DE ARK VAN J0HAN HUIJBERS HERFSTEXCURSIE NAAR GROENE STRAND BIEBSAIA, ÉÉN GROOT FEEST VOOR DE KINDEREN M i 11111111 lmTnesselandF Een aannemer met zendingsdrang 'DAG VAN DE LEERKRACHT' BIJ HET SPECTRUM MUZIEKAVOND VROUWEN VAN NU ZONDAG 7 OKTOBER GITAARLES BREDE SCHOOL Voorzien van luxe keuken met onder andere koelvries combinatie, kookplaat en afzuigkap. 2 slaapkamers waarvan 1 slaapkamer met kastenwand. Inclusief volledige tuin- en terrasaanleg en berging. Prijs is inclusief grond. Het park is 365 dagen per jaar geopend. Bredeweg 66b Moerkapelle Brochures - Afspraak - Bezichtiging H.W. Beek 06-224 80 104 www.continental-rekreatie.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 Rotterdam - Na een droom over een grote overstroming in Nederland, bouwde aannemer Johan Huijbers 17 maanden lang in Schagen aan een replica van de Ark van Noach. Hij bouwde de ark aan de hand van teke ningen uit een boek van Rien Poortvliet. Eind april 2007 was hij klaar. Het resultaat is verbluffend: een houten ark van 70 meter lang, 10 meter breed en 13 meter hoog. Sinds de Wereldhavendagen in september ligt deze Ark in Rotterdam. Door Maartje Letzel In de ark, die drie verdiepingen telt, is een route uitgezet door mid del van witte olifantenpoten op de vloer. Er zijn in het ruim van het schip grote replica's van allerlei die ren. Op de eerste verdieping kun nen er interactieve bijbelse spellen gespeeld worden op computers en er zijn houten kerkbankjes vanaf waar gekeken kan worden naar een Disney-film over Noach. Aan de wanden hangen borden met daarop de bijbelse geschiedenis uitgebeeld. Op de derde verdie ping is er een zitgelegenheid met een mooi uitzicht naar buiten. Op 29 oktober vertrekt de ark naar Sliedrecht, tot die tijd kunnen be langstellenden in Rotterdam nog een kijkje nemen. Voor meer infor matie: www.arkvannoach.com pagina 33 Nesselande - Het is vrijdag 5 ok tober 'de dag van de leerkracht'. Deze dag valt binnen de Natio nale Onderwijsweek. Een week met speciale aandacht voor het onderwijs. Op de protestant christelijke ba sisschool Het Spectrum, onder deel van de Brede School Nesse- lande, worden de ouders van de kinderen uitgenodigd om in de klas mee te kijken hoe het er aan toe gaat op school. Tevens komen er die dag twee gastdocenten die de rol van de meester of juf voor een half uur over nemen. Voor de onderbouw komt mevrouw A. Verwijs. Zij is fractievoorzitter van Groen Links in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze komt een ver haal voorlezen met als thema na tuur en milieu. In de bovenbouw komt mevrouw M. van Dok van de gemeentelijke dienst Jeugd, Onderwijs en Samenleving. Zij is kunsthistoricus en komt vertellen over ridders en romeinen. Met 'de dag van de leerkracht' wil de Stichting Beroepskwali teit Leraren (SBL) het imago van het leraarsvak verbeteren en het belang van goede leraren bena drukken door de beroepsgroep op een positieve manier onder de aandacht te brengen. Nesselande - Afdeling Alexander van Vrouwen van Nu organiseert voor woensdagavond 10 okto ber om 20.00 uur in gebouw De Knoop in de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 14 een muziekavond waarbij verschillen de muziekinstrumenten bespro ken zullen worden. Zaal open om 19.30 uur, de toegang bedraagt €2,50. Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl CHALETPARK MOERKAPELLE L-Bungalow Super 50 m2 (Dl 2) Er zijn 1200 bomen in de ark ver werkt. Huijbers heeft de planken eigenhandig gezaagd. Hij heeft alles zelf gebouwd, met hulp van zijn zoon. Hij werkte zes dagen per week, acht uur per dag. Er is een miljoen euro in geïnvesteerd. Als hij de investeringen terug kan verdienen, dan wil hij een volgend project starten: een ark volledig van hout, op ware grootte. De hui dige ark is 'maar' de helft zo lang en is gebouwd op een metalen duwbak. Huijbers gelooft niet dat er een zondvloed komt, maar hij wil met de ark zijn evangelische boodschap verspreiden. Hij wil het verhaal van Noach meer tastbaar maken voor mensen die geloven, maar ook voor mensen die niet geloven. Ook heeft hij kinderen op het oog. Want het verhaal is juist voor kin deren zo boeiend, omdat er dieren in voorkomen. Aan aandacht heeft hij zeker geen gebrek, de pers van over de hele wereld kwam er op af en er komen vele bezoekers naar de ark. 77 maanden, 6 dagen per week, 8 uur per dag. Nesselande - Er is nog een aan tal plaatsen beschikbaar voor (bas)gitaarlessen in de Brede School Nesselande aan de Ro bert van 't Hoffstraat 14. De gi taarlessen zijn voor beginners en (ver)gevorderden, duren 30 minu ten en vinden plaats op maandag tussen 15.45 en 20.30 uur. Bij in schrijving is het mogelijk je voor keur voor een bepaalde tijd op te geven. