KRIJTSTREPEN HELPEN ZEEVERKENNERS OP HET DROGE genda OKTOBER FEESTMAAND MET REÜNIE OP 6 OKTOBER PmLITI e berichten ER WERD GEBRIDGED iNHËÜWËRKERK Taverna bestaat 30 jaar t KLANKBEELD DE SCHEPPING BIJ PCOB WIJNRIT THE SKYMASTERS SYNAGOGEZANG OP ISRAËLZONDAG pagina 34 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Medewerkers van de ABN AMRO bank zijn, door bemiddeling van de Vrijwilligerswinkel, woensdag 26 september de hele dag in de weer geweest in en rondom de herbouw van het on derkomen van de Zeeverkenners aan de Van Gennepweg, dat door brand werd verwoest. Door Erwin Versleijen De normaal in conservatief grijs gestoken bankmedewerkers zijn via de Vrijwilligerswinkel in con tact gekomen met De IJsselgroep. Een intense brand had hun onder komen twee jaar geleden letter lijk met de grond gelijk gemaakt. De groep kreeg kort na de brand de beschikking over een tijdelijk onderkomen van Jan Snel. In de tussentijd kon gewerkt worden aan het opruimen en de wederop bouw van een nieuw onderkomen. Dit werk wordt niet alleen gedaan Anneke van de Torn geeft uitleg wat er moet gebeuren aan de waterkant. door de 62 leden tellende groep, maar ook door sponsors en veel vrijwilligers. Hanneke Bekker van de Vrijwilli gerswinkel linkt bedrijven en orga nisaties aan klussen. Eerst waren het voornamelijk individuen die aan klussen gekoppeld werden, maar dit is het eerste grote pro ject. "De bank heeft ons gevraagd een project te zoeken waar ze bij konden helpen. Vandaag stropen ze de mouwen op. Verven in het pand en rommel opruimen rond om het pand." De gemeente zelf is ook zeer enthousiast over het project en was met twee wethou ders aanwezig om de boel gade te slaan. Tamara Venrooy, wethouder Welzijn, zoekt ook nog een project voor haar personeel. "Het is weer eens een andere dag dan alle an deren en het is goed voor de team spirit." Secretaris Anneke van de Torn van de Zeeverkenners is blij met alle hulp die ze krijgt. Een deel komt uit sponsoring. Soms zijn dit geld bedragen, maar ook vaak mate riaal dat door bedrijven gegeven wordt aan de groep. Van de ge meente krijgen ze een beetje sub sidie, dus hulp is gewoon nodig op de Bevers, Dolfijnen, Waterscouts v Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit jaar bestaat het jongerencentrum van Nieuwerkerk 30 jaar. De hele maand oktober staat daarom in het teken van 'feest' met onder meer op zaterdag 6 oktober een grote reünie in 70-ties style; op zaterdag 13 oktober een speciale editie van No Label; op 20 okto ber een DJ feest en de feestmaand wordt afgesloten met een speciale (tiende) editie van IJsselpunk op zaterdag 27 oktober. Voor hen die op de een of andere v I Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Zaterdag 6 oktober Opening de Batavier Locatie; de Batavier van 10.00 - 16.00 Zaterdag 6 oktober ABN Amro herfstconcert Locatie: Ontmoetingscentrum, Bospolderstraat, 19.45 Zondag 7 oktober Nieuwerkerks Mannenkoor Locatie: Ontmoetingscentrum aanvang 9.30 Vrijdag 5,12,19 en 26 oktober Nieuwerkerks Mannenkoor Repetitie in De Bron Rinvaartlaan 1 6, van 20.00 tot 21.30 Vrijdag 12 oktober Boter, Ska en eieren live SKA muziek Locatie Taverna aanvang 21.00 Zaterdag 27 oktober Oudheidkamer geopend van 14.00 - 17.