ATELIERROUTE IN WADDINXVEEN VOOR JEZELF BEGINNEN: DROOM OF WERKELIJKHEID JOSTIBAND SAMEN MET GOUWESTEM EN JAN VAYNE ACROGYM BIJ T00S VIERDE WSV VERSLAAT VERRASSEND CHARL0IS EUROPOORT 5 CONCERT INF0-AV0ND C-AKK00RD WADDINXVEEN B Voorbereidingen op Mercuriusweg in volle gong SCHAKEN pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 Waddinxveen - Jazzdans- en Turnvereniging TOOS start dit seizoen op de woensdagavond van 18.00 tot 19.00 uur in de Sportzaal aan de Staringlaan 18 wederom met Acrogym voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar tot en met dames en horen van ongeveer 50 jaar. De les sen staan onder leiding van een nieuwe docent, Jelle Hagen. Acrogym is de jongste telg bin nen de gymnastieksport. leder een kent wel de acrobatiek uit het circus. Acrogym is spektakel, samen met anderen piramides opbouwen en er weer soepel vanaf springen. Acrogym is in twee basisonderdelen in te de len, namelijk de balanselemen ten en de tempo-elementen. Bij Acrogym is samenwerking heel belangrijk. Tussen de tempo en balanselementen worden ook verschillende sprongseries achter elkaar uitgevoerd. Van makkelijke sprongen tot moei lijke sprongcombinaties, varië rend van radslag tot de flik flak salto. TOOS is op dit moment vooral op zoek naar 'grote onderper sonen'. Voor meer informatie en aan melden: 0182-613839, 0182- 640277 of www.tooswaddinx- veen.nl. Nieuwe leden mogen in ieder geval twee keer op proef mee doen. Waddinxveen - Schilderijen, beelden, airbrush, aquarellen en bloemkunst. Kortom, kunst, in allerlei verschijningen is te zien op 16 adressen en van 22 kunste naars uit Waddinxveen tijdens de vierde editie van de Open Atelier route. Vrijdag 5 oktober, zaterdag 6 oktober en zondag 7 oktober presenteren de kunstenaars hun werken. Een route van noord naar zuid Waddinxveen met een groot aantal aantrekkelijke stops. Zelfs een uitstapje naar Moerkapelle en naar Gouda behoort tot de moge lijkheden, ook daar wordt werk van kunstenaars tentoongesteld. Een week voor de atelierroute worden er bij nummer 14 van de route, op de Mercuriusweg 24 hard gewerkt aan de voorberei dingen. Monique Wensveen heeft een groot deel van haar huiska mer ontruimd om plaats te maken voor de werken die nu nog boven in het atelier staan. Het meubilair en deels uit en de muren worden vrijgemaakt. "Daar komt een ne gen-luik te hangen met zeefdruk ken van hazen", verteld Monique. Zij is jaren geleden begonnen met schilderen met acylverf en de laat ste jaren is daar zeefdruk bijgeko men als techniek. Na een opleiding in accountancy en daarna nog voor de lol een opleiding tot hovenier, vond Monique het tijd voor ont spanning door middel van schil deren. Inmiddels heeft zij in haar eigen atelier een indrukwekkende hoeveelheid kunst staan die het publiek het komend weekend kan komen zien. Monique heeft op verschillende plaatsen al eerder exposities gere aliseerd. Twee jaar geleden werd zij genomineerd voor de Groene Hartprijs, dat gaf aanleiding tot verschillende uitnodigingen. Zelf bezochtzij vier jaar geleden de ate lierroute in Waddinxveen en was gelijk enthousiast om hier zelf aan deel te nemen. Door privé afspra ken lukte dat twee jaar geleden niet, dus Monique is blij dat het dit jaar gelukt is deel te nemen aan de Atelierroute. In haar huis komt ook José Remmerswaal exposeren. Waddinxveen/Boskoop - Het opleidingsorkest C-Akkoord van Muz iekvereniging Excelsior uit Boskoop en van Muziekvereniging Concor dia uit Waddinxveen geeft op vrijdagavond 12 oktober een concert info-avond. C-Akkoord, onder leiding van Jeroen Wentel, geeft een geheel eigen concert, waarbij de mogelijkheden van het orkest te zien en te horen zijn. Daarnaast zal de dirigent tijdens deze avond toelichten hoe een repetitie bij C-Akkoord is opgebouwd en hoe de leerlingen de belangrijkste leerpunten van een orkest worden bijgebracht. Voorts wordt informatie gegeven over de instrumenten en over de te volgen opleiding. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen. Voor meer informatie: 0182-619569. Waddinxveen - Ondernemen is een leuk en spannend avontuur. Zelf alle beslissingen nemen, de moge lijkheid om naar eigen inzicht het eigen vak uit te oefenen en de ei gen tijd indelen: redenen genoeg om de stap ook daadwerkelijk te zetten. Voor belangstellenden die een eigen onderneming zouden willen opstarten organiseert de Kamer van Koophandel een infor matieavond op maandag 8 okto ber om 19.30 uur in Zalencentrum Het Trefpunt aan de Stationsstaat 18. Zaal open om 19.00 uur. De toe gang is vrij. Op het programma staat onder an dere een presentatie van de Kamer van Koophandel waarin allerlei as pecten aan bod komen zoals het kiezen van de juiste rechtsvorm, het ondernemingsplan en verzeke ringen. Net gestarte ondernemers uit de regio delen in een interview hun ervaringen met de toehoor ders en geven zo een realistisch beeld uit de praktijk. Aan het eind van de bijeenkomst is er een fo rumdiscussie met deskundigen van de belastingdienst, een bank en een accountant. Tevens is er uitge breid gelegenheid tot het stellen van vragen aan het forum. Informatiemarkt Op de deze avond aanwezige infor matiemarkt vindt men stands van onder meer de Belastingdienst, de NOvAA (Nederlandse Orde van Ac countants-Administratieconsulen ten), lokale banken, de Gemeente Waddinxveen en natuurlijk de Ka mer van Koophandel. Voor meer informatie en aanmel den: www.kvk.nl/startersavond of op 010-4027610. Waddinxveen/Hazerswou de- Dorp - Het Jostiband Orkest gaat op uitnodiging van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem optreden op zaterdag 10 november in het Plantariumge- bouw aan de Italiëlaan 4 op het ICT-terrein bij Boskoop. Pianist Jan Vayne zal voor de instrumentale omlijsting zorgdragen In het Jostiband Orkest musiceren bijna 200 verstandelijk gehandi capten. Ruim 100 leden wonen in verschillende zorgeenheden van De Bruggen, een stichting voor zorg, behandeling en begeleiding van mensen met een verstandelij ke handicap te Zwammerdam. De overige orkestleden wonen bij hun ouders of in gezinsvervangende huizen en sociowoningen in de provincie Zuid-Holland. Mannenkoor De Gouwestem staat onder leiding van de dirigent Mar tin Mans en heeft ruim 160 leden die uit de hele regio afkomstig zijn Het koor verleent regelmatig me dewerking aan het TV-programma 'Nederland Zingt'. Al op jonge leeftijd werd duidelijk dat pianist Jan Vayne ongekende mogelijkheden had. Zijn spel werd van het begin af aan bijzonder ge waardeerd door het publiek. Jan Vayne's unieke stijl gekenmerkt zich door een enorme dictie, ge koppeld aan virtuositeit. Omdat er grote publieke belang stelling verwacht wordt voor dit concert, wordt aangeraden om vroegtijdig te reserveren. De toe gangsprijs, in de voorverkoop, be draagt €20,-; aan de zaal €25,-. Voor meer infrormatie: 0182- 614114, njvavier@planet.nl, 0182- 612100 of aenmderooij@wanadoo. nl. Voorverkoop plaatskaarten ook bij: Kantoorboekhandel D. Sonne- veld aan het Kon. Wilhelminaplein 5, 0182-613061. De volledige route Janny Buijs exposeert schilderijen op de Weidezoom 57. Magg Bosma en Will Borst expose ren beide schilderijen op het Dis telveld 2. De aquarellen van Trix Brouwer en beelden van Els van Heusden zijn te vinden op de Roemer Visscher- straat 32 (niet op zondag). William Erath heeft zijn kunstwer ken staan