TOERRIT MET OLDTIMER BROMFIETSEN GEPLAND BAC HOOGWERKER VERHUUR SLAAT EERSTE PAAL INFORMATIEBIJEENKOMST BOND TEGEN HET VLOEKEN MATIGE VANGSTEN BIJ HSW MOOIE PRIJZEN VOOR DIERENDALWINNAARS HOBBYBEURSIN ANNE FRANK CENTRUM WADDINXVEEN- DIER VERMIST OF GEVONDEN BAZAAR IMMANUELKERK BORSTVOEDING IN DE KRAAMTIJD Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 pagina 17 Diefstal uit woning Waddinxveen - Uit een woning aan de Kleikade in Waddinxveen |s een laptop weggenomen. De inbraak vond plaats op woensdag 26 september, op klaarlichte dag. Mogelijk is de inbreker binnen gekomen via het hengelen van de voordeur. De deur was bij het weggaan van de bewoners niet op slot gedraaid wat de inbreker de mogelijkheid gaf te hengelen. Hengelen is de deur proberen open te maken door via de brie venbus de klink naar beneden te duwen waardoor de deur open valt. De politie heeft aangifte van diefstal opgenomen en is een on derzoek gestart. Beginnend bestuurder aange houden De politie flitste tijdens een snel heidcontrole op vrijdag 28 sep tember, op de Beijerincklaan een automobilist op 117 km/u. Waar schijnlijk zag de bestuurder dat hij geflitst was en wilde zich aan zijn aanhouding onttrekken door om te keren en de Bredeweg in te rijden. Na een korte achtervol ging kon hij echter alsnog staande worden gehouden op de Plasweg. De agenten namen een blaas- test af waaruit bleek dat hij on der invloed achter het stuur had plaatsgenomen. De uitslag van de ademanalyse bedroeg 120 ug/l. Omdat de automobilist, een 26 jarige man uit Waddinxveen, be ginnend bestuurder bleek te zijn kreeg hij proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Voor een beginnend bestuurder geld een limiet in het verkeer van 90 ug/l. Daarnaast kreeg hij een proces verbaal voor het overtreden van de snelheid. Waddinxveen - Voor de creatieve mensen onder ons en voor allen die benieuwd zijn naar wat ande ren als hobby hebben, wordt voor zaterdag 6 oktober van 10.00 tot 16.00 uur een beurs georganiseerd in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad. Bij de ongeveer 30 stands kan men terecht voor de monstraties, materialen en work shops. Voor de kleintjes is er, tegen een kleine vergoeding, een knut- selhoek onder begeleiding, zodat de ouders zelf rustig rond kunnen kijken. De toegang bedraagt €1,50; voor kinderen is de toegang vrij. Door M.Lindhout Vermist: -poes, wit met rode vlekken, rode staart, Kratonlaan, Zevenhui zen; Gevonden: -Border Collie kruising Stabij, reu, halsband rood met slot, Goudse- bos tussen Boskoop en Waddinx veen; Goed tehuis gezocht voor: -jonge katjes Voor meer informatie en aan melden: 0184-661509 of www. amivedi.nl. Waddinxveen - De bazaar van de Immanuelkerk aan de Beatrixlaan 2 start zaterdag 6 oktober om 9.00 uur en duurttot 16.00 uur. In de voorverkoop zijn op vrijdag 5 oktobertussen 19.00 en 20.30 uur al de nodige voordeeltjes te be halen. Een van de goede doelen die profiteren van de opbrengst van de bazaar is Stichting Hulp hond, een stichting die honden opleidt die vervolgens kosteloos ter beschikking worden gesteld aan mensen met een motorische of auditieve functiebeperking, epilepsie of aanverwante aan doeningen. Een hulphond opent letterlijk en figuurlijk deuren die voor mensen met een beperking gesloten bleven. Een ander deel van de opbrengst is bestemd voor De Reling, een Christelijke Stichting voor Be geleide Kamerbewoning voor jongeren tussen 17 en 