Zevenhuizen-MoerkfaiBidte Gemeente Verordening brandveiligheid en hulpverlening brandweer Ruimtelgke Ordening Tijdelijk fietspad Noordelijke Dwarsweg opnieuw dicht RAAD EN COMMISSIES ZORGNETWERK 0-4 JAAR VAN START! Verkeerslichten werken niet: INFORMATIEAVOND OVER DE GEVOLGEN VAN DE TQDELJJKE AFSLUITING NOORDELIJKE DWARSWEG BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Aanvragen monumentenvergunning: Monumentenvergunningen Vrijstelling bestemmingsplan Vrijstelling bestemmingsplan WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPFI 1 F mi Hart van Holland 26 september pagina 4 WHF.K 19 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Vergaderschema Commissie I 15 oktober 2007 Commissie n 16 oktober 2007 Raad 31 oktober 2007 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de inter nationaal geldende normen op dit gebied. Besluiten gemeenteraad 18 september 2007: 1. Voorbereidingsbesluit aanleg bermsloot Omleidingsweg N219. 2. 3e herziening van het bestemmingsplan Landelijk Gebied 1990, voor het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen en het ongegrond verklaren van de ingediende zienswijze 3. Ie herziening (reparatie) van het bestemmingsplan Eendragtspolder 4. Wij zigen van de statuten van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen-Moerkapelle 5. Modernisering Wet op de Sociale Werkvoorziening 6. Jaarrekening 2006 van de Stichting Dorpshuis Moerkapelle 7. Aanpassen exploitatiebudgetten 2007 8. Briefvan de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland inzake de bestuurlijke toekomst van de Zuidpias e.oin antwoord op de brief van Gedeputeerde Staten van 19 juni 2007. 9. Gemeenschappelijke regeling ROZ (Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias) 10. Startnotitie bestemmingsplan Zuidpias-West. 11. Procesvoorstel onderzoek verplaatsing bedrijfsterrein Zevenhuizen. De heer Zweere (PvdA) onthoudt zich van stemming o.g.v. artikel 28 van de Gemeentewet Tevens wordt aangetekend dat de heren OosterhofF (Gemeentebelangen) en Zijderhand (Gemeentebelangen) worden geacht tegen het voorstel te hebben gestemd. 12. Krediet herinrichting Ringvaartpark. 13 Plaatsing van een herdenkzuil op de algemene begraafplaats Zevenhuizen en het in verband daarmee wijzigen van de Verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten. 14. Bekostigingsbesluit rioleringen woningen en glastuinbouwbedrijven buitengebied. De gemeenteraad van Zevenhuizen-Moer kapelle heeft in de vergadering van 5 juni 2007 de verordening brandveiligheid en hulpverlening brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel 2007 vastgesteld. Doordat brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel de uitvoering van de brandweerzorg van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le begin 2006 heeft overgenomen, was het noodzakelijk om de bestaande verordening Verordening brandveiligheid en hulpver lening 2006 brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel" aan te passen aan de nieuwe situatie. Op basis van de brandweerwet 1985 dient in de gemeente de verordening brandveiligheid en hulpverlening vastge steld te worden. In deze verordening zijn enerzijds de bevoegdheden en verantwoor delijkheden van de bestuursorganen (het gezag) over de brandweer beschreven en anderzijds het beheer over de gemeente lijke brandweer. Daarnaast is er aanvullen de korpsspecifieke informatie opgenomen betreffende de onderwerpen personeel, opleiding en oefening en materieel. Informatie De verordening treedt in werking op de achtste dag na publicatie door de gemeente. Voor vragen kunt u contact opnemen met Claudia van Ruler van de afdeling Brandweer Tel: (0180) 314119. De verordening ligt ter inzage in het gemeen tehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een afschrift van de verordening is tegen beta ling van leges te verkrijgen. Tevens kunt u de verordening downloaden via de gemeentelijke brandweer website www.nieuwerkerk-ijssel.nl/brandweer Afgelopen maandag is het tijdelijke fiets pad langs het spoor tussen de Noordelijke Dwarsweg en de spoorwegovergang bij de Bredeweg (provinciale weg) opnieuw af gesloten. Er waren eerder verkeerslichten door Pro Rail geplaatst die echter volgens de inspectie van Pro Rail niet naar beho ren functioneerden en vervolgens werden uitgeschakeld. Hierdoor ontstond een zeer onveilige situatie, waarop de gemeente en de provincie hebben beslo ten het fietspad met onmiddellijke in gang af te sluiten. Pas als de definitieve verkeerslichten zijn geplaatst, gaat het fietspad weer open. Deze verkeerslichten zullen gekoppeld zijn aan de spoorwegovergang. Omleidingsroute De gemeente heeft direct met borden de afsluiting kenbaar gemaakt. Ook worden fietsers ter plekke op de omleidingsroute geattendeerd. Dit is de route via de Swan- laweg (richting Moerkapelle), onder de A12 door en vervolgens het fietspad langs de Al 2 (ten noorden) naar de Noordelijke Dwarsweg. De omliggende middelbare scholen zijn direct door de gemeente geïnformeerd. U zult begrijpen dat de veiligheid van onze inwoners - jong en oud - te allen tijde voorop