NIEUWE MOTORZAAK IN ZEVENHUIZEN ORIGINELE OOGSTFEESTACTIE BIJ DE WERELDWINKEL WIN EEN LUCHTBALLON VAART BIJ L0NRADI0 LEEN VAN WENSEM JONGE DUIVEN KAMPIOEN BRIDGEN KANTKLOSSEN - NIET ALLEEN OP HET OOGSTFEEST START NATURISTISCH ZWEMMEN pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 Naast onderhoud, reparatie en reviseren ook taxaties van alle merken motoren. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Ex-motorcros ser Ron van der Plaats heeft een nieuwe zaak geopend naast de Weikoop aan de Noordelijke Dwarsweg. Hij verkoopt nieuwe en gebruikte motoren en ook voor reparatie en onderhoud kunnen motorrijders bij hem terecht. Sinds 1991 heeft Ron van der Plaats zijn bedrijf gehad in een boeren schuur aan het Zuideinde. Na 16 jaar heeft hij nu een mooie lichte en ruime toonzaal. "Hier komt al les veel beter tot zijn recht." De motoren staan glimmend gepoetst te pronken in de showroom: ver schillende merken zoals KTM, Kawasaki, Honda, Yamaha en Su zuki. In principe verkoopt hij alle merken."We waren al een tijdje op zoek naar een mogelijkheid om wonen en werken bij elkaar te hebben. Het huis met schuur had al een bestemming voor detailhan del, dus ik kon hier zonder proble men mijn motorzaak beginnen", vertelt Ron. De nieuwe bedrijfsruimte is ge bouwd door Holabouw BV uit Moerkapelle, Ron's sponsor uit zijn crosstijd. Achterin is de werkplaats voor onderhoud en reparatie van de motoren en voorin is de show room waar de modellen voor de verkoop staan opgesteld. Klanten kunnen, terwijl ze wachten, een kopje koffie drinken aan een grote houten stamtafel: "Die heb ik van restaurant de Strandgaper gekre gen, en de stoelen komen uit café Hof van Holland dat van mijn ou ders is!" Ron vergelijkt dagelijks de prijzen op internet: "We re gelen verkoop, maar ook inkoop van motoren. We hebben hier diversen modellen staan. Staat het gewenste type motor er niet bij, dan kunnen wij er één opzoe ken bij collega dealers tegen een scherpe prijs. Ik probeer altijd concurrerende prijzen te bieden. Zo zijn mijn prijzen altijd geweest en zo zullen ze ook blijven. Maar ik verlies ook de prijs-kwaliteit- verhouding niet uit het oog: ik verkoop liever een motor uit 1990 die er nog uitziet als een plaatje, dan één uit 2005 die er niet meer uitziet." Zevenhuizen - Kantkloskussens worden niet alleen voor het oogstfeest uit de mottenballen gehaald. Kantklossen is voor duizenden Nederlanders een hobby en ook als kunstvorm is het in ontwikkeling. In Zeven huizen komt iedere tweede en vierde dinsdagmiddag van de maand een groepje samen in huiselijke kring. Deze groep heeft nog plaats voor enkele nieuwe cursisten. Onder erva ren begeleiding kan men zich de techniek eigen maken, aan gepast aan eigen interesse en vaardigheid. Voor meer infor matie: joke.falkink@xs4all.nl of (na kantooruren) 0180-633248. Onderhoud en actieproducten Naast onderhoud, reparatie en re viseren, doet Ron van der Plaats ook taxaties van alle merken moto ren. Als extra service heeft hij een gratis ophaalservice. In de nieuwe winkel verkoopt hij ook accessoi res, zoals helmen, handschoenen, laarzen en dergelijke tegen hele aantrekkelijke prijzen. De prij zen schelen gemiddeld wel 50/60 procent,maar op is op. Ron van der Plaats Motoren is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 09.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Op afspraak kan men ook buiten openingstij den langskomen. Voor meer infor matie: www.plaatsmotoren.nl Originele vijzel uit Ivoorkust bij opbod verkocht. Zevenhuizen - Tijdens het oogst feest heeft Wereldwinkel Zeven- huizen-Moerkapelle een speciale attractie. Er wordt bij opbod een originele vijzel uit Ivoorkust ver kocht. De houten vijzel is circa 50 centimeter hoog en wordt in Afrika gebruikt om voedsel fijn te stam pen. In ons land zal de vijzel een sieraad zijn in huis of tuin, even tueel met een mooie plant erin. Er ligt een intekenlijst op de kraam van de wereldwinkel. De hoogste bieder mag de vijzel aan het eind van het Oogstfeest meenemen of later in de winkel afhalen. Bij de kraam kan ook een gokje gewaagd worden bij het 'envelop-trekken'. Winnaars mogen hun prijsje zelf uitzoeken. De jeugd tot 12 jaar kan een leuke kleurplaat meene men. Daar is ook een prijsje mee te winnen. Handnijverheid Er zijn in de kraam van de Wereld winkel vele mooie