EEN KRALENUITZENDBUREAU IN DE DORPSSTRAAT?! .ANm& KLUCHT MOLENVRIENDEN BINNEN DAG VOLGEBOEKT REACTIE VAN DE GEMEENTE ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ^ex/EMU! II7R\i7MOERKAPELIE^ KERKDIENSTEN 2 SEPTEMBER MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN °66y->Qd° Molenvrienden ook aanwezig tijdens Oogstfeest IJ l VAN ZEVENHUIZEN NAAR WADDINXVEEN OP DE FIETS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. C. Haasnoot; 19.00 uur ds. L.C. de Borst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst. Geref. kerk 9.30 uur drs. Th. Fossen - Den Dolder. Vrij. Pro. 10.30 uur ds. K.J. Holtzapffel. R.K. gemeen schap euch. Viering in dorpshuis Swanla 11.15 uur pastor Ad v.d Helm. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds. A.B. van der Heiden. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. J. van Rossem; 18.30 uurds. J.C. de Groot. Herv. Gem. 9.30 uur C. Boele; 18.30 uur M.J. van Oordt. Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00- 8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@ dvn.nl, voor alle vragen over diabe tes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen maatschappelijk werk Kwadraad, Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zeven huizen, maandag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl, www. nfo@stichtingkwadraad.nl. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk Moerkapelle Weideplant- soen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182-594710. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorg lijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoortij den: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gou da, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gou da ingang van Jan Beaumontstraat Voor het maken van poliklinische afspraken is elke polikliniek recht streeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegaf- delingen van 13.30 -14.30 uur en van 18.00-20.00 uur. Zevenhuizen - In het voormalig pand van het Snoep Kadowin- keltje komt een nieuwe winkel. Menigeen heeft zich waarschijn lijk al afgevraagd wat daar komt: Er hangt een lichtbak met 'Animo Uit- zendburo', voor het raam staat een bord met 'De Work Shop, kra len, hobby en ka- doshop' en er lig gen knuffels in de etalage. Een uit zendbureau met hobby en cadeauartikelen? Een kralenuitzendbureau? Morgen wordt de nieuwe winkel geopend en kan iedereen zelf gaan kijken wat het geworden is. "In het achterste gedeelte van de winkel is het uitzendbureau", ver telt Anita Korevaar, die samen met haar man Marco eigenaar is van Ala Nieuwerkerk aan den IJssel nu ook vestiging in Zevenhuizen. de nieuwe winkel. "Het voorste gedeelte is mijn ding: een winkel met hobbyartikelen en cadeauarti kelen." Het echtpaar is afkomstig uit Nieuwerkerk aan den IJssel en heeft daar ook al een uitzendbu reau en een hobbywinkel. "We wilden uitbreiden en zijn lang zoekende geweest naar een nieu we locatie. Toen deze winkel vrij kwam, hebben we meteen gerea geerd." Ontstaan In 1995 zijn zij samen gestart met Animo Uitzendburo. (Animo staat voor Anita en Marco). In 2000 is dat uitgebreid met opleidingenin stituut Denkwijzen "We begonnen met computer- en talencursussen. Dat is later uitgebreid met cursus sen voor lichaam en geest, zoals Yoga en Reiki, en creatieve cursus sen. Door deze cursussen kwam ook de vraag of we de hobbymate rialen konden leveren. Uiteindelijk hebben we een lokaal omgebouwd tot winkel en zo is de Work-Shop ontstaan." Sinds twee jaar geeft Anita ook workshops voor kin derfeestjes, vrijgezellendagen of vriendinnendagen en