URBUN OPEN AIR BLIJFT GROEIEN ER WERD GEBRIDGED ARTE Dl CANTO ZOEKT ALTEN EN TENOREN OPKOMEN VOOR JEZELF Pu LITI E BERICHTEN NiEUWERKERK ACTIVITEITEN CHRYSAN THEMUM OKTOBER INFORMATIEAVOND OVER OSTEOPATHIE FERRY HARRIS IN CHRYSANTHEMUM CURSUS INTERIEURSTYLING Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 september 2007 pagina 24 Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorg centrum Chrysanthemum van Stichting Zorgbeheer De Zellin gen organiseert voor de maand oktober diverse activiteiten voor 55+: Beter Bewegen Iedere maandagmiddag om 14.00 uur onder leiding van een fysio therapeut. Kosten €5,- per maand. Handwerken Op maandagmiddag om 14.00 uur; men betaalt alleen de con sumpties. Boetseren Op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur onder leiding van een kunstenares. doorlichting 'Valpreventie' Op donderdag 4 oktober om 14.00 uur. Diverse aspecten ko men aan bod om de kans op val len te verminderen. De toegang bedraagt €2,-, inclusief koffie/ thee. Aanmelden verplicht. Maaltijden Voor €4,75 kan men dagelijks vanaf 11.45 uur de warme maaltijd gebruiken in het restaurant. Een aantal maal per maand wordt af geweken van het gewone menu: op dinsdag 9 oktober staat Huts pot met Klapstuk op het menu en op dinsdag 23 oktober patat met frikadel of kroket. Inloopmiddag 55+ Op vrijdag 19 oktober wordt vanaf 14.30 uur de week gezel lig afgesloten met een praatje en een spelletje. De toegang is vrij, men betaalt alleen voor de con sumpties. Creatieve middag Donderdagmiddag 18 oktober kan vanaf 14.30 uur een decora tieve herfsttaart gemaakt wor den. Voorbeelden in de vitrine kast bij de receptie. De kosten bedragen €5,- inclusief materiaal, koffie en thee. Herfstmateriaal, een ijzertangetje, schaar en/of lijmpistool zijn welkom. Italiaanse middag Woensdagmiddag 24 oktober ,om 14.30 uur is men welkom op de Italiaanse middag, waar pizza, pasta en Italiaanse muziek niet zullen ontbreken. De toegang bedraagt €4,-. Bingo Voor donderdag 25 oktober staat er om 14.00 uur bingo op het programma. De kosten bedragen €2,- inclusief consumptie. Demonstratie en workshop Linedancegroep "Renegades" Voor woensdag 31 oktober om 14.00 uur tenslotte treedt de de mogroep Renegades Linedance voor op. Tijdens de workshop kan men zelf ook een dansje leren. Een gezellige middag met muziek en dans. De toegang bedraagt €5,- inclusief koffie/thee. Voor meer informatie en aanmel den: bij de receptie van Zorgcen trum Chrysanthemum aan de Bo- slaan 1 of 0180-333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bestuur van de Reuma Patiënten Vereniging Nieuwerkerk en om streken organiseert voor woens dag 10 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in De Reisduif aan de Prinses Irenestraat 3 een informatieavond over Osteopathie onder leiding van osteopaat mevrouw Van Don gen. De toegang is vrij. Zaal open cm 19.45 uur. Voor meer informatie en aan melden: 0180-312101 of 0180- 312022. Door Lynn Stroo Nieuwerkerk aan den IJssel - In de hele omgeving rondom het Es- separk was zaterdag te horen dat er iets spectaculairs gaande was. Voor de vierde keer werd het jon- gerenfestival Urban Open Air ge houden door Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel (Ta- verna). Door het goede weer en de grote opkomst van bezoekers overtrof het sportieve event alle voorgaande edities. Vorige jaar was er wat tegenslag voor de organisatie. Hoewel de naam zegt dat het evenement in de open lucht is, kon het spektakel door de slechte weersonstandig- heden niet buiten plaatsvinden. Een grote domper voor alle vrijwil- Je eigen graffiti kunstwerk maken. Breakdancemove. ligers en medewerkers, want 'ur ban' staat juist voor alle straatacti viteiten. De teleurstelling van toen werd zaterdag