FREAKS AT NIGHT PRESENTS SHARAM JEY PUNKROCK GARAGEFESTIVAL IN WATERFRONT LESSTOF WISKUNDE VERWERKT IN MYSTIEKE ROMAN Kleine prijs van Nieuwerkerk bij Taverna Theatfzrsportprojszet zoekt grappig jong talent met lef ÜSiÉÉÉ m JONGEREN P Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 pagina zz Ymm Nieuwerkerk aan den IJssel - Ta- verna organiseert voor de ko mende tijd de volgende activitei ten. Kroegavond Woensdagavond 10 oktober is het bruin café geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Halverwege de week elkaar ontmoeten, muziek luisteren en wat drinken. Let's Dance: hét feest zonder alcohol Vrijdagavond 5 oktober gaat Ta- verna vanaf 19.00 uur open. Deze avond is speciaal voor kinderen en tieners en er wordt dan ook GEEN alcohol geschonken. Ou ders zijn welkom om een kijkje te komen nemen. De toegang is vrij. De gehele avond is een jongeren werker aanwezig. Taverna bestaat 30 jaar! De hele maand oktober staat in het teken van FEEST! Zaterdag 6 oktober is er een reünie in 70-ties stijl voor iedereen die de afgelo pen 30 jaar iets met Taverna ge daan heeft, als vrijwilliger of als bezoeker. Als je het leuk vindt, kom dan in stijl; dress-code: prui ken, baby-dolls, hotpants en der gelijke. Het begint om 21.00 uur en de toegang is vrij. Voor zaterdag 13 oktober staat de 'After Summer Party' op het programma. Dj-Rextar zal de avond vullen met zomerse, ritmische house, club en techno muziek. Waan je in een tropisch paradijs met sangria en fruit- cocktails, zomerse outfits en een goede sfeer. De toegang is gratis; het feest begint om 21.00 uur. Live Ska muziek met Boter, Ska en Eieren Vrijdagavond 12 oktober treedt de band Boter, Ska en Eieren (BSE) op. Verder zal de dj Skapig uit Nieuwerkerk deze avond on getwijfeld zorgen voor onweer staanbare dansneigingen! Deur open om 21.00 uur; de toegang bedraagt 5,-. Kaarten zijn in het kantoor van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk in de voorverkoop te verkrijgen! Nieuwerkerk aan den IJssel - Naast onder meer 'de Kleine Prijs van Dordt' en 'de Kleine Prijs van Nieuwegein' is er vanaf nu ook 'de Kleine Prijs van Nieuwerkerk', een bandcompetitie waarbij de winnende band mag optreden op het grootste evenement van de gemeente. In Nieuwerkerk bete kent dit natuurlijk een optreden op Greppelpop. Er zijn diverse voorrondes waarvan de eerste plaatsvindt in november. Via de voorrondes, die plaatsvinden in Taverna, kunnen bands zich plaat sen voor de finale. Bands die willen meedoen kunnen een demo stu ren naar Greppelpop, postbus 191, 2910 AD te Nieuwerkerk onder ver melding van 'de Kleine Prijs'. Rotterdam - Bij Waterfront aan de Boompjes kade 10-15 wordt op 3, 4, 5 en 6 oktober de vierde edtiei van het internationale punkrock- en garagefestival Rotterdam Rumble gehou den. De organisatie is erg trots dat de godfathers of Aussirock, Radio Birdman, de enige show in Nederland dit jaar op de Rumble zullen doen. Zij waren het die in de jaren zeventig een beetje Stooges en wat MC5 namen en met hun klassieker 'Radios Appear' de Australische punkrockbeweging in gang zetten. Andere levende legendes zijn de koningen van de mid 90's lo-fi punkrock. The Rip Offs, met ex-leden van Supercharger en The Mr. T Experience. Ook de Canadese punkrockers van Chixdiggit! met hun positieve attitude zullen, nadat ze Europa drie jaar links hebben laten liggen, op de Rumble een show geven. Met underground hits van platen op onder andere SubPop en Fat Wreck Chords zal het publiek met de vuisten in de lucht meezingen. Er zijn ook Nederlandse bands te vinden op het festival: Elle Bandita, The Accelerators. Low Point Drains en Spider Rico. Expositie - Rotterdam Punkrock City Tijdens het festival is een expositie te zien van de Rotterdamse fotograaf Marc Nolte. In Funkie House (Korte Hoogstraat 15) wordt de Rotterdamse punkrockscene blootgelegd met foto's van een aantal belangrijke spelers uit het wereldje. Voor meer informatie: www. rotterdamrumble.com Na 'De wereld van Sophie' en de 'De Telduivel' is er voor het eerst een Nederlandse auteur in ge slaagd om leerstof in een roman te verwerken. Jan Helmer, momenteel docent wiskunde aan het Blariacumcol- lege in Venlo-Blerick, heeft als auteur/eindredacteur zijn leer lingen altijd met wiskunde willen boeien. In de methoden waarvoor hij werkte speelde de context dan ook een grote rol. "In een goede context begrijpt de leerling veel beter waar het om gaat." Hij be dacht en zocht voor ieder wiskun dig probleem een nieuwe context en soms wist hij een heel leerge bied te koppelen aan een context in een thema. Maar met het schrij