SPELENDERWIJS ZOEKEN NAAR ANTWOORDEN ITALIAANSE AVOND DORPSSTRAAT PYfLITIE BERICHTEN ACTIVITEITEN PROGRAMMA CHRYSANTHEMUM VOOR SEPTEMBER ACTIVITEITEN TAVERNA Witte Tentenweek succesvol afgesloten KERKDIENSTEN - 2 SEPTEMBER HOND EN BAAS SPEL BIJ VEDJ MANNENKOOR SCHEVENINGEN IN ONTMOETINGSCENTRUM BOETSEREN IN CHRYSANTHEMUM pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 nieuwerkerk Let's Dance! Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna organiseert voor vrij dag 7 september van 19.00 tot middernacht de eerste 'Let's Dance party' van het nieuwe schooljaar, een dansfeest zón der alcohol, maar met veel dansplezier! De toegang is vrij. Be there! Yoga voor jongeren Dit jaar start Taverna met les sen yoga voor kinderen van 12 tot 16 jaar in de gymzaal aan de Rijskade. Yoga is leuk om te doen en je wordt er sterk, lenig en soepel van. Ook geeft het in nerlijke rust en zelfvertrouwen. Bij yoga gaat het niet om pres tatie, wedstrijd of competitie, maar om plezier en genieten. De lessen worden gegeven door gediplomeerd yogadocente An- nemarie Scholten en bestaan onder meer uit ontspannen, stil zitten, yogahoudingen, en rek-, strek- en ademhalingsoe feningen. Voor meer informatie en opgeven: 0180-315381. Muziekworkshops Vanaf oktober gaan, onder lei ding van docent Sebas Vugt, de volgende muziekworkshops van start in Taverna: drums, basgi taar, gitaar en zang. De work shops van 15 lessen bestaan uit theorie- en praktijklessen met tot slot een spetterende eind presentatie. Voor meer infor matie en opgeven (liefst vóór 7 oktober): 06-42356647 (tus sen 16.00 en 20.00 uur) of mail sebasvugt@gmail.com. Denk er wel aan dat je je eigen muziek instrument meeneemt! NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur ds. M.B. van den Akker; 18.45 uur kand. H.M. Burggraaf. Nieuwe kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand; 17.00 uur ds. M.F. van Binnendijk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwer kerk aan den IJssel Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00- 10.00 uur Telefoon: 0900-1202150/0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Pak de riem, neem je hond mee en kom op zondag 16 september van 14.00tot 17.00 uur naar het speelveld nabij het Polderbad aan de Europalaan. Hier is een leuke hindernisbaan op gezet vol met spellen voor hond én baas. De winnaar gaat natuurlijk met een prijs naar huis: dan heb ben we het natuurlijk wel over de hond; de baas gaat naar huis met de eer. Meedoen is gratis. Voor meer informatie: 06-10798851 of info.vedj@gmail.com. Deze activiteit stond eerder op de agenda, maar moest door het slechte weer verzet worden. Mocht het deze dag nu weer regenen dan wordt de activiteit naar de agenda van 2008 verplaatst. Door Erwin Versleijen Nieuwerkerk aan den IJssel - Vrij dagmiddag 24 augustus waren de laatste activiteiten van de Her vormde Gemeente op drie locaties. Kinderen in de leeftijdscategorie van 4 tot 9 jaar hebben de hele week aan tal van onderdelen mee gedaan. Er wordt iedere dag be gonnen met het zingen van liedjes gevolgd door een Bijbelverhaal. Hierover spraken de kinderen dan met de begeleiders in de speciaal opgezette tenten. Het fietsversierfeest aan de Van Heugtenlaan was dolle pret. Zo'n 90 kinderen knutselden naar harte lust en versierden hun fietsen. Be geleider Peter Wiesenekker laat de kinderen genieten en leuke dingen doen, geeft hun fantasie de loop en spoort zodoende creativiteit aan. "In hun verdere le ven krijgen ze het nog zwaar genoeg, waarom zou je ze nu dan geen plezier gunnen?". Spe lenderwijs komen kin deren in aanraking met het thema 'Reken maar!', centraal daarbij de rol van God. Opval lend is het grote aantal kinderen dat niet tot deze kerk behoort. Ze zoeken allemaal naar antwoorden, wat de Indianenfeest betekenis is van Hem, de rol van jezelf en het spanningsveld tussen personen en de ge meenschap. Geheime code In het Kerkelijk Cen trum zijn kinderen druk bezig om de geheime code van Professor S. Limmerick te kraken samen met Tineke Mul der. Door opdrachten te vervullen krijgen ze steeds een stukje van de puzzel aangereikt. Uiteindelijk vormen alle delen een getal dat leidt naar het huisnum mer van oma. Daar staat de kluis die gekraakt dient te worden. De buit? Pannenkoeken voor de bijna 70 kinderen. Door de lezingen ko men er allerlei vragen bij de kinde ren naar boven. Doet Hij altijd wat Hij beloofd? Is Hij te vertrouwen? Waarom gebeuren er vervelende dingen? Vaak komen vragen naar boven die direct te maken hebben met de privésfeer waarin het kind zich begeeft. Van eenvoudige za ken als ruzie met een vriendje of vriendinnetje tot scheidingen van ouders en het overlijden van oma of hun lievelingskonijn. Bij de Gideonschool gaat het er wat rumoeriger aan toe. Een 50 le den tellende indianenstam - onder