Binnendijks GAAN VOOR DE ZAAK KINDERBOEKENWEEKFEEST 16E WEDSTRIJD KENGELSPORTVERENIGING PASGEBOREN: NIET STOREN ORGELCONCERT MET HARM HOEVE kerkdiensten moordrecht Brandweercommandant Marco Bos 7 OKTOBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 pagina 41 Hart van Holland in goed gesprek met iemand die zijn sporen verdiend heeft in de Moordrechtse samenleving. Moordrecht - De kinderboeken week vindt dit jaar plaats van 3 tot en met 13 oktober. Het thema van de kinderboekenweek is dit jaar 'Sub Rosa - boeken vol geheimen'. Tijdens de kinderboekenweek ko men de groepen 1/2 op bezoek om bij bibliotheek De Groene Venen, vestiging Moordrecht een pro gramma over geheimen te gaan doen. Op woensdagmiddag 10 oktober van 14.00 uur tot 15.30 uur is de feestmiddag in de vestiging Moor drecht. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen deze middag mee doen aan allerlei activiteiten. Aan de hand van een stempelkaart kun nen er verschillende opdrachten gedaan worden zoals: Knutselen van een "geheim", het oplossen van een geheimschrift en nog meer leuke activiteiten. Volle stempel kaarten worden verzameld en aan het eind van de middag worden er twee stempelkaarten uit de bus gehaald; deze kinderen ontvangen een prijs. De toegang is vrij. Moordrecht - De voorlaatste wed strijd van de plaatselijke Hengel sportvereniging speelde zich met 23 deelnemers af aan de oevers van de Haarlemmerringvaart bij Aalsmeer. Erik Faas kon 6.9 ki logram vis aanbieden en werd dagwinnaar, gevolgd door Tinus Bogaard en Marco Heemelaar. De uitslag in de A-groep was als volgt: TErik Faas met 6.900 kilogram, 2. Tinus Bogaard 6.480 kilogram en 3.Marco Heemelaar met 6.170 ki- itakfe Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. V. Ginkel; 18.30 uur ds. H. Pen ning. Herv. gem. 10.00 uur ds. H. ^hipper. Ontmoetingskerk 10.00 uur dhr. Niek Brunsveld. Maatschappelijke Dienstver lening inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrix- straat 15a, Moordrecht, dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl 'nfo@stichtingkwadraad.nl logram. In groep werd Arjan Boon eerste met 5.620 kilogram, tweede werd Janus Multem met 4.830 kilogram en derde werd Henk Multem met 3.680 kilogram. In groep C ein digde Rene Treuren op de eerste plaats met 3.180 kilogram, werd Henk Boer tweede met 2.750 ki logram en derde werd Wim de Zwart met 2.660 kilogram. De fi nale wordt gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. Regio - De Wereld Borstvoeding Week 2007 vindt plaats van 1 tot 7 oktober en heeft als thema 'Pasgeboren, niet storen'. Met dit thema wordt de aandacht gevestigd op hoe belangrijk het is dat moeder (en vader) en kind de gelegenheid krijgen om na de bevalling en geboorte in alle rust bij te komen. Het is een moment dat nooit meer terug komt en langer hoort te duren dan vijf of tien minuten. De allereerste uren in het leven van de pasgeborene zijn van cruciaal belang voor de borstvoeding, de hechting en de algehele gezondheidstoestand. Dit allereerste begin is de beste start die de baby kan maken. Een kind, een moeder én zelfvertrou wen worden hier geboren. Dus daarom: pasgeboren, niet sto ren! Moordrecht - Stichting Orgelcon- I certen Moordrecht sluit haar con- I certserie 2007 af op zaterdag 13 oktober om 20.00 uur met een I concert door organist Harm Hoe- I ve uit Rouveen in de Nederlands I Hervormde Kerk. Jaarlijks verleent I Harm Hoeve als organist en pianist I medewerking aan diverse kooruit- I voeringen. Ook begeleidt hij vaak bij cd-opnames. Daarnaast heeft I hij een eigen lespraktijk en geeft hij orgelconcerten. Als organist trad hij ook op in het buitenland, onder andere in Canada, Amerika, Rusland, Duitsland en Schotland. Als dirigent is hij wekelijks bij di verse koren actief. Op het programma staan onder meer uitvoeringen van werken van Bach, Mozart, Cor Kee en Driffel. De toegang bedraagt €5,- voor volwassenenen €2,50 voor kinde ren, pas 65+ en CJP-houders. Door Natasha Qualm Mannencultuur Bij de Moordrechtse brandweer zijn op dit moment twintig mensen werkzaam. Bos: "Het zijn twintig verschillende mensen die allemaal een eigen blik op het leven heb ben. Wat we gemeen hebben is dat we allemaal voor de brandweer