a VOEL JE THUIS A OPA FREEK 06 29 40 43 44 Home.l 2move.nl/openhaardhout Bent u op zoek naar: j Aluminium en Kunststof •ramen, kozijnen en deuren •schuifpuien •serres en veranda's •balkonhekken j En eist u een... Perfecte afwerking? Snelle levering? Gunstige prijs? I Edelgasstraat 44 12718 SX Zoetermeec, ;Fax: 079-3622240 Originele Franse eiken wijnvaten Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 19 september 2007 pagina 39 Home is where the heart is, zeg gen de Engelsen. Je huis is waar je je thuis voelt, zeggen wij. Om je thuis te blijven voelen in je eigen huis, moet er zo nu en dan iets vernieuwd of aangepast worden. De tijd verandert, smaak veran dert, dus een huis verandert mee. Een complete make-over is vaak niet nodig. Een nieuwe vloer, een nieuwe keuken, of een nieuwe badkamer kan het thuisgevoel al extra versterken. We beginnen bij de vloer: de basis van het interieur. Een nieuwe vloer geeft uw huis een compleet andere look, ook al blijft de rest van het interieur hetzelfde. Meubels tonen nu eenmaal anders op een andere ondergrond. Erg in opkomst is de betonnen gietvloer. Beton geeft uw huis een stoer en robuust karakter. U kunt het beton in iedere gewenste kleur laten schilderen. Bovendien is de vloer naadloos en dat is wel zo gemakkelijk met schoonmaken. Een andere variant van een gietvloer is de epoxy-vloer. Toegegeven: je moet even durven, want met deze gummi achtige vloer maak je wel een state ment. Deze vloer staat niettemin heel goed in een strak en trendy interieur. Houten vloeren staan nog altijd met stip op nummer één als het gaat om populariteit. Niet gek, want houten vloeren en parketvloeren hebben een tijdloze uitstraling. Een trend is om parket in verschillende patronen te laten leggen, zodat de vloer een speels effect krijgt. Ook kiezen veel mensen tegenwoordig voor de uit straling van een houten vloer en het gemak van laminaat. Dat kan door te kiezen voor laminaat met een toplaag van echt hout. Het resultaat is niet van een echte houten vloer te on derscheiden. Elke vloer heeft zo z'n eigen charme en kenmerken. En er is zo veel te kiezen. Denk bijvoorbeeld ook eens aan: natuursteen, plavui zen, of kurk. Met natuursteen hebt u een prachtige natuurlijke vloersoort. De meeste steensoorten zijn prima te combineren met vloerverwar ming. Ga bij natuursteen niet over één nacht ijs, de vloer gaat immers een leven lang mee. En dan plavui zen en kurk. Iets van vroeger? Niets is minderwaar. Deze vloeren zijn aan een comeback bezig. Natuurlijk wel in vernieuwde vorm. Hippe patronen en moderne kleuren maken deze vloeren helemaal van deze tijd. Wist u trouwens dat kurk een anastati sche werking heeft, waardoor stof en huismijt worden afgestoten? Zwart-wit, een klassieke inspira tiebron Van de basis gaan we naar het cen trum van het huis. Vraag tien men sen naar hun favoriete plek in huis en acht zullen antwoorden: de keuken. De moderne keuken kenmerkt zich door een doordachte vormgeving en veel aandacht voor gebruiksgemak. Te beginnen bij het design van de keuken. Naast de felgekleurde keu kenkasten zien we steeds meer ruim te voor de zwart-wit keuken. Deze klassieke basiskleuren vormen weer een inspiratiebron voor het moderne interieur. Zwart en wit lenen zich apart goed als basiskleur, of creëren samen een krachtig contrast dat kan worden aangevuld met levendige kleuraccenten. Beige-, antraciet- en grijstinten zien we eveneens terug komen in het hedendaagse keuken design. Het aanrechtblad is een van de blikvangers van de keuken. En ook hier signaleren we een nieuwe trend: het glazen keukenblad. En met glas bedoelen we dan 'gehard veiligheidsglas'. Glas is slijtvast en blinkt ook uit in praktisch gemak. Ze zijn krasbestendig en poriënvrij en inhoud: 228 Itr gewicht: 35 kg te gebruiken als: wijnvat, regenton, tafeltje, bloembak etc.of als decoratie voor uw tuin of terrasl prijs per heel vat 35 prijs per half vat (kuip) 20 daardoor hygiënisch en eenvoudig te reinigen. Het glas kan in diverse kleuren worden besteld en voor het oppervlak kan worden gekozen uit mat, glanzend, of satijn. Sinds kort zijn er zelfs glazen werkbladen ver krijgbaar met een bloemstructuur. Maar behalve de 'looks' heeft ook de techniek de nodige veranderingen doorgemaakt. Zeker als het gaat om kooktechniek. De stoomoven blijft in rap tempo de markt