KINDERBOEKENWEEK MET SPANNENDE GEHEIMEN ROMMELMARKT CONCORDIA SCHRIJFSTER MIRJAM MOUS IN BIBLIOTHEEK AANMELDEN KANDIDATEN BRONZEN CONIFEER EERSTE IFTAR BIJEENKOMST VAN GOUWE INTERACTIE PADDENSTOELENWANDELING IVN Plataan STUDIECLUB START WINTERSEIZOEN TEKENCURSUS VOOR B0SK00PSE JEUGD NIEUW SEIZOEN GYMNASTIEKVERENIGING OPEN BRUG OCHTEND pagina 42 Hart vanJjolland^_d£j<i^ntj^oo^e_Zuidplas^_3_oktobei^0^ Vervolg van pagina Boskoop - Multifunctioneel Cen trum de Plataan werd zaterdag 29 september officieel geopend. Aan sluitend was het open dag. Boskoop - Studieclub Regio Bos koop houdt 9 oktober een the- mavond voor leden. Deze avond staat in het teken van belangen behartiging en collectiviteit. Juist in een tijd dat samenwerking en samen zaken oppakken van groot belang is, wil de studieclub hier de aandacht op vestigen. Tijdens a deze avond spreken John Jans sen, secretaris van Ned. Bond van Boomkwekers, Hester van Gent, Onderzoekcoördinator bij het Productschap Tuinbouw en Theo Stolwijk, lid van de Commissie On derzoek Boomkwekerij (COB). De avond wordt gehouden in de Ro- zenburcht aan de Rozenlaan 4 en begint om 20.00 uur. Informatie: 06 28454955 of www.studieclub- regioboskoop.nl. Boskoop - Voor de creatieve Boskoopse jeugd begint er na de herfstvakantie een nieuwe u tekencursusinDePlataan.Boskoop Creatief wil iedereen die op de braderie bij de stand enthousiast geworden is over de schilderlessen niet teleurstellen. Op 29 oktober van 15.45 tot 17.45 uur is er weer plaats voor de jeugd van 8 jaar tot en met 12 jaar. De lessen worden gegeven door Annemarie van Hooff. De cursus omvat zeven lessen en de kosten bedragen 28 euro inclusief het materiaal. Het tekenen en schilderen vindt plaats in het pas geopende gebouw De Plataan aan de Snijdelwijklaan. Informatie: 0172-212274 of www. boskoopcreatief.nl. Boskoop - De Gymnastiekvereni ging heeft voor dit seizoen een groot aanbod aan gymlessen voor alle leeftijden. De lessen vinden plaats in het Multi Functioneel Centrum en in de gymzaal aan de Biezen. In het Wellant Colle ge vindt de gymles voor dames plaats. Belangstellenden zijn wel- v kom voor een gratis kennisma kingsles. Informatie: www.gymi- nboskoop.nl. Boskoop - In De Brug aan het Kerk plein 5 wordt voor 9 oktober van 9.30 tot 11.15 uur een bijeenkomst georganiseerd met gastspreek ster mevrouw Marleen Ellerbroek, die zal vertellen over de Diaconale Vrijwillige Thuiszorg. De koffie staat klaar vanaf 9.00 uur. Kom binnen In een mum van tijd vulde het ge bouw zich, er was van alles te be kijken en er kon iets gedronken worden. De bekroonde foto's van de fotowedstrijd waren te bezich tigen en vooral het gebouw en de inrichting daarvan kregen de aandacht. Bijvoorbeeld de verschil lende multifunctionele ruimtes die gebruikt worden voor sociaal-cul turele activiteiten en de schitte rende sporthal, die aan alle eisen en afmetingen voldoet om er op professionele wijze sportwedstrij den te beoefenen. Belangen burgers Sjaak Blaazer als lid van de Raad Boskoop - In bibliotheek de Groe ne Venen vindt vandaag het kin- derboekenweekfeest plaats rond om het thema 'Sub Rosa', boeken vol geheimen. Alle basisschool leerlingen zijn van 14.00 tot 16.00 uur welkom om aan de hand van een stempelkaart een aantal op drachten uit te voeren. Uit de volle stempelkaarten wordt aan het einde van de middag een prijswin naar getrokken. Geheimzinnige bibliobus Op dinsdagmiddag 9 oktober be zoekt een geheimzinnige