'TERRASSENTAX' NIET ZONDER SLAG OF STOOT DOORGEVOERD EIKENLAAN MOET NA JAAR WEER OPNIEUW INGERICHT DIAMANTEN BRUILOFT VOOR ECHTPAAR DE BAS-ERKEIENS POUTIEK ^/VADDiNXVEEN B Waddinxveen Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 Waddinxveen - Burgemeester Henk Roijers bracht 1 oktober de felicitaties van het college van burgemeester en wethouders over aan meneer en mevrouw De Bas-Erkelens. Het echtpaar vierde hun 60-jarige bruiloft. Mevrouw is geboren op 29 no vember 1922 en meneer op 4 fe bruari 1924. Het echtpaar heeft al tijd aan de Jan van Dorrekenskade gewoond, maar wel op vier ver schillende adressen. Het echtpaar heeft vier zonen, twaalf kleinkin deren en drie achterkleinkinde- De zonen 126 jaar geleden is de grootvader van de heer De Bas in Waddinx veen een timmerbedrijf gestart. Van 1936-1952 is de heer De Bas werkzaam geweest als timmer man in het bedrijf van zijn vader. In 1952 is hij als zelfstandig onder nemer begonnen met een aanne mersbedrijf annex timmerbedrijf en na 1961 met de exploitatie van een ijzerwarenzaak (later doe- het-zelf)- en speelgoedwinkels. Hij had vestigingen in Waddinx veen, Gouda, Boskoop en Rotter dam. Een van hun zonen is eigenaar van Fixet De Bas en van de Hema in Waddinxveen. Een andere zoon is eigenaar van de speel goedwinkel aan de Luifelbaan in Waddinxveen. De jongste zoon schrijft boeken en gedichten. Hij heeft een boek geschreven over het wielrennersverleden van zijn grootvader. Zijn laatste boek heeft als titel 'Wereldberoemd in Nederland'. Mevrouw De Bas heeft jaren lang de boekhouding gedaan. Mevrouw De Bas is nu 84 en nog steeds controleert zij de boeken van haar jongste zoon op eventu ele taalfouten. De heer De Bas heeft een groot aantal bestuurlijke functies be kleed waaronder bestuurslid van de winkeliersvereniging en van de middenstandsvereniging. Ge durende zes jaar was de heer De Bas adviseur voor startende on dernemers. Een ander vlak waar op betrokkene actief is geweest betreft de gemeentepolitiek (be stuurslid van de Hervormde Kies vereniging (HKV). Daarnaast was de heer De Bas actief als trainer van volleybalvereniging Salvo (la ter Be Fair). Het echtpaar verkeert in redelijk goede gezondheid. CHALETPARK MOERKAPELLE Dubbel Bungalow Super 70 m2 (R|| 167.000,-J V v.o.n. y Voorzien van pannendak, kunststof kozijnen, berg zolder, CV hr, luxe keuken met o.a. combimagnetron en vaatwasser, luxe badkamer en aparte toiletruimte. Inclusief volledige tuin en terrasaanleg. Prijs is inclu sief grond. Het park is 365 dagen per jaar geopend. Bredeweg 66b Moerkapelle Brochures - Afspraak - Bezichtiging H.W. Beek 06-224 80 104 www.continental-rekreatie.nl Door Elias van der Plicht Waddinxveen - Tijdens de commissiever gadering Bestuur en Middelen op 26 sep tember stond de behandeling van de pre- cariobelasting op de agenda. Het debat concentreerde zich met name op de nieu we tarievenstructuur voor het gebruik van terrassen. Tot op heden betaalden de horeca-uit- baters van Waddinxveen een vast bedrag voor het gebruik van terrassen. Geen re kening werd gehouden met de omvang en de ligging van de terrassen. In november 2006 heeft de gemeenteraad een motie aangenomen waarin bepaald werd dat deze aspecten wel een rol zouden moe ten gaan spelen bij de hoogte van het te betalen bedrag. Het college heeft uitvoe ring aan deze opdracht gegeven en heeft voorgesteld dat vanaf 1 januari 2008 de horeca-uitbaters aan de Nesse 4,50 euro en de uitbaters op de overige locaties 3,00 euro per maand voor elke vierkante meter terras moeten gaan betalen. Vergeleken met het vaste bedrag dat de uitbaters op dit moment moeten afdragen, is dat ge middeld een stijging van driehonderd tot vierhonderd procent. De heer Visscher (VVD) wilde niet dat zo'n forse verhoging zou worden door gevoerd, omdat de uitbaters hierdoor volgens hem in moeilijkheden zouden worden gebracht. D66 was geschrokken van de enorme verhoging. De heer Rube- ling verwoordde het standpunt van zijn iractie: "Dat er iets moet gebeuren staat vast, maar deze verhoging is te groot." De PvdA bracht bij monde van de heer Twigt ook de andere kant van het verhaal naar voren: "Het is een forse verhoging, maar wij hebben het college opdracht gege ven om de tarieven in overeenstemming te brengen met de investering die de ge meente gedaan heeft. Daarom wil ik eerst het antwoord van het college afwachten." Namens het CDA haakte de heer Beekman hierop in. Hij stelde vast dat de gemeente 800.000 euro in de Nesse had gestoken. Hij vond dat daar iets tegenover zou mogen staan. Wel wilde Beekman weten waarom voor deze tarieven was gekozen. Wethouder Lont beantwoordde deze vraag door op te merken dat er geen ob jectieve normen zijn voor de hoogte van de tarieven: "Het is daarom een politieke keuze." Hij