BEKERVOETBAL EERSTE WEDSTRIJDEN VOORRONDE 00PGR0EP KIEVITEN ZONNIGE SEIZOENSOPENING KORBIS OPEN JEUGDTOERNOOI SUCCES START SCHAAKSEIZOEN SPORT 1TLETIEK Korfbal JEUGDTENNIS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2007 pagina 37 Regio - Vorige week dinsdag avond werden de eerste wed strijden in de voorronde van het bekertoernooi gespeeld. De re sultaten waren als volg. Floreant (zo)-ROHDA76 1-3. Wim van der Neut en Pieter van Dijk scoorden voor de rust na mens de ploeg uit Bodgraven. Osama Zariouh bracht de marge terug tot één treffer, waarna Wim van der Neut de eindstand bepaalde op 1-3. Moerkapelle-ONA 1-1. Tot aan de rust ging de strijd aardig ge lijk op en was het een aantrek kelijke wedstrijd om te zien. Al leen ontbraken de doelpunten. Na de rust bracht Yoeri Castano zijn ploeg op 0 -1, waarna Kamal Boutasgount zeer verdiend de Bergschenhoek - De training van de woensdagmorgen loopgroep, welke onderdeel is van de atle- tiekafdeling van de Kieviten, gaat op woensdag 5 september van start. De groep bestaat inmiddels uit een vaste kern, maar er zijn ook lopers bij die vrij recent lid zijn geworden. Ook lopers/loop gelijkmaker scoorde. Groeneweg-Be Fair 4-4. Veel doelpunten op sportpark 't Ver laat. Be Fair kwam tot driemaal toe op voorsprong, maar even zovele keren kwam de thuis ploeg erg sterk terug. Score verloop: Patrick Vermeulen 0-1 (strafschop), Menno van Dam 1-1, Arjan van Erk 1-2, Patrick Vermeulen 1-3, Menno van Dam 2-3, Arjan van Erk 3-3, Patrick Vermeulen 3-4 en Menno van Dam 4-4. Moordrecht-Floreant (za) 1-0. Jan de Joode scoorde al voor de rust de winnende treffer tegen de zaterdag derdeklasser. CVC Reeuwijk-Waddinxveen 3-2. Patrick Edelmambracht zijn ploeg op een 2-0 voorsprong, sters die nog geen lid zijn van de Kieviten, zijn welkom en kunnen een paar keer op proef meetrai- nen. Beginners, die bijvoorbeeld tot doel hebben om na een aan tal maanden vijf kilometer achter elkaar te kunnen lopen, kunnen zich aanmelden. De trainers hou den uiteraard zoveel mogelijk re- maar Richard de Jeu wist de 2-0 achterstand om te zetten in een gelijke stand. Fred van Welzenis bepaalde in de slotfase de eind stand op 3-2. Alphia-WSE 5—1. De thuisploeg kwam op een 4-0 voorsprong, alvorens Robert Speetjes de Waddinxveense eer wist te red den. Poncherello Mathalla scoor de hierna nog de 5-1. Nieuwerkerk-Barendrecht 1-3. Nieuwerkerk gaf de hoofdklas ser goed partij en kwam vlak voor de rust op een 0-1 achter stand. Na de 0-2 was het Nieu- werkerkse verzet gebroken en scoorde Barendrecht de 0-3. Bas Akkermans bepaalde met een fraaie kopbal de eindstand op 1-3. kening met de verschillen die zich in de trainingsgroep kunnen voor doen. De woensdagmorgen loopgroep verzamelt iedere week om 9.30 uur bij Tiekano aan de Hoek- sekade te Bergschenhoek op de parkeerplaats bij de klimberg. De trainingen duren ongeveer ander half uur. Voor meer informatie en aanmel den: 010- 5217397, 010-5216246 of www.dekieviten.nl. D-jeugd krijgt onderricht in het schieten op de korf van topspelers Mels Graveland en Jan Willem Hofman tijdens de clinic. Door Erwin Versleijen Waddinxveen - zaterdag 25 au gustus hield korfbalvereniging Korbis voor de eerste keer een seizoensopeningsdag op haar vel den aan sportpark De Sniep. Sinds 1965 wordt er in Waddinxveen gespeeld, de huidige vereniging bestaat sinds 1980 en telt ruim 250 leden. Marjolein ter Schaar heeft de touwtjes in handen van deze gezellige dag. Her en der praten spelers en speelsters van deelne mende teams aan de vierkamp gezellig met elkaar. Korfbal, een