KLEINE VINK ALS SPORTTERREIN ROEPT VRAGEN OP AANBESTEDING WMO HEEFT ZORG COMMISSIE ADVIES AANWIJZING ROTTERDAM AIRPORT R0Z HEEFT BETERE KANSEN ütaiwr i h jm mm wiss w* Nieuwerkerk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 september 2007 pagina 35 Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat het college de herziene plannen voor het terrein 'Kleine Vink' in de pers heeft toe gelicht, was het dinsdag 11 september de beurt aan de leden van de commissie ruimtelijke ordening en belangstellende insprekers om commentaar te leveren op het voorstel. Volgens eerdere plannen zou de Kleine Vink ingericht worden als bedrij venterrein tot de Raad van State het be stemmingsplan geheel naar de prullenbak verwees eerder dit jaar. Naar aanleiding van ingediende bezwaren keurde Raad van State het plan op zoveel punten af dat er een totaal nieuw bestemmingsplan ont wikkeld moest worden. Dit gegeven was voor het college aanleiding om de bestem ming op de Kleine Vink te herzien, gelet op andere ruimtelijke ontwikkelingen in Nieuwerkerk. Bedrijventerreinen zullen nu ingevuld worden binnen de kaders van het ISP en de ruimte op Kleine Vink zal inge vuld worden als sportterrein. Vier verenigingen die momenteel geves tigd zijn in de wijk Dorrestein zullen als de plannen doorgang vinden verhuizen naar de Kleine Vink. Het betreft de ver enigingen voor hockey, tennis, korfbal en jeu-de-boules. Op de locaties in Dorrestein waar de verenigingen nu gevestigd zijn zal woningbouw komen. Dit laatste was voor mevrouw De Vries, woonachtig in de ler- sestraat, aanleiding te spreken tijdens de commissievergadering over de verkeers druk in deze straat. Zij memoreerde daar bij dat zij op het gemeentehuis was komen vragen naar de bestemming rondom het huis toen zij zich hier vestigde en op het gemeentehuis de verzekering werd gege ven dat de straat een rustige, niet doorlo pende straat zou worden. Inmiddels heb ben de inwoners van deze wijk veel last van toegenomen verkeer door nieuwbouw van Parkzoom en de sportverenigingen. Zij pleitte voor een nieuwe ontsluiting via de Groenezoom. De fracties in de commissie namen allen de zorg over van de inspreekster op het ge bied van de verkeersafwikkeling. Boven dien waren zij allen van mening dat het college goed moet overleggen met de be trokkenen. Naast de ontsluiting waren er nog een aantal kritische aandachtspunten van de commissieleden. Zo vroeg de heer Zijlstra (CDA) zich af of de Kleine Vink niet zo dicht tegen Nesselande aanligt dat het een aantrekkelijk sportgebied wordt voor Rotterdam. Hij wilde dat wethouder Ver beek in overlegt met de deelgemeente Prins Alexander of zij kunnen mee investe ren. De heer Slob (CU/SGP) bracht naar vo ren dat zijn fractie graag zou zien dat een deel van de kosten voor de aanleg wordt betaald uit de financiële reserves van de gemeente. De PvdA was minder enthou siast over het voorstel, de heer Slooters noemde het een zeer matig plan op een matige locatie waarvan veel elementen nog niet zijn onderzocht. Drie wethouders reageerden op de opmer kingen van de commissie en de inspreker. Wethouder Verbeek verzekerde de com missie dat hij in goed overleg is met de sportverenigingen en dat hij geen voor stander is van dekking van het plan uit de reserves van Nieuwerkerk. Wethouder Van Loon gaf nog een toelichting op de wijzi ging van de plannen en het feit dat het college nu gekozen heeft voor bedrijfs terreinen bij de A20, volgens de invulling van het ISP. Wethouder Slagt gaf aan nog niet eens te durven denken aan ontslui ting over de Groenezoom. De ontsluiting van de nieuwe locaties, even benoemd als Parkzoom II, via de lersestraat zal plaats vinden. Deze uitspraak leidde tot teleur stelling bij mevrouw De Vries: "Ik ben erg teleurgesteld in de beantwoording van de wethouder, maar het is wel erg duidelijk. Het wordt nog erger dan we dachten." Zij beloofde dat de wethouder haar nog op de weg zou vinden, waarop Slagt opmerk te dat het college de inwoners op die weg graag tegemoet komt. Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - Het opnieuw stranden van de openbare Europese aan besteding van de huishoudelijke zorg bin nen de WMO baart de commissie Welzijn zorgen. Voor de tweede maal is er met succes een proces gevoerd tegen de ge meente naar aanleiding van de criteria die zijn opgesteld voor de zorgaanbieders. Nu moet de gemeente, samen met nog vier andere gemeenten, de aanbesteding op nieuw inzetten. Wethouder Venrooy: "Er is geen andere weg, we moeten verder met aanbesteden." De fracties van PvdA en GBN hebben ge zamenlijke vragen gesteld waaruit zorg spreekt over de voortgang en de kwaliteit van zorg die geboden wordt bij mensen die dit nodig hebben. Bovendien was er bij beide fracties zorg over de ontslagen die in de sector vallen als gevolg van de veranderingen in de zorg waarbij zorg aanbieders veel minder zekerheid hebben dat zij hun personeel aan het werk kunnen houden. Andere fracties sloten zich hier bij aan, de VVD vroeg zich daarbij af hoe de overheid kwaliteit kan garanderen als ter wille van die kwaliteit criteria worden opgesteld waaraan zorgverleners moeten voldoen en die vervolgens in beroep gaan tegen die criteria en dan in het gelijk wor den gesteld. De heer Zijlstra reageerde op de opmerking van PvdA en GBN over