TIJDELIJK FIETSPAD NOORDELIJKE DWARSWEG OPNIEUW DICHT KIDSCLUB IN DE RIJSKADE TAVERNA BESTAAT 30 JAAR MAATSCHAPPELIJKE STAGES C0ENEC00P COLLEGE w AANDACHT VOOR EETSTOORNISSEN DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE" i it lilB ,'jt 5 A REGIO Verkeerslichten werken niet jj te m. - r. DAG VAN DE OUDEREN CREA- EN H0BBYBEURS FIT DE HERFST DOOR ER WERD GEBRIDGED... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 september 2007 pagina 30 Zevenhuizen - Het tijdelijke fiets pad langs het spoor tussen de Noordelijke Dwarsweg en de spoor wegovergang bij de Bredeweg (provinciale weg) is maandag 24 september opnieuw afgesloten. Er waren eerder verkeerslichten door Pro Rail geplaatst die echter vol gens de inspectie van Pro Rail niet naar behoren functioneer den en vervolgens werden uitge schakeld. Hierdoor ontstond een zeer onveilige situatie, waarop de gemeente en de provincie heb ben besloten het fietspad met on middellijke ingang af te sluiten. P,as als de definitieve verkeerslich ten zijn geplaatst, gaat het fiets pad weer open. Deze verkeerslich ten zullen gekoppeld zijn aan de spoorwegovergang. Naarverwach- ting is dat in week 43. Omleidingsroute De gemeente heeft direct met borden de afsluiting kenbaar ge maakt. Ook worden fietsers ter plekke op de omleidingsroute ge attendeerd. Dit is de route via de Swanlaweg (richting Moerkapelle), onder de A12 door en vervolgens hetf ietspad langs de A12 (ten noorden) naar de Noordelijke Dwarsweg. De om liggende middelbare scholen zijn direct door de gemeente geïnfor meerd. Informatieavond Rijkswaterstaat, Pro Rail en ge meente organiseren een informa tieavond op dinsdag 9 oktober in Zorgcentrum De Zevenster aan de Leliestraat 3. Over het hoe, wat, waarom en wanneer van de forse en ingrijpende verkeersaanpas- singen ter hoogte van de Noorde lijke Dwarsweg. Zaal open 19.15 uur, aanvang 19.30 uur. De avond is bedoeld voor weggebruikers, inwoners, scholieren en hun ou ders/verzorgers, busreizigers en omwonenden. Aanmelden voor deze avond is gewenst: communi- catie@zevenhuizen-moerkapelle. nl of 0180-637788. Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna organiseert vanaf vandaag een maal per maand Kidsclub voor kinderen van 6 tot en met 12 in de gym zaal aan de Rijskade van 14.00 tot 16.00 uur onder leiding van Chantal Roijackers, stagiaire van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk. Op deze „middagen wordt er geknutseld en worden er spelletjes gedaan. De vol gende middagen staan gepland voor 24 oktober, 28 november en 19 december. De toegang bedraagt €0,50. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit jaar bestaat het jongerencentrum van Nieuwerkerk 30 jaar. De hele maand oktober staat daarom in het teken van 'feest' met onder meer op zaterdag 6 oktober een grote reünie in 70-ties style; op zaterdag 13 oktober een speciale editie van No Label; op 20 okto ber een DJ feest en de feestmaand wordt afgesloten met een speciale (tiende) editie van IJsselpunk op zaterdag 27 oktober. Voor hen die op de een of andere manier gedurende de afgelopen 30 jaar iets met Taverna hebben gedaan, als feestganger of als vrijwilliger, wordt voor zaterdag 6 oktober een 'jaren '70 party' georganiseerd. Taverna wordt omgetoverd in jaren '70 stijl met een verlichte discovloer en de dj-s brengen de beste danskrakers van toen ten gehore. Dress-code (in principe verplicht): pruiken, baby dolls, hotpants en dergelijke. Het feest begint om 21.00 uur; de toe gang is vrij. Deze keer gaan we terug naar Moerkapelle rond 1950. Het be treft waarschijnlijk de 3e klas van de openbare lagere school. Op de bovenste rij van links naar rechts: Irene Luytjes, Diny Vonk, Willie van den Berg, Eef Koole, Leny van Wijk, Ria Drost, Mieke Schipper en mees ter van Eeuwen. Op de tweede rij van links naar rechts: Tony Ver- mulm, Bertha Mik, Maartje Boevé, Breedijk, Nelly Koole en Janny de Graaf. Op de derde rij van links naar rechts: Dik Ottevanger, Ineke Verheul, Maartje Boevé, Marry van Dijk en Bas van Prooyen. Op de onderste rij van links naar rechts: Tonny Drost, Louis de Maar, Han- ny Breedijk, Dik Schipper, Wim de Knegt en Barend Tamerus. Vorige keer Er zijn enkele reacties op deze foto van de vorige keer binnen gekomen waardoor er een aanvul ling en enkele verbeteringen zijn. De foto betrof de lagere school te Oud Verlaat rond 1925. Op de bovenste rij van links naar rechts: Cor Krijgsman, Bas Nieuwland, Jan Stofberg en Eef Paul. Op de twee de rij van links naar rechts: Brecht Waddinxveen - Om de leerlingen een goede keuze te kunnen laten maken, organiseert het Coenecoop College een Maatschappelijke Sta- .gemarkt op dinsdag 2 oktber van 11.00 tot 14.00 uur. Organisaties, instellingen, vereni gingen en basisscholen zullen hun -stagemogelijkheden presenteren aan de leerlingen van 4 havo en 4 vwo. De opening wordt verricht door burgemeester Roijers in het bijzijn van wethouder Gerts van onderwijs. Iedere nieuwe leerling in de bo venbouw van havo of vwo van het Coenecoop College doet vanaf het schooljaar 2007/2008 een Maat schappelijke Stage (Mas) van 40 klokuren. Deze uren worden ge maakt in de bovenbouw. Voor de havo-leerlingen gaat deze stage al snel van start, omdat zij eerder aan hun eindexamenjaar toe zijn dan de vwo-leerlingen. "Leerlingen leven vaak in hun ei gen cocon van sms en msn. Het is goed om jongeren meer kennis te laten maken met de samenleving en de maatschappij, dan dat stukje waar ze deel van uit maken. Ze leren dan even verder te kijken dan hun eigen wereld. Het is ook belangrijk dat het niet alleen om Moerman, Klazien Gijsenbergh, Maartje Krijgsman, Jo Nieuwland, Gré Vente, juffrouw Heuvelink en Huib Paul. Op de onderste rij van links naar rechts: Ina Paul, Gré Paul, Gerrit (Maarten) Moerman, mees ter van Kooten, Jans Nieuwland, Marie Stofberg, Cor Krijgsman en Maartje Krijgsman. Op de grond zitten van links naar rechts: Bram Gijsenbergh en Arie Krijgsman. Correcties en/of aanvullingen zijn welkom bij de heer Van der Zalm. Van iedere gepubliceerde klas- senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting 'OZM'. Reacties zijn welkom (20.00 tot 22.00 uur bij Pim van der Zalm: 0180 - 633077 of famvdzalm@het- net.nl. Boskoop - Zorgcentrum Boskoop organiseert in samenwerking met de gezamenlijke ouderen bonden voor dinsdag 2 oktober 'de dag van de ouderen'. Ter ge legenheid van deze dag wordt er van 14.30 tot 16.30 uur een toneelvoorstelling gehouden in het Zorgcentrum aan de Boe zemlaan 4 voor alle senioren uit Boskoop en omgeving. Mede dankzij subsidie van de gemeen te kan dit evenement gratis aan geboden worden. Men dient wel vooraf kaarten te bestellen op 0172-235555. Het vervoer voor deze activiteit kan het zorgcen trum regelen. Voor slechts €1,- per rit wordt men opgehaald en weer thuisge bracht. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 wordt voor zaterdag 29 september van 10.30 tot 16.30 uur een Cea- en Hobby- beurs georganiseerd. De toegang bedraagt €2,-; voor kinderen tot 10 jaar is de toegang vrij. Voor meer informatie: 06- 24213931. Nieuwerkerk aan den IJssel/Re- gio - Vierstroomzorgring organi seert voor zaterdag 6 oktober in samenwerking met diverse vesti gingen van Medicorner, gediplo meerde reflexzonetherapeuten en stoelmasseurs een kennis makingsdag 'stoelmassage' en 'reflexzonetherapie'. Op deze dag is men welkom in de diverse Medicorners van 11.00 tot 16.00 uur om voor €10,- een behande ling te volgen. Men kan terecht bij Medicorners Nieuwerkerk, Gouda en Zoetermeer voor een stoelmassage en bij de Medicor ners Capelle aan den IJssel en Bergschenhoek voor voetreflexo- logie (bij deze laatste op vrijdag 5 oktober). Voor meer informatie en het ma ken van een afspraak (niet nood zakelijk): Nieuwerkerk 0180 311566, Capelle 010-4426650, Gouda 0182-594545, Zoetermeer 079-3190150 en Bergschenhoek 079-3190150. geld draait wat ze doen. Veel in stellingen zijn afhankelijk van vrij willigers, die doorgaans moeilijk te krijgen zijn. Wanneer een leerling daar komt te werken, hoop je dat hij zegt 'Dat werk is zo nuttig, dat blijf ik wel doen.'", aldus een van de organisatoren van de Stage- markt. Leerlingen moeten tijdens de sta gemarktdag twee workshops be zoeken, waarvan een verslag dient te worden gemaakt. 