ZONDER T0MP0UCEN EN TOCH... ECHT HEMA DE ROBBEDOES SPEELT VERDER TREKVOGELS KOMEN TEKORT VOOR TITEL CURSUS BEWEGING EN ONTSPANNING REMUZICO-2 DOOR KLEINKOOR CANTARE BOSKOOP Boskoop Hema-vestiging Boskoop is open Bestuursjubileum Ageeth Blonken bij speeltuin De Robbedoes MIDGET GOlf pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 september 2007 je gunt het hen om lekker en on bezorgd en veilig te kunnen spe len. Ze kunnen zich zo uiten." En natuurlijk krijgen ook de ouders gelegenheid elkaarte ontmoeten. "Voor de buurt is dit belangrijk." Blanken benadrukt dat de vereni ging geen last heeft van overlast. 'Groteren' spelen nog wel eens tafeltennis, maar om acht uur is het afgelopen. De buurt heeft dan rust. De ouders zijn 'coöpera tief en bereidwillig en de jonge lui reageren plezierig', waardoor Blanken met plezier haar taken kan blijven vervullen. Haar leukste ervaring in haar werk voor de speeltuin is een ontmoe ting met koningin Beatrix ge weest. Bij het 75-jarig bestaan van de Nuso waren enkele voorzitters van verenigingen uitgenodigd om op de receptie te komen. De Ko ningin liep toen mee in de speel tuin van de Linnaeushof. Onlangs is bekend geworden dat de NUSO aan Blanken een speldje en oorkonde heeft toegekend voor haar langdurige vrijwilliger- schap. Politie haalt wantbetaler binnen Boskoop - De politie heeft dins dag 18 september rond 22.00 uur op de Lage Weide een 26 jarige man uit Boskoop aangehouden omdat deze nog een boete van ruim 50.000 euro moest betalen en nog 47 dagen moest zitten. De straffen waren hem bij eer dere veroordelingen opgelegd. Omdat hij echter nog nooit had betaald of de straf had uitge zeten kwam hij te staan in het opsporingsregister van de op sporingsdiensten. Dinsdagavond zette de politie de man in zijn auto aan de kant nadat zij zagen dat zijn mistachterlicht brandde zonder dat daar aanleiding voor was. Hij viel bij die controle door de mand. De man zal naar een strafinrichting worden overge bracht voor de tenuitvoerlegging van zijn straf. Hollandse Eenheidsprijzen Maatschappij Amsterdam nu ook in Boskoop. Boskoop - Pa en ma De Bas stonden er blij bij toen burgemeester Rijs dijk de officiële openingshandeling verrichtte door het wegtrekken van lamellen met de tekst van Hema in Boskoop. Henk de Bas en zijn vrouw werden uitgebreid gefeliciteerd door kennissen, familie en onderne mers. Veel bloemen en cadeaus en een grote taart van de ondernemers vereniging Boskoop, en dat voor de voorzitter van de Waddinxsveense ondernemers. Door M.Lindhout Vertrouwen De burgemeester feliciteert in zijn toespraak de heer en mevrouw De Bas en ook de Boskopers en de Boskoopse ondernemersvereniging met deze nieuwe winkel."Mensen wilden vandaag al de winkel in, dat is een goed teken." "Het gaat goed met de economie. Greenport Boskoop doet het heel goed en 50 procent van de Bosko pers verdient zijn brood in deze branche. Dat is dus ook goed voor het midden- en kleinbedrijf, want mensen willen hun geld uitgeven. Nu is het winkelaanbod weer groter en meer divers. Er komt straks ook meer horeca en de nieuwbouw in het centrum zit bijna vol. Het gaat goed", aldus Rijsdijk. "In Boskoop koopt men overhemden met opge stroopte mouwen", want we gaan direct aan de slag. "Fijn dat de Hol landse Eenheidsprijzen Maatschap pij Amsterdam ook in Boskoop te vinden is." Derde dinsdag in september Henk de Bas had de koningin willen uitnodigen, maar die was al bezet. "Of we er allemaal op vooruitgaan, we zullen zien, maar als onderne mer zeggen we 'per saldo gaan we er op vooruit.'" Hij vond de burge meester snel bereid om de winkel officieel te ope nen. "Ik ben blij met deze