bedrijven. Aanbod Inde nieuwe winkel in Zevenhuizen worden naast hobbymaterialen zoals mallen, papier en kralen ook cadeauartikelen verkocht. "Ik zoek dingen die iets bijzonders hebben en betaalbaar zijn. Bijvoorbeeld de knuffels van Dushi: ieder dier staat voor een bepaalde eigenschap. Een dolfijn voor doorzettingsvermo gen en een kip voor pure liefde." Ook tassen, zowel dames-, tiener en kindertassen en telefoontasjes zijn in het assortiment te vinden, maar ook kinder- en kraamcadeau- tjes zoals badcapes. In een ruimte achter de winkel/uitzendbureau wil zij ook creatieve workshops gaan geven. "Er komt een pro gramma met vaste data, waarop ingeschreven kan worden, maar als men met een groepje mensen iets speciaals wil doen, kan er ook een programma op maat gemaakt worden." Ook kinderfeestjes met een creatief tintje, zowel op loca tie als bij de winkel behoort tot de mogelijkheden. De winkel wordt morgen, donder dag 30 augustus geopend. Anita en Marco hebben hoge verwach tingen van de nieuwe winkel. "We verheugen ons erop om in Zeven huizen aan de gang te gaan. We hebben er veel zin in." Voor meer informatie: www. dework-shop.nl en www.denkwij- zer.nl Zevenhuizen - Niemand kan het ontgaan zijn, ook in Zevenhuizen- Moerkapelle waar zich de enige nog werkende Molenviergang ter wereld bevindt, is 2007 het Jaar van de Molens. In de wetenschap dat 'een stille molen geen meel maalt' heeft de Vereniging Molen vrienden in het Rottemerengebied 'de molens naar de wind gekeerd' en een aantal activiteiten in gang gezet die onder andere op de Na tionale Molendag resulteerden in een gratis kleurige wandel- en fietsroute. Op 7 september volgt het klapstuk van het jaar, namelijk een uitvoering van Theatergroep 'De Kale', met de 'De Klucht van de Molenaar'. Nu loopt het bestuur zeker niet met molentjes, en ook heeft het geen klap van de molen gehad, maar toch werd besloten deze klucht van Bredero (1585-1618) gratis aan te bieden aan de leden en sponsors van de Vereniging Molenvrienden. Dat was 'koren op de molen' van veel leden, en 'de molen was subiet door de vang', met andere woorden: er was geen houden meer aan. De animo was enorm, maar Theater Swanla be schikt slechts over 225 plaatsen, terwijl een complete schouwburg gevuld zou kunnen worden. Bin nen één dag was het theater vol geboekt en moest het principe van 'die het eerst komt, die het eerst maalt' noodgedwongen van toe passing worden verklaard. Vele leden, waarvan de post en de postbode net iets eerder was, hadden geluk, anderen bleken toch nog te laat te zijn. Onder het motto 'dat zullen we God en de molenaar laten scheiden' hoopt het bestuur dat de ongelukkigen begrip zullen hebben voor de van opzet strikt neutrale actie, ook al ligt dit 'als een molensteen op het bestuurshart'. Een kleine hoop voor een aan tal wachtenden is er nog steeds, want bij verhinderingen, ook al zijn ze niet talrijk, wordt de volgorde van de wachtlijst ge hanteerd, waardoor geen en kele plaats onbezet zal blijven. De klucht Gerbrand Adriaensz. Bredero schreef het stuk 2 jaren voor zijn dood, en het kan met recht een meesterstuk genoemd worden. Met de originele tekst als uit gangspunt speelt Theatergroep De Kale een bruisende versie van deze klucht. Een uiterst levenslustige molenaar neemt het niet zo nauw met de huwelijkstrouw, maar loopt uiteindelijk in zijn eigen val. Dit gegeven zorgt op zich natuurlijk al voor hilarische ta ferelen, maar vooral Bredero's bloemrijke taalgebruik maakt het stuk zo onweerstaanbaar. De avond begint op vrijdag 7 september om 19.30 uur in Theater Swanla, Burg. Klink- hamerweg te