tijdens de vierde editie helemaal goed gemaakt. Ur ban Open Air was zoals het moest zijn. Prachtig weer en een enorm aantal bezoekers dat genoot van de skate, hip-hip en breakdance activiteiten. Festival host Bennie Semil van het Rotterdamse HipHopHuis opende om twaalf uur de dansvloer. Het DJ- duo Superblenders zorgde voor de nodige beats. Diverse breakdance crews lieten hun beste moves zien om kans te maken op de hoofd- rpijs, een cheque 250 euro. Terwijl de deskundige jury de koppen bij elkaar stak om een winaar te kie zen, verzorgde Fabulous Dance een knallend optreden. Uiteinde lijk ging de breakdance crew GKS uit Rotterdam na een spannende finale tegen de B-Boys from da Hood, met de geldprijs naar huis. Ook werd er gestreden bij deskate- battle. Skateland Rotterdam had speciaal voor deze gelegenheid ex tra toestellen neegezet. Zo konden de deelnemers zich optimaal bewij zen op alle onderdelen. Met twee quarters, een kickramp, een jum- pramp en een wheeliebox, kreeg het skatepark een professionele uitstraling. Het demostratieteam van Skateboardwinkel Left uit Rot terdam bracht het skateboardni veau tot grote hoogten. Hun tricks inspireerde de deelnemers om het beste van zichzelf te laten zien. In de leeftijdcategorie tot 15 jaar won Thomas nieuwe skatewieltjes, bij de deelnemers vanaf 15 jaar was Mike de winnaar. Om het urban-gevoel helemaal compleet te maken, was er ge legenheid om je eigen graffiti kunstwerk te maken. Veel crea- tievelingen leefden zich uit op de grote borden. Hierbij was ook Auke Kruithof aanwezig, de win naar van 2005. Als prijs mocht hij destijds een auto bespuiten. De dag werd afgesloten met een after party in het clubgebouw van Taverna aan de s' Gravenweg. Daar werd tot in de late uurtjes gerapt tijdens de rapbattle, geleid door twee professionele rappers. Dit jaar kwam Urban Open Air in alle opzichten tot z'n recht. Na het succes van dit jaar is er weer alle re den om uit te kijken naar de vijfde Urban Open Air! Twee ongevallen op de A20 Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie van Rotterdam Rijnmond en Hollands Midden en het KLPD heb ben twee ongevallen op de A20 afgehandeld. Op zondag 23 sep tember, rond 23.00 uur, kreeg de politie een melding dat er een auto te water was geraakt ter hoogte van Nieuwerkerk aan den IJssel. De bestuurder zou uit de auto zijn geklommen en de Rijksweg op zijn gelopen. De man was kenne lijk in de war. De politie kwam ter plaatse en heeft de man, een 25 jarige Rotterdammer, aangehou den voor zijn en de veiligheid van anderen. Ook het rijbewijs van de man is door de politie ingenomen. Hij werd voor de zekerheid, omdat hij kopje onder was geweest, naar het Groene Hart ziekenhuis ge bracht. Terwijl dit incident door de politie en brandweer werd afge handeld ontstond er op dezelfde rijbaan een ongeval waarbij drie auto's betrokken waren. De KLPD en de politie van Rotterdam Rijn mond kwamen ter plaatsen om deze aanrijding af te handelen. Aanhouding na mishandeling Een 17 jarige vrouw uit Nieuwer kerk aan den IJssel is op vrijdag 21 september, rond 18.35 uur, aangehouden nadat er tegen haar aangifte was gedaan. Een 19 jarige vrouw een plaatsgenoot, deed aangifte nadat zij door de verdachte aan haar haren was ge trokken en geslagen en geschopt was. De twee hadden al enige tijd ruzie met elkaar, maar toen zij elkaar tegen kwamen in winkel centrum Reigerhof liep het uit de hand. De 19 jarige vrouw hield aan de mishandeling een lichte hersenschudding over. De 17 ja rige werd daarop door de politie aangehouden. Zij deed tegen- aangifte op het politiebureau. Na het uitlezen van de videobeelden die gemaakt waren door een ca mera in de Reigerhof bleek deze aangifte niet juist te zijn. De 17 jarige verklaarde vervolgens val se aangifte te hebben gedaan. De politie maakt proces-verbaal tegen haar op. