B0SK00PSE BRADERIE: ÉÉN GROOT FEEST "BALKENENDE IV BIEDT OOK KANSEN" Miljoenenintermezzo door OVB pagina 19 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 september 2007 M I I I I II ll Door M. Lindhout Door Erwin Versleijen Boskoop - Ondernemers Vereniging Boskoop presenteerde maandag avond in zijn OVB-café De Plataan het Miljoenenintermezzo. Zo'n 30 ondernemers gingen samen met gespreksleider Toob Alers in discussie met het panel in het gloednieuwe multifunctionele centrum. De impact van de miljoenennota op het ondernemingsklimaat stond centraal in een zestal stellingen. Wat voor vee lezers wellicht een saai onderwerp lijkt, werd het leuk door de tips die de ondernemers kregen. "Het kabinet Balkenende IV biedt gelukkig ook kansen en de kloof tussen arm en rijk Wordt gelukkig kleiner." Door goed te letten op de proef tijd van een nieuwe werknemer, het contract voor bepaalde tijd drie keer te verlengen (wettelijk "Het kabinet Balkenende IV doet aan nivellering", was de eerste stel ling die een discussie opleverde. Topinkomens zouden boeten en de middeninkomens worden het meest ontzien, terwijl de lagere mkomens er het meeste op voor uit zouden gaan. Het 'Bos-effect', een sociaal gericht kabinet, wordt in 2007 voor het eerst duidelijk zichtbaar in de miljoenennota door het vrijmaken van middelen voor de toekomst. Fiscaaladviseur Pieter Visser heeft de nota onder de loep genomen en komt tot de conclusie dat er 18 belasting en/of accijnsverhogingen plaats kunnen gaan vinden, zoals bijvoorbeeld de verhoging van de BTW van 19 naar 20% en de BPM op de auto (een al jaren geliefde melkkoe van de overheid). Er zullen altijd grote verschillen blijven tussen hoge- en lage inkomens ongeacht het sy steem. De meeste ondernemers maakten zich wel zorgen over de steeds groter worden afstand tus sen arm en rijk. Ondernemend Boskoop discussieert over de impact van de miljoenen nota op het bedrijfsleven. Boskoop - Boskoop stond vrijdag en zater dag op zijn kop. Wat een feest. Wat een drukte. Het vrachtverkeer op de Zijde en de argeloos door Boskoopse rijden de passant hebben veel moeten wachten. De bezoekers van de bra derie hebben hen nau welijks een blik waardig gekeurd. Ze hadden het te druk met het bekijken en bekeken worden. Druk Het was druk; uit de wijde omgeving waren bezoekers naar het Bos koopse gekomen. De 29e editie is voor Gertjan Hooftman wederom een doorslaand succes. Hij is de voorzitter van het organiserende comité en weet dat er door het publiek wat verwacht wordt. Dat moet wel worden waar gemaakt, vandaar dat de laatste dagen uitgesproken hectisch voor hem wa ren. Geweldig natuurlijk dat zo velen komen ko pen en kijken en flane ren, maar dan moet er wel aanbod zijn. Naast natuurlijk het eigen Bos koopse winkelbestand, moeten er meer kramen met divers aanbod ko men. Gezien de reputa tie van de braderie bij de handel is het geen probleem om aanbie ders aan te trekken. Het is wel passen en meten wie waar kan staan. Trefpunt De braderie is een tref punt. Je treft elkaar, je maakt een praatje, je koopt wat. De tijd vliegt om. Als dan het weer meewerkt, is dat extra stimulerend. Uit Boskoop waren allerlei verenigingen aanwezig om zich te presenteren. Meerdere bands ga ven acte de présence, er was volop muziek en dat verhoogde de sfeer. Te proeven viel er meer dan genoeg. Het was een gezellig treffen en nu maar wachten op de 30e editie. Vreemde vogels aan de Gouwe. maximum van totaal 36 maanden), de afspraken binnen een CAO goed te begrijpen en een goed personeelsdossier bij te houden "biedt het nieuwe ontslagrecht meer zekerheid dan het huidige". Advocaat Bert Brands stelt dat 'hoe minder ontslagbescherming, hoe meer werkgelegenheid'. De Boskoopse ondernemers zijn er geen voorstander van om naar een Amerikaans systeem te gaan. Het nieuwe recht voorziet erin dat er nu direct via een kantonrechter ontslag kan worden aangevraagd. Als er sprake is van een sociaaleco- nomische ontslagreden, dan moet dit nog steeds via het CWI gere geld worden. Ook over de overige stellingen werd uitgebreid gediscussieerd. Het OVB-café kwam tot de con clusie dat de stellingen in ieder geval hebben geleid tot een goed debat, niet in de laatste plaats door de moderator die iedereen in de discussie wist te betrekken. Zoals een van de ondernemers het samenvatte "het was de investe ring waard" om hier aan deel te nemen. Twee dagen Boskoop op z'n kop. Ja, het was druk.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19