staat. Tijdens de informatieavond op 9 oktober a.s. (zie elders op deze pagina) komen we (Rijkswaterstaat, Pro Rail en gemeente) daar op terug! Zet in uw agenda: 9 oktober Rijkswaterstaat, Pro Rail en gemeente nodigen u uit voor een informatieavond op dinsdag 9 oktober a.s. in Zorgcentrum De Zevenster, Leliestraat 3 in Zevenhui zen. Over het hoe, wat. waarom, wanneer van de forse en ingrijpende verkeersaan- passingen ter hoogte van de Noordelijke Dwarsweg. Zaal open om 19.15 uur, aan vang om 19.30 uur. Voor wie is deze avond bedoeld? Weggebruikers, inwoners, scholieren en hun ouders/verzorgers, busreizigers, om wonenden, kortom voor iedere belang stellende! Geef door aan de gemeente of u van plan bent te komen. Dit kan via communica- tie@zevenhuizen-moerkupelle.nl, website of telefoon: 0180637788 Op 4 oktober 2007 zal het officiële startsein worden gegeven voor een Zorgnetwerk 0-4 jaar in de gemeenten Moordrecht, Nieuwer kerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerka pelle. Het doel van dit netwerk is het vroegtij dig signaleren van (dreigende) problemen bij kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar en hun gezinnen en het tijdig en in goede onderlinge afstemming zorg bieden. Het Zorgnetwerk O 4 jaar zal tijdens de informatiebijeenkomst voor hulpverleners op 4 oktober onder de aandacht worden gebracht, zodat zij bekend zijn met de mogelijkheden en de werkwijze van het zorgnetwerk. In het Zorgnetwerk 04 jaar kunnen de zorgverlenende instellingen opvoed- en ge zinsproblemen bespreken zodat de zorg onderling goed kan worden afgestemd. Het zorgnetwerk 0 - 4 j aar bestaat uit de volgende vaste deelnemers: Jeugdgezondheidszorg 0 - 4jaar, Vierstroomzorgring. Algemeen maatschappelijk werk, Stichting Kwadraad. Bureau Jeugdzorg Midden Holland Opvoedbureau Midden Holland MEE Midden Holland Deze partners zijn allen werkzaam in de ge meenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Omdat deze gemeenten op 1 januari 2010 zullen fuseren tot een gemeente is er voor gekozen om nu al één Zorgnetwerk 04 jaar voor deze drie gemeenten op te zetten. De gemeenten zijn positief dat met de start van dit zorgnet werk een stap is gezet om de keten van de jeugdhulpverlening te sluiten. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: De Nederlandse Hartstichting voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 13 april tot en met 19 april 2008. De Hoofdcollecte van Nederland voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 27 januari tot en met 2 februari 2008. •De Kleine Trompetter voor het wijzigen van de datum om door Zevenhuizen te marcheren van 21 september 2007 naar 1 oktober 2007 van 19:30 uur tot 21:00 uur. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: CBS Rehoboth voor de organisatie van een sport- en speldag op 21 september 2007 van 8.00 uur tot en met 12.00 uur in het Reho- bothplantsoen te Moerkapelle. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectie vehjk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitrei king van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, postbus 20302,2500 EH Den Haag. In de periode van 13/9/2007 t/m 20/9/2007 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Raadhuisstraat40,2751AW Moerkapelle, vergroten sportzaal (BR/2007/0066); Rottedijk 16,2751 DJ Moerkapelle, vernieuwen klompenhok (BR/2007/0067); Rottekade22,2761DX Zevenhuizen, gedeeltelijk vergroten woning (BR/2007/0068) Bredeweg66,2752AU Moeii<apelle, slopen asbest delen dak en dakgoot (SA/2007/017); Gemeentelijk Monument: Zuidplasweg 15, 2751JI< Zevenhuizen, (Zvh. B-966) Div. restauratiewerkzaamheden (MV/2007/0010); Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informa tie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsproce dure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend: Verzonden 21/9/2007 Gemeentelijk monument: Rottedijk10,2751 DJ Moerkapelle (Mkp C2393) inzake herstelwerkzaamheden aan de fundering (MV/2007/0003). Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift in gediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het geldende bestemmings plan voor de navolgende bouwplannen: het plaatsen van een dakkapel op de achterzijde van de woning Korenstraat29,2761XN te Zevenhuizen; het plaatsen van een dakkapel op de achterzijde van de woning Oranjestraat11,2751BJ te Moerkapelle De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 27 september 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswij zen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637733. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het geldende bestemmings plan "Dorpsgebied Moerkapelle" voor het oprichten van 16 patiowoningen en 8 garages op het perceel Moetkapelse Zijde 38 te Moerkapelle Het ontwerpbe sluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 27 september 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswij zen kunnen naar voren worden gebracht bij de afde ling VROM, tel. 0180-637732. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - tedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4