22 jaar. Als derde goede doel is gekozen voor Exodus Utrecht, dat beschikt over drie vormen van begeleiding van instroom, doorstroom tot uit stroom. Tot slot krijgt het maaltij denbusje van Zorgcentrum Sou- burgh ook nog een deel van de opbrengst. Waddinxveen - 'De kraamtijd' is het onderwerp van de maande lijkse informatiebijeenkomst van Borstvoedingsorganisatie LLL die deze keer wordt gehouden op dinsdag 9 oktober om 20.00 uur bij Nel Veenman aan de Prinses Beatrixlaan 98. Een deel van de avond wordt een dvd getoond over goed aanleggen. De bijeen komst is bestemd voor iedereen die meer wil weten over borst voeding. Ook baby's, zwangere vrouwen en partners zijn wel kom. De toegang bedraagt €4,-. Voor meer informatie: 0182- 619964. Door Marianne Fortuin Waddinxveen - In totaal 34 oldtim er bromfietsen heeft hij staan, die het allemaal nog doen en van een kenteken zijn voorzien. Jan Uitten- broek kan er met veel plezier en kennis van zaken over vertellen. Zo'n veertig jaar geleden is hij be gonnen met zijn verzameling. De oudste oldtimer bromfiets uit de collectie is van zijn vader geweest: een Mosquito uit 1949, een Ital iaans ontwerp en in licentie ver vaardigd door de firma Waldorp uit den Haag. Vol trots laat hij andere exemplaren zien, zoals de Locomotief type B4 uit 1957, die de bijnaam 'Het gebakken ei' kreeg. Over de Berini M 21 die omstreeks 1958 werd geproduceerd, weet hij te vertellen dat bijna elke boom kweker uit Boskoop hierop reed. Met oldtimer bromfietsen bedoelt Jan exemplaren uit de periode 1950 - 1975. Hij restaureert ze helemaal zelf, waarbij hij zijn werkervaring als lakspuiter inzet. Omdat hij het jammer vindt dat die mooie oldtimers van hem en an deren binnen staan, wil hij op 28 oktober een toerrit houden. Uit- tenbroek: "Ik denk dat er vooral op het platteland nog heel veel mensen zijn, die in een schuur een oude bromfiets hebben staan. Je hebt hier veel meer ruimte dan in de stad. En als er mensen zijn die hulp nodig hebben bij het opknap pen van hun oldtimer, zodat ze mee kunnen doen aan de toerrit, dan kan ik hen adviseren." Voor de toerrit kunnen mensen die een toerbromfiets hebben zich aanmelden via e-mail: info@de- henegouwer.nl. Voorwaarde voor deelname is dat men verzekerd is. Men is op de dag zelf vanaf 10.00 uur 's morgens welkom op de He- negouwerweg, achter het Tinq tankstation. Daar wordt koffie en koek geserveerd, en om 11.15 uur stipt wil Jan vertrekken voor een prachtige tocht over smalle we ggetjes. De rit gaat globaal van Waddinxveen via Reeuwijk richt ing Driebruggen en verder; de ex acte route wil hij graag nog even geheim houden. De verwachting is, dat men om ca. 16.30 uur weer terug is in Waddinxveen. Jan Uit- tenbroek: "Het zou heel leuk zijn als mensen ook nog oude kled ing uit die tijd hadden, die ze dan aantrekken. En bij terugkomst kan men bij mij de collectie bekijken." Als deze rit een succes wordt, wil hij voor bezitters van oude Solex bromfietsen een soortgelijke rit or ganiseren en voor mei 2008 heeft hij de Groene Hart Bloesemroute gepland, een rit die zal voeren over het dijkje van Hekendorp naar Utrecht, door de dan bloeiende boomgaarden. Er zijn vast nog veel mensen die een oude bromfiets hebben staan. Waddinxveen - Voor het Moer- kapelse hoogwerkerverhuurbedrijf BAC werd vrijdag 28 september op het Distripark Doelwijk de eerste paal geslagen voor de nieuwe vestiging. Kinderen van directeur Dick Bac sloegen de eerste paal met een antieke heimachine van heibedrijf P.Wijfje uit Ter Aar. Naast de partytent stonden ook drie antieke auto's, alles in stijl. Op een opvallende plek, waarmee Dick Bac 'heel blij' is, van 6.000 vierkante meter, kunnen de ongeveer 400 te verhuren hoog werkers in allerlei verschillende types worden opgeslagen. 