to ©©SSaKömB WHEN JAZZ MEETS RAP al JONGEREN jazz Link fFOftFCAS1 f i. TEKENEN EN AQUARELLEREN YOGA EN ZELFVERDEDIGING BIJ TAVERNA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 pagina 23 Rotterdam - Jazz Link wil een fusion tussen jazz en hiphop tot stand laten komen. Deelne mers delen muzikale ervarin gen uit en bouwen aan nieuwe relaties, terwijl ze eigen werk presenteren. Beginnende muzi kanten krijgen zo de kans met grote namen samen te werken en het podium te delen. Nneka Egbuna, geboren in 1981 in Nigeria, zingt al snel in school- en kerkkoren. Als ze met haar ouders verhuist naar Duitsland worden de muzikale invloeden van haar thuisland Nigeria verrijkt. Haar liefde voor Fela Kuti en Bob Marley mengt met muziek van rappers als Mos Def, Talib Kweli, Mobb Deep en Lauren Hill. Na een lange muzikale reis komt ze terecht bij DJ en hiphop beatmaker DJ Farhot (Hit Spot Productions) en Maskoe en The Chosen Few Crew. De uiteindelijke sound die Nneka kenmerkt wordt ook wel de herontdekking van de UK Soul Sound genoemd; van "Massive Attack" tot door funk gedreven soul, hiphop en jazz. Ondanks het internationale succes van haar debuut EP 'The Uncomfortable Truth' blijft ze dicht bij haar roots en laat ze zich niet verleiden tot de meer materialistische insteek van de moderne hiphop. Verder treden op: State of Monc, een zesmansformatie, rondom Arthur Flink en Hielke Praagman, met een geheel ei gen ondubbelzinnige visie op jazz. Nneka Egbuna GMB is met zijn soulvolle raw rap een ervaren multitalent. Als mc, acteur, songwriter en beat maker heeft hij een ongeremde spontaniteit en energie. Jenny wordt al op jonge leef tijd opgemerkt door muziekex- perts vanwege haar krachtige soulvolle en kleurrijke stem. Op haar eerste album klinkt een soulvol popgeluid gemixed met zwoele Fender Rhodes ge luiden, warme en diepe baslij- nen die door je lichaam heen vloeien. Haar album komt eind september uit en Jazz Link is de primeur beloofd van Jenny's nieuwe materiaal. Waterfront (grote zaal) - zon dag 7 oktober - 20.00 uur - €13,-. Voor meer informatie: www.waterfront.nl. Door Elias van der Plicht Naam: Sander Wilier Leeftijd: 14 jaar Woonplaats: Boskoop School: Scala College in Alphen a/d Rijn, derde klas VWO Mijn toekomst: Iets met waterbouwkunde Als er geen maatregelen worden getroffen ontstaat binnenkort een groot tekort aan leraren. Het beroep is niet aantrekkelijk genoeg. De werkdruk is hoog en het salaris is laag. Stelling: Ik neem het tekort aan leraren serieus en wil daarom zelf leraar worden. "Ja, ik neem het lerarentekort serieus. Ik zou het jammer vinden als er straks door een tekort aan leraren slecht les wordt gegeven. Maar zelf leraar worden wil ik niet. Dit ligt me niet zo. Het lijkt me leuk om met kinderen te werken, P maar het is niet mijn favoriete bezigheid. Ook mijn klasgenoten willen geen leraar of lerares worden, ze kiezen liever voor een betere baan. Zelf merk ik er niet zo veel van dat de leraren te maken hebben met een hoge werkdruk. Sommigen hebben het wel druk, waardoor de lessen niet altijd goed worden voorbereid en cijfers van overhoringen pas laat worden teruggegeven, maar meestal krijg je het cijfer binnen een week terug. Je hoort de leraren ook nooit over de werkdruk zeuren. Mijn school bestaat uit drie locaties, dit zorgt wel voor een verhoging van de werkdruk. Met de fiets of met de auto moeten de leraren soms snel van de ene naar de andere locatie. Voorlopig merkt mijn school nog niets van het lerarentekort, want de meeste docenten zijn tussen de dertig en de veertig. Zij kunnen nog een tijd mee." J Rotterdam is op zondag 7 oktober voor de tweede maal in de ge schiedenis de gastheer van FIS World Cup snowboard big air. Aan de 0 oever van de Maas met op de achtergrond Erasmusbrug komt op het Willemsplein (bij de Spido), een 100 meter lange en 38 meter hoge 0 schans met daarop een miljoen liter sneeuw. De toegang is vrij. Er is plaats voor 15.000 toeschouwers. Voor meer informatie: www.bigairrotterdam.nl. De hele wereldtop waaronder de absolute vedetten binnen het snow- boarden de Finnen Antti Autti en Risto Mattila zullen hun boards onder 1 binden om hun kunsten te vertonen. Beide riders zijn een of meerdere keren wereldkampioen geweest. Autti werd in 2005 wereldkampioen 1 op de onderdelen big air en halfpipe. Mattila, die naar Rotterdam komt om zijn titel te verdedigen, werd in 2003 wereldkampioen op de big air. Naast deze twee riders starten er bijna twintig nationaliteiten in Rotterdam, onder hen bijna de gehele top 15 uit het algemeen klas- i sement om de wereldbeker van vorig jaar. Namens Nederland zullen Dolf van der Wal(Huizen), Luc van i Ommen (Amsterdam), Joy Geenen (Valkenswaard), I David Mol (Huizen), Pim Stigter (Zoetermeer), Tobi- as Aalderink (Almere), Roc- co van Straten (Nieuwegein) en Sjors Massar (Delft) de smaakmakers zijn. Naast de wedstrijd is er een groot randprogramma waar de bezoekers aan kunnen de elnemen. Dit laat nietste wen- I sen over: Er komt een skate boardpark, live optredens van I nieuwe band, waaronder de Haagse formatie Splendid, en I een freestyle motorcross event. Gedurende de dag draaien di- versen ID&TDJ's. Daarnaast heeft organisator de Nederlandse Ski Vereniging een 1 aantal verassingen in petto. Bij hun stand zijn snowboards en reizen naar de week van de NK Snowboard 2007 in het Zwitserse Laax te winnen. Nesselande - In de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 14 wordt vanaf donderdag 1 no vember van 20.00 tot 22.00 uur een teken- en aquarelcursus van 12 weken opgestart voor ieder een vanaf 14 jaar. Tijdens de cur sus krijg je informatie over mate rialen en technieken waarna deze kennis kan worden toegepast. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of via www. curzusenzo.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Taverna starten in de maand okto ber de volgende twee cursussen; de cursus Yoga voor jongeren van 12 tot 16 jaar, onder leiding van yogadocente Annemarie Schol len, in de gymzaal aan de Rijs- kade. De lessen bestaan onder meer uit ontspannen, stil zitten, yogahoudingen, rek- en strekoe feningen en ademhalingsoefe ningen. De kosten bedragen 35,- voór acht lessen. De cursus Zelfverdediging voor meiden van 11 tot 17 jaar vindt ook plaats in de gymzaal aan de Rijskade en staat onder leiding van docente Monique Jankow- ski. Deze cursus, georganiseerd door Jeugdwerk Nieuwerkerk is bedoeld voor meiden die zich wel eens onveilig voelen, gepest worden, lastig gevallen worden of erg verlegen zijn. De kosten bedragen 35,- voor acht lessen. In iedere les wordt er naast het trainen van verdedigingstechnie ken een thema behandeld zoals: lichaamstaal/uitstraling, voor je mening opkomen, hoe ga je om met geweld en dergelijke. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-315381 of jipnwrk@ xs4all.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23