ón el2>e?s in 2>c "WIJ ZIJN GEEN TUTTENCLUB, MAAR VROUWEN VAN NU!" JEUGD KAN WEER STRAATVOETBALLEN DIERENDAL IN DE BAN VAN HET 'WILDE WESTEN' Huldiging jubilarissen Vrouwen van Nu Opening trapveld door wethouder Bosman pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 september 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in hel verspreidingsgebied Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is een drukte van belang in de zaal van de nieuwe Batavier, het nieuwe dorpshuis in Nieuwerkerk op donder dag 13 september. Vandaag worden de jubilarissen van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen,Vrouwen van Nu, in het zonnetje gezet. Twee dames vieren zelfs hun 60-jarig jubileum. Door Maartje Letzel. De zaal zit vol met dames in leeftijd variërend van 50 tot 90 jaar. Ze ken nen elkaar goed. Sommigen zijn al lid sinds de Tweede Wereldoorlog. In de beginjaren waren ze met 13, nu zijn er 115 leden. Waren de vrou wen vroeger vooral van agrarische afkomst, nu hebben ze allerlei verschillende achtergronden. Alle vrouwen zijn welkom bij de vereni ging, het gaat om de gezelligheid, maar ook om maatschappelijke en sociale betrokkenheid. Er worden culturele en creatieve activiteiten georganiseerd. Zo zijn er thema avonden, waarvoor er sprekers worden uitgenodigd. Er is iemand geweest van de verslavingsopvang, van een pattisserie-college en de schrijfsters Yvonne Keuls en Mar ian Berk hebben gesproken. Er worden gezamenlijke uitstapjes georganiseerd, bijvoorbeeld naar een museum of een bierbrou- Door Erwin Versleijen Zevenhuizen - Met een aftrap is het trapveld aan de Leliestraat woensdag 12 september door wethouder Bosman officieel ge opend. Het oude veldje heeft een ware metamorfose ondergaan en samen met gemeente, jeugdwerk en omwonenden staat er nu iets om trots op te zijn. inmiddels scooter of auto. Nu is er een nieuwe doelgroep waar het jeugdwerk zich op richt. Die kun nen we aanspreken op hun gedrag en zuinig laten zijn op hetgeen hier nu staat. Samen met de bewoners hebben we afspraken gemaakt en ieder kent zijn verantwoordelijk heid." Het jeugdwerk heeft eens in de maand overleg met de gemeen te en de politie. Ze zijn blij dat het Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het Burgemeester Warnaarplantsoen was zaterdag in de ban van het 'wilde westen'. De jaarlijkse open dag van kinder boerderij Dierendal stond volledig in het teken van dit Amerikaanse tijdperk vol cowboys, indianen en ontdekkingsreizigers. De open dag werd druk bezocht. Er wa ren kramen en stands vol typisch Amerikaanse snacks en drankjes, en veel kinderen waren verkleed als sheriff of indiaan naar het 'wildwest' feest gekomen. Kinderplezier Het Burgemeester Warnaarplant soen heette voor de gelegenheid WaddinxValley. Een sheriff heette de kinderen en hun ouders wel kom en verkocht strippenkaarten waarmee verschillende activitei ten konden worden gedaan. Zo was er een quadbaan, konden kinderen een ritje maken met een echte brandweerwagen of op een pony of een paard rijden, waren er veel dieren - variërend van ezels tot konijnen, ganzen en cavia's - en ontbraken ook het springkus sen, de draaimolen en de zweef molen niet. Daarnaast waren er kramen en stands, waarin onder meer de EHBO vereniging en de vogelvereniging zich presenteer den en kon je met een uil op de foto of te weten komen wat een werij. Ook zijn er verschillende onderverenigingen zoals de tu- inclub, de leesclub, een koor, een patchworkclub en de culturele club. Er is een lief- en leedpot waa ruit kaartjes en cadeautjes