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de derde ronde van de eerste competi tieronde van het seizoen 2007-2008 van de Nieuwerkerkse Bridgeclub, gespeeld op maandag 17 septem ber, was de uitslag in poule A als volgt: I.Wim Verhoeven-Ron van Domburg 62.08; 2.Joan Sipman- Irene den Hollander 60.83; 3.Gerda Vissers-Cor Lageman 55.83; 4.Lucy Eldering-Anneke Jansen 53.75; 5.Marijke Blok-Gerda Goedhart 50.83; 6.Martha Verhoeven-Leny de Kreek 50.42; 7.Renate Tournier- Lucy Wijnen 46.67; 8.Leny Hoog- land-Elisabeth Tump 45.83; Wim Schreuder-Ada van der Linde én Maarten Goedhart-Peter Bijs- terveld 45.83; 11.Selma van der Berg-Wil Blok 42.92; 12.Jaap Se- vers-Trudi Kerkhoven 39.17. In poule B was de uitslag: l.lrma en Ab Sonneveldt59.90; 2.Michie! de Korver-To Schreuder én Nenneke de Regt-Wim van Hoorn 5 8.33; 4.Freddy en Rob van Leeuwen 56.25; 5.Guus Ham-Henny Hensen 54.17; 6.John Jansen-Freek Bijlsma 51.56; 7.Martha Boers-Joke 't Hoen 44.79; 8.Rina Koolhaas-Adele Flo- res 42.71; 9.Alice van der Heuvel- Wil Notenboom 38.02; 10.EIIy Tim- merman-Betsie Kuiper 35.94. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Zorgcentrum Chrysanthemum wordt voor woensdag 26 septem ber om 14.00 uur een optreden ge organiseerd van Ferry Harris. Met zijn uitgebreid repertoire van Hoil- landse en anderstalige liedjes staat hij borg voor een gezellige mid dag. De toegang bedraagt €3,50, inclusief koffie/thee. Voor meer informatie en aanmelden: receptie Zorgcentrum, tel. 0180-333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Denkwijzer aan het Raadhuisplein 31 start op maandag 8 oktober van 19.30 tot 22.30 uur een cur sus Interieurstyling onder leiding van docente Pamela Vriens. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-324842 of www.denkwijzer. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Trai ningsbureau Human Touch ver zorgt vanaf maandag 15 oktober gedurende 10 maandagavonden van 19.00 tot 20.30 uur in De Ba tavier een sociale vaardigheids training voor kinderen van 8 tot 13 jaar. Deze training is bestemd voor kinderen die gepest worden, niet goed 'nee' kunnen zeggen, buiten de groep vallen, niet goed voor zichzelf kunnen opkomen, te weinig assertief of juist te agres sief zijn en dergelijke. Vanuit hun pedagogische en didactische ach tergrond zullen de trainers kinde ren eventueel doorverwijzen naar andere passende hulp. Voor meer informatie: 0180- 322303, 06-46611001, info@hu- mantouch.nl of www.human- touch.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het gemengd kleinkoor Arte di Canto is een projectkoor dat in 2006 is opgericht naar aanleiding van al lerlei activiteiten rondom het Mo- zartjaar en staat onder leiding van Johan Vingerhoed. De afgelopen anderhalf jaar heeft het koor zes concerten gegeven. Het repertoire is in beginsel erg breed, van opera- werken tot gregoriaans, waardoor bij elk concert kan worden vol daan aan de wensen van een orga nisatie. De koorleden hebben hun sporen in de koorzang verdiend. Zij zijn behalve aan dit koor alle maal verbonden aan een of meer de andere koren. De dirigent heeft gedurende zijn lange directieloop baan de baton gezwaaid over ka merkoor tot groot gemengd kooi. Mede daardoor heeft hij een uit gebreide repertoirekennis. Omdat het koor bestaat uit slechts 24 leden is het erg kwetsbaar. Wanneer een lid, door welke re den dan ook, niet aan een project kan deelnemen, ontstaat er al snel een onjuiste stemmenverhouding. Daarom een oproep aan ervaren koorleden, in het bijzonder alten en tenoren, om de gelederen te komen versterken. Voor meer informatie: 0180-32517 of www.artedicanto.nl. 1

Hart van Holland | 2007 | | pagina 24