pZ~NAy VAN SURINAME NAAR INDONESIË GR0ENBEHEER OF TEKEER GAAN IN HET GROEN? AFRONDING LIONS-LUSTRUM FEEST MET UITJE BETH-SAN 7F\/FNHuizEN-nvu^ -4 0EKRAÏENS KOOR IN HERVORMDE KERK Ingezonden: Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 19 september 2007 pagina 10 Moerkapelle - Na vier jaar voor MAF Mission Aviation Fellowship in Su riname te hebben gewerkt, zullen Martijn en Annemieke den Os in ok tober vertrekken naar Indonesië. In Atjeh, het gebied waar de tsunami was, gaan ze hun werk voor MAF voortzetten. Door Paulien de Graaf "We hebben vier fantastische jaren gehad in Suriname", vertelt Anne mieke. "Onze jongste zoon is er ge boren en we hebben veel geleerd en meegemaakt. Het is een mooi land. We hebben er een leven op gebouwd, maar ons contract liep af in Suriname. Het werk blijft na tuurlijk bestaan, maar we hadden het idee dat we onze ervaring met het leven in de tropen en het vlie gen in de jungle ook elders konden gebruiken." Er kwam een interne vacature in Indonesië, waar Mar tijn op gesolliciteerd heeft. "De tsunami heeft ons persoonlijk erg geraakt en ik vind het bijzonder dat we daar de bevolking mogen gaan helpen." MAF Mission Aviation MAF is 's werelds grootste onafhan kelijke non-profit luchtvaartmaat schappij. Ten tijde van de tsunami in 2004 heeft MAF noodhulp ge boden in Atjeh, het gebied dat het zwaarst werd getroffen door de zeebeving. Uit verschillende om liggende landen werd materieel en personeel overgebracht om ter plaatse hulp te bieden; zij konden met hun (water)vliegtuigjes op de meest afgelegen plaatsen komen. Zo werden vliegverbindingen en communicatiefaciliteiten opgezet waar andere hulporganisaties ge bruik van maken. "Het vliegtuig met de rode duif op de staart is een teken van hoop geworden voor de bevolking." In de afgelopen tijd zijn verschillende hulporganisaties door de autoriteiten het land uitgezet. MAF daarentegen is juist gevraagd om te blijven. "Na twee jaar met short-termers gewerkt te hebben, is er nu grote behoefte om daar vaste mensen te gaan stationeren", zegt Martijn. Martijn is piloot en gaat de lijndienstverbindingen vliegen, maar ook worden er speciale vluch ten gemaakt naar moeilijk te be reiken gebieden. Zij gaan in Atjeh samenwerken met een Canadees, een Amerikaans en een Australisch echtpaar. Dit laatste stel is er al, de anderen volgen spoedig. Kinderen Hun drie kinderen Daan (6), Ruben (5) en Tim (2) moeten ook verhui zen. Eerst van Suriname naar Ne derland en over een maand weer Zevenhuizen - Jongerenkoor Vic torie uit Zjitomir uit de Oekraïne maakt een concerttour door Ne derland. Op woensdag 26 septem ber bijten zij het spits af in de Her vormde Kerk om 19.30 uur. Samen met het schoolorkest 'Rejouissan- ce' van het Wartburg College uit Rotterdam en een gelegenheids combo uit Zevenhuizen geven zij een internationaal concert. De diaconie van de Hervormde Kerk zamelt ieder jaar geld in voor een bepaald project. Dit jaar is dat voor Het Anker, een opvanghuis voor drugs- en alcoholverslaafden in de Oekraine. Door middel van verschillende acties wordt geld ingezameld, dat besteed zal wor den aan de bouw van een stal en een garage, waar ex-verslaafden een beroep kunnen leren, zodat zij later makkelijker in de maat schappij kunnen integreren en voor zichzelf een zinvol bestaan kunnen opbouwen. De toegang is vrij, maar er wordt wel een col lecte gehouden waarvan de op brengst ten goede komt aan Het Anker. Voor meer informatie: www.her- vormdzevenhuizen.nl of www. hetanker.org. naar Java. "We merken wel dat 'thuis' een heel andere dimensie krijgt: dat is niet meer gebonden aan een huis of land, maar veel meer aan mensen. Als we met de kinderen samen zijn is dat thuis. Maar hier in Moerkapelle, waar de familie woont, voelt ook als thuis", vertelt Annemieke. "De kinderen hebben geleerd snel contact te leggen, maar ook om om te gaan met afscheid nemen." Het komen de halfjaar zullen ze naar een taal school in Bandoeng gaan waar de kinderen naar een internationale school zullen gaan. Als ze verhui zen naar Atjeh, dan hopen ze dat er een docent meegaat van de MAF. "Er is daar een groep kinde ren, en meestal zorgt de MAF dan ook voor een 'teacher'." Ze kijken uit naar hun vertrek naar Indonesië: "We weten dat we daar op onze plaats zijn. Alles klopt ge woon." Het Thuisfrontcomité, een groep familie en bekenden die hen sponsort, heeft een afscheids concert voor hen georganiseerd. Gospelzanger Gerald Troost komt op 22 september in de Hervormde Kerk in Zevenhuizen een optreden geven. Er zal ook informatie wor den gegeven over het werk van MAF en van Martijn en Annemie ke. Voor meer informatie www. tfcdenos.nl ofwww.maf.nl. Enkele jaren geleden werden de bomen van de houthaag langs