de ontslagen, zijn verwachting is dat de zorg vraag de komende jaren zeker nog met 25% zullen stijgen en dat werknemers dus niet al te lang in de kaartenbak van de so ciale dienst zal blijven staan. "Waanzin van de CDA om dat te zeggen" reageerde me vrouw Van Gelderen, "omdat de zorgvraag toch stijgt is het wel goed dat deze mensen ontslagen worden?" Een ander belangrijk punt voor de commis sie is de verschraling van de zorg. Door een andere manier van indicatiestellen komen veel minder mensen in aanmerking voor uitgebreide huishoudelijke zorg. Wethou der Venrooy heeft de commissie uitgelegd dat de criteria voor indicatiestelling inmid dels ook zijn veranderd, het basispakket huishoudelijke zorg is uitgebreider gewor den. Een deel van de indicaties wordt ver richt aan het WMO-loket bij de gemeente, complexe zaken worden bekeken door het CIZ (centraal indicatieorgaan zorg - red.) Daarom is het in haar optiek moeilijk om cijfers van voor 2007 te vergelijken met de cijfers van nu. "dat is ongeveer hetzelfde als appels met peren vergelijken." Zij be sloot met een geruststelling voor de com missie: "Ik sta ervoor dat mensen zorg krij gen die ze nodig hebben en waar ze recht op hebben." Gedeputeerde Erik van Heijningen van de provincie Zuid-Holland heeft advies uitge bracht aan minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat om te komen tot minder geluidsoverlast - met name in de nacht - voor Rotterdam Airport. De minister had Van Heijningen gevraagd om te verkennen welke mogelijke oplossingen er zijn voor de aanwijzing van Rotterdam Airport die kunnen rekenen op draagvlak in de regio. De provincie Zuid-Holland en de gemeen ten Rotterdam, Schiedam en Lansinger- land hebben het advies in onderling over leg opgesteld. Aan de minister wordt geadviseerd op korte termijn diverse maatregelen te on derzoeken zoals: - Terugdringen van het aantal vertraagde lijnvluchten in de nacht (in 2006 waren dat 325 van de in totaal 927 nachtvluch ten); - Weren van zakenvluchten in de nacht die geen bijdrage leveren aan de economie van de regio Rotterdam/Den Haag; - Strenger handhavingsbeleid op ver traagde vluchten; - Aanpassen vliegroutes; - Verhogen toeslagen voor nachtvluchten; - Terugdringen van zogeheten positie- vluchten tussen 06.00 en 07.00 uur. (Po- sitievluchten zijn vluchten die leeg aan komen na 6.00 uur en na 7.00 uur vol vertrekken.) Verder adviseert de commissie dat met name de luchthaven de communicatie met omwonenden intensiveert en dat sa men met de regio onderzoek wordt ver richt naar het terugdringen van andere geluidsbronnen die overlast veroorzaken. Gedacht moet dan worden aan lawaai van snelwegen, industrie en het spoor. Om op de langere termijn de geluidshin der tegen te gaan wordt in het advies on derzoek naar diverse maatregelen voor gesteld. Het gaat dan onder meer om het werkelijk meten van geluid in plaats van berekenen, het gebruik maken van glij vluchtlandingen in de nacht (waarbij de motor nog slechts stationair te horen is) en minder afremmen op de motoren bij een landing. Geluidsruimte De provincie en gemeenten verwachten dat door toepassing van de voorgestelde maatregelen geluidsruimte vrijkomt om in ieder geval een deel van de regerings- vluchten te kunnen afwikkelen. Nieuwe berekeningen moeten aantonen wat wer kelijk de effecten zijn van de voorgestelde maatregelen op korte termijn. Tot slot wordt aan de minister gevraagd om een onafhankelijke partij te laten oordelen over de toepasbaarheid van de methodiek die gebruikt is bij het slaapver- storingsonderzoek. In ieder geval zal het onderzoek geactualiseerd moeten worden aan de hand van de cijfers uit 2006. Als het onafhankelijke oordeel negatief uitpakt, wordt van de minister een aanvullend on derzoek gevraagd, specifiek toegesneden op de Rotterdamse situatie. Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat voor de zomer ook in Nieuwerkerk de besluitvor ming omtrent de Regionale Ontwikkelings maatschappij Zuidpias (ROZ) is aangehou den, stond dit punt opnieuw geagendeerd voor de commissievergadering van dinsdag 11 september. Hoe om te gaan met de Gou- weknoop en de stemverhouding na de fusie van de gemeenten waren daarbij belangrij ke vragen, bracht de heer Lamberts (GBN) in herinnering. "Ik wil niet stagneren, maar er was wel een duidelijke reden om het be sluit uit te stellen, wij willen graag duide lijkheid vanuit het college welk effect dit signaal heeft gehad." Aldus Lamberts. Burgemeester Bonthuis beloofde helder heid voor de komende raadsvergadering. Hij beloofde dat de raad volledig op de hoogte is van de actuele omstandigheden na het overleg met de fusiepartners op dinsdag 18 september. Wethouder Slagt ging in op de stemver houding, na de fusie zal de stemverhou ding binnen de ROZ 30% zijn voor de nieuwe fusiegemeente, de 10% van elke gemeente bij elkaar. Verhoudingsgewijs blijft de invloed van de drie gezamenlijke gemeenten gelijk. Ook over de rijksbij dragen was Slagt positief gestemd: "Er zijn goede signalen, het is meer dan ver wacht." Hij benadrukte wel dat los van de verwachte rijks- en provinciale bijdragen er nog heel veel te financieren valt als pleidooi voor het veiligstellen van het ver eveningsfonds zoals dat geregeld wordt binnen de ROZ. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35