benadrukte dat de 'terrassen- tax' niet alleen zou leiden tot lastenverho gingen, aangezien enkele horeca-uitba ters juist minder gaan betalen. Daarnaast maakte Lont een vergelijking tussen de Markt in Gouda en de Nesse in Waddinx veen: "Beide plaatsen zijn A-locaties, maar ten opzichte van de Markt hoeven de uit baters van de Nesse een euro per vierkante meter minder te betalen." Tot slot consta teerde Lont dat de stijging van de tarieven in procenten erg hoog uitvalt, maar dat de stijging in absolute euro's te overzien is. De commissie debatteerde vervolgens over de vraag of de verhoging van de tarieven in verschillende fasen zou moeten worden doorgevoerd. De heer Van Doorn (PCW): "Wij kunnen het besluit van het college nog niet goedkeuren. We sluiten niet uit dat we de verhoging in meerdere stap pen moeten uitvoeren." Voor het CDA was deze optie niet noodzakelijk, maar een meerderheid van de andere partijen steunden een gefaseerde doorvoering. Tot slot kwam van de kant van WeWa een waarschuwing. De heer Peters liet weten dat hij van enkele horeca-uitbaters verno men had dat ze bij een verhoging van de tarieven geen gebruik meer zouden willen maken van de terrassen. Bij de behande ling van de begroting in de raad zal op nieuw over de precariobelasting worden gedebatteerd. Waddinxveen - Zowel de bewonerscommissie Bomenwijk als Veilig Verkeer Nederland zijn van mening dat de huidige verkeerssituatie in de Eikenlaan onveilig is. In de verga dering van de commissie Openbare Ruimte werd aan de hand van een aantal voorgestel de alternatieven gediscussieerd over op welke manier de Eikenlaan het beste opnieuw kan worden gereconstrueerd, zodat deze voor fietsers veiliger wordt. Door Paulien de Graaf De Eikenlaan is in 2005/2006 opnieuw ingericht. Er is toen gekozen om er een eenrichtingsweg van te maken voor ge motoriseerd verkeer met aan beide zij den parkeerplaatsen. Al snel bleek dat er onvoldoende rekening is gehouden met de fietsers. De Eikenlaan is de fietsverbin- ding tussen de Puttelaan en de Kastan jelaan waar het fietspad later overgaat in het Sportpad. Fietsers mogen nu in beide richtingen door de Eikenlaan fiet sen, maar door de smalle inrichting van de weg komen ze snel in de knel en het levert regelmatig onveilige situaties op, hoewel er zich nog geen ongevallen heb ben voorgedaan. In de praktijk gebrui ken de fietsers veelal de parkeerstrook of het trottoir. Verkeerstelling In februari is er een verkeerstelling uitge voerd. Hieruit is gebleken dat op werk dagen bijna 1000 fietsers gebruik maken van de Eikenlaan.. Het aantal motorvoer tuigen dat over de Eikenlaan rijdt is nog geen 500 per etmaal. Deze cijfers geven aanleiding om de straat opnieuw in te richten. De straat wordt 1.80 meter bre der, maar blijft te smal voor verkeer in twee richtingen. Het college heeft drie alternatieven laten uitwerken: De fiets- straat. Dit is een omgekeerd vormgege ven straat met een ruime middenbaan voor de fietsers en een smalle marge voor de auto's. Het tweede voorstel behelst het aanleggen van een 'fietssuggestie- strook': In tegengestelde richting wordt door middel van belijning een brede strook gemarkeerd, waar fietsers gebruik van kunnen maken. Het derde alterna tief adviseert slechts een aantal kleine aanpassingen van opritten zodat fietsers minder gebruik maken van de trottoirs en verder de situatie bij het oude te la ten. Wethouder Lont heeft een gesprek gehad met de bewonerscommissie Bo menwijk en zij hebben aangegeven een voorkeur te hebben voor het alternatief met de fietssuggestiestrook. Kosten Voor de herinrichting van de straat heeft de gemeente 70.000 euro uitgetrokken. De raadsleden zagen de noodzaak van het opnieuw inrichten van de straat in, maar hadden grote moeite met de hoge kosten: "Het is jammer dat er op zo korte termijn al weer iets moet gebeuren aan de Eikenlaan", aldus Van Hoek (PvdA). De partijen schaarden zich met moeite achter de plannen. Wethouder Dirk Lont benadrukte nogmaals de onveiligheid: "De inrichting van de weg is momenteel in strijd met de ASVV-normen en door spoorvorming wordt onveiligheid ver groot. Het college vindt het ook veel geld, maar waarschijnlijk hoeft de aanleg van een suggestiestrook niet zo duur te zijn als in het voorstel wordt aangegeven." De partijen bleken toch twijfels te heb ben bij de veiligheid van de fietssugges tiestrook. "Dit geeft een schijnveiligheid. Binnen de ASVV-normen zijn er twijfels over de veiligheid van zo'n strook." Aldus D66. Besloten werd dat het college alter natief 2 tijdens de komende raadsverga dering als voorstel ter goedkeuring aan de raad zal voorleggen. Er zal nog extra gekeken worden naar de kosten voor de aanleg van de fietssuggestiestrook. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39