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Gebouwd Hollands erfgoed Locatie: Bibliotheek van 4 t/m 25 september Expositie Marjolein Roffel Galerie Gielen van 14 september tot en met 9 november en Wilde Vaart jongens en meis jes verder te helpen. Ze hopen in november klaar te zijn met het on derkomen, maar er moet nog best wel wat gebeuren. "De buitenboel moet nog blauw geschilderd wor den en het terrein moet heringe richt. Dat kost tijd en geld", aldus de stuurvrouw. Buiten is een groepje vrouwen druk bezig puin tussen het onkruid uit te halen. Mannen gooien stenen in een kruiwagen en voeren dit af. Bij de ingang wordt een greppel gegraven waar een kabel in moet komen te liggen. Binnen zijn drie vrouwen druk bezig in witte stof- pakken de bar te schuren. Deze wordt later die dag in een nieuwe kleur geverfd. In de grote zaal wordt materiaal verdeeld. Er is be drijvigheid, overal hoor je geluiden en mensen met elkaar praten. "Het is goed dat je af en toe eens iets voor een ander kunt doen", zegt een van dé bankmedewerkers. "Het geeft een gevoel van saam horigheid. Daarnaast praat je op zo'n dag als dit ineens totaal an ders met je collega's." Maatschap pelijk ondernemen in het klein. Een andere balie dan de medewerkers van de bank gewend zijn manier gedurende de afgelopen 30 jaar iets bij Taverna hebben gedaan, als feestganger of als vrij williger, wordt voor zaterdag 6 oktober een 'jaren '70 party' ge organiseerd. Taverna wordt om getoverd in jaren '70 stijl met een verlichte discovloer en met dj-s die de beste danskrakers van toen ten gehore zullen brengen. Dress-code (in principe verplicht): pruiken, baby-dolls, hotpants en dergelijke. Het feest begint om 21.00 uur; de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De PCOB, afdeling Nieuwerkerk, or ganiseert voor woensdag 10 okto ber om 14.30 uur in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de Beije- rinkstraat een themabijeenkomst met als titel 'De Schepping' onder leiding van de heer K. Snijders uit Ter Aar. Er worden natuuropnamen getoond, begeleid door muziek, teksten, liederen en gedichten. Zaal open om 14.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto mobielclub A.M.C. The Skymasters organiseert voor vrijdagavond 5 oktober een Wijnrit in de omge ving van Nieuwerkerk. Voor diege nen die eens kennis willen maken met een autopuzzelrit is er een be ginnersreglement (C-klasse). Deel name is voor de eerste keer gratis. Voorafgaande wordt er uitleg ge geven omtrent het rijden van een puzzelrit. Voor de A en B-klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijving vindt plaats in Sportcomplex Parkzoom (bij zwembad het Polderbad) aan de lersestraat 15 tussen 19.45 en 20.30 uur. Voor meer informatie: 06- 46611861 ofwww.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de morgendienst op 7 oktober in het Ontmoetingscentrum klinkt zang uit de synagoge. Daarvoor zorgt Mannenkoor Nieuwerkerk onder leiding van Gerard Lange. Dominee PeterTreep leidt de dienst op deze Israëlzondag. In de PKN-kerken is de eerste zon dag in oktober extra gericht op de verbondenheid met het jodendom, waar de christelijke wortels liggen. Het Mannenkoor brengt de joodse traditie dichterbij met het zingen van hebreeuwse teksten uit of op basis van het Oude Testament, en op authentieke melodieën. Het (project)koor heeft een druk najaar. Op 14 oktober ondersteunt het een kerkdienst in Schiedam, op 2 november verzorgt het een zangavond in Moerkapelle en op 3 november werkt het mee aan een