nu MOORDRECHT BESCHULDIGD VAN ONGELIJKE BEHANDELING HERENCONDITIETRAINING BIJ TARZAN HENGELSPORTVERENIGING MOORDRECHT SELECTIETEST TURNEN VOOR JONGENS BIJ TOOS DOUBLETTEN-KAMPIOENSCHAP 39E LANGS-DE- G0UWEL00P KINDERBOEKENWEEKFEEST IN BIBLIOTHEEK BLAUWTONGVIRUS IN MOORDRECHT POLITIE BERICHTEN ^IvÏÖÖRDRECHT/REGÏO^ Raad van State - rechtszitting KERKDIENSTEN - 23 SEPTEMBER TURNEN JEUGD JEU DE B0U1ES BRIDGE KROEGENTOCHT ATLETIEK POLITIE HOUDT ALCOHOLCONTROLES Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 september 2007 pagina 31 Den Haag/Moordrecht - De gemeente Moordrecht pakt de ene burger aan vanwege vermeende overtreding van de regels en laat de andere overtreder gewoon met rust. Dat is kortweg de klacht die een bewo ner van de Prins Bernhardstraat afgelopen week neerlegde bij de Raad van State. Aanleiding is het besluit van de gemeente dat de schuur achter zijn woning snel moet worden verwijderd. De schuur zou zon der de vereiste bouwvergunning zijn geplaatst en bovendien staat die volgens het geldende bestemmingsplan op openbaar toegankelijke grond. Enig recht van klagen kan de Moordrechter niet worden ont zegd. Die openbaar toegankelijke grond is namelijk zijn eigendom. Lang nadat hij daar een schuur bouwde, besloot de gemeente dat de bestemming van die grond moest worden veranderd, om zo een pad achter de woningen te realiseren. Maar de gemeente heeft dit plan nooit uitgevoerd. De grond werd ook niet door de gemeente aangekocht en even min onteigend. Het stukje grond bleek niet nodig te zijn als pad voor de buren, omdat die hun huis al aan de achterkant kunnen verlaten. Toen de schuur na 30 jaar werd vernieuwd, vond de gemeente daarmee een reden om de eige naar aan te pakken. De gemeente gedoogde de schuur al die tijd op grond van zogenoemd over gangsrecht. Gewoon onderhoud is dan wel toegestaan, maar ver nieuwing niet. De Moordrechter bestrijdt echter dat voor de bouw van de schuur ooit een vergunning was vereist. Van een illegale schuur is dan ook geen sprake, zegt diens raads man. Die vindt het ook onbegrij pelijk dat de gemeente de strijd doorzet. Volgens het nieuwe be stemmingsplan voor dit gebied zou de schuur gewoon kunnen blijven staan. Maar volgens een woordvoerder van de gemeente zal daar dan toch een bouwvergunning moe ten worden verleend. En daar is de gemeente niet toe bereid, omdat de schuur op grond van een welstandsadvies te lelijk zou zijn. Legalisering van de schuur is daarom uitgesloten, aldus de ge meente. Ook de beschuldiging van ongelij ke behandeling wijst de gemeen te van de hand. Zo is in de buurt ook een schuur neergezet deels op openbare grond en staan er nog meer illegale bouwsels. Maar de gemeente heeft besloten hier tegen niet op te treden, omdat die niet lelijk zouden zijn. Met het nieuwe bestemmingsplan krijgen die bouwsels zelfs een legale sta tus. De Raad van State zal moeten be oordelen of hier niet met twee maten wordt gemeten. Dat de gemeente 30 jaar lang niets heeft gedaan aan de illegale situatie, zal ook een belangrijke rol spelen. De uitspraak volgt over zes we ken. Moerkapelle - Bij gymnastiekver eniging Tarzan bestaat het leden bestand voor 80 procent uit vrou wen. De vereniging wil hier graag verandering in aanbrengen en start daarom vanaf 1 oktober een herenconditietraininggroep on der leiding van Ingrid Westerman. Belangstellenden zijn welkom op de maandagavond van 20.30 tot 21.30 uur in Dorpshuis Op Moer. Men kan twee lessen vrijblijvend meedoen. De contributie bedraagt €49,- per half jaar. Voor meer informatie: 079- 5933009. Moordrecht - De plaatselijke hengelsportvereniging viste af gelopen zaterdag met 21 man de 14e wedstrijd in de Oude Rijn bij Zwammerdam. Het werd een wedstrijd met hindernissen door de enorme hoeveelheid kroos op het water. De meeste vis werd de eerste twee uur met de vaste hengel ge vangen en later kon er af en toe nog wat gevangen worden met de feeder. Na afloop bleek ook nu weer dat de Oude Rijn steeds