veroveren. Stoomovens passen helemaal bij de gezonde kooktrend van nu. Door te stomen blijven voedingsstoffen en vitamines, maar ook kleur en vorm, goed bewaard. Wat minder bekend is, is dat in een stoomoven gerech ten heel gemakkelijk opgewarmd kunnen worden. En dan smaakt het nog net zo goed als de eerste dag. Dat is een groot voordeel in vergelij king met andere opwarmtechnieken: smaak, voedingswaarde en structuur veranderen niet. Dat is natuurlijk erg handig in deze hectische tijd, waarbij er niet iedere dag tijd is om uitgebreid te koken. Nog zo'n innovatie die ko ken een stuk eenvoudiger maakt: kookunits die naar wens worden ingedeeld. Losse elementen vormen samen het ideale kookstation. Een unit om te wokken, een unit om te frituren, een inductie-unit, een gas brander. Het is maar een voorbeeld. Wie wil kan elke vorm van koken, op elke gewenste bron, verenigen in één totaalconcept. Koken in de buitenlucht Het buitenleven wint steeds meer terrein in Nederland. En niet alleen in de zomer. Overkappingen en over dekte terrassen zorgen ervoor dat we ook in het voor- en najaar, of tijdens een kwakkelende zomer, volop van het 'buitenzijn' kunnen genieten. En wat is er dan leuker om buiten te koken en vervolgens samen met vrienden of familie in de tuin van het eten te genieten? De buitenkeuken neemt dan ook een enorme vlucht in ons land. En dat zorgt ervoor dat er steeds meer keuze is op dit gebied. Aan het design van een buitenkeu ken wordt tegenwoordig bijna net zo veel aandacht besteed als de ge wone keuken. En ook op het gebied van koken is alles mogelijk: van de gewone kookplaat, tot wokbrander, of teppan yaki, de Japanse bakplaat. Een overdekt terras met buiten keuken kan een aanzienlijke rol spelen in de waarde bepaling van uw huis. U heeft hiermee immers een extra woonvertrek gecreëerd. En dat is natuurlijk een gedachte om in uw achter hoofd te houden als u beslist om wel of niet te kiezen voor dit ex tra woongenot. Een verfrissende regenbui In tien jaar tijd kan er veel verande ren. En dat geldt zeker voor de ont wikkelingen in de badkamer. Van wasruimte is de badkamer veranderd in relaxruimte. Bij relaxen wordt vaak eerst aan het badderen gedacht. Niet vreemd, want tegenwoordig kun je thuis genieten van het bruisende en bubbelende water van een whirl pool. Geïntegreerde jets zorgen voor een gerichte massage, terwijl het kolkende water voor een energiek gevoel zorgt. Er zijn zelfs exemplaren waarbij ingebouwde onderwater spots lichaam en geest verwennen met zogenaamde kleurentherapie. Maar niet alleen in bad, ook onder de douche is het lekker bijkomen van een drukke dag. Haren wassen in een tropische regenbui? Het kan met de regendouche. Regendouches zijn douchekoppen die zowel aan de wand als aan het plafond gemon teerd kunnen worden. Een speciaal systeem zorgt ervoor dat het water wordt vermengd met lucht. Hierdoor breken de stralen in druppels en dat voelt heerlijk aan op uw huid. Maar er zijn meer mogelijkheden. Wilt u juist genieten van pulserende water stralen en een aangename massage? Kies dan voor een douchekolom. Via diverse en vaak verstelbare zij-jets geniet je optimaal van het verkwik kende water. Of neem de stoom cabine: vul het geurreservoir met een lekker luchtje, zet een favoriet muziekje op en het ontspannen kan beginnen. Helemaal luxe is de Sun- shower. Daarmee kun je douchen en bruin worden tegelijk. De Sunshower is een douche en zonnebank inéén. Dat bespaart niet alleen tijd, maar ook nog een hoop ruimte in huis. Spelen met vuur Een haard of kachel is een droom van velen. Niets geeft dan ook zoveel sfeer als een brandend haardvuur. De geur van verbrand hout, het knispe ren van de vlammen, de lome warm te. Enfin, we hoeven weinig uit te leggen over de gezelligheid die een haard of kachel met zich meebrengt. En het uitzoeken van een houtkachel wordt nu wel heel gemakkelijk. De haardenbranche introduceert bin nenkort namelijk een rendement- slabel voor houtkachels. Zo ziet u in één oogopslag het rendement, het vermogen en de mate van emissie van schadelijke stoffen van de betref fende kachel. En dat zijn bijzonder belangrijke gegevens om te bepalen welke kachel het beste in uw kamer past. Bovendien kunt u met deze in formatie voor een milieuvriendelijke optie kiezen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39