gaan. De sfeer is op dit moment erg goed." In het team zitten twee dames. "Dat heeft voor een omslag gezorgd bij de brandweer", vertelt Bos. "Vroeger was er een echte j mannencultuur bij de brandweer en werd er nooit over gevoelens gepraat. Dat is gelukkig nu wel an ders. We doen samen het werk en na afloop praten we erover. Dat kan emotionele verlichting geven. Het helpt je verwerken en relative ren. Vroeger ging je soms vol opge- kropte gevoelens naar huis." iets te kunnen doen voor elkaar. Het werk geeft ook een stuk adre naline en spanning. Dat zit ook in je. Dat je juist ergens op afgaat in plaats er van wegloopt. Dat geeft ook de voldoening als je een klus hebt geklaard." Moordrecht - "Ben jij toe aan een beetje spanning in je leven en ben je in voor uitdagingen, trainin gen en grensverleggende prestaties?" Met deze tekst probeerde de gemeente afgelopen maand vrijwillige oproepkrachten voor de brandweer te werven. Geïnteresseerden kunnen zich aanmel den bij brandweercommandant Marco Bos. "We zijn op zoek naar mensen uit het dorp die over dag beschikbaar zijn als oproepkracht. Ze moeten een goede conditie hebben en tussen de 18 en 40 jaar oud zijn. We hebben nu 20 oproepkrachten en kunnen eigenlijk nog twee vrijwilligers gebrui ken." Nieuwe vrijwilligers worden door middel van een uitgebreide training klaargestoomd voor het vak. "In het eerste jaar krijgen nieuwe vrijwilligers ge durende het winterseizoen een opleiding die ge richt is op brand. Ze leren lopen met ademlucht, gevaar herkennen en materieel waar ze mee omgaan beheersen. Het tweede jaar wordt er meer op de hulpverlening ingegaan", vertelt Bos. "Daarnaast is er een keer per week een oefen avond. Streven is om tenminste 30 keer per jaar hierbij aanwezig te zijn." Adrenaline Zelf begon Bos 23 jaar geleden bij de brandweer. "Naast de brandweer werk ik als hovenier. In die tijd deed ik veel werk in het dorp in de groensec- tor. Zo hoorde ik ook over de brandweer en is het balletje gaan rollen." Hij begon als brandwacht maar is in de loop der jaren doorgegroeid. Sinds een jaar of vijf is hij commandant bij de brand weer, waarvan hij de afgelopen drie jaar voor twintig uur in beroepsdienst is gekomen. Het werk geeft hem veel voldoening. "Het is fijn om de medemens te helpen, om in geval van nood Rookmelders Over twee weken vindt de brandpreventieweek plaats. Dit jaar staan de rookmelders centraal. "In de nieuwbouw zijn rookmelders tegenwoordig verplicht, maar elders ontbreken rookmelders nog al te vaak. En dat terwijl een rookmelder van 10 of 20 euro levens kan redden", vertelt Bos. Dat hij brandweerman is in hart en nieren, blijkt uit het feit dat hij ook als hovenier mensen op de gevaren wijst. "Laatst was ik bij mensen thuis en ik vroeg hen waar de rookmelders waren. In de kast was het antwoord. Mensen kopen ze vaak wel, maar hangen ze vervolgens niet op. Het is een stukje gemakzucht en de gedachte dat brand bij de bu ren voorkomt, maar niet bij jezelf." Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden als op roepkracht via: www.moordrecht.brandweer.net Veranderingen Tijden veranderen. Zo merkt ook Bos. "Soms verlang ik wel eens naar vroeger. Naar geen geneuzel maar j gaan voor de zaak. Zeker als je ziet welke regeltjes er weer bijkomen. Daarnaast merk je in brandweer i Nederland dat mensen banger zijn geworden voor aanklachten. Als het even mis gaat kan je aange klaagd worden. Gelukkig gebeurt het niet vaak, maar als het voor komt ben je wel een paar mensen kwijt. We moeten oppassen dat we die cultuur hier in Nederland niet gaan kweken. Bedenk wel dat waar een ander voor wegrent, dat wij daar op af gaan." Ook door de aankomende fusie zijn er verande ringen op komst. "Met betrekking tot de 'warme kant', het uitrukken, zal er niet veel veranderen. Zolang je voldoende vrijwilligers hebt loopt dat wel. Aan de 'koude kant', de bureauwerkzaam heden, zijn er wel veranderingen te verwachten. Door de toename van regels wordt de papiersta pel groter en kunnen we bepaalde taken niet naar behoren uitoefenen. Ik hoop ook dat we daar op korte termijn met Nieuwerkerk en Zevenhuizen in samen kunnen werken."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 41