NIET 'JUMPEN' MAAR SPRINGEN IN NESSEIANDE iJ LEs/ BUURT WELKOM BIJ WOONVORM NESSELANDE GEVARIEERD PROGRAMMA BINNENSTE B'UITEN FESTIVAL WATERSPORTVERENIGING BUURMAN EEN FEIT nesselande Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 september 2007 pagina 33 Nesselande - In Nesselande was er afgelopen weekend geen enkele re den om binnen te zitten: het was schitterend weer en op het Herman Bielingplein werd het evenement 'Nesselande Springt' gehouden. Zaterdag konden daarom alle kin deren van 4 tot 12 jaar gratis deel nemen aan allerlei leuke en spor tieve activiteiten. Zo was er een enorm springkussen en een aan tal grote trampolines waarop ook springdemontraties werden gege ven. Erg in trek waren de circusat tributen om zelf mee te oefenen, zoals diabolo's, éénwielfietsen, een bal om op te lopen. Dit alles werd professioneel begeleid door Circus Hannes en co en door mede werkers van Bureau Sportstimule- ring van de deelgemeente. Het was de hele dag druk. Veel kinderen gingen tussen de middag thuis even wat eten en kwamen dan weer terug. De sfeer was ge moedelijk. Kinderen wachtten net jes op hun beurt, grote kinderen deden voorzichtig voor de klein tjes, de plastic bekertjes van de li monade werden afgewassen voor hergebruik. De bananenschillen gingen netjes in de prullenbak. V: i«'ls Springen en spelen. Door Paulien de Graaf Nesselande - Woonvorm Nes selande aan het Pantelleriapad opende zaterdag 15 september haar deuren voor de buurtbewo ners om kennis te maken met de organisatie en de bewoners, 's Avonds werd een barbecue ge houden voor de buurt en de be woners. De woonvorm bestaat nu onge veer een jaar en de meeste bewo ners wonen er ook ongeveer een jaar. "We hebben het afgelopen jaar even moeten wennen aan el kaar en aan de nieuwe situatie", vertelt Ursula de Callafon, begelei der van de groep. "Nu vonden we het belangrijk om ook de buren eens kennis te laten maken met de bewoners. Dat doen we vanavond in de vorm van een barbecue." ver schillende bewoners stelden hun huis open voor bezichtiging. Fran- ciska wil graag haar huis laten zien. Vol trots toont ze haar woon- en slaapkamer. Ze is 19 jaar en woont voor het eerst zelfstandig, en dat gaat heel goed vindt ze zelf. Woonvorm Nesselande is een on derdeel van Pameijer, een organi satie de ondersteuning biedt aan mensen van jong tot oud met een verstandelijke beperking of met psychiatrische problematiek. De woonvorm biedt plaats aan 22 vol wassenen van 18 tot 52 jaar, die al len individueel wonen in een van de appartementen. Voor iedere bewoner is een persoonlijk onder steuningsplan opgesteld, waarin staat beschreven welke zorg die gene nodig heeft om zo zelfstan dig mogelijk te kunnen leven. Bij de appartementen op de derde verdieping van het woonblok aan het Pantelleriapad is ook een in loophuis en het kantoor voor de groepsbegeleiders gevestigd. In het inloophuis wordt met elkaar gegeten, en wordt de bewoners Franciska stelt haar huis open. de ruimte geboden om even bij te kletsen, een spelletje te doen of wat met elkaar te drinken. Nesselande - In het laatste weekend van september gaat het Cultureel Centrum Orion dwarsliggen met het zesde Binnenste B'uiten festival. Vanaf vrijdag 28 september tot en met zondag 30 september gebeuren er vreemde dingen aan de Wollefoppenweg 91a. Vreemde dingen waar een ieder aan mee kan doen. Ook is er het gehele weekend een exposi tie van 12 kunstenaars die zich hebben laten inspireren door het thema 'dwars'. Het festival wordt vrijdag om 20.00 uur geopend door verschillende dwarse tonen en de dwarsliggen de Buufs. Flamencoband Primos del norte sluit de avond af met een zeer sfeervol concert. Op zaterdag is het mogelijk om 'n bomen te klimmen, trollen te r°ben, het ijzer te smeden als het "eet is en verwenskaarten te ma ken. Ook kan een ieder na een sPetterende show van Shaolin Kung Fu, door het Shaolin Chuan Training institute, deze kunst zelf proberen. In de avond worden de smartlap pen van Lies de Vries en de poëzie van Meta van IJzer gecombineerd met de humor van Arie Vuyk met zijn