Zevenhuizen. Voordat de klucht begint houdt de van TV en radio be kende regionale weerman Leen de Koning een lezing over 'het weer in de polder'. Meer leden Doel van het Jaar van de Mo lens, en in het bijzonder van de Vereniging Molenvrienden in het Rottemerengebied, is om méér molenvrienden, leden en geld te genereren. Er valt veel te vieren, maar de Vereniging heeft ook zorg om de molens, want met name de dalende overheidssteun zorgt voor een ernstige bedreiging van het be heer en onderhoud. Lid worden kan heel eenvoudig via: johan@bovenmolen.nl of csar- neel@wxs.nl en 'alles sal reg kom' (Bredero). De Vereniging Molen vrienden in het Rottemerenge bied zal tijdens het Oogstfeest in Zevenhuizen op 1 september met Theatergroep De Kale speelt Bredero ieptemo 9,30 uu een interessante stand vol gadgets aanwezig zijn. Ook daar kunt u zich als lid voor slechts 10,= per jaar laten registreren. Dit project is in het Jaar van de Molens 2007 mo gelijk gemaakt door een bijdrage van de Provincie Zuid-Holland. Het Jaar van de Molens 2007 wordt ge coördineerd door het Erfgoedhuis Zuid-Holland. Naar aanleiding van de verkeers situatie bij de aansluiting van het tijdelijk fietspad vanaf de Noorde lijke Dwarsweg op Bredeweg ter hoogte van spoorwegovergang Waddinxveen geeft Burgemeester mr. J.C.G. Fijen een reactie namens de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle: "Nu de Noordelijke Dwarsweg ook voor fietsers is afgesloten en het tijdelijke fietspad al door Pro Rail is opengesteld hebben wij afgelo pen donderdag helaas geconsta teerd dat de oversteekplaats op de Bredeweg niet voldoende veilig is. In het verleden is de afspraak met Pro Rail gemaakt dat er een verkeerslichtinstallatie zou komen. De gemeente heeft direct contact gezocht met Pro Rail om onze zorg uit te spreken. Volgens Pro Rail blijkt een tijdelijke verkeerslicht installatie echter nu niet goed te realiseren vanwege de afstemming met de spoorwegovergang. Wel is een pakket maatregelen aange kondigd, die vrijdag jongstleden is gerealiseerd. Zo zijn er 30 km borden op de Bredeweg geplaatst in beide richtingen, er is een bord geplaatst met de aanduiding 'let op overstekende fietsers' en er is een puinverharding aangelegd in de tussenberm, zodat het tijdelijke fietspad beter ontsluit. Op dit mo ment zijn we nog in discussie om te kijken of dit voldoende is en wat er nog meer gedaan kan worden. Wij vinden dat de verkeerssituatie voor de gebruikers van het tijde lijke fietspad namelijk zo veilig mogelijk moet zijn, te meer omdat de scholen volgende week begin nen." Zevenhuizen - U leest en bekijkt een impressie van de fietstocht van Zevenhuizen naar Waddinxveen zoals uw verslaggever die maakte op maandag 27 augustus rond de klok van 7.45 uur. Volgende week is het weer iets donkerder en drukker in het verkeer. Dan gaan de schoolkinderen deze route rijden. Velen voor het eerst. Je hoeft geen kwartier te observeren bij de onoverzichtelijke oversteekplaats om met grote onrust stil te staan bij de mogelijke gevolgen van deze opmerkelijk onveilige situatie. Het nieuwe fietspad. Naar Bleiswijk ga ik liever terug. Een mooi glad wegdek en dito uitzicht. De eerste, onbedoelde, over- steekmogelijkheid. De tweede. Ook niet voor fiet sers bedoeld. De trein raast voorbij. Einde fietspad. En nu? Daar door het grind... wèl voor fietsers bedoeld. Veel verkeer, snelle bochten en veel geduld hebben als fietser. Nog even wachten.. Volgens omwonenden gaan veel fietsers hier rijden... ...om hier over te steken en hun weg te vervolgen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 5