worden betaald. Mevrouw de Jong, 55 jaar lid, haalt op hoe hard ze gelachen hebben toen ze veertig jaar geleden 'Ik ben met Catootje naar de botermarkt gegaan' deden. Adri Dekker was toen de heks. Ze lachen. Ze namen toen altijd hun handwerkje mee, dus al kletsend werden er sokken gebreid. Na het eerste kopje kof fie neemt voorzitter mevrouw M. Boer-Waardenberg het woord. Ze vertelt dat de leden hun verenig ing erg trouw zijn. Mevrouw A. De Groot- Koolmees en mevrouw K. Dekker- van der Weijden zijn 60 jaar lid. Mevrouw de Jong is 55 jaar lid en er zijn nog enkele dames 40 en 25 jaar lid. De jubilarissen krij gen een cadeautje en een roos Mevrouw Boer- Waardenberg hoopt iedereen over 5 jaar weer te mogen feliciteren. Ze beëindigt haar speech: "Wij zijn geen tutten club, maar Vrouwen van Nu!" Bij het tweede kopje koffie zijn er voor vandaag speciale koekjes gebakken bij molen Windlust. Op deze koekjes het logo van de NBvP koren en bloemen. Dit logo staat symbool voor optimisme en vro lijkheid en dat stralen de dames uit... Voorproefje Nederland-Albanië. 's Middags was er voor de jeugd een leuk programma met allerlei spelletjes en muziek op het veldje. Na het eten was de officiële ope ning, een aantal teams speelden straatvoetbal tegen elkaar. Wet houder Bosman hoopte dat de jeugd een voorproefje zou geven van de interland tussen Nederland en Albanië die later op de avond gespeeld zou worden. Het ging, zo bleek, er hier fanatieker aan toe en het bleef niet bij een 0-1 overwin ning. Het weer zorgde ervoor dat de jeugd in groten getale aanwezig was. Niet alleen met straatvoetbal, ook werd er volop gebasketbald en gebruik gemaakt van het immense springkussen. 'verdacht rustig' is in Zevenhuizen. Ondanks het nieuwe trapveld zijn er altijd nog wensen voor de toe komst. "De skatebaan zou moeten worden uitgebreid. De jeugd die hier gebruik van maakte, is groter "We zijn een aantal jaren bezig ge weest om dit voor elkaar te krijgen samen met de gemeente en de om wonenden", aldus jeugdwerker Ro land Meivogel. "De oudere jeugd die hier rondhing is nu elders, rijdt Skatebaan? valkenier precies doet. Eén van de meest opvallende attracties was een steltloper, die hoog boven het publiek uittorende. Bovendien kon je in en rond het Warnaar plantsoen een echte schapenhoe der tegenkomen. Financiën leder jaar organiseren de vrijwilli gers van Dierendal een open dag De kinderboerderij is sinds 2005 fi nancieel zelfstandig en haalt met de organisatie van evenementen tijdens de open dag geld binnen om de kinderboerderij te laten draaien. De open dag van dit jaar was grootser opgezet dan ooit en gelukkig voor de organisatoren kwam het publiek in groten geta le langs om hier zelf getuige van te zijn. De leden zijn hun vereniging erg trouw: 60 jaar lid. geworden en wil dus meer variatie en uitdaging in de baan", aldus sta giair bij het jeugdwerk Bas Bohnen. De wethouder vind het fantastisch om te zien hoeveel jeugd er van avond is. "Dit moetje hebben, het trekt elkaar aan. De jeugd heeft de toekomst. Behandel en begeleid ze nu goed als investering voor de toekomst." Hij zal zich er hard voor blijven maken om bij nieuwbouw wijken in zijn gemeente ruimte te creëren voor dit soort projecten. Stedenbouwkundig wordt er vaak te laat rekening mee gehouden en wordt alleen gelet op de op brengst. Terwijl de zon ondergaat, de jong- sten huiswaarts keren, worden de bankjes bezet door de wat oudere jongens en meisjes uit de buurt. Kalverliefde aan de Leliestraat...

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36