IK en mijn dokter Gezamenlijk spreekuur voor nog betere zorg "Patiënten en bezoekers krijgen een warm welkom" GHZ loopt voorop met gastvrijheid Handig om te weten Onze zorg gaat verder... Groene Hart Ziekenhuis 0182-505050 Maaike Luik (31) heeft sinds haar 26ste diabetes; haar lichaam maakt te weinig insuline aan. Daarom moet ze dagelijks insuline spuiten en goed op haar eten te letten. "Je weet dat je levenslang hebt, dat het nooit meer overgaat", zegt ze. Maaike heeft ervaring met het gecombineerde spreekuur van internist én gynaecoloog voor zwangeren met diabetes en bepaalde andere aandoeningen. Maaike: "Als diabeet moet je al gaan opletten vóórdat je zwanger wilt wor den. Je moet zorgen dat je bloedsuikers in orde zijn, omdat anders de kans op een miskraam of op afwijkingen groter is. Je hebt veel vaker controle en ook extra echo's. Je bent direct onder behan deling van zowel een internist als een gynaecoloog. De internist bekijkt onder meer de suikers en je bloedwaarden, de gynaecoloog is er meer voor de zwangerschap. In de beginjaren moest ik dan steeds twee aparte afspraken maken, want vaak kon het niet aansluitend. Hoewel ze dat wel probeerden." Gezamenlijk spreekuur Sinds enige tijd heeft het GHZ een gecombineerd spreekuur van de inter nist en de gynaecoloog. Dit is speciaal voor zwangere patiënten met diabetes, zwangerschapsdiabetes, schildklierpro - blemen, hoge bloeddruk of overge wicht. Ze kunnen elke donderdagoch tend op het spreekuur terecht. "Dat scheelt echt enorm," zegt Maaike. "Ik kreeg een prima begeleiding en het was natuurlijk veel praktischer, omdat je maar één afspraak hoefde te maken." Wat Maaike sinds het gezamenlijke spreekuur ook erg prettig vond, was dat ze steeds te maken had met dezelfde Maaike met Lysanne specialisten. "Eerder streefden ze er wel naar om afspraken te maken met dezelf de internist en gynaecoloog, maar dat lukte niet altijd. Nu bouw je veel meer een band op omdat je op vaste tijden en vaste dagen dezelfde gezichten ziet." Het GHZ organiseert regelmatig voorlichtingsavonden. Kijk op www.ghz.nl onder Actueel. Het Groene Hart Ziekenhuis werkt er hard aan om een gastvrij ziekenhuis te zijn. "Ons doel is om patiënten en bezoekers het gevoel te geven dat ze welkom zijn. Daarom proberen we zoveel mogelijk hun wensen in te willigen," zegt Marcel Loot, manager gastvrijheid in het GHZ. "Zo gaan we binnenkort onderzoeken of we 's avonds de warme maaltijd aan kunnen bieden. En dit najaar starten we ook met het aanbieden van warme halal-maaltijden en halal-vleeswaren." Dat het GHZ voorop loopt met gastvrijheid, blijkt wel uit het behalen van twee sterren in de 'Sterrengids voor Gastvrijheid in zorginstellingen' eerder dit jaar. Het allerbelangrijkste wat we doen om mensen zich welkom te laten voelen is niet uit te drukken in diensten of extra's: dat zit in onze houding. Echte aandacht hebben voor Op de meeste afdelingen bent u welkom om tussen 13.30 - 14.30 en 18.00 - 20.00 uur op bezoek te komen. Op officiële feestdagen is de bezoektijd doorlopend van 13.30-20.00 uur. Een aantal afdelingen heeft om praktische redenen afwijkende bezoektijden: Kindergeneeskunde: Kortdurend Verblijf Afdeling: Gynaecologie/Verloskunde: Intensive Care: naaste familie: overige bezoekers: 14.30 -19.00 uur 16.00 - 20.00 uur 11.00 -12.00 uur 16.00 - 20.00 uur 14.30 -15.00 uur 18.30 - 20.00 uur de individuele wensen van onze patiënten vinden wij erg belangrijk. Met verschillende initiatieven ondersteunen we dit: Gastvrouwen en - heren Zij heten patiënten en bezoekers welkom bij binnenkomst en wijzen de weg. Als u opgenomen moet worden, brengen zij u naar de afdeling. Ook kunt u bij hen terecht met vragen over het ziekenhuis. GHZ-pendel Deze pendel (een grote golfkar) vervoert bezoekers en patiënten gratis van parkeergarage naar de ingang van het ziekenhuis. En weer terug. Roomservice Een proef op vier afdelingen: vanaf uw bed drankjes en lekkere tussendoortjes bestellen, die ook nog eens direct aan bed worden gebracht U betaalt ter plekke. Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 12 september 2007 Oroene Har» s - UM

Hart van Holland | 2007 | | pagina 28