JUMPSTYIEN VOOR JANTJE BETON OFFICIËLE OPENING DE PLATAAN OP 29 SEPTEMBER MIDGETGOLFCLINIC BIJ MGC DE TREKVOGELS TALENTENTUIN SLUIT ZOMERSEIZOEN AF BIJZONDERE BLOEMBOLLEN EN DE EETBARE TUIN WINTERKINDERKLEDING BEURS GROENE HART SNUFFEINIARKT W|ft|ppiMYVF FN/BOSKOÖPl B0SK00PSE OUDEREN MIDDAGJE UIT INTRODUCTIEAVOND ALPHA-CURSUS ZIN OM TE VOETBALLEN? BASISCURSUS MUZIEK VOOR KINDEREN KERKDIENSTEN - 23 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 september 2007 pagina 19 Boskoop - 100.000 Kinderen in Nederland die tege lijkertijd jumpstylen op het schoolplein, dat kan. Je naplanschool De Zevensprong heeft op 12 septem ber meegedaan aan de Nationale actie van Jantje Beton. De school heeft met deze actie extra publi citeit willen geven voor de Jantje Beton Loterij. Het jumpen is om 12.00 uur van start gegaan en alle leerlingen, leerkrachten en ook ouders hebben met het jumpen onder leiding van Sammy meegedaan. Hierna zijn de kinderen de loten van de actie gaan verkopen. De helft van het geld komt ten goede aan Jantje Beton en met de andere helft kan de school iets doen, er wordt gedacht aan een vaste tafeltennistafel. Boskoop - Meer dan 80 ouderen werde zaterdag 15 september ge trakteerd op een middagje uit. Rond 13.00 uur stonden 27 chauf feurs en een speciale Rode Kruis rolstoelbus met verpleegster klaar voor een autorit met als eindbe stemming de Mauritshoeve in Bilt- hoven. De rit voerde langs mooie dorpjes en landschappen en de snelwegen werden vermeden. Bij aankomst in Bilthoven stond er een verfrissing klaar met lekkers en vanwege het mooie weer was het mogelijk om lekker buiten te zitten. De stemming zat er goed in en velen ontmoetten oude be kenden. Het laatste nieuws werd onder de deelnemers uitgewisseld. Rond 18.00 uur werd iedereen thuis gebracht en werd er tevreden teruggekeken op een mooie mid dag. De Rotarydub Boskoop orga niseert jaarlijks dit gezellige uitje voor de Boskoopse Ouderen. Boskoop - Bij Boskoopse midget- golfvereniging De Trekvogels aan de Azalealaan 166 wordt voor za terdag 10 oktober onder leiding van ervaren spelers een vier uur durende clinic gegeven van 10.00 tot 14.00 uur om volwassenen en kinderen vanaf acht jaar wegwijs te maken in deze (onbekende) tak van sport. Een heleboel men sen weten niet dat midgetgolf ook als sport wordt beoefend en zijn verbaasd als ze te horen krij gen dat er zelfs meer dan 3000 verschillende balletjes in omloop zijn. Er wordt uitleg gegeven over spelregels, de verschillende hindernissen, de juiste houding, het vasthouden van de stick, de verschillende effecten en de bes te manieren om een hindernis in één slag te slaan. Voor meer informatie en even tueel vooraf inschrijven: 0172- 216987, edvanvoskuilen@hetnet. nl of www.home.versatel.nl/trek- vogels. Boskoop/Hazerswode-Dorp - In het Plantariumgebouw op het ICT-ter- rein wordt voor iedere zaterdag de zogenaamde Groene Hart Snuffel- markt georganiseerd van 10.00 tot 16.00 uur. Naast tweedehands ar tikelen wordt er ook een gedeelte ingeruimd voor nieuwe artikelen, themamarkten en een speelparadijs van maar liefst 700m2. De snuffel- markt bestaat wekelijks uit zo'n 150 stands. De toegang bedraagt €2,50 per persoon (kinderen tot en met 12 jaar gratis). De toegang voor het kinderspeelparadijs bedraagt €3,- euro per kind. Voor meer informa tie: www.groenehartsnuffelmarkt. nl of 071-3312067. Waddinxveen - In september start een Alpha-cursus. Er wordt een in troductieavond gehouden op 20 september. Deze alpha-cursus richt zich dit keer op de 55+ deelnemers. De introductieavond vindt plaats Boskoop - Het multifunctionele centrum De Plataan wordt zater dag 29 september officieel ge opend. De opening wordt fees telijk