ven van dit boek heeft hij een kunststukje gemaakt in de wis- 'Het mysterie van Pythagoras' is daarom voor scholieren tussen 12 en 16 jaar een aanrader. Of ze nu wel of geen grote aanleg voor de wiskunde hebben maakt hier bij niet uit. Het boek kent zoveel lagen, dat het ook voor 16+ nog genoeg te bieden heeft. Het boek past prima in het thema van de kinderboekenweek ('Sub Rosa - boeken vol geheimen') die tot en met 13 oktober gehouden wordt. Voor meer informatie: www.pythagorasproject.nl In 'Het Mysterie van Pythagoras' beschrijft de in Amsterdam ge boren Jan Helmer het spannende avontuur van Matteo en Sophia. De problemen die zij op hun weg tegenkomen lossen zij allemaal met wiskunde op. Letterlijk en figuurlijk komt Pythagoras daar bij tot leven. En in dit boek leren we hem en zijn wijze van denken dan ook goed kennen. We zien de complete wiskunde van de onder bouw van de middelbare school voorbijtrekken, zonder dat het boek aan spanning verliest. De le zer hoeft zich niet (meer) af te vra gen waar die wiskunde allemaal voor nodig is. Dat wordt hem bij het lezen wel duidelijk. kunde. Nog nooit eerder bracht iemand de bijna complete wiskun de van de onderbouw Havo-VWO- VMBO-Tg onder in één verhaal. jf MG ANDYSHI ..a AIIO Reeuwijk - Het theatersportpro ject 'Lef' voor jongeren vanaf 14 jaar gaat woensdag 17 oktober van 19.30 tot 21.00 uur in Loose End van start. Jongeren krijgen wekelijks les van ervaren theater sporters en strijden voor de winst bij de theatersportfinales. Met een beetje lef, een beetje fantasie en zin maak je grote kans om aan het einde van het project te spetteren in theatersportwedstrijden. Wat is theatersport? Wie de Lama's wel eens heeft gezien weet dat theatersport een vorm is van improvisatietoneel waarbij spe lers onderworpen worden aan ver schillende speelvormen en thema's. Twee teams spelen tegen elkaar om het respect van de jury en het stren ge publiek te winnen. Het publiek is er dus niet alleen om vermaakt te worden, maarzij bepalen mede wat er gespeeld wordt en ze laten dui delijk weten wat ze er van vinden! Zo kan het ene team rode rozen ver wachten bij goed spel en de ander natte sponzen als het een saaie boel wordt. Niet nadenken gewoon doen Alles wat je van moeders hebt ge leerd mag je tijdens het spelen overboord gooien! Neem vooral veel risico's, niet nadenken, gewoon doen en vooral niet plannen. Klinkt dat als muziek in de oren dan is dit voor jou. Teksten uit je hoofd leren hoort in de theatersport niet thuis Het gaat om het leren improviseren en dat kun je trainen. Doe je mee dan ben je verzekerd van heel wat lachuren. Voor meer informatie en aanmel' den: 06-12839280. Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle brugklassers van de Nieuwerkerk- se middelbare scholen deden op 18 en 25 september mee aan het 'Rondje Cultuur' door het eigen dorp: een rondgang langs activi teiten, georganiseerd door een aantal Nieuwerkerkse culturele instellingen. Het programma om vatte een les moderne dans op het Comenius, een djembé-workshop op de Muziekschool, een uitleg over het vinden van informatie in de bibliotheek, een tekenop dracht in het Oude Dorp onder leiding van de Historische Vereni ging Nieuwerkerk en het maken van een creatieve uitwerking van de indrukken in het Oude Dorp onder leiding van beelden kun stenaar Agnes den Hartog, Deze kunstwerken zullen binnenkort in het Gemeentehuistentoongesteld worden. Rotterdam - Watch out all of you Freaks! Zaterdagavond 27 okto ber is het tijd voor een thriller in de Maasstad. F*ckers! is back in town en nodigt voor deze comple te freakshow niemand minder uit dan de Duitse top-dj Sharam Jey. Een wilde stroomversnelling van (muzikaal) vuurwerk, een uitzin nige crowd, superstar dj's, decora ties en freaky entertainment. De van oorsprong uit Iran afkomstige Duitse producer Sharam Jey heeft zijn bekendheid te danken aan het remixen van tracks voor artiesten als de Bee Gees, Mylo, Moby en andere grote namen. Zijn draai- stijl bestaat uit pompende Electro, New Wave, HipHop, Tech-House, Jazz en Funk (www.kingkongre- cords.de). Verdeeld over meerdere zalen zal het vijf-verdiepingen tel lende Outland zwaar op de proef worden gesteld. In de mainzaal zal, naast eigenzinnige acts, het beste op het gebied van licht en show te zien zijn. Tickets voor de show zijn verkrijg baar bij alle filialen van Ticketbox, Free Record Shops en via www.Tic- ketonline.nl en kosten €15,-. Deu ren open om 23.00 uur en zullen op z'n vroegst pas sluiten om 5.00 uui Voor meer informatie: www.bsx-events.com.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22