Zevenhuizen- MELD NU UW KLUS AAN! Gemeente Ruimtelijke Ordening N N N RAAD EN COMMISSIES WELSTAND GROOT ONDERHOUD OP ALLE BEGRAAFPLAATSEN Middelbare scholieren en automobilisten opgelet TIJDELIJK FIETSPAD NOORDELTJKE DWARSWEG RICHTING WADDINXVEEN ^ÉjlsÉf Aanvragen bouwvergunning: Bouwvergunningen: Vrijstellingen: MAKE A DIFFERENCE DAY rt _l K7~ :T.' L ij Uitkijken Hart van Holland 29 augustus pagina 4 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Vergaderschema Let op Commissie I Commissie II Raad 5 september 2007 om 19.30 uur 5 september 2007 om 21.00 uur of zoveel later als de vergadering van commissie I is beëindigd. 18 september 2007 Openbare vergadering regionale wel standscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 4 september 2007 in het gemeentehuis te Waddinxveen tussen 15.00 uur-17.00 uur. De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internati onaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgrif- fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Op de agenda van Commissie I onder andere: - Gemeenschappelijke regeling Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias - Startnotitie bestemmingsplan Zuidpias-West - Procesvoorstel onderzoek verplaatsing bedrijfsterrein Zevenhuizen - Voorbereidingsbesluit aanleg bermsloot Omleidingsweg N219 - 3e herziening van het bestemmingsplan Landelijk Gebied 1990, voor het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen en het ongegrond verklaren van de ingediende zienswijze - Ie herziening (reparatie) van het bestemmingsplan Eendragtspolder - Wijzigen van de statuten van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen-Moerkapelle - Modernisering Wet op de Sociale Werkvoorziening Op de agenda van Commissie n onder andere: - Jaarrekening 2006 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen - Jaarrekening 2006 van de Stichting Dorpshuis Moerkapelle - Plaatsen van een herdenkzuil op de algemene begraafjplaats Zevenhuizen en het in verband daarmee wijzigen van de Verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten 2007 - Krediet herinrichting Ringvaartpark - Bekostigingsbesluit riolering woningen en glastuinbouwbedrijven buitengebied - Aanpassen exploitatiebudgetten 2007 De complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek inge richt met gemeentelijke informatie. Tevens leunt u deze stukken raadplegen via de ge meentelijke website. Vanaf oktober 2007 wordt op alle begraaf plaatsen in Zevenhuizen-Moerkapelle groot onderhoud gepleegd. Er wordt dan begon nen met het ophogen van ernstig verzakte graven en waar nodig, met het opnieuw stellen van gedenktekens op graven. Dit gebeurt op alle begraafplaatsen. Wilt u we ten om welke graven het gaat Raadpleeg dan de tekeningen op de publicatieborden van de begraafplaatsen in Zevenhuizen en Moerkapelle. De op te hogen graven en de te stellen gedenktekens op de graven zijn hierop aangegeven. Daarnaast worden ter plaatse de werkzaamheden aangegeven met bordjes. Voor nadere informatie kunt u zich wen den tot de beheerder van de begraafplaats, de heer J. Stofbergen, telefoonnummer 0180637773. Volgende week beginnen de scholen weer. Dat betekent dat op weg naar school in Waddinxveen vanuit Zeven huizen er rekening gehouden moet worden met een nieuwe situatie. De Noordelijke Dwarsweg is nu ook voor fietsers afgesloten en er is een tijdelijk fietspad aangelegd door Pro- rail. De afspraak met Prorail was dat er op de plek van de aansluiting op de Bredeweg een verkeerslichtinstallatie zou komen. Deze is nog niet gereali seerd. Wel zijn er andere maatregelen genomen als het plaatsen van 30 km borden, waarschuwingsborden voor overstekende fietsers en een puinver- harding in de tussenberm. De gemeente is in overleg met Prorail om te kijken of dit voldoende is en wat er nog meer