schoner en helderder wordt. De brasem laat zich zelden meer zien en er worden steeds meer mooie voorn en ruisvoorn gevangen die goed gedijen in helder water. Winnaar deze dag was Ron Hof land me 5,550 kilogram. De uitslag in groep was als volgt: I.Ron Hofland met 5.550 kilo gram, 2.Joh van Uunen met 4.140 en 3.Peter Kuster met 4.060 kilo gram. In groep B werd Rene van Veen eerste met 2.800 kilogram, twee de werd Willem van Veen met 2.400 kilogram en derde Hans Speulman met 1.710 kilogram. In groep C was de uitslag als volgt: 1.Peter van den Hoek met 3.400 kilogram, 2.Rene Treuren met 3.060 kilogram en 3.Jean-Pierre Quist met 2.500 kilogram. Volgende week vindt de wed strijd plaats in de Oude Rijn bij Bodegraven-Dorp. Moordrecht - Het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit (LNV) heeft vorige week bekend gemaakt dat ook in de ge meente Moordrecht een geval van blauwtong is geconstateerd. Voor het betrokken bedrijf geldt een afvoerverbod van besmette dieren gedurende 60 dagen na de mon- sterafname. Blauwtong is een virusziekte bij herkauwers. Het virus dat blauw tong veroorzaakt wordt overge bracht door de steek van bepaalde insectensoorten, zogenaamde knutten of culicoides. Herkauwers kunnen elkaar onder ling niet besmetten. Het insect brengt het virus over door eerst een besmette en later een onbe smette herkauwer te steken. Ook is de ziekte ongevaarlijk voor mensen en huisdieren. Voor meer informatie: Voedsel en Warenauthoriteit: 070-4484400 of Ministerie van LNV: www.minlnv. nl Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. K.J. Visser; 18.30 uur ds. M.B. v.d Akker. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. D.N. Verschoor; 17.00 in de Dorpskerk. Herv. gem. 10.00 uur ds. C.K.J. Rog-Pronk; 17.00 uur ds. H. Schipper. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrix- straat 15a, Moordrecht, dins dag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. 'www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Waddinxveen - Het TOOS Turn Team heren is op zoek naar nieuw talent. Op zaterdag 29 september zal de jaarlijkse selectietest ge houden worden voor jongens die graag willen leren turnen. Met be hulp van deze test wordt bekeken of jongens in de leeftijd van vijf tot twaalf jaar aanleg hebben om te leren turnen. De test wordt ge houden in sportcomplex TOOS Pla za aan de Staringlaan 18 van 14.00 uur tot 16.00 uur. Bij bewezen ge schiktheid worden de jongens uit genodigd voor een proefperiode, die begin oktober start en zal duren tot het einde van het jaar. Na deze periode zal er worden ge- evalueerd, waarna enkele jongens zullen worden uitgenodigd om (definitief) bij het TOOS Turn Team heren te komen trainen. Als alles goed gaat, zullen de nieuwelingen van het Turn Team na ruim een jaar een aantal losse elementen kunnen turnen, die gecombineerd worden tot oefeningen op deze toestel len. Ze kunnen dan gaan deelne men aan regionale en/of nationale wedstrijden: individueel, maar ook in groepsverband. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden bij de hoofdtrainer van het TOOS Turn Team heren Anton Stoter op 06-16306944 of via arieferrari@ casema.nl. Waddinxveen/Boskoop - Bij Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen werd afgelopen dinsdag het clubkampioenschap doubletten begonnen. Veertien teams heb ben zich voor deze competitie in geschreven. De eerste avond wer den drie partijen gespeeld met de volgende tussenstand bij de eerste vijf: I.Wout Verluis/Andries Roos 3-3-10+; 2.Toon van der Velde/Piet Fianen 3-2-7+; 3.Jan Lapaer/Kees van Eijk 3-2-7+; 4.Elley Nieuwland/ Peter Rubeling 3-2-6+; 5.Henry van Wageningen/Wim Verboom 3-2- Regio - De kinderboekenweek vindt dit jaar plaats van 3 tot en met 13 oktober en heeft als thema 'Sub Rosa' - boeken vol geheimen. Tijdens deze week zijn er allerlei activiteiten in de vestigingen Bos koop, Bodegraven, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zeven- huizen-Moerkapelle. De