SPEELTUIN 'DE IJSSELKIDS' GAAT ER ECHT KOMEN BC IJSSELBRIDGE 'JE KUNT (N)IETS DOEN TEGEN KANKER' Pl§ L I T I E BERICHTEN PARANORMALE AVOND MET FRANCOISE WESSELIUS mediteren onder begeleiding bij vedj NIEUWERKERK Wethouder Tamara Venrooy verricht eerste symbolische handeling KIDZ KNUTSEL CLUB Collecteweek KWF Kankerbestrijding Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 pagina 23 Rijbewijs ingevorderd Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft op zondag 19 au gustus rond 19.45 uur een begin nend bestuurder, een 22 jarige man uit Schiedam, aangehou den nadat hij onder invloed te gen een geparkeerde auto op de Zilvermos was gereden. Nadat hij tegen de auto gebotst was reed hij weg. De eigenaar van de geparkeerde auto had het zien gebeuren en stapte in zijn auto om de verdachte achterna te rijden. Drie straten verder stopte de verdachte en ze keer den terug naar de plaats van het ongeval. De politie kwam intus sen ter plaatse en onderwierp de verdachte aan een blaastest. De uitslag van de ademanalyse lag boven de toegestane limiet van 220 ug/l, namelijk op 360 ug/l. Omdat de verdachte een begin nend bestuurder is werd zijn rijbewijs ingevorderd. Voor er varen bestuurders ligt de grens van inname van het paspoort op 570 ug/l voor een beginnend be stuurder op 350 ug/l. De politie maakt proces-verbaal op. Gewonde motorrijder in berm aangetroffen Een 69-jarige motorrijder uit Waddinxveen is donderdag avond 23 augustus door nog onbekende oorzaak gewond geraakt. Een voorbijganger zag rond 19.00 uur de man in de berm bij de kruising Zuidelijke Dwarsweg/Tweede Tochtweg liggen. De motor van de man lag in de sloot. De man was niet aanspreekbaar. Een traumahe likopter werd ingezet om het ambulancepersoneel medische assistentie te verlenen. De man werd met spoedtransport over gebracht naar het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Met name wil zij spreken met twee fietsers die kort voordat de melder de mo torrijder aantrof voorbijreden. Aanhouding voor huiselijk geweld De politie heeft zondag 26 au gustus rond 00.30 uur in een woning in Nieuwerkerk aan den IJssel een 46 jarige man uit Dan Haag aangehouden. De man had in de woning van zijn 45 ja rige vriendin haar en haar doch ter mishandeld en bedreigd. De politie kreeg daar een melding over en ging aan de deur. De politie moest die deur intrap pen omdat op aanbellen niet werd gereageerd. Daarop kwam de man met een stuk hout naar buiten en bedreigde de agenten ook in de woning bedreigde hij ze met glasscherven. De politie peperde de man en wist hem uiteindelijk te overmeesteren en naar het bureau overte brengen. Daar bleek dat de man ook nog 14 dagen hechtenis moest uit zitten voor een eerdere veroor deling. De verdachte heeft een dagvaarding gekregen om op 15 oktober te verschijnen voor de politierechter in Gouda. Ook de champagne is voor alle leeftijden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de drive van 20 augus tus is in de A-lijn als volgt: 1. Jolande Boorsma en Hilde de Vries 60,19, 2. Noor Valianatos en Anet Westera 58,8, 3. Aad van Riet van der Knaap 56,48, 4. Jaap Zeedijk en Anton Vorstenbosch én Emmy Schermer en Wenneke van Veldhuizen 54,4, 6. Willy van der Sluis en Hermine Vorstenbosch 53,94, 7. Wim en Edith van Calste- ren én Thea en Toon de Kort 53,24, 9. Ruud Pel en Joop Daniels 52,78, 10. Kees Mertens en Rennie Valen- tijn 52,55, 11. Maarten Boeren Hie- ke Penning 50,46, 12. Jo Staring en Gusta Morelis 50,23, 13. Wil en Jan van Rheenen 49,77, 14. Jan Saers en Aad Dijkshoorn 48,61, 15. Ans Schneider en Joke Hensema 45,14, 16. Ria de Vries en Elly Hofmeijer 44,91, 17. Piet van Schaijk en Dini Gijzen 43,29, 18. Erna Aalberts en Jan Schneider 42,59, 19. Titia en Jan Mud 42,36, 20. Kitty van Meurs en Anna Struckman 32,64. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vakantie is voorbij dus is het weer tijd voor Vedj knutseltijd. Kin deren van 4 tot 12 jaar die zin hebben om te knutselen kunnen op woensdag 19 september van 14.00 tot 16.00 uur terecht in het gebouw van Con Musica op het van de speeltuinvereniging, zich inzet voor het behoud van de 'Tor teltuin'. Dat gaat uiteraard niet vanzelf en Pluk wordt uiteindelijk erg geholpen door het planten van de 'Hasselbraam', want als je die eet, wil iedereen alleen nog maar spelen. Jip en Janneke champagne Na het overhandigen van de ca deaus verricht Tamara Venrooy de eerste symbolische handeling, wat in feite niet echt de eerste hande ling was want de aannemer was nog veel vroeger op deze maan dagmorgen begonnen. Ondanks dat was er 'champagne', om in de stijl te blijven van Annie M.G. Schmidt wel 'Jip en Janneke cham pagne', met andere woorden: zon der alcohol en daarom konden ook de kinderen het glas heffen op deze feestelijke start want voor hen is het uiteindelijk bedoeld. Vrijwilligers gevraagd De speeltuinvereniging 'De IJssel- kids' is op zoek naar vrijwilligers die willen helpen om de nieuwe speel tuin op te