de Taling afgezaagd omdat ze te hoog en te gevaarlijk zouden zijn geworden. Ons werd toen beloofd dat vanaf dat moment het groen laag en bijgehouden zou worden. Nu waren na dat aantal jaren de bomen weer op een mooie hoog te. Als we uit het keukenraam ke ken, zagen we weer veel vogels te rugkeren naar hun stekkie waar ze beschut konden zitten en van de elzenproppen en dergelijke kon den genieten. Maar kijk nu eens! Alles is weer met de grond gelijk gemaakt. Zo genaamd 'vanwege het slootje wat wateroverlast zou veroorzaken', aldus een zegsman van de gemeente? Laat ons toch niet lachen. De wateroverlast in de wijk bij forse regenbuien is van water dat uit de straatkolken terug komt. Zo'n manier van handelen is gewoon een gemakkelijk en goed koop alternatief voor intensiever onderhoud van het groen. We zien dat helaas op meer plaatsen bij de gemeentelijke plantsoenen (ook aan de Leliestraat werd onlangs een rij eiken gekapt, red.). En voor de wateroverlast moet men maar eens goed naar de riolering kijken. De groene ruimte in Nederland staat onder grote druk. We zien dat helaas dus ook dicht bij huis. Intussen moeten de koolmezen, pimpelmezen, merels, lijsters, goudvinken, putters, groenlin- gen, vlaamse gaaien, grote bonte specht, kramsvogels en zelfs de exotische halsbandparkieten naar elders uitwijken. Zullen ze ooit weer terugkeren? Een boze bewoonster van de Taling: M.R. Gerhards Reactie gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Navraag bij de gemeente maakt duidelijk dat het kappen van de bewuste bomen niet in verband kan worden gebracht met water overlast. Er was daarentegen spra ke van boomrot. Dat wil zeggen de gekapte bomen kampten met rotting van binnenuit. In geval van harde wind zou dat de veiligheid van passanten ernstig in gevaar kunnen brengen. Uit voorzorg zijn deze bomen dus gekapt. De bomen die zijn gekapt bij het heringerichte trapveld aan de Le liestraat zijn eiken. Deze waren dood. Ook zijn hier elzen verwij derd omdat de schaduw als gevolg van het bladerdak lang en onno dig voor een nat trap- en speel veld zorgden. De essen zijn blijven staan. Moerkapelle - Na de succesvol verlopen excursie met de Zeven sterbewoners naar de Keukenhof, staat als slot van de feestelijke viering van het 20-jarig bestaan van Lionsclub Zevenhuizen een vaartocht met de bewoners van Zorgcentrum Beth San op het pro gramma. Er wordt donderdag 20 september verzameld in de ontspanningszaal van Beth San, om vervolgens om 13.00 uur met touringcars naar Al phen aan de Rijn af te reizen. Hier ligt een salonboot klaar die de 40 Beth San-bewoners, verzorgsters en verzorgers, en begeleidende Lions langs Alphen a/d Rijn, Wou- brugge, Oude Wetering en Leimui- den zal voeren. De afmetingen van de salonboot zijn dusdanig dat alle 75 meevarenden, waaronder 20 rolstoelgebonden bewoners, ui terst ruim en ongehinderd van de vaartocht kunnen genieten. Rond 16.00 uur vindt de ontsche ping plaats, waarna bij terugkomst in Zorgcentrum Beth San een ape ritief zal worden aangeboden door Lionsclub Zevenhuizen waarbij Zevenhulzen - Op het Oogstfeest stond bij de kraam van Toys2Play een grote legopop. ledereen kon een gokje wagen: uit hoeveel blokjes be staat deze pop. De 6-jarige Suzanne Verhoef kwam er het dichtst bij, zij zat maar 58 blokjes bij het juiste aantal vandaag. Zij mocht vorige week haar prijs in ontvangst nemen. A»«vJ« UlOMft O i- liKfcW i-iL T Btrn-S/sN saeJLAm hopelijk ook dit keer kan worden teruggekeken op een geslaagd evenement voor de bewoners. Zorgcentrum Beth San biedt afslui tend voor alle deelnemers een pan nenkoekenmaaltijd aan, waarna de laatste lustrumactiviteit van Lions club Zevenhuizen een feit zal zijn. Eerder dit jaar werd in de maand mei een uiterst succesvolle trip met de bewoners van Zorgcentrum De Zevenster naar de Keukenhof ge realiseerd. De Lionsleden hebben in Brussel ook zelf een bijzonder geslaagd 'feestje' gevierd in aanwezigheid van hun dames (geheel voor ei gen rekening). Hierbij werd vooral teruggeblikt op het wel en wee van Lionsclub Zevenhuizen gedu rende de afgelopen 20 jaar. Uit komst van deze naar binnen ge richte beschouwing was dat met veel vertrouwen en optimisme de toekomst en het voortbestaan van Lionsclub Zevenhuizen tegemoet kunnen worden gezien. De vaartocht met de Beth San-be woners past uitstekend in het voor nemen van Lionsclub Zevenhuizen om in de toekomst meer gericht aandacht te besteden aan de be langen, de behoeften, en de activi teiten binnen de eigen gemeente zonder daarbij overigens de natio nale en internationale noden ge heel uit het oog te verliezen. Voor meer informatie: www.lions nl/zevenhuizen, 0180-631373 of 0180-631956.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10