groepen één en twee van de basisschool ko men naar de bibliotheek voor een programma rondom het thema 'geheimen'. In alle vestigingen is er op woens dag 3 oktober of woensdag 10 oktober een 'instuifmiddag' voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Aan de hand van een stempelkaart kunnen er verschillende opdrach ten gedaan worden zoals bijvoor beeld een 'geheim' knutselen en geheimschrift oplossen. Volle stem pelkaarten worden verzameld en aan het eind van de middag wordt er een aantal stempelkaarten uit 5+. Woensdag 12 september werd het vijfde bedrijventoernooi gehou den. De 24 teams van drie perso nen speelden drie ronden en men moest alles winnen om in de prij zen te vallen. De top drie bleek een Boskoopse aangelegenheid te zijn geworden. 1.Roggeveen Ver meulen 2; 2.Floreant 3 en 3.Rogge veen Vermeulen 1. De winnaars mochten de fel begeerde wisselbe ker voor een jaar mee naar de zaak nemen. de bus gehaald en deze kinderen ontvangen een leuke prijs. De toe gang is vrij. Ook dit jaar is er in de bibliotheek een tentoonstelling van de Gouden en Zilveren griffels en penselen. Tijdens de kinderboe kenweek zijn deze boeken gratis te reserveren. Waddinxveen - Bridgeclub Wad dinxveen organiseert voor zater dag 22 september van 10.30 tot 18.00 uur een kroegentocht. Er worden acht ronden van vier spel len topintegraal gespeeld. Het in schrijfgeld bedraagt 40,- per paar inclusief diverse consumpties en een lunch in de gelegenheid waar op dat moment gespeeld wordt. Voor meer informatie: www.be- waddinxveen.nl. Waddinxveen - S.C. Antilope or ganiseert voor zondag 7 oktober de 39e editie van de 'Langs de Gouweloop'. Het parcours is ver hard en autoluw en voert langs de Gouwe. De wedstrijd- en re creatielopers van de tien kilo meter lopen drie ronden op het parcours. De prestatielopers van de vijf kilometer lopen één ronde op het parcours en starten met een extra lus. De kidsrun van 1 kilometer heeft een eigen ronde op het parcours. De start is voor alle afstanden op de Staringlaan en de finish op de Alberdingk Thymlaan, nabij de atletiekbaan. Op sportpark Gouwebos is kleed gelegenheid aanwezig. Let op: de start is vijf minuten lopen van de kleedgelegenheid. Inschrij ven op de dag zelf is mogelijk op Sportpark Gouwebos tot 20 minuten voor aanvang van de ge kozen afstand. Vooraf inschrijven kan ook tot 4 oktober met het op de website in te vullen inschrijf formulier. Na betaling op de dag zelf krijgt men het startnummer. Voor de kidsrun dient op de dag zelf te worden ingeschreven. De organisatie stelt een bonus van Ï100,- ter beschikking voor de dame of heer die het parcours- record verbetert. De inmiddels belegen parcoursrecords staan op naam van de Russische Nadia Presath (31.54 minuten) en Bert van Vlaanderen (29.05 minuten). Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Voor meer informa tie: 0182-616961 of www.scanti- lope.nl. Regio - De politie heeft het af gelopen weekend twee rijbewij zen ingevorderd. De bestuurders werden bij controles betrapt op het rijden onder invloed. Bij de ademanalyse bliezen ze allemaal boven de limiet van 220 ug/l. en boven de invorderingsgrond. Dit ligt op 350 ug/l voor de begin nend bestuurder en voor ande ren op 570 ug/l. Naast dat de be stuurder hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakt de po litie proces-verbaal tegen ze op. Verder kregen nog 18 bestuur ders van motorvoertuigen een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l. (0.88 ug/l. beginnend be stuurder) uit maar bleven onder de invorderingsgrond van 570 ug/l. (350 ug/l. voor beginnend bestuurder.) Het ging hier om de plaatsen Noordwijkerhout, Noordwijk (3x), Sassenheim, Oegstgeest, Leiden (2x), Wou- brugge, Hazerswoude-Rijndijk, Boskoop, Bodegraven, Waddinx veen (3x) en Gouda (3x). In het belang van de verkeers veiligheid zal de politie blijven controleren op het gebruik van alcohol in het verkeer. J

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31