gedaan kan worden. Voor alle weggebruikers: geef elkaar de ruimte, let goed op en pas uw gedrag aan aan de situatie ter plaatse In de periode van 16/8/2007 t/m 23/8/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: - Bierhoogtweg 17, 2761JH Zevenhuizen, plaatsen dieseltank (BR/2007/0062) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrij stelling verleend: verzonden: 17/8/2007: Moerdijkstraat 17,2751 BE Moerkapelle, vergroten woning achterzijde (BR/2007/0050); Zuideinde 22,2761 DB Zevenhuizen, oprichten serre (BL/2007/0029); Nijverheidstraat 13,2751 GR Moerkapelle, veranderen gevel en plaatsen kozijn(BL/2007/0030); Zaaipad 8,2761 KD Zevenhuizen, plaatsen buffertank (BR/2007/0049) verzonden: 17/08/2007: Dorpsstraat 206, 2761AKZevenhuizen, vrijstelling van de gebruiksvoorschriften voor het gebruik van het pand als snoep- en cadeauwinkel met de mogelijkheid om koffie of thee te schenken. Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij het college van burgemeester en wethouders be zwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de ge volgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het des betreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Beroep Belanghebbenden kunnen op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht, binnen 6 weken na toezen ding van het besluit tot vrijstelling, een beroepschrift indie nen bij de Rechtbank, sector Bestuursrecht, postbus 30302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8 30-12,00 uur Publieksïaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.Ó0 tot 19 30 uur Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Regio - Vrijwilligerswerk staat centraal tijdens de derde 'Make a difference Day (MADD)' op vrijdag 2 en zaterdag 3 november. Duizenden Nederlanders steken dan de handen uit de mouwen bij talloze vrijwilligersactiviteiten in heel Nederland, ledereen kan meedoen: individuen, scholen, bedrijven, ge meenten, vrijwilligersor ganisaties en -centrales. Deelnemen kan door vrij willigersactiviteiten aan te melden of te zoeken in de klussendatabase op www. makeadifferenceday.nl. Deze database is sinds 28 juni online. Make a Difference Day wordt sinds 2005 in Neder land georganiseerd naar Engels en Amerikaans voorbeeld. In 2006 zetten ruim 37.000 vrijwilligers en VIPS (waar onder diverse leden van de Koninklijke Familie en de regering) zich in bij bij één van de bijna 1300 projec ten die aangemeld waren op de klussendatabase op de website of bij de tal loze andere initiatieven in het land. Ruim 12.000 daarvan wa ren actief bij één van de 300 natuurklussen van de Natuurwerkdag, waarmee MADD samenwerkt. Hoe werkt MADD? MADD vindt vooral lokaal plaats. Kan het buurthuis een likje verf gebruiken? Ligt het park al tijden vol met hondenpoep? Is het tijd voor een straat krant waarin de bewoners zich aan elkaar voorstel len? Moet er in een natuur gebied nodig gesnoeid worden? Kan het dierenasiel hel pende handen gebruiken? Heeft de plaatselijke bud- dyzorg wat meer aandacht nodig? ledereen die in zijn om geving iets wil aanpakken kan activiteiten aanmel den in de klussendatabase op www.makeadifferen- ceday.nl. Bezoekers van de site kunnen zien welke activiteiten er in hun regio plaatsvinden en zich bij de organisator van een klus aanmelden. Aflevering tweeentwintig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Meneer en mevrouw staan op het punt om over te steken op een gevaarlijke plek. Mevrouw ziet haar kans schoon en rent naar de andere kant. Meneer zegt nog snel dat hij Hofman heet. En ik brul nog dat ze misschien in de krant komen. Het Hart van Holland! Ik pieker over drempels, zebrastrepen en verkeerslichten. Ik wil witte verf hebben om op de weg te schreeuwen. Hier steken mensen over!

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4