sport die in 1902 in Nederland is ontstaan, is een van de weinige gemengde balsporten. De ochtend werd begonnen met een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. Het middagprogramma stond geheel in het teken van de sport zelf. Op het hoofdveld trad het 3e klasse seniorenselectieteam van Korbis aan tegen ADO, Wou denberg en 2e klasser Nova in een vierkamp. Ook waren er diverse oefenwedstrijden, goed om in het wedstrijdritme te komen en op el kaar in te spelen. Rondom het veld zijn diverse clinics voor de jeugd. Bij de clinics krijgen de jeugdle den onderricht in het schieten op de korf. Verdeeld in groepjes is de D-jeugd bezig de worpen te ver beteren onder leiding van Mels Graveland en Jan Willem Hofman. Twee ervaren schutters van de club die in aanzien staan bij de jeugd. Deze groep is de toekomst van de vereniging, er zullen jongens en meisjes afvallen maar via school- korfbal toernooien ook weer nieu we leden bijkomen. Zelfs op deze dag, wat volgens ter Schaar "geen primair doel is", is er interesse voor de sport. Vrienden en vriendinnen van jeugdleden komen kijken, stel len vragen en komen dan een keer meetrainen. Korbis speelt met haar 27 teams een belangrijke sportieve rol in de gemeente, maar zeer zeker ook op sociaal gebied. Mensen zijn ge neigd om in groepen te leven in een gemeenschap. Een vereniging als deze, vormt een kleine hechte gemeenschap op zich. Als je de jeugd kan stimuleren om al vroeg met sport bezig te zijn, hebben ze er later altijd veel baat van. Niet al leen omdat je fit bent, goed met je lichaam en geest bezig bent, maar zeker ook leert omgaan met het acteren in een groep. De dag werd afgesloten meteen 1-tegen-1 wed strijd, barbecue en openingsfeest. Winnaar jongens enkel tot en met 17 jaar: Roel van Giersbergen. Meisjes enkel tot en met 10 jaar: eerste Eefje Kittel en tweede Tahnee Luns. Zevenhuizen - Van 20 augustus tot 25 augustus werd bij Tennisclub Zevenhuizen het Open Jeugdtoer- nooi gespeeld, een broedplaats voor jeugdig talent van 7 tot 17 jaar. Bloed, zweet en tranen werden ver goten. De kleinere tennissers speel den op een driekwart veld. Er liep in deze categorie een aantal heuse talenten rond. Het meisjestennis in alle categorieën was spannend. Zo ook de finale van de jongensenkel tot en met 14 jaar. De wedstrijd tus sen Coen Hoogeveen (TC Zevenhui zen) en Desley van Dorp (TC Nieu werkerk) was bloedstollend, vooral de laatste set. In de hitte renden de jongens van de ene naar de andere kant van de baan. Uiteindelijk won Desley met 1-6 6-1 7-6. Ook de jon- gensenkelfinale tot en met 17 jaar was een marathonpartij. Uiteindelijk trok Roel van Giersbergen (G.L.T.C. Be Quick) aan het langste eind met 7-5 4-6 6-3, en moest Reinier van der Houwen (L.T.V. Bleiswijk) genoegen nemen met de tweede prijs. De Zevenhuizense Duco Hoogeveen won de jongsenkel tot en met 12 jaar van Govert Kittel met 6-2 6-2. Moerkapelle - Bij schaakvereni ging Moerkapelle start vrijdag 7 september het nieuwe schaak seizoen in dorpshuis Op Moer. De jeugd start om 18.45 uur. Er zal een nieuwe beginnersgroep gevormd worden en hierin is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf zes jaar. Er wordt lesgegeven volgens de Stappenmethode van de KNSB. De volwassenen starten op deze vrijdag vanaf 20.00 uur met de eer ste ronde van de onderlinge com petitie. Er wordt op verschillende niveaus geschaakt; zowel begin ners als gevorderden zijn van wel kom. Voor meer informatie: 079- 5932338 of 06-20861426.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 37