locatie, de deal met Van der Linde was snel gemaakt." Ook al gaan we dan geen gebak ver- kopenenweinig food, toch heeft de Hema heel wat te bieden. Het team heeft er zin in." In zijn dankwoord betrekt Henk de Bas nadrukkelijk een vijftal mensen. In de eerste plaats pa De Bas. Pa gaat nog altijd mee kijken als er sprake is van een nieuwe locatie. "Ik volg zijn advies niet altijd op, maar waardeer het wel." Vervolgens bedankt hij Kees de Bas, zijn broer, die op het laatste moment allerlei lastige dingetjes weet op te lossen. Kees heeft zijn zaak verkocht en fungeert nu als een duvelstoejager die netelige za ken oplost. Hij zegt: "Ik heb niet de stress en voel me daarom als een vis in het water als op het allerlaatste moment allerlei zaken moeten wor den afgerond." Dan betrekt Henk de dagelijkse leiding van de winkel in de feestvreugde, Cock en Gerrie. "Ze hebben al wakker gelegen van de spanning." Als laatste worden de burgemeester en zijn vrouw be dankt voor hun aanwezigheid. De Bas: "Als Waddinxvener voel ik me al aardig thuis als ondernemer in het Boskoopse." De nieuwe HEMA-vestiging is een zogenaamde AA-vestiging. Dat wil zeggen dat het grondoppervlak iets meer dan 300 meter is. Klein, toch opent de Hema dit jaar nog meer van deze zaken. Zo verdichten ze Nederland. Veel franchise-on- dernemers grijpen zo'n kans. Henk de Bas vindt dat hij het getroffen heeft door bij de Hema-organisatie binnen te zijn gekomen. "Als Waddinxvener voel ik me al aardig thuis ais ondernemer in het Boskoopse Door M.Lindhout nog een kleine bijdrage gevraagd voor spelletjes. Ook kinderen van niet-leden zijn welkom. Elke dag is De Robbedoes open van acht tot acht, 's zondags van elf tot acht. Blanken wil nog wel eens gaan kijken hoe het reilt en zeilt. "Ove rigens gezamenlijk houden bezoe kende moeders en de omgeving een oogje in het zeil en dat werkt tot nu toe uitstekend." Subsidie De vereniging kent geen vaste sponsors, toch krijgt het bestuur regelmatig hulp als dat nodig is en de gemeente subsidieert het werk van De Robbedoes. Er is in de wijk voor kinderen niet veel, de gemeente ziet het belang van de club van Blanken dan ook in. "Dat is plezierig, omdat speeltoestel len heel duur geworden zijn. Van 1500 tot 2000 euro hoeef je niet meer op te kijken. Bij goed onder houd gaan toestellen dan vijf tot zes jaar mee. De keuringsdienst kan zelfs al eerder afkeuren." "Voor de kinderen doe je dit werk, Boskoop - Ageeth Blanken viert een koperen jubileum als be stuurslid bij speeltuin De Rob bedoes. De speeltuin ligt aan de Goudse Rijweg in Boskoop-Oost. Zij is bestuurslid en secretaris geweest en de laatste jaren is ze voorzitter. Ageeth is 40 jaar, ge trouwd en heeft twee kinderen. Ze werkt op oproepbasis als tou ringcarchauffeur, hetgeen haar niet belet om bijzonder actief te zijn voor de speeltuinvereniging. Boskoop/Alphen aan den Rijn - Op het terrein van Amigo in Alphen aan den Rijn werd de zesde, tevens laatste wedstrijd in de midgetgolf- competitie gespeeld. Zowel boven in als onderin de ranglijst kon nog van plaats worden gewisseld. In de top leidde Hole Ridders 1 met 21 punten, op de voet gevolgd door De Trekvogels 1 met 20 punten. Het verschil in holeslagen bedroeg 29 slagen, dus wilde de missie van de Boskopers slagen dan moest in ieder geval van Hole Ridders wor den gewonnen met 30 slagen ver schil. De baan was door het team enkele malen bezocht voor een training, dus aan de voorbereiding kon het niet liggen. De eerste ronde was voor de ploeg uit Ridderkerk met 112, De Trek vogels moest daar 115 tegenover stellen. In de tweede ronde verlo ren de Boskopers de slag met 113 om 103 en normaal gesproken