiie- T. 079-5941348 TRANSPORTEN B.V. BERGSCHENHOEK Hoeksekade 138 2661 JL Bergschenhoek tel. 010-5213705 =Z TRANSPORT Klapwijksezoom 346 2652 BG Berkel en Rodenrijs T. 010-5113326 M. 06-46750698 e en Fr0/. Ijzerwaren Poe-fot-z^tfartifofen SCsutslewwvicö Verfartikden - Sec-tra

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19