bouwen. Tevens zoeken zij mensen die een bestuursfunc tie willen vervullen, ledereen die graag helpt of meedenkt kan con tact opnemen met Nel van Rijn, te lefoon 0180-314272. voetbalveld van Nieuwerkerk. Thema van deze middag: Pimp je Crocs. De toegang bedraagt 2,50. Voor meer informatie: 06- 48556606 of info.vedj@gmail. com. Nieuwerkerk aan den IJssel - De collectant van KWF Kankerbestrij ding komt in de week van 3 tot 8 september weer bij u aan de deur. Thema dit jaar is 'Je kunt iets doen tegen kanker'. Met het geld dat de collectanten ieder jaar op halen, kan meer wetenschappe lijk onderzoek mogelijk gemaakt worden. Onderzoek waarmee betere en minder ingrijpende be handelingen ontwikkeld kunnen worden, waardoor voor steeds minder mensen het einde hoeft te betekenen. Elke collectant kan zich legitime ren. KWF Kankerbestrijding is te herkennen aan het rood-wit- blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie de collectant mist kan een gift over maken op giro 26000. Voor meer informatie: KWF Kan ker info lijn (gratis) 0800-0226622 of www.kwfkankerbestrijding.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een feestelijke stemming op de vroege maandagmorgen bij de locatie waar binnen een paar weken de gloednieuwe speeltuin van speel tuinvereniging 'De IJsselkids' zal verrijzen. Na een hele lange voor bereidingstijd van overleg en nog meer overleg is nu het officiële startsein gegeven voor de aanleg van de nieuwe speeltuin. Tien jaar geleden al zijn de eerste ideeen gemaakt voor een veilige en leuke speelplaats voor de jongste inwo ners van Nieuwerkerk aan den IJs sel. Inmiddels zijn de kinderen van toen nu zelf bijna ouder en kun nen hun kinderen nog dit jaar in de nieuwe speeltuin terecht. Als alles naar verwachting verloopt zal In de B-lijn is de uitslag: 1. Nel Vente en Jan Klück 68,33, 2. Ri- nus Scheele en Jan de Jong 65,21, 3. Steef Mulder en Gerard Lager waard én Alice en Frits Groene- wegen 64,58, 5. Elly Miltenburg en Bettie Zuiderwijk 61,67, 6. Riet Crone en Nel Kooijmans 57,29, 7. Loes Vink en Ina Dekker 56,04, 8. Riet Scheele en Marian Bot 54,48, 9. Mary Voorwinde en Mieke Ma- dereel 49,17, 10. Netty Koolhaas en Elly de Haan 47,92, 11. Annie Dul en Jannie Otterspeer 47,29, 12. Tonny van Schaik en Mary Smulders 47,08, 13. Wim van der Laar en Jaap Hen driks 46,67, 14. Henny Collee en Adri Schotte 46,46, 15. HuibJonge- neel en Meta de Voogd 45,21, 16. Riet Overgaag en Ben Clerx 45, 17. Clara Oosterwijk en Corrie Rosier 42,5, 18. Rini Hanssen en Ina Teeu- wen 39,58, 19. Riek Meyer en Elly van Maanen 38.96, 20. Gre Hazen- broek en Gees Twigt én Peter en Trees Hoofman 38,13, 22. An Dijk en Adri Bravenboer 35,63. Met de Hasselbraam wil iedereen spelen. de speeltuin mogelijk in oktober open gaan. "Misschien net voor de herfstvakantie, dat zou mooi zijn", aldus Nel van Rijn, een van de vrij willigers van het eerste uur. Hasselbraam Wethouder Tamara Venrooy heeft voor de bestuursleden van de speel tuinvereniging 'De IJsselkids' een cadeautje meegenomen. "Voor de welverdiende ontspanning na deze geweldige inspanning." Aldus de wethouder. Ook heeft zij nog een symbolisch cadeau voor de be stuursleden en daarvoor haalt zij het boek 'Pluk van de Petteflat' van Annie M.G. Schmidt even uit de tas. Zij verhaalt in het kort over Pluk, die net als de bestuursleden A/a jarenlange voorbereiding is het zover. Nieuwerkerk aan den IJssel - Heb je interesse of ben je nieuwsgierig naar de spirituele wereld en ben je minimaal 14 jaar oud, kom dan naar de paranormale avonden van stichting Vedj. Op deze avonden staat er een erkende paragnost voor de zaal die op veel van je vra gen antwoord kan geven op een verantwoordelijke manier. Op woensdag 26 september is Francoise Wesselius van 20.00 tot 22.30 uur te gast in gebouw Con Musica, tweede gebouw op de voetbalvelden). Zij gaat deze avond helderziende waarnemingen doen van overle den dierbaren, dus neem een voor werp of foto mee van jou overle den dierbare. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 4,50. Con sumpties aan de bar verkrijgbaar. Opgeven is verplicht via 06- 38787180 of info.vedj@gmail.com. Musica, Sportpark Dorrestein 2 (2e gebouw op de voetbalvelden) in Nieuwerkerk a/d IJssel. Voor meer informatie: www.vedj. info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vedj organiseert voor woensdag 12 september, 31 oktober en 28 no vember van 20.00 tot 22.00 uur een meditatie-avond in het ge bouw van Con Musica, sportpark Dorrestein, tweede gebouw op de voetbalvelden). Meditatie is een fijne manier om de rust in je zelf te vinden of terug te vinden. Het thema van de meditatie is elke keer anders. Na de meditatie is er gelegenheid ervaringen uit te wisselen. Meedoen kan vanaf 16 jaar; opgeven is verplicht en de kosten bedragen 10,- per avond. Zelf een matje meenemen om op te liggen. Voor meer informatie en opge ven: info.vedj@gmail.com of 06- 38787180.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23