"DIT IS DE LEUKSTE BAAN DIE ER BESTAAT" VELE STAPPEN OP WEG NAAR EEN BETER MILIEU BURGEMEESTER BERGAMBACHT HELPT OASEN BIJ ZACHT WATER MAKEN 7UIDPLASREGI0 Stoelendans bij Bibliotheek De Groene Venen advocaten Teampresentatie GTI-Nesselande ORTEC Rotterdam.Nesselande woensdag 3 oktober, aanvang 18.30 uur Topsportcentrum Rotterdam Iedereen is van harte welkom! Toegang gratis deHaij van der Wende Vieze voeten voor een schoon milieu Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 september 2007 pagina 3 Inlichtingen Gillian de Koning draagt vestiging over aan Ria Kroondijk. Door Karin Heeren Regio - Na de fusie tussen de zes bibliotheken die nu samen Biblio theek De Groene Venen vormen, krijgt de organisatie steeds meer vorm. Er heeft een aantal ver schuivingen plaats gevonden, be kende gezichten op andere plaat sen. De voormalig manager van de vestiging Waddinxveen, Gillian de Koning, is directeur geworden. Zij wordt in Waddinxveen opgevolgd door Ria Kroondijk, ook geen on bekende binnen de organisatie, zij stapt over uit Moordrecht. In Moordrecht wordt haar plaats ingevuld door Désirée Zonderop. Deze laatste is jarenlang vrijwilli ger geweest bij de locatie Zeven huizen, de locatie waar alle drie de dames overigens uiteindelijk vandaan komen. De Koning vertelt dat haar func tie inhoudelijk heel anders is ge worden: "Voor het eerst heb ik niet meer zo'n contact met de le den en ook niet met de collectie. Dat is wel vreemd maar er zit op zich voldoende uitdaging in mijn nieuwe baan. Zij heeft als vaste plaats Waddinxveen: "Wellicht kan dat wat verwarrend zijn, ik blijf gewoon hier in de vestiging rondlopen maar heb er niet direct meer mee te maken." De taken bestaan nu uit het contact on derhouden met het bestuur, het onderhouden van het provinciale en landelijke netwerk en het aan gaan van samenwerkingsverban den. De Koning: "Het zou heel fijn zijn als andere partijen zoals bij voorbeeld het jeugdwerk of in de gezondheidszorg eerder zouden denken: wat zou de bibliotheek hieraan kunnen bijdragen?" De bibliotheek is laagdrempelig, de collectie wordt up to date gehou den en tegen het eind van het jaar zijn er nog betere mogelijkheden tot uitwisseling met andere col lecties met 'zoek een boek', een landelijk netwerk. De dagelijkse leiding van de ves tiging is nu in handen van Ria Kroondijk. Voor haar is de over stap van Moordrecht naar Wad dinxveen ook een andere invulling van haar dagelijkse taken. Alle lo catiemanagers hebben een extra taak. Kroondijk gaat zich bezig houden met cultuur, ontmoeting, educatie en leesbevordering voor volwassenen. Eind van het jaar komt er, bij alle vestigingen, een project om laaggeletterdheid te gen te gaan. Het makkelijk lezen punt, wat inmiddels in alle bibli otheken aanwezig is, zal worden uitgebreid met een collectie voor jongeren in de leeftijd van de mid delbare school en voor volwasse nen. Dit is nog maar een klein onder deel van het aanbod van biblio theek De Groene Venen. Met een themamaand over gezondheid in de maand september wordt er werk gemaakt van gezondheid en gezondheidsbeleving, met de officiële opening van het gezond- heidspunt bij de bibliotheek in Zevenhuizen. Wat is ADHD, wat te doen bij overgewicht en infor matie over homeopathie zijn en kele voorbeelden van lezingen en workshops bij de bibliotheek. De opening van de Skoolzone is deze maand en ook tegen het einde van het jaar staan er vele activiteiten op het programma. Uiteraard kan men bij de bibliotheek ook nog gewoon 'ouderwets' een boek komen lenen, met een deskundig advies als dat nodig is. Ook min der ouderwets kan er van de com puter en internet gebruik worden gemaakt. Kortom, de bibliotheek De Groene Veenen heeft voor ie dereen iets in huis. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Gouda/Regio - Inwoners van Gou da, Bergambacht en omstreken hebben voortaan zacht water uit de kraan. Drinkwaterbedrijf Oasen opende vrijdag 21 september fees telijk de onthardingsinstallatie op het vernieuwde zuiveringsstation Rodenhuis in Bergambacht. Burge meester Van Erk en directeur Vos de Wael van Oasen voerden als symbolische opening een lading kalkresten af. Op het zuiveringsstation in Ber gambacht staan na de verbou wing zes onthardingsreactoren. Deze halen per week 7.000 kilo kalk uit het water, waardoor het water zacht wordt. De kalk wordt vijf keer per jaar afgevoerd en ge bruikt als grondstof in de bouw. Zacht water voor ruim half miljoen mensen Dankzij de onthardingsinstalla tie in Bergambacht, komt er nu zacht water uit de kraan in Am- merstol. Bergambacht, Berken- woude. Bodegraven, Boskoop, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Moordrecht, Reeuwijk, Stolwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinx veen. Oasen levert in veel andere plaatsen in Zuid-Holland Oost al langer zacht water. Met de inge bruikname van deze onthardings installatie, heeft nu in totaal 80% van de klanten van Oasen zacht water uit de kraan. Dat is ruim een half miljoen mensen. Minder wasmiddel nodig Bij zacht water is minder wasmid del nodig. Uit onderzoek blijkt dat het zachtere water zo'n 20% aan wasmiddel bespaart. Voor een ge middeld gezin scheelt dat zo'n 3,5 kilo per jaar. Mensen kunnen ook minder wasverzachter gebruiken en onthardingsmiddel is vanaf nu niet meer nodig. Bovendien draagt De aftrap van het Rotterdams Kli maatfestival vond zondag plaats. Op de stand van De Derde Kamer aan de Schiedamsedijk kwamen ze handen en voeten te kort. Kinde ren gingen spontaan uit de schoe nen om te 'voetverven' en ook vol wassenen zetten met vieze voeten een stap richting een schoon mi lieu. Succes "Het klimaatfestival was niet zo druk bezocht, maar wij hebben het erg druk gehad", aldus Derde Ka merlid Berend Potjer. Samen met zeven andere Kamerleden had hij een dagtaak om het voetafdrukken zetten in goede banen te zetten. Ze kregen niet het hele doek vol, maar Potjer vindt het toch een suc ces: "Wij wisten al dat het vrijwel onmogelijk zou zijn het doek vol te krijgen. Daarvoor kost het zetten van een voetafdruk en met name ook het wassen van de voeten na afloop te veel tijd. Dat een groot deel leeg bleef lag dan ook niet zozeer aan gebrek aan belangstel ling, maar aan het feit dat wij met vier emmers onvoldoende schoon- maakcapaciteit hadden. Mensen hebben in de rij gestaan om hun voetafdruk te zetten. Dan vind ik dat je wel over een succes kan spre ken." Kinderen deden vooral mee omdat voetverven leuk is. Volwas sen deden mee om te laten weten dat ze vinden dat andere mensen ook recht hebben op een eerlijke deel van de aarde en een stap in de richting van een schone aarde te zetten. Om op ludieke wijze op te roepen onze voetafdruk te ver kleinen. Drukke stand op lege weg. Wij gebruiken meer dan goed is voor de aarde. De voetafdruk "De voetafdruk staat symbool voor de ruimte die nodig is om te produceren wat wij gebruiken. Op aarde is er per persoon gemid deld 1,8 hectare aanwezig, maar in Nederland hebben wij gemiddeld 4,4 hectare nodig voor ons eten, drinken, reizen, energiegebruik en andere aankopen. Hiermee ge bruiken wij meer dan goed is voor de aarde." De Derde Kamer De Derde Kamer is het schaduw- parlement voor ontwikkelingssa menwerking. 120 Kamerleden uit Nederland en 30 uit ontwikkelings landen vragen aandacht voor de milleniumdoelen en zetten de der de wereldproblematiek op de poli tieke agenda. De milleniumdoelen zijn opgenomen in de vorige week uitgesproken troonrede. zacht water bij aan een langere levensduur en een lager energie verbruik van warmwater-appara- tuur, zoals boiler, wasmachine en vaatwasser. Dit is gunstig voor het milieu én voor de portemonnee. Verbouwing zuiveringsstation De verbouwing van het zuiverings station in Bergambacht heeft ruim twee jaar geduurd. Oasen bouwde een grote onthardingsinstallatie, vernieuwde al het leidingwerk en de filters in het zuiveringsstation en ook de buitenkant kreeg een nieuwjasje. In april van dit jaar kon het drinkwaterbedrijf de eerste van de zes onthardingsreactoren in gebruik nemen. Daarna volgden nog drie onthardingsreactoren. Twee reactoren dienen als reserve. De afgelopen maanden daalde de hardheid van het water van ruim 14 graden Duits naar rond de 8,5 graden Duits. Hiermee is de ont harding voltooid. Burgemeester Arie Van Erk van Bergambacht (I) en directeur Alexander Vos de Wael voeren als symbolische openings handeling de kalkresten af. (foto Martin Droog)

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3