cadeaus, levens middelen en gebruiksvoorwerpen te koop. De metalen sfeerlichten zijn een voorbeeld van een knap stukje handnijverheid. Ze hebben de vorm van een haan, een kip, een kat of een uil, waar een waxi nelichtje in kan branden. Ze zijn er in blauwige of mokkabruine tinten en zonder de kaarsverlichting ook al heel mooi. Er is een koopjestafel met diverse leuke cadeauartikelen en sjaals. De Roséwijn, een heer lijke drank, vooral in de zomer, is in de aanbieding. Zowel op de kraam als in de winkel is er nieuw assortiment. Er zijn heel veel sieraden, vooral kettingen, in allerlei kleuren en materialen. De beschilderde schalen uit Tunesië en Nepal zijn heel decoratief. Uit Viet nam komt het leuke witte theeser vies met zwarte motieven. Voor de verzamelaars zijn er weer vlieg tuigjes en autootjes van recycle blik. Handig zijn de grote manden. De lage manden kunnen dienen als lectuurmand, de hoge manden als opbergplaats voor speelgoed. Voordelige en geurige cadeautjes zijn de geurkussentjes, te gebrui ken in de linnenkast, de badkamer of toilet. Ze blijven heel lang geur verspreiden. De kussentjes zijn er in diverse geuren en dessins. Kleu ters zijn vast blij met een houten mobile, een zachte knuffel, of met het kunststof Unicef 'Nijntje' ser viesgoed en bestek. Leuk voor gro tere kinderen is het Unicef kook boekje 'Koken voor kids'. Kraam tijdens Oogstfeest Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D in Zevenhuizen en is van woensdag tot en met za terdag geopend van 10.00-16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur en zaterdag, zolang het Oogstfeest duurt. De kraam staat op het oogstfeest vóór het oude parkeer terrein van Bac, schuin tegenover de inrit naar de wereldwinkel. Zevenhuizen - Al meer dan 30 jaar bestaat een grote actieve bridge club in Zevenhuizen. Na de laatste zomerdrive op 28 augustus, wordt op dinsdag 4 september het nieu- Zevenhuizen - Doe mee met het LON radiospel op locatie tijdens het Oogstfeest in de Dorpstraat van Zevenhuizen of via de tele foon. Luister zaterdag 1 septem ber van negen tot vijf uur naar LONRadio op FM 107.3 in de ether, Zevenhuizen - De naturistische zwemvereniging 'Puur Natuur' huurt ten bate van het naturistisch zwemmen zwembad de Koornmo- len. Ben je een fan van zwemmen Zevenhuizen - De laatste jonge duivenvlucht voor postduivenver eniging De Stormvliegers was een concours vanuit Ablis, 433 kilo meter. De 265 duiven werden om 10.10 uur gelost. De noorden wind en mistig weer maakten het niet makkelijk voor de jonge duiven. Om 16.04 uur was het een duif van Ruud Brands die als eerste thuis kwam. Zijn duif had 74 kilometer per uur gevlogen. Anderhalf uur later was de laatste prijsduif bin nen. Leen van Wensem had aan een 18de plaats genoeg om het to tale jonge duivenkampioenschap binnen te halen. D.C. den Hertog, die tot de laatste vlucht het kam pioenschap leidde, haalde wel het kampioenschap 'Beste jonge duif 2007' binnen. we seizoen ingeluid met een open ingsdrive. Er kan in drie of vier niveau-groepen gespeeld worden, dus promotie, maar ook degrada tie is altijd mogelijk. zVoor meer informatie: 010-2201427. FM102.4 via de kabel of via www. lonradio.nl en win de hoofdprijs of één van de andere prijzen die we dan weggeven. U kunt de LON op het Oogstfeest vinden in de Dorp straat op het voorpleintje van peu terspeelzaal De Zeven Dwergen. in je blootje en wil je dit ook in de koudere maanden van het jaar blijven doen, kom dan eens vrij blijvend kennismaken. Zaterdag 8 september van 16.30 uur tot 18.00 uur is de start van het naturistische zwemseizoen, dat zal duren tot eind april. Voor informatie: www.npn.nfn.nl. De uitslag was als volgt: 1-25 Ruud Brands; 2-4-6-15 N. Koppenaal; 3-24 M. Strijdhorst; 5-8-9-12 Joh. Stofberg; 1-14-22 J.S. Heykoop; 11- 17-23 C. Zweere; 16 M. Flier; 18-19 L. van Wensem; 20 C.P. Edeling en 21 C. Nobel. De 515 duiven van de navluchten werden om 14.55 uur gelost in Duffel, 102 kilometer. Op de vlucht klokte Joh. Stofberg de eerste duif om 16.07 uur. Zijn duif had 82 kilo meter per uur gevlogen. De laatste van de 129 prijsduiven was acht mi nuten later thuis. Uitslag: 1-3-15-18 Joh. Stofberg; 2- 4 D.C. den Hertog, 5-8-11-13-17-23 J.S. Heykoop, 8-9-20-21-22 B. Her tog, 12 C.P. Edeling en 24-25 M. Flier.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 8