LOPENDE LOPER SCHRIJFT GESCHIEDENIS IN DE BATAVIER VERGADERING PROGRAMMARAAD BCNZ SCHIPPER MAG IK OVERVAREN ■toUjuutstatt L0NRADI0 BIJ OPENING BATAVIER H nieuwerkerk Opening Batavier: voor en door Nieuwerkerkers Echtpaar de Bruin 60 jaar getrouwd KIDZ KNUTSELCLUB OPKOMEN VOOR JEZELF; TRAINING VOOR BOVEN BOUW BASISSCHOOL OPEN DAG BIJ ZORGISEENKEUZE.NL KERKDIENSTEN 7 OKTOBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Een nieuw pand met een oude historie: de Batavier. Zaterdag 6 oktober worden de deuren geopend van dit mar kante pand en vanaf deze dag zal de Batavier dienst doen als dorpshuis. Een kloppend hart waar mensen elkaar ontmoeten, elkaar inspireren en van elkaar leren. Alle Nieuwerkerkers en gebruikers van de Batavier worden op deze dag uitgenodigd spectaculair deel te nemen aan de ope ningsceremonie. Op deze dag zal ook op bijzondere wijze geschiedenis geschreven worden. De organisatie van deze dag is in handen van Patricia van Schaick en Agnes den Hartogh. Vanuit de gedachte dat een loper in ie der slot en op iedere deur past en dat alle deuren voor iedereen ge opend zullen worden, zal tijdens de opening een lange rij van Nieu werkerkers gevormd worden. Het vertrekpunt is de plaats van het voormalige Kruispunt aan de Mid- denmolensingel, waar de meeste gebruikers vandaan komen. De rij slingert vervolgens via een aantal straten naar de nieuwe Batavier. Alle Nieuwerkerkers in deze hon derden meters lange rij zullen een grote loper naar voren doorgeven en de sleutel in handen hebben gehad. Aan de deelnemers wordt gevraagd zoveel mogelijk 'geluid' mee te nemen: toeters en bellen, ratels of andere originele geluids dragers. Historie schrijven Degene die het laatst in de rij staat, zal de deur van de Batavier mogen openen om vervolgens letterlijk historie te schrijven, in de hal wor den niet alleen de deuren naar een nieuwe toekomst geopend, maar wordt ook het grote boek open geslagen. Dit boek gaat de nieuwe geschiedenis van de Batavier inlui den en iedereen die een herinne ring, anekdote of gedachte over de Batavier heeft, wordt uitgenodigd in dit boek een bijdrage te leveren. Den Hartogh: "Met de slogan 'de Lopende Loper schrijft geschiede nis in de Batavier' benadrukken we het inluiden van een nieuwe levensfase van het pand: nieuwe functies, nieuwe gebruikers en vooral nieuwe mogelijkheden. Het is aardig dat we dat geschiedenis schrijven letterlijk nemen en de bevolking een kans geven hier een bijdrage aan te leveren." De officiële openingshandeling vindt plaats op zaterdag 6 oktober om 11.00 uur. Om 10.00 uur wordt gestart met de rij vanaf de Mid- denmolensingel. Nadat de sleutel Agnes den Hartogh en Patricia van Schaik openen deuren naar heden en verleden. via ieders handen bij de voordeur van de Batavier is aangekomen, zal het officiële programma beginnen. Tussen 11.00 en 16.00 uur is iedere Nieuwerkerker welkom om de Ba tavier te bezichtigen. Naast een scala aan activiteiten zal de stich ting Cantare con Piacere een spe ciaal openingslied opvoeren. De diverse gebruikers zullen zichzelf presenteren. Ook kunnen men sen tot de opening hun bijdragen mailen naar info@debatavier.info, zodat deze in het grote boek een plek zullen krijgen. Vanaf 11.00 uur is het boek voor iedereen en is het toegankelijk voor iedereen die er geschiedenis in wil schrijven. Nadere informatie: www.debatavier.info Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de openingshandeling van het nieuwe Dorpshuis de Batavier op zaterdag 6 oktober is LONradio erbij en brengt in het programma Het Weekend van Nieuwerkerk impressies van de opening en het programma LONactueel zal van 11-12 uur in zijn geheel live worden uitgezonden vanuit het Dorpshuis 'de Batavier'. Nieuwerkerkers die mee doen in het lint worden gevraagd door LONradio om een draagbare ra dio mee te nemen, want er zijn mooie prijzen te winnen bij LON radio. ledereen die al eens in de belangstelling heeft willen staan kan zich deze week via LONradio opgeven om in aanmerking te komen voor de openingshande ling op zaterdag 6 oktober om 11.00 uur. Aanmelden kan via info@lonradio.nl of 0180-314283 (naam en telefoonnummer in spreken, dan wordt men terug gebeld). Het signaal van de lokale om roep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl zijn de uitzendingen live te be luisteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - De programmaraad BCNZ (Bergschen- hoek,Capelle aan den IJssel, Nieu werkerk aan den IJssel en Ze- venhuizen-Moerkapelle) houdt dinsdag 9 oktober een openbare vergadering in het raadhuis van Nieuwerkerk. Op de agenda staan onder andere het