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen extra korting. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzus- enzo.nl. Regio - De Stichting Het Zuid-Hol lands Landschap houdt zaterdag 6 oktober om 10.00 uur een ex cursie naar het Groene Strand in Oostvoorne. Dit gebied herbergt samen met het Oostvoornse Meer een grote vogelrijkdom. Ook gaat de excursie langs de nieuwste ont wikkelingen van het natuurher- stelproject. Een ervaren gids leidt de deelnemers rond en zal hen onderweg met behulp van een te lescoop laten meegenieten van de vogels. Natuurherstel Half september is de Stichting Het Zuid-Hollands Landschap met de werkzaamheden voor natuur herstel in het natuurgebied het Groene Strand aan de zuidrand van het Oostvoornse Meer gestart. De werkzaamheden bestaan uit het verwijderen van struweel en het plaggen van de bodem om weer waardevolle natte duinval leien terug te krijgen die in de loop der tijd verloren zijn gegaan. Tegenwoordig bestaan de Duinen van Oostvoorne en delen van het Groene Strand voor het grootste gedeelte uit bos en struweel en is er nog weinig plaats over voor planten en dieren die zich beter thuis voelen in open terrein. Voor meer informatie: www.zuid- hollandslandschap.nl. Variatie aan landschapstypen Op de open plekken worden re gelmatig grazende ganzen en reeën gesignaleerd. De struwelen worden bezocht door vele soorten zangvogels en op het Oostvoornse meer zwemmen eenden, duikers en futen rond. Deze variatie aan landschapstypen zorgt voor een rijke vogelstand. Aanmelden vooraf is noodzakelijk via de natuuragenda: www.zuid- hollandslandschap.nl of 010-272 22 22 tussen 9.30 en 12.00 uur. De start is bij de parkeerplaats te genover Paviljoen de Duinrand, Strandweg 4, 3233 CW Oostvoor ne. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Woensdag 10 oktober staat het Isala Theater op z'n kop. Deze dag staat het hele theater in het teken van de Kinderboekenweek. Het thema van dit jaar is 'Boeken vol geheimen', 's Middags treedt mu ziekgroep Trapperdetrap op met de voorstelling 'Mooie Woorden'. Zij worden hierbij geholpen door speciale gast Koos Meinderts. Koos vertelt de mooiste verhalen en de grappigste gedichten. Peer de Graaf van Trapperdetrap zingt lied jes van de cd 'Magie', waaronder 'Mooie Woorden', maar natuurlijk ook het onroerende 'De Kikker en de Prinses'. Na de voorstelling in de Grote Zaal kunnen kinderen lekker dansen tijdens het kinderboeken hal in de Luc Lutz zaal. De dan sers van DPFC Health Fit Dance zorgen weer voor een swingende vva ming-up. Koos Meinderts komt zijn boeken signeren, kinderen kunnen zich laten schminken en de boekhandel is aanwezig met de leukste en nieuwste kinderboe ken We hopen dat de kinderen, weer net als vorige jaren, verkleed komen. Laat je inspireren door het hema van de boekenweek; 'Boe gen vol geheimen'. Kortom, het helooft weer een spetterende dag Ie worden. Biebsala is een initiatief van de Bibliotheek aan den IJssel er' het Isala Theater. Woensdag 10 oktober - 14.00 uur iele gebouw - €7,50; Kinderen tot "jaar: €5,00 - Vanaf 6 jaar. Warmbloedige Antilliaanse swing Calister verovert met haar warm bloedige Papiamento mix van Antilliaanse swing, soepele jazz en Afrikaanse ritmes steeds meer harten. Naast salsa en jazzy bal lads klinken bijna vergeten dans en muziekstijlen als de tumba. En klinkt het op cd al heerlijk, live is het helemaal een feestje. In 'Kanta Helele', wat 'Zing met mij' bete kent, uit Calister haar liefde voor het leven en vooral voor de rijke Antilliaanse muziekcultuur. Met haar Papiamentstalige muziek en haar exotische verschijning neemt zij u mee in de ritmes en melodie- en van haar Antilliaanse roots. Izaline Calister - Kanta Hélele - Vrijdag 5 oktober - 20.15 uur Grote Zaal - €21,70 Pashouders: €19,40 Dolf Jansen in de startblokken Dolf Jansen, naast cabaretier ook een fervente hardloper, treedt als een van de eerste cabaretiers op in de Grote Zaal van het Isala Theater op dinsdag 9 oktober. Nadat Dolf Jansen met zijn compagnon Leb bis het Leids Cabaretfestival won in 1989 heeft hij zowel solo als in duo een hele serie succesvolle ca baretprogramma's gemaakt. Ook op radio en televisie bewijst deze cabaretier zich als een veelzijdig iemand. 'Geen Oudejaarsvoorstel- ling' is de vierde solo van deze bekende cabaretier. Omdat stand up, gedichten en improvisatie elke avond weer Geen Oudejaarsvoor- stelling oplevert. Dolf Jansen - Geen Oudejaarsvoor- stelling - Dinsdag 9 oktober - 20.15 uur Grote Zaal - €20,70 Pashou ders: €18,40. Reserveren: 010 - 458 6400 of www.isalatheater.nl Het Isala The ater is te vinden aan het Stadsplein 5 in Capelle aan den IJssel.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33