genda DRIEDUBBEL FEEST EN BEZOEK VAN BURGEMEESTER VLOOTSCHOUW KLASSIEK OPEN PODIUM IN DE REGIO IN HET KOMEND SEIZOEN NATUUR WANDELING IN HITLAND pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - De diamanten bruiloft van de heer en mevrouw Van Rijn-Van Weel de werd dinsdag 11 september gevierd. Burgemeester Bonthuis bood het echtpaar behalve zijn felicitaties een boek aan over oud- Nieuwerkerk aan den IJssel; dat viel goed in de smaak bij het echt paar. Door Marianne Fortuin Klaas van Rijn heeft zijn vrouw Jannetje Willemijntje van Weelde tijdens de Tweede Wereldoorlog leren kennen bij een uitvoering van de muziekvereniging. Dat was op het oude dorp. De heer van Rijn weet nog goed dat er toen een taart werd verloot. Die won hij niet, maar hij vond wel zijn toekomstige bruid. Zowel de heer als mevrouw Van Rijn is in Nieu werkerk geboren, maar mevrouw Van Rijn heeft de eerste zeven jaar van haar leven in Capelle aan den IJssel doorgebracht, waarna ze terugkeerde naar Nieuwerkerk. Sinds 1950 wonen ze op hetzelfde adres. De heer van Rijn is 81 jaar, zijn vrouw 79 jaar; ze hebben twee kinderen, zes kleinkinderen en één achterkleinkind. De heer Van Rijn Niet alleen 60 jaar getrouwd, ook net overgrootouders geworden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement organiseert voor zaterdag 22 september een Vloot- schouw in de Ringvaart tussen de Kleinpolderbrug aan het Veldewa- ter en de Boei in het Wijde Gat bij de Zwarte Brug over de Zouterij- weg. De Vlootschouw wordt afge nomen door diverse wethouders en Admiraal bd Atalata. Voorts Regio - Het is bijzonder dat in drie dorpen in de regio veel en actief door amateurs aan kamermuziek gedaan wordt. Het resultaat daarvan is dat in Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moordrecht ieder apart een open podiumavond gehouden wordt in (licht) klassieke sfeer, om amateurmusici gelegenheid tot optreden te geven. Bekende musici hou den soms een klassiek muziekfestival, zoals Janine Jansen en tot voor kort Isabelle van Keulen deed in Delft. In deze regio is er op deze manier een eigen klassieke muziekfestival, dat niet geconcentreerd is in één of twee weken, maar verspreid is over het seizoen. Het enthousiasme is niet minder dan voor festivals door beroepsmusici: de zalen in de drie dorpen zijn altijd goed gevuld, zeker niet alleen met uitvoerenden, maar ook met veel luisteraars. Een fusie tussen deze drie gemeen ten of niet, Kamermuziek aan den IJssel (Nieuwerkerk), De Zeven Muzen (Zevenhuizen) en Moordre cht Klassiek (Moordrecht) werken al samen door de data op elkaar af te stemmen en in overleg te gaan. Mogelijk wordt deze samen werking uitgebreid door een extra avond in te lassen in het geval van een eventueel teveel aan aanbod bij (een of twee van) de drie or ganisaties. Onafhankelijk van wat er op ge meentelijk niveau gebeurt, zullen in de drie dorpen afzonderlijke avonden worden gehouden: za terdag 3 november in Moordrecht (jong talent concert, deelnemers tot 20 jaar); zaterdag 17 november in Zevenhuizen, zaterdag 19 janu ari 2008 in Nieuwerkerk, zaterdag 8 maart in Moordrecht en zater dag 12 april in Zevenhuizen. Een eventuele extra avond zal worden gehouden in Nieuwerkerk in de tweede helft van maart, af hankelijk van de belangstelling. De opzet is bij alle drie hetzelfde; het gaat om het plezier van samen muziek maken en naar elkaar te luisteren. Het is ook een mogeli jkheid om podiumervaring op te doen als een deelnemer vaker wil optreden. De eis aan het niveau is dat het naar eigen idee aange naam is voor publiek om naar te luisteren. Uiteraard is ook ieder een welkom die alleen komt luis teren. Dat de zalen in alle drie de dorpen altijd vol zitten, bewijst het niveau van deze avonden. Voor meer informatie en aan meldingen: Kamermuziek a/d IJssel: guusjosien@hetnet.nl of 0180-318897; Moordrecht Klass iek: www.moordrechtklassiek.nl of 0182-374789; De Zeven Muzen: Ielievink@tele2.nl of 0180-311942. zijn er optredens van Shantykoor 't Kraaiennest en Viswijvenkoor Sootjevisch vanaf een ponton in de Ringvaart en van het Dance Team van Taverna. Belangstellenden die aan de vlootschouw willen mee doen wordt verzocht hun vaartuig met lampjes te versieren en vanaf 19.00 uur rond het ponton te va ren. Rond 21.30 uur is de prijsuit reiking. LONRadio zendt een live- verslag van de avond uit. Voor meer informatie: 0180-312172 (tussen 17.30 en 18.30 uur) of 0180- 316318. was, net als zijn vader, slachter en kan daar veel over vertellen. "Op m'n dertiende ben ik begonnen bij Stout Boer. Later ben ik in Rot terdam bij het abattoir aan de slag gegaan. Het was altijd heel hard werken, want alle dieren die wer den aangevoerd, moesten dezelfde dag worden geslacht. Toen het abattoir gesloten werd, heb ik nog in de keuken gewerkt bij 't Weegje, maar toen ik 60 was, vond ik het welletjes en ben ik gestopt." Mevrouw Van Rijn vertelt dat het driedubbel feest is: "Niet alleen zijn we 60 jaar getrouwd, maar één van mijn kleinzoons is vandaag jarig. En afgelopen zaterdag is ons eerste achterkleinkind geboren. Het is een meisje, dochter van één van een drieling. Ik wist wel dat er tweelingen in onze familie voork wamen, maar een drieling is toch iets bijzonders." Vol trots wijst ze haar kinderen - met echtgenoten - en kleinkinderen aan op een grote foto aan de muur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van een na- tuurgids van Natuur- en Vogel wacht Rotta kan zaterdag 22 september gewandeld worden door het natuurgebied Hitland, gelegen tussen Nieuwerkerk en Capelle aan den IJssel. Gestart wordt om 8.00 uur op het par keerterrein van de golfbaan, in gang Abram van Rijckevoorsel- weg. De wandeling duurt ruim twee uur. Voor meer informatie: 079- 5931262. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 29 74 RG Nieuwerkerk aan den IJssel 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 18 en 25 september Volksdansen Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1 aanvang 14.30 Donderdag 20 september creamiddag Locatie: Cnrysantneum, Boslaanl aanvang 14.30 Zaterdag 22 september Vlootschouw met o.a Vischwijvnkoor Locatie: Kleinpolder Veldewater Zaterdag 22 september Urban Open Air Locatie: Essepark aanvang 12.00 Woensdag 26 september Ferry Harris Locatie:Cnrysantneum aanvang 14.00 Zaterdag 29 september Open middag oudheidkamer 's-Gravenweg 6- 8 open 14.00 - 1 7.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Gebouwd Hollands erfgoed Locatie: Bibliotheek van 4 t/m 25 september Expositie Marjolein Roffel Galerie Gielen van 14 september tot en met 9 november

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27