concept radio-advies 2008, vervulling van een vacature voor een programmaraadslid uit Berg- schenhoek en aanpassing van het Huishoudelijk Reglement. Speciale aandacht krijgt het advies welke zender per direct de leeggevallen plaats van Radio Amigo dient in te nemen. De programmaraad adviseert, binnen de wettelijke mogelijk heden, kabelexploitant Casema jaarlijks inzake de programma pakketten radio en televisie. De agenda is in te zien op de site http ://www. programmaraad bcnz. nl alwaar abonnees ook hun zendervoorkeur kenbaar kunnen maken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het echtpaar De Bruin-Gelderblom is vo rige week letterlijk in de bloemetjes gezet. De flatcommissie van de Meidoorn, de buren en de gemeente leverden alledrie een bloemstuk af bij het echtpaar ter ere van hun 60-jarig huwelijk. Naast de bloemen ontvingen ze een gelukwens van de koningin en kregen ze bezoek van burgemeester Bonthuis die het echtpaar persoonlijk kwam feliciteren. Door Natasha Qualm Het echtpaar leerde elkaar kennen in Gouda. "Ik diende in die tijd bij Van Vlaardingen op de scheeps werf", vertelt de 80-jarige me vrouw de Bruin. "In de jaren veer tig was daar geen vervoer, dus om daar te komen moest ik helemaal door Gouda lopen. De vader van mijn man was schipper en hij bood aan mij met de boot over te zetten. Daar was ik heel blij mee, want dat scheelde zeker een half uur lopen. Later kwam mijn man aan boord bij zijn vader en kwam hij mij overha len en zo is het gekomen. En daar heb ik het dan zestig jaar mee uit gehouden!" De scheepsvaart heeft een belang rijke rol gespeeld in het leven van het echtpaar. De heer de Bruin werd bijna 87 jaar geleden aan boord van het schip van zijn ouders geboren. Op jonge leeftijd ging hij zelf ook varen. "Ik had geen tijd om hangjongere te zijn", vertelt de heer de Bruin. "Maar ik verdiende goed hoor. Ik kreeg een gulden per week." Na hun bruiloft zijn ze gelijk op de boot gaan wonen waar ook hun zoon werd geboren. In 1965 kwam het echtpaar aan wal. De heer de Bruin: "Ik ben gaan wer ken op het gemaal van Gent. Later heb ik elf jaar op de sluis gezeten in Moordrecht. Toen ik op mijn 65ste met pensioen ging, kwamen we hier in Nieuwerkerk wonen." Op de flat woont het echtpaar met veel plezier. "We gaan hier goed met el kaar om en als er iets is proberen we elkaar te helpen", zegt mevrouw de Bruin. Verhuizen is er niet meer bij. Mevrouw de Bruin: "Oude mensen moet je niet verplanten." Dubbel Prisma Super 50 m2 (D25) Voorzien van pannendak,CV hr,luxe keuken, luxe bad kamer met wasmachineaansluiting, 2 slaapkamers voorzien van kastenwand en spiegels. Inclusief volle dige tuin- en terrasaanleg. Prijs is inclusief grond. Het park is 365 dagen per jaar geopend. Bredeweg 66b Moerkapelle Brochures - Afspraak - Bezichtiging H.W.Beek 06-224 80 104 www.continental-rekreatie.nl Nieuwerkerk aan den IJssel-In het gebouw van Con Musica houdt stichting Vedj woensdag 10 ook- tober een knutselmiddag met als thema: 'pimp een viltpoppetje'. Kinderen van 4 tot 12 zijn welkom van 14.00 tot 16.00 uur; de entree bedraagt €2,50. Informatie: 06- 48556606 of kidzclub@live.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Hu- man Touch, gespecialiseerd in trainingen, geeft vanaf maandag 15 oktober gedurende tien weken van 19.00 tot 20.30 uur in De Ba tavier een training in sociale vaar digheden aan kinderen van acht tot dertien jaar. 'Opkomenvoorjezelf'iseenspeel- se training voor ieder kind dat last heeft van pesten, niet goed 'nee kan zeggen', buiten de groep valt, niet goed voor zichzelf kan op- komen, te weinig assertief is of juist te agressief is, die zich niet happy voelt, zich te veel aanpast aan de leiders van de groep en het schooljaar (weer) niet lekker is begonnen. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-322303, 06- 4661100, info@humantouch.nl of www.humantouch.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ge durende de Open Dag op za- terdag 13 oktober van 11.00 tot 15.00 uur kunnen belangstellen den bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raadhuisplein 5 terecht voor een gratis bloeddrukmeting en een gratis zorgadvies. Ook kan men ter plekke inschrijven voor nieuwe trainingen op het gebied van (kinder)EHBO en reanimatie. Deze dag met korting op het in schrijfgeld. Voor meer informa tie: info@zorgiseenkeuze.nl of 0180-310180. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand; 18.45 uur H.J. Lam. Nieuwe kerk 9.30 uur prof. Dr. W, Balke; 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur. Telefoon: 0900- 1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35