'Eerst oriënte ren, dan kiezen, daarna plaatsen' is het motto van de stagemarkt. Het aanbod is heel breed gewor den; van De Bruggen tot sportver enigingen, van het adoptieplan van de Jeugdadviesraad bij de ge meente tot het samenstellen van levensboeken voor senioren bij de informele zorg van de Vierstroom. Het Coenecoop College heeft voor de Maatschappelijke Stages nauw samengewerkt met de Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen. "Het is heel belangrijk dat er een circuit ontstaat waarin iedereen weet wat de ander doet. Duidelijk heid is nodig om ervoor te zorgen dat je niet in eikaars vaarwater zit." Gouda - Op de Landelijke Dag Psychische Gezondheid wordt aandacht besteed aan de psychi sche gezondheid. Dit jaar staat het thema 'Eetstoornissen' cen traal. Op deze dag, met als titel 'Gevangen in Gewicht', wil GGZ Midden-Holland eetstoornissen meer bekendheid geven onder het grote publiek, de kennis over eetstoornissen vergroten, de pro blematiek bespreekbaar maken, vooroordelen bestrijden en de mensen stimuleren informatie te zoeken en ze de weg wijzen naar hulp. Eetstoornissen zijn géén 'meiden-ziekten' of 'doorgescho ten lijnpogingen', maar ernstige, soms levensbedreigende psychi sche ziekten. Door de non-stop obsessie met eten en gewicht kun nen eetstoornissen enorme gevol gen voor de persoon in kwestie én zijn of haar omgeving hebben. In Nederland lijden naar schatting ongeveer 5500 mensen aan Ano rexia Nervosa en 22.000 aan Bou- limia Nervosa. De schatting is dat ongeveer 160.000 mensen lijden aan een eetbuistoornis. GGZ Midden-Holland organiseert diverse gratis toegankelijke activi teiten in Gouda zoals voor woens dag 26 september een verhalen- middag voor kinderen vanaf acht jaar bij Boekhandel Verkaaik in Gouda; woensdag 3 oktober draait in het Filmhuis Gouda de film Sharing the Secret' over een tie nermeisje met boulimia. Na afloop is er meer informatie verkrijgbaar over eetstoornissen en bestaat de mogelijkheid voor het stellen van vragen aan een deskundige; voor woensdag 10 oktober staat een in formatiemiddag op het program ma bij Rivierduinen (voor meer informatie: 0182-563656) en in de bibliotheken in de regio kan men in deze periode terecht voor aller lei informatiemateriaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de derde ronde van de eerste competitieronde van maandag 17 september is als volgt: Poule A: I.Wim Verhoeven-Ron van Domburg 62.08; 2.Joan Sip man-Irene den Hollander 60.8 3.Gerda Vissers-Cor Lageman 55.83; 4.Lucy Eldering-Anneke Jansen 53.75; 5.Marijke Blok-Ger da Goedhart 50.83; 6.Mart ha Verhoeven-Leny de Kreek 50.42; 7.Renate Tournier-Lucy Wijnen 46.67; 8.Leny Hoogland- Elisabeth Tump én Wim Schreu- der-Ada van der Linde én Maar ten Goedhart-Peter Bijsterveld 45.83; 11.Selma van der Berg-Wil Blok 42.92 en 12.Jaap Severs-Tru- di Kerkhoven 39.17. Poule B: l.lrma en Ab Sonne veldt 59.90; 2.Michiel de Kor- ver-To Schreuder én Nenneke de Regt-Wim van Hoorn 58.33 4.Freddy en Rob van Leeuwen 56.25; 5.Guus Ham-Henny Hen- sen 54.17; 6.John Jansen-Freek Bijlsma 51.56; 7.Martha Boers- Joke 't Hoen 44.79; 8.Rina Koe haas-Adele Flores 42.71; 9.Alice van den Heuvel-Wil Notenboom 38.02 en 10.Elly Timmerman-Bet- sie Kuiper 35.94. De tussenstand in poule A is I.Gerda Vissers-Cor Lageman 61.14; 2.Joan Sipman-lrene den Hollander 59.58 en 3.Maar ten Goedhart-Peter Bijsterveld 59.38. In poule B: 1 .Michiel de Korver-To Schreuder 59.12; 2. Frec- dy en Rob van Leeuwen 56.8b en 3.Rina Koolhaas-Adele Flores 54.53.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30