Psalmenconcert in Zuidland. Waar schijnlijk is het ook present op het Muziekfestival van de Stichting Cul tureel Netwerk Nieuwerkerk op za terdag 10 november. Man wil inbeslagname bromfiets beletten Nieuwerkerk aan den IJssel De politie heeft dinsdagmiddag 25 september een 25-jarige Nieu- werkerker aangehouden toen hij probeerde te beletten dat agenten zijn bromfiets in beslag namen. De jongere broer van de verdachte reed op de bromfiets en werd op de Kerklaan staande gehouden. Van de jongen was be kend dat hij niet in het bezit is van een bromfietscertificaat. Tevens reed hij zonder helm. Vanwege eerdere waarschuwingen werd de bromfiets in beslaggenomen. De jongen belde zijn broer waarna deze ter plaatse kwam. De broer probeerde te voorkomen dat zijn voertuig werd meegenomen. Hij werkte niet mee, was verbaal agressief en dreigde met klap pen. Terwijl de verdachte werd geboeid en werd overgebracht naar het politiebureau, beledigde hij de agenten en uitte bedreigin gen. Twee inbraken in woningen aan Bizetpad Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft twee aangiftes op genomen van bewoners aan het Bizetpad. Op donderdag 27 sep tember, tussen vermoedelijk 08.00 en 18.00 uur is er in de woningen ingebroken. In beide gevallen zijn de dader(s) de woning binnenge drongen door de voordeur open te breken. Uit de woningen zijn onder andere digitale camera's, een mobiele telefoon weggeno men. De technische recherche onderzoekt eventueel door de dader(s) achtergelaten sporen. Onderzoek naar mishandeling De politie doet onderzoek naar de mishandeling van een 16 jarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De jongen deed aangifte nadat hij op vrijdag 28 septembei rond 21.20 uur op het kermister rein aan de Doortocht was mis handeld door een jongen. Deze gedroeg zich vervelend naar zijn vriendin. Toen hij hem daar weg trok begon die jongen hem te slaan. Daarbij kreeg hij hulp van nog een andere jongen. Hij liep een paar dikke ogen op en pijn aan neus, nek en gezicht. De po litie denkt de verantwoordelijken Nieuwerkerk aan den IJssel - In de vierde ronde van de eerste competitieronde, welke ge speeld werd op maandag 24 sep tember, was de uitslag in poule A bij de eerste tien paren als volgt: 1.Marijke Blok-Gerda Goedhart 68.06, 2.Maarten Goedhart-Pe ter Bijsterveld 61.46, 3.Gerda Vis- sers-lneke van den Heuvel 59.38, 4.Renate Tournier-Lucy Wijnen 57.99, 5.Joan Sipman-lrene den Hollander 56.94, 6.Jaap Severs- Trudi Kerkhoven 56.25, 7.Wim Verhoeven-Ron van Domburg 51.04, 8.Karen Schuddeboom- Anneke Janse 46.18, 9. The a Michels-Betsie Kuiper 44.10 en 10.Martha Verhoeven-Lenie de Kreek 42.36. in poule B was de uitslag bij de eerste tien: 1. Rina Koolhaas- Adele Flores 62.92, 2. Michie! de Korver-To Schreuder 62.50, 3.Alice van den Heuvel-John Jan sen 59.58, 4.Frithjof Blok-Ruud Rijks 57.92, 5. Arie van Veen-Rob Moelker 52.92. 6.Guus Ham Henny Hensen 50.42, 7.lrma en Ab Sonneveldt 49.17, 8.Kees van Winden-Else Jansen 45.00, 9.Arie van der Linde-Mike Ga lagher én Martha Boers-Joke 't Hoen 44.58. De tussenstand in poule A bij de bovenste drie paren is: 1. Gerda Vissers-Cor Lageman, 2. Maarten Goedhart-Peter Bijs terveld en 3. Marijke Blok-Gerda Goedhart. In poule B: 1 .Michiel de Korver-To Schreuder, 2. R i n a Koolhaas-Adele Flores en 3. Frithjof Blok-Ruud Rijks. I

Hart van Holland | 2007 | | pagina 34