17 Mensen zijn in dienst om particulierenenbedrijvenvandienst te zijn. Vooral schildersbedrijven, glazenwassers, installatiebedrijven en constructiebedrijven zijn klant. De antieke heimachine wordt in gereedheid gebracht. Waddinxveen - De werkgroep Wad dinxveen e.o. is momenteel bezig met een 'doorstart' en organiseert daarom een informatieavond op dinsdag 16 oktober. Het doel van de Bond tegen het vloeken is het tegengaan van vloeken en andere ruwe taal door op te komen voor de eer van Gods naam en mensen op te roepen respectvol met en over an deren te spreken. De Bond tegen het vloeken komt al 90 jaar op voor de eer van Gods Naam. Bijvoorbeeld met opvallende posters en billboards en door te protesteren tegen godslastering in de media en de reclame. De Bond streeft ernaar dat mensen zich meer bewust worden van wat ze zeggen en wat ze hiermee God en mede mensen kunnen aandoen. Vrijwil- ligersgroepen spelen hierin een belangrijke rol. Zij timmeren aan de weg in hun eigen omgeving met allerlei acties. De werkgroep Wad dinxveen e.o. zoekt mensen die be reid zijn om dit initiatief te steunen. Zij worden uitgenodigd voor de in formatieavond waarop het werk van de Bond toegelicht zal worden. De avond is 16 oktober in gebouw'De Hoeksteen', Esdoornlaan 2 in Wad dinxveen, aanvang 20.00 uur. Meer informatie: Rudolf de Rooij, wnd. Voorzitter, via nietvloeken@filter- net.nl of Bert Gijsbertse, coördina tor vrijwilligers van de Bond tegen het vloeken te Veenendaal, tele foon 0318-512002. Of via de website www.bondtegenvloeken.nl. Waddinxveen - De 14e zomerwed strijd van Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) werd met 14 deelnemers in de Amsteldrecht gevist. De vangst was matig, bij elkaar ruim 24 kilo bliek, voorn en een enkele brasem. De uitslag was als volgt: I.Wim Houtman met 3.720 gram, 2.Frans van Steende ren 2.940 gram, 3.Rob Jenner 2.700 gram, 4.Gert van den Bosch 2.350 gram en 5.Jan Brouwer met 2.310 gram. Jenner nadert met 71 pun ten de top van het klassement, dat nu nog aangevoerd wordt door Reichard met 70 punten. Deze stand is zonder de vijf afgeschre ven slechtste wedstrijden. De 14e wedstrijd voor de oude- rencompetitie werd in de Oude Rijn bij Koudekerk gevist. Ook hier een zeer matige vangst, de uitslag was: I.Aat van Leeuwen 5.080 gram, 2.Rinus Reichard 2.440 gram en 3.Rob Poldervaart 1.550 gram. Zaterdag 6 oktober wordt de jaar lijkse herfstdagwedstrijd gevist. Het inleggeld bedraagt €4,- en het vertrek vanaf het station NS is om 7.00 uur. Waddinxveen - Tijdens de open dag van Kinderboerderij Dierendal op zaterdag 15 september werden stempelkaarten verkocht. Hiermee konden de kinderen deelnemen aan de diverse attracties. De volle stempelkaarten konden worden ingeleverd om mee te doen aan deloterij. Uit de bijna 300 ingeleverde kaarten zijn 10 prijswinnaars getrokken. De winnaars:Daan van Weerdhuizen, Floris Vuijk, Annelotte Fickweiler, Ikram, Dirna van der Spek, Arnold Smit, Danny Smit, Manon de Ruiter, Thomas Nijmeijer en Yara Bouman ontvingen zaterdag hun prijs op de kinderboerderij.

HH | 2007 | | pagina 17