programma: Overpijnzingen. Begin de zondag in balans met Raga Yoga door Yogiya met mu ziek door Remko de Landmeter. Andras Czifra en Corinne Touboul brengen een selectie van dwar se klassieke componisten. In de boomgaard zijn er verschillende straattheateracts. Als afsluiting van het festival komt Samba Salad' met het programma 'Eigenwijs'. Het Cultureel Centrum Orion is te vinden aan de Wollefoppenweg 91a. De toegang is alle dagen vrij. Voor een aantal workshops zal een kleine vergoeding gevraagd wor den voor de materiaalkosten. Voor meer informnatie: rion.nl of 010-4204480. Nesselande - De oprichtingsvergadering van Watersportvereniging Buur man vond vrijdag 14 september plaats. Na de luide tonen van een scheeps toeter is de vereniging een feit. De bestuursleden Arjan Hoefnagels (voor zitter), Richard de Voogd (penningmeester), Michel Kuipers (secretaris) en Jeroen van der Ven (commissaris externe zaken) hebben er zin in. De vereniging heeft tot doel de belangen te behartigen van watersporters op de Zevenhuizerplas en in Nesselande. De 30 aanwezigen, inwoners van Nesselande, doen aan verschillende takken van watersport: er zijn sur fers, zeilers, duikers, waterscouts, roeiers en kanoërs in de zaal. Een aantal actieve bewoners had dit evenement georganiseerd. De deelgemeente Prins Alexander verleende subsidie in het kader van 'Sportief Initiatief'. Het doel van deze subsidie is zowel volwas senen als kinderen te stimuleren om meer te sporten. Er zijn in Nesselande diverse sport verenigingen actief, zo is er de dansschool DPFC, de karateschool Unity99, de judoclub JCR Gosh, At letiek Nesselande voor hardlopen en Nordic Walking en er is sinds dit weekend de WSV Buurman met plannen voor zeilles en waterscou ting. Door Maartje Letzel Tijdens een bewonersvergadering in augustus 2005 bleek dat de bij de gemeente aanwezige kennis over watersport en de daarbij be nodigde faciliteiten erg beperkt was. Input van de echte waterspor ter bleek noodzakelijk en werd ook door de gemeente gewaardeerd. Arjan Hoefnagels, later bijgestaan door anderen, is begonnen met de 'Werkgroep Watersport', als onder deel van de bewonersorganisatie Wonio. De werkgroep had ambi tieuze doelstellingen. Er zijn veel partijen (OBR, Deelgemeente en de baggeraar) waarmee overlegd moest worden, met deels tegen strijdige belangen. Ook binnen de nieuwe vereniging kunnen de be langen tegenstrijdig zijn. Er is veel energie en enthousiasme nodig om iets te bereiken. Dat het aan deze eigenschappen niet ontbreekt bij het nieuwe bestuur blijkt uit wat er tot nu toe al bereikt is. Zo is de kwa liteit van het zand op het strand ver beterd, de boeienlijn voor zwem mers is verkort zodat de surfers een opstapplek hebben. Er is recent een stuk gras aangelegd voor de surfers om hun plank op- en af te tuigen en er wordt door de gemeente geke- Tijdelijke jachthaven. ken naar ondieptes in de plas. Een mijlpaal is de toestemming van het OBR om een tijdelijke jachthaven te maken aan de rand van Waterwijk. Een aantal enthousiastelingen heeft afgelopen juli en augustus eigenhandig de beschoeiing en de palen voor de tijdelijke jachthaven in de grond geslagen. Er liggen bin nen één maand tijd inmiddels 10 boten en er zijn nog meer aanvra gen voor ligplaatsen. De tijdelijke jachthaven zal komende maanden door het OBR nog uitgebreid wor den naar ongeveer 30 ligplaatsen. Voor de definitieve jachthaven zijn er tot de spijt van het bestuur vooralsnog slechts 100 ligplaatsen gepland. Bestuurslid Jeroen van der Ven denkt dat dit te weinig is, want niet alleen uit Nesselande maar ook uit de wijken aan de over kant van de plas zullen liefhebbers hun boot willen gaan neerleggen. Met de nieuw gevormde commis sies Evenementen, Zeilen en Zeil les, Waterscouting, Duiken, Surfen, Diepten/motoren en doorgang en Servicebelangen wordt verwacht dat men in Nesselande nog veel zal horen van de WSV Buurman. Voor meer informatie: www.wsvbuurman.nl Samba Salad. www.cco De buufs liggen dwars. Overpijnzingen met Arie Vuyk.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33