bus de bibliotheek. Ben je ook benieuwd wat voor geheimen deze bus be waard? Kom dan speuren tussen 15.30 en 17.00 uur. Met behulp van Boskoop - De christelijke muziek vereniging Concordia houdt zater dag 3 november in het eigen Ver enigingsgebouw aan de A.P.van Neslaan haar jaarlijkse Rommel markt. Voor deze rommelmarkt is intussen al veel waardevol ma teriaal opgeslagen, maar er kan meer bij. Wie nog bruikbaar mate riaal heeft staan (geen meubilair) kan dit bij Concordia bezorgen: maandag 19.00-21.30 uur, dinsdag 19.00-22.30 uur, donderdag 19.00- 23.00 uur en vrijdag 19.00-20.30 uur. Voor meer informatie: 06- 55872371. van Toezicht is verheugd over het tot stand komen van De Plataan. De gemeente had hem gevraagd om mee te helpen om de laatste praktische hobbels voor de inge bruikname weg te nemen. "De Plataan is er vooral voor de men sen", betoogde hij. Natuurlijk ne men sportactiviteiten veel plaats in, maar ik sta voor de Boskoopse sociaal-culturele belangen." De laatste maanden heeft hij er al les aangedaan om de grote lijnen in te gaten houden. De lengte of breedte van een tafel is onderge schikt aan het grote belang van het gebouw. De Plataan gaat in Boskoop onge twijfeld een begrip worden. een uniek magazine kunnen kin deren uit de groepen 5 tot en met 8 zoeken naar geheimen. Spelletjesochtend Op zaterdag 13 oktober wordt de kinderboekenweek afgesloten met een spelletjesochtend van 10.00 tot 12.00 uur. ledereen is welkom, met of zonder lievelingsspel. Tentoonstelling In de tentoonstellingsruimte van de bibliotheek zijn tijdens de kin derboekenweek geheimzinnige kunstwerken te bekijken van basis school De Akker. De bekroonde boeken zijn natuur lijk ook in te zien tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Boskoop - Schrijfster Mirjam Mous brengt donderdag 4 oktober een bezoek aan de bibliotheek in het kader van de Kinderboeken week. Mirjam Mous werd in 1963 te Oosterhout geboren en wilde al schrijfster worden sinds ze 'op vierjarige leeftijd de magie van het boek ontdekte'. Haar boeken zijn griezelig, bizar en grappig. Mous houdt ervan griezelige verhalen te schrijven, maar door de hoge luchtigheidsgraad behoren haar Boskoop - Vanaf de parkeerplaats van Hoogvliet aan de Linnaeus- weg start zaterdag 13 oktober om 14.00 uur een wandeling door het Gouwebos. De deelnemers gaan op zoek naar paddenstoelen en herfstverschijnselen in het jonge polderbos in het Groene Hart tus- De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan de eigen vere niging voor onder meer de aanschaf van nieuw instrumentarium. Nieuwe leden welkom Muzikanten zijn altijd welkom bij Concordia. Momenteel is de sectie klarinet onderbezet. De slagwerk groep onder leiding van instruc teur Patrick Wognum oefent iedere maandagavond en het orkest onder leiding van dirigent Gertjan de Boer iedere dinsdagavond, ledereen is welkom om eens langs te komen. Voor meer informatie: 0172-213594. boeken niet tot het gebruikelijke griezelgenre. Ze vindt het erg be langrijk te laten zien dat je angs ten met humor kunt overwinnen. Van vier scholen zijn de kinderen van groep vijf uitgenodigd voor een ontmoeting met de schrijf ster, te weten De Brug, locatie Kievitstraat en de Rehobotschool van 10.45 tot 11.45 uur, de Ichtus- school van 13.00 tot 14.00 uur en de Immanuelschool van 14.00 tot 15.00 uur. Boskoop - Het is inmiddels een goede gewoonte om elk jaar ie mand in het zonnetje te zetten als waardering voor