gevierd in de vorm van een 'open middag'. Van 12.30 uur tot 18.00 uur worden diverse activi teiten georganiseerd voor jong en oud. Muzikale optochten Om 12.30 uur vertrekken drie muziekverenigingen met de ba sisschoolleerlingen die sinds 3 september in De Plataan sporten, vanaf drie punten in Snijdelwijk richting De Plataan. De scouting- band start vanaf de Ichthusschool en de Zevensprong, Muziekver eniging Concordia vanaf de Imma- nuëlschool en de Uitblazers vanaf basisschool De Brug. Van daaruit lopen zij een rondje door Snijdel wijk om vervolgens rond 12.50 uur aan te komen bij De Plataan. Feestelijke opening Nadat de muziekverenigingen met de kinderen zijn aangekomen bij De Plataan, vindt om 13.00 uur de openingact plaats. Daarna zal wet houder Oosterwijk een korte toe spraak houden en de winnaar be kendmaken van de fotowedstrijd. Vervolgens onthult zij het logo van De Plataan. Activiteiten in De Plataan Vanaf 13.45 tot 16.30 uur is het mogelijk De Plataan van binnen te bezichtigen. Belangstellenden kunnen een kijkje nemen in de verschillende multifunctionele ruimtes die gebruikt worden voor sociaal-culturele activiteiten. Di verse verenigingen en instellingen die gebruik maken van De Plataan laten op die dag zien wat zij daar doen. Afsluiting Ter afsluiting van de middag wordt er om 16.30 uur een wervelend optreden verzorgd door het Pop- In-Koor. Tijdens en na dit optreden kunnen de aanwezigen genieten van een drankje en een hapje. Om 18.00 uur wordt de 'open middag' afge sloten. Boskoop - Nog één zaterdag staat de Talententuin bol van de activiteiten. Wie nog geen bezoek gebracht heeft krijgt op 22 september een laatste kans. Het middagprogramma wordt gevuld door Wanda Micke, een dichteres die twee dichtbundels op haar naam heeft staan. Zij zal gedichten voordragen waarbij ze begeleid wordt door Francois van Bemmel en Bernd Jahn. Deze mannen spelen 'cool jazz'. Hun repertoire bevat composities van onder andere Charlie Parker en Thelonius Monk. s'Avonds kunnen de bezoekers genieten van een optreden van Barbara Breedijk gevolgd door 'George Little River and band'. Barbara is singer/ songwriter, die haar teksten in mooie liedjes heeft verpakt en deze met flair en passie ten gehore brengt. Zij begeleidt zichzelf op akoestische gitaar. 'George Little River and band' is een semi-akoestisch trio met een brede muzieksmaak waardoor hun repertoire niet in één woord te vangen is. Behalve covers spelen zij ook eigen nummers. Voor het middagprogramma vertrekt de boot om 15.00 uur vanaf de Lansing. Voor het avondprogramma moet om 21.00 uur ingescheept worden. Reserveren is niet verplicht maar wordt wel aangeraden. Voor meer informatie en reserveringen: 0172 232 508, 0648735970 of www. talententuin.nl. Boskoop - Plantentuin Esveld or ganiseert voor zaterdag 22 sep tember van 9.00 tot 16.00 uur een open dag met als thema 'Bijzon dere bloembollen'. Jan-Piet Tijssen verzamelt als hobby de variëteiten die zijn vader en grootvader ooit beroepsmatig teelden en nu niet meer tot het gangbare sortiment behoren, kortom, bollen uit de oude doos. Eenmalig is hij te gast om te vertellen over zijn passie en zijn kennis met anderen te delen. Voor vrijdag 28 en zaterdag 29 september organiseert de Planten tuin open dagen met het thema 'De eetbare tuin'. De scheiding tussen sierplanten en nutsplanten is maar een heel dun lijntje en dat wordt tijdens dit weekend radicaal weggepoetst. Ongewone heesters waarvan de bladeren of de bloe men eetbaar blijken, maar ook bijzondere kruiden bevolken de PlantenTuin. De bekende Limburg se kweker Bastin draagt bij aan dit weekend met zijn prachtige krui dencollectie. Op zaterdag is er ook een imker aanwezig. Beide dagen