bij de Steenbok aan de Brederolaan 8 (niet op zondag). Co Gerts exposeert aquarellen bij Artworks op het Koningin Wilhel minaplein 50a (niet op zondag). Ed Vieveen en Lenie Hoos Visser exposeren airbrush en schilderijen op de Bernardlaan 87. Rob Kempkes en Lies van Straalen laten schilderijen en aquarellen zien op de Mozartlaan 85 (niet op zondag). Henk Bloks heeft zijn atelier ge opend op Heuvelhof 34 met kera mische vormen. Renet Heybroek exposeert bij Easy Dinner aan de Nesse 4 schilderijen. Ton van Duppen exposeert sculp turen aan de Kromme Esse 2. Marian van der Laan is te vinden op de Oostpolderweg 10 met schil- Openingstijden: Vrijdag 5 oktober 13.00 tot 17.00 uur Zaterdag 6 oktober 11.00 tot 17.00 uur Zondag 7 oktober 13.00 tot 17.00 uur. (Met uitzondering van een aantal adressen, zoals aangegeven). Waddinxveen - Het vierde schaakteam van WSV is de externe competitie begonnen met een overwinning op Charlois Europoort 5. Op voorhand beloofde het een zware wedstrijd te worden omdat het vierde vorig jaar is gepromoveerd naar de zwaardere 3e klasse van de RSB. Die verwach ting leek uit te komen toen WSV al snel op een 1-0 achterstand kwam. WSV toonde echter veerkracht door de achterstand in een 6-2 overwin ning om te buigen. derijen. Paula van Doorn heeft haar atelier geopend met schilderijen aan de Alpherwetering 17 (niet op zon dag). Bea van Kempen is ook te vinden aan de Alpherwetering nummer 27, ook met schilderijen. Monique Wensveen en José Rem merswaal zijn beide aan de Mercu riusweg 24 met zeefdrukken, schil derijen en bloemkunst. Ingrid Bovekerk en Ineke van de Vlugt zijn beide te vinden aan de Raadhuisstraat 23 in Moerkapelle, bij atelier Artistique met schilde rijen. Ans Heerkens heeft haar atelier aan de Corssenpolderstraat 8 in Gouda geopend en exposeert schilderijen. In de interne schaakcompetitie stond de vierde ronde op het pro gramma. Koploper Teun van der Linden nam het met wit op tegen titelverdediger Erik Hennink. Bei de spellers kwamen remise over eenkwamen. Peter de Louw en Ton van Nieukerke vlogen elkaar in de haren in een Siciliaanse par tij. Geen van beide spelers wist de stelling naar zijn hand te zetten zodat de partij in remise eindigde. Oud-clubkampioen Ronald Dannis offerde tegen Tjarda Boekholt een pion voor aanvalskansen in het be kende Blackmar-Diemer gambiet. Boekholt bleef zich lange tijd dap per verdedigen maar kon uitein delijk niet voorkomen dat Dannis met een mooie matcombinatie de kroon op zijn werk zette. Een an dere mooie partij was het gevecht tussen de solide Eduard Philipse en de agressieve Wim Mulder waar bij Philipse als overwinnaar uit de strijd kwam. Hans van Woudenberg nam het op tegen Arjan Hennink in een ver snelde Draak. Van Woudenberg speelde een sterke partij en kreeg in het middenspel de touwtjes ste vig in handen en liet die tot het eind niet meer los. Leon Willemen wist in zijn partij tegen Nico Dan nis een gevaarlijke koningsaanval over de damevleugel op te zetten. Willemen vervolgde de partij sterk en voerde zijn witte leger naar een mooie overwinning. Jan Muit won van oud-clubkam pioen Barthold Jansen. Theo Goor deed goede zaken door van Ton Kuiper te winnen. Laurens Ellers en Herman Smitskamp bleken aan elkaar gewaagd en speelden na een mooie strijd remise. Bert van der Knaap wist door de taaie ver dediging van Herman van Offeren te breken en haalde daarmee een vol punt binnen. In een gecompli ceerde Spaanse partij wist Wim van der Hoek met sterk spel van Pe pijn Eymaal te winnen. Henk Stam boekte zijn eerste overwinning van het seizoen door een overwinning op Piet de Kraker.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20