zou de ploeg uit Ridderkerk dit niet meer uit handen geven. In de derde ronde was het wel duidelijk dat de kansen voor De Trekvogels verkeken waren. Door zelf 104 te spelen, wat op zich een goed re sultaat is, werden toch weer zes slagen ingeleverd. Hole Ridders speelde de wedstrijd goed uit met 107 en kwam uit op 420 slagen. De Trekvogels sloot met 111 af en kwam uit op 443. Het was De Trek vogels niet gelukt de titel van vorig jaar te prolongeren. Hole Ridders 1 werd kampioen met 26 punten, voor De Trekvogels 1 met 24 pun ten en Amigo 1 werd derde met 17 punten. Onderin de eerste klasse was de strijd om degradatie ook spannend tussen Hole Ridders 2 en De Trek vogels 2. Het tweede Boskoper team diende wel van Hole Ridders 2 te winnen met 39 slagen om in de eerste klasse te blijven. De Trek vogels 2 besloot de wedstrijd met 488 holeslagen en had er slechts 18 minder dan hole Ridders 2 met 506. Jammer genoeg was het team van Heerhugowaard met 481 beter dan de Boskopers, zodat op hole slagen degradatie een feit was. Bilthoven 1 komt als kampioen van de tweede klasse weer terug in de eerste klasse en dus zal De Trekvo gels 2 volgend jaar weer de kans krijgen om te promoveren. Boskoop - Kleinkoor Cantare zal voor zaterdag 13 oktober voor de tweede maal ReMuZiCo (Repete ren- Musiceren-Zingen-Concert) organiseren in de Zijdekerk en in Verenigingsgebouw De Loods (achter de kerk) aan de Zijde 11. ReMuZiCo bestaat uit overdag sa men instuderen en 's-avonds ten gehore brengen. Thema dit jaar is 'licht-klassiek en klassiek-licht' met onder meer mu ziek van Mozart, Gabriel Fauré, Gershwin en de Beatles. Aanmel den is nog steeds mogelijk. De uitvoering vindt plaats om 20.15 uur; de toegang bedraagt 2,50. Voor kinderen tot 12 jaar is de toegang vrij. Voor meer informatie of aanmel den: 0172-217950, 0172-216699 of op www.cantare-8wise.nl. NUSO De Robbedoes richt zich op kinde ren tot twaalf jaar. Eriseen peuter kant en een kant voor de grotere kinderen. De Nuso is de landelijke stichting om verenigingen bij te staan vooral op het gebied van veiligheid. Ageeth verzucht dat veiligheidsaspecten 'tot het ab surde' gaan. Elk jaar worden toe stellen gekeurd; het spelen in de speeltuin blijft voor eigen risico. Vereniging Het bestuur bestaat uit vier per sonen en drie vrijwillige bestuurs leden, die aanvullend werken. Bijvoorbeeld voor onderhouds werkzaamheden en voor het be denken van spelletjes. 'Ontspan nen bezig zijn' vindt Ageeth het geweldige aan haar werk. Vooral dat het leuk is voor kinderen iets te doen, inspireert haar. Werk ge noeg te doen: het harken van de zandondergrond, snoeien van bo men, speeltoestellen bijwerken en schilderen, elk jaar het zand ver versen, papierwerk. Genoeg werk voor alle bestuursleden en ook voor de hand toestekende vrijwil ligers. De vereniging telt zo'n 175 leden die jaarlijks een contributie betalen van 6 euro. Soms wordt er Boskoop - Nanny Vogelaar orga niseert voor de maandagavon den van 1 oktober tot en met 17 december van 20.30 tot 21.30 een cursus 'Beweging en Ontspanning'. Onderwerpen die tijdens deze cur sus behandeld worden zijn onder meer 'bewust worden van het lichaam', 'de beweging van de ademhaling' en 'welke bewegin gen zijn prettig en met welke be wegingen heeft men moeite'. Nan ny heeft een breed georiënteerde kennis en ervaring op het gebied van bewegingsmogelijkheden en juist door deze diversiteit weet zij combinaties te maken vanuit ver schillende invalshoeken. Haar les sen zijn dan ook niet in een 'vakje' te plaatsen zijn. Informatie: www. bewegingsleer.com, 0172-231702 of 0624818357.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18