kan men terecht van 9.00 tot 17.00 uur. in de Bethelschool aan de Hegge- winde 22a. De toegang is vrij. De avond begint om 18.45 uur en ieder een is van harte welkom voor een maaltijd, introductie, een hapje en drankje na afloop. De Alpha-cursus biedt in tien avonden en één week end een vrijblijvende kennismaking met het christelijk geloof. Voor meer informatie: www.alpha-cursus.nl of reijmwad@planet.nl Waddinxveen - Voor jongens en meisjes van 10, 11 en 12 jaar die nog nooit gevoetbald hebben of die al een tijdje niet meer gevoetbald hebben, heeft voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg een speciaal team. Dit team speelt met zeven spelers op een half veld, waar door de kinderen veel aan de bal komen en voetbalervaring kunnen opdoen. Het team wordt ingedeeld in de KNVB-competitie op zaterdag. Er kunnen nog spelers en speelsters geplaatst worden. De, vrijblijvende, trainingen zijn op dinsdag om 19.00 uur en op donderdag om 18.15 uur. Voor meer informatie: 0182-610864. De vereniging is bereiken via het parkeerterrein bij het zwembad. Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 152 wordt voor maandag 24 en dinsdag 25 september een winterkinderkle- dingbeurs georganiseerd voor de maten 92 tot en met 152. Vanaf maat 158 alleen merkkleding die nog in zeer goede staat is. Inname van kleding vindt plaats op maandag 24 september van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 25 sep tember van 9.00 tot 10.30 uur; de verkoop vindt plaats op deze dag van 13.30 tot 17.00 uur. Van 19.30 tot 20.30 uur kan men de niet-ver- kochte kleding en/of geld opha len. Op de gekochte en verkochte kle ding wordt 10% ingehouden; de opbrengst van de beurs komt ge heel ten goede aan Plan Nederland voor het onderhouden van twee kinderen. Niet-verkochte kleding kan men afstaan aan Stichting Al banië. Tijdens de verkoop is er kinderop vang aanwezig. Tassen mogen niet mee naar binnen. Voor meer informatie: 0182-617889 of 0182-610819. Waddinxveen - Kreater/SWW or ganiseert vanaf dinsdag 25 sep tember van 17.00 tot 17.45 uur een muziekcursus van acht lessen voor kinderen van groep één en twee. De kinderen leren aan de hand van het verhaal over twee speelgoedmuizen Piep en Miep liedjes en eenvoudige muzikale begrippen. De kinderen krijgen de liedjes en tekeningen in een map mee naar huis. Op don derdag 4 oktober start om 17.00 uur bij Kreater/SWW een jaarcursus die bestemd is voor kinderen van groep 3 en 4. De lessen duren 45 minuten. De kinderen leren op een speelse manier (verhaaltjes, liedjes en beweging) belangrijke begrip pen in de muziek kennen: noten namen, notenwaarden, ritmes en dergelijke. Als begeleiding van de liedjes spelen ze op xylofoons, slag en ritme-instrumentjes. Tevens leren ze de beginselen van het blokfluit- spel. Gedurende de cursus worden er korte bezoekjes afgelegd bij an dere lessen van de muziekschool en nemen ze een kijkje bij een orkest. De kinderen krijgen liedjes, tekenin gen en werkbladen in een map mee naar huis. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur dhr. G. van den Bos; 18.30 uur ds. G. van Velzen. Ger. Kerk. 9.30 uur ds. O.W. Bouwsma 16.30 uur ds. E. Brink. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Immanuelkerk 9.30 uur ds. K. van Stralen. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. J. van Mulligen. De Stek 9.30 uur mevr. Bettenhau- sen-Baak. Zijdekerk 9.30 uur kand. mevr. B. v.d Weg; 18.30 uur ds. E. Westrik. Dorpskerk 9.30 uur ds. M.D. v.d Giessen. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info® dvn.nl, voor alle vragen over di abetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde- lingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19