leiding van Corneel Krijsman - is druk bezig met allerlei spelletjes, van waterballon gooien tot het aanbrengen van oorlogstekens. Vriendjes en vriendinnetjes uit de buurt lijken hier meer competitief ingesteld dan elders in de stad. Ze ker als de cowboy met pistool ten tonele verschijnt. Saamhorigheid en kameraadschap wordt al spe lenderwijs bijgebracht als de groep gaat jagen op de man. Hopelijk zal dit jachtin stinct in de toekomst niet verder worden aangewak kerd, het kan nooit de bedoe ling zijn geweest van God om naasten liefde in zo'n vroeg stadium al de kiem in Fietsversierfeest. te smoren. Kraak de code. Nieuwerkerk aan den IJssel- De win keliersvan hetOude Dorp en winkeliers vereniging H.I.M.V. organiseren voor vrijdag 14 septem ber van 18.30 tot circa 22.00 uur een zomeravondfeest in Italiaanse stijl met een optreden van Theatro Pavana (steltlopers), the Silverman (levend standbeeld) en een mime-speler. Uiteraard kan het publiek ook genie ten van Italiaans ijs en Italiaanse mu ziek. De steltlopers van Theatro Pavana Politie Hollands Midden vordert negen rijbewijzen in bij alcoholcontroles Nieuwerkerk aan den IJssel/Re- gio - De politie heeft het afgelo pen weekend negen rijbewijzen ingevorderd. De bestuurders werden bij controles betrapt op het rijden onder invloed. Bij de ademanalyse bliezen ze al lemaal boven de limiet van 220 ug/l. en boven de invorderings- grond. Die ligt op 350 ugIvoor de beginnend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l. Naast dat de bestuurders hun rijbewij zen hebben moeten inleveren, maakt de politie proces-verbaal tegen ze op. Voor één bestuur der werd door justitie direct een boete opgelegd. In Nieuwerkerk aan den IJssel werd vrijdag 24 augustus rond 23.30 uur op de Schielandweg een 33 jarige au tomobilist uit Hellevoetsluis ge controleerd. Hij kwam uiteinde lijk tot 570 ug/l. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog 22 bestuur ders van motorvoertuigen een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l. (0.88 ug/l. beginnend be stuurder) uit maar bleven onder de invorderingsgrond van 570 ug/l. 350 ug/l. voor beginnend bestuurder). Het ging hier om de plaatsen Katwijk, Sassenheim, Leiden (2x), Nieuwveen (3x), Ter Aar (2x), Zoeterwoude, Aarlan- derveen, Alphen aan den Rijn (3x), Reeuwijk (6x), Moordrecht en Stolwijk. In het belang van de verkeers veiligheid zal de politie blijven controleren op het gebruik van alcohol in het verkeer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorgcentrum Chrysanthemum van Stichting Zorgbeheer De Zellingen organiseert voor de maand september de volgende activiteiten: Inloopmiddagen 55+ Op vrijdag 7, 14 en 21 september wordt vanaf 14.30 uur de week afgesloten door gezellig met el kaar te kletsen, te sjoelen, kaar ten, biljarten of een ander spel letje te doen. De toegang is vrij; u betaalt alleen de consumpties. Franse middag Op donderdagmiddag 6 septem ber kan men vanaf 14.30 uur ge nieten van hapjes en drankjes in 'Franse stijl'voor 3,50. Crea-middag Donderdagmiddag 20 september kan vanaf 14.30 uur een geld-ca deauenveloppe in 3-D vlindermotief gemaakt worden. Zo wordt geld geven, voor bijvoorbeeld een verjaar dag, wel heel erg leuk. Voor 3,- kan men deelnemen aan deze activiteit. Wel graag zelf een schaartje meenemen. Maaltijden Dagelijks kan vanaf 11.45 uur voor 4,75 de warme maaltijd gebruikt worden in ons restau rant. Een aantal keer per maand wordt afgeweken van het gewo ne menu. Zo wordt op dinsdag middag 11 september bami ge serveerd en op dinsdagmiddag 25 september nassi. Muziekmiddag met Ferry Harris Woensdagmiddag 26 september om 14.00 uur verzorgt Ferry Har- ris een gezellige muziekmiddag. Hij zingt naast Nederlandse lied jes ook Engelse, Franse of zelfs Italiaanse nummers. De toegang bedraagt 3,50, dit is inclusief koffie/thee. Voor meer informatie en opge ven: bij de receptie van Zorgcen trum Chrysanthemum aan de Bo slaan 1 of op 0180-333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de Open Deur Dienst op zon dag 9 september om 17.00 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 zal het Chris telijk Mannenkoor 'Scheveningen' een optreden verzorgen. Domi nee Wim van der Kooy zal in deze bijeenkomst voorgaan. Het koor staat onder leiding van Jimco Zeil- stra en het orgel wordt bepeeld door André de Jager. Nieuwerkerk aan den IJssel - De boetseergroep van Zorgcentrum Chrysanthemum aan de Boslaan 1 (tijdelijke huisvesting) organiseert voor maandag 10 september van 10.00 tot 15.30 uur een Open Dag. De toegang is vrij. Na deze ken nismaking met het boetseren in klei kan men zich eventueel aan melden voor de boetseergroep, welke iedere maandagochtend bijeenkomt van 9.30 tot 11.30 uur onder leiding van docente Sara van Roon.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22