het werk dat hij of zij voor de Boskoopse gemeenschap doet. Dit gebeurt traditiegetrouw door burgemee ster Rijsdijk, die tijdens de Nieu wjaarsreceptie van de gemeente het kunstwerk 'de Bronzen Co nifeer' uitreikt. Dit kunstwerk is een gemeentelijke onderschei ding voor een inwoner die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor anderen. Ook groepen en echtparen komen voor de ge meentelijke onderscheiding in aanmerking. Aanmelding kandidaten voor 1 december De gemeente roept verenigin gen, organisaties, bedrijven en inwoners op om personen aan te melden die voor deze onderschei ding in aanmerking komen. Men sen die het verdienen om op deze wijze eens in de schijnwerpers te worden gezet. Personen die vorig jaar zijn aangemeld, maar toen geen Bronzen Conifeer hebben ontvangen, worden automatisch als kandidaat meegenomen. Het kan namelijk zijn dat er dat jaar meerdere geschikte kandidaten voor de Bronzen Conifeer waren, waardoor één van de kandidaten net buiten de boot is gevallen. Kandidaten kunnen tot en met 1 december schriftelijk worden aangemeld. Vergeet niet de reden van de nominatie te vermelden. Aanmeldingen dienen gericht te worden aan het college van Bur gemeester en Wethouders, Raad huisplein 1, 2771 EK Boskoop. Voor meer informatie: 0172-219500. Boskoop - Door de Stichting Gou we InterActie werd zaterdag 29 september in de Boskoopse mos kee de eerste Iftar bijeenkomst gehouden. Na zonsondergang ver breken de moslims het vasten met een Iftarmaaltijd. Dit gaat samen met veel versnaperingen en gezel ligheid. De avond begon met een recita tie uit de koran door Imam El Ba- chir waarna gastspreker Ahmed Marcouch het woord overnam en meer vertelde over 'Islam en Bur gerschap'. Ahmed Marcouch is stadsdeelvoorzitter van Amster dam Slotervaart. Hij heeft lan delijke bekendheid gekregen als woordvooerder van de Unie van Moskeeen in Amsterdam en om streken. Zijn idealen sloten aan bij het doel van de avond: Mensen moeten meer met elkaar praten om elkaar te leren kennen. De dia loog mag van hem scherp maar wel beschaafd gevoerd worden. Kort voor de Iftar-maaltijd deed Mohammed el Ousrouti, voorzitter van Gouwe InterActie, verslag van de reeds georganiseerde activitei ten en welke activiteiten er nog verwacht worden,: lezingen, de batten en sporttoernooien. Mensen met verschillende achter gronden en geloofsovertuigingen zaten bij elkaar aan tafel. Gedach ten werden uitgewisseld en de onderwerpen liepen sterk uiteen. Om klokslag 19.28 uur ging de zon onder en werd het vasten geza menlijk verbroken. Er werd Harira (Marokkaanse soep) geserveerd met allerlei zoetigheden. Ook waren er diverse Marokkaanse gerechten klaargemaakt zoals 8a- stilla (kip in bladerdeeg) en Hatita (Marokkaanse pannekoeken). Na het succes van afgelopen zaterdag zullen er in de toekomst meerdere bijeenkomsten volgen. Stichting Gouwe Interactie richt zich op jongeren waarvoor ver schillende sportactiviteiten wor den georganiseerd. Daarnaast wordt participatie in verschillende sociale en maatschappelijke pro jecten bevorderd vanuit een posi tieve invalshoek. sen Boskoop enWaddinxveen. Door een grote verscheidenheid aan bo men en struiken in een zowel natte als droge omgeving kent dit ge bied veel paddenstoelensoorten. Deeelname is gratis. Voor meer informatie: 0172- 518076 of www. ivn-alphenaandenrijn.nl. Mensen moeten meer met elkaar praten om elkaar te leren kennen

Hart van Holland | 2007 | | pagina 42