GOSPELKOOR IN SING-IN kleine jongens worden groot workshop kaarten B0TENPARADE MET SPETTERENDE OPTREDENS V00RLEESMIDDAG IN WERELDWINKEL OPEN DAG SCOUTING i I III UWERKERK KERKDIENSTEN 30 SEPTEMBER MAKEN PRATEN OVER MEERLINGEN i Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 september 2007 NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur ds. E.F. Vergunst; 14.30 uur ds. M.B. van den Akker. Nieuwe kerk 9.30 uurds. H.C. Marchand; 17.00 uur ds. B.J.D. van Vreeswijk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur Telefoon: 0900-1202150 0182- 594710. www. stichtingkwadraad. nl info@stichtingkwadraad.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin deren die zich vervelen op zater dag en op zoek zijn naar avontuur, gezelligheid, vriendjes en vrien dinnetjes kunnen op zaterdag 29 september van 10.00 tot 16.00 uur kennismaken met Scouting Nieu werkerk, een actieve vereniging die bestaat uit vijf verschillende speltakken (leeftijdsgroepen), te weten de Bevers (vijf tot zeven jaar). Kabouters en Welpen (zeven tot elf jaar). Scouts (11 tot 14 jaar), Roshe (14 tot 17 jaar) en Stam (17 jaar en ouder). Tijdens deze open dag kunnen de kinderen meedoen aan aller lei activiteiten als een kabelbaan, kampvuur met broodje bakken en knutselen. Ook kunnen de kinde ren een opkomst meedraaien van hun speltak. Voor ouders/verzor gers is een infostand aanwezig zijn met koffie en thee. Opkomsttijd van Scouts en Roshe van 10.00 tot Nieuwerkerk aan den IJssel - Het gospelkoor His Voice uit Alblasser- dam zingt zondag 30 september in de Sing-ln in het Ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat. Gospelkoor His Voice is opgericht in augustus 1996. Het koor bestaat uit ongeveer 100 enthousiaste zan gers en zangeressen van 25 jaar en ouder. De muzikale leiding is in han den van Martin de Jong en het koor wordt begeleid dooreen vast combo bestaande uit piano, basgitaar, slag werk en synthesizer. Het repertoire van het koor is afwisselend. Van rustige a capella nummers tot swin gende gospels. His Voice verleent regelmatig haar medewerking aan kerkdiensten en andere christelijke activiteiten. Zo is meegewerkt aan diverse opnames voor het EO-pro- gramma 'Nederland zingt'. In 2000 heeft het koor, in samenwerking met twee andere koren van de di rigent, de kerst-cd 'Child of Calvary' uitgebracht. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan is in november 2006 de eerste eigen CD "Flame of Love" uitgebracht In deze Sing In gaat dominee J. Kos ter uit Rijnsburg voor. Organist is André de Jager ledereen is welkom. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - De Kieinpolderbrug was afgeladen met toeschouwers en ook langs de ringvaart zag het zwart van de mensen. De vlootschouw trok mede dankzij het goede weer zaterdagavond honderden be zoekers. Zij konden genieten van verschillende versierde boten en diverse optredens. Het was alweer de derde keer dat stichting evenement de vloot schouw organiseerde. De vloot schouw vond plaats in de ringvaart gelegen tussen de Zouterijweg en het Veldewater. Stichting evene ment had er samen met omwoners en deelnemers een waar feest van gemaakt. De Kieinpolderbrug was versierd met lichtjes en ook langs de ringvaart was verlichting aan gebracht. Sommige omwonenden hadden hun huizen en hun tuinen versierd met lichtslangen in di verse kleuren wat een bijdrage le verde aan de goede sfeer. Naast de Kieinpolderbrug was een ponton aangemeerd waar optredens ver zorgd werden door het Vischwij- venkoor Sootjevisch (spreek uit als: zooitje vis) en het Shantykoor 't Kraaiennest. Beide koren waren uit Zevenhuizen naar de buurtge- meente gekomen om hun zang kunsten aan het toegestroomde publiek te laten horen. Daarnaast was er een spetterend optreden van de jongens en meisjes van het Taverna danceteam die zich voor de gelegenheid hadden uitgedost in piratenkostuums. Een twintigtal bootbezitters had gehoor gegeven aan de oproep van stichting evenement om hun vaartuigen te versieren met lamp jes, ballonnen en slingers. De vaar tuigen liepen uiteen van kleine op blaasbare bootjes met peddelende kinderen tot speed- en zeilboten. Samen maakten ze het feest com pleet. Een vlootschouw kan im mers niet zonder boten. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Work-Shop aan het Raadhuisplein 31 (achterzijde) kan men iedere vrijdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur een cursus 'Kaarten maken' volgen. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-324842 of www.dework-shop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ouders van meerlingen heb ben vaak specifieke vragen over verzorging en opvoeding van hun kinderen en voelen zich soms in een uitzonderingsposi tie geplaatst. In de bestaande zuigelingen- en peutergroepen is minder aansluiting omdat ou ders van eenlingen zich moeilijk kunnen voorstellen hoe het is om een meerling te krijgen en groot te brengen. Doel van deze meerlingencur sus die start op 30 oktober van 20.00 tot 22.00 uur, is het on dersteunen van elkaar door te luisteren naar ervaringen van andere ouders en het geven van tips en adviezen aan elkaar over de verzorging en opvoeding van meerlingen. Tijdens de cursus die bestemd is voor ouders met peuters van 1,5 tot 4 jaar en die door twee wijkverpleegkundi gen wordt gegeven, komen ver der onderwerpen aan de orde als 'samen of apart', de onderlinge band en taal- en spraakontwik- keling. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0900-9300 of via ledendiensten@vierstroom- zorgring.nl. 12.30 uur en van Bevers, Welpen en Kabouters van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.scou- tingnieuwerkerk.net of info@ scoutingnieuwerkerk.net. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijf tig jaar geleden, in 1957, stond er in de krant te lezen: 'Als acroba ten rijden ze rond', 'Circuskunst in Nieuwerkerk' en 'Jongens naar school op fiets met één wiel'. Arie Vis van de gelijknamige plaat werkerij en spuiterij maakte voor zijn zoons Piet en Ad van één fiets twee fietsen. Meer dan een wiel, trappers en een zadel voor iedere eenwieler had hij niet nodig. Piet en Ad Vis, toen elf- en tienjarige jongens, reden als evenwichtkun- stenaars zo naar school. Een op lettende journalist wist er destijds een foto van te maken. De jongens, nu 61 en 60 jaar, wis ten de gasten van Ad's 40-jarig huwelijksfeest te verrassen. Zij ver toonden het kunststukje nog een maal, op dezelfde plaats aan de 's Gravenweg 138. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gehei men, mysteries en verborgenhe den, de Kinderboekenweek staat er bol van dit jaar. Bij de start van de Kinderboekenweek op woens dag 3 oktober leest een vrijwilliger van de Nieuwerkerkse Wereldwin kel voor uit het spannende kinder boek 'Swing'. De toegang is vrij. Het verhaal van Swing speelt zich af in Afrika. Een verkort fragment, waarin de hoofdpersonen Joshua en Teri zich bevinden op het Vic- toriameer: Joshua lag als een blok op de bodem van de boot te snurken. Het water is zo wijd, zo wijd. Hoeveel uren zou Teri moe ten roeien, voor ze aan hun eiland je kwam? En wees de maan wel de goede weg? En als er wolken kwamen, wat dan? Terwijl ze dit overdacht kwamen er ook wolken, pikzwarte, 't Werd aardedonker, en het begon te waaien. De eerste windvlaag voelde meteen als een waarschuwing. Gehuil van de wind, gesis van het schuim, de roeiriem schoot uit Teri's handen..." Kinderen die benieuwd zijn hoe dit avontuur afloopt, zijn woensdag middag 3 oktober vanaf 14.30 uur welkom in de Wereldwinkel (einde activiteit 15.30 uur). In het kader van de Kinderboekenweek zijn volop kinderboeken verkrijgbaar, over piraten, ontdekkingsreizigers, Afrikaanse sprookjes, bekende sprookjes als Assepoester of Pinok- kio en educatieve kinderboeken. Kleurrijk, verrassend, leerzaam en sommige boeken herbergen zelfs heuse puzzels. De Wereldwinkel van Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station en is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25