©nnp ZODIAC EN ZIDANE IN FILMHUIS NIEUW SEIZOEN PAROCHIEFEDERATIE MET DIENST EN MUSICAL VOORLICHTINGSAVOND DEPRESSIE EN MANTELZORG ivt t inloopmiddag borstkankerpatiënten KOPPELKLAVERJAS- T0ERN00I Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen nr— V,. t,J Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig INLOOPOCHTiND HBROMYALGIE NIEUW SEIZOEN VOLKSUNIVERSITEIT CONCERT IN SINT JANSKERK 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 pagina 45 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoon Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg SO - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd- de Gedenkteken specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079-341 62 27 www.gedenktekenspecialist.nl info@gedenktekenspecialist.nl 10 Vestigingen in Nederland Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Gouda - In het Patiëntenser vicebureau van de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis wordt voor woensdag 10 okto ber tussen 10.00 en 12.00 uur de maandelijkse inloopochtend georganiseerd door de Fibromy algia Patiënten Vereniging. Be langstellenden kunnen terecht voor informatie, een luisterend oor of het horen van tips rondom het omgaan met deze vorm van 'weke delen reuma'. De toegang is vrij. De inloopochtend staat ge pland voor iedere tweede woens dag van de maand. Voor meer informatie: 0182- 384059 of s.dgelder@fesinfo.nl. Gouda/Regio-In het Groene Hart Ziekenhuis, locatie Jozef wordt woensdag 10 oktober van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag gehouden voor borstkankerpa tiënten. Veel vrouwen worden geconfron teerd met borstkanker; dat roept vaak vóór en na de behandeling vragen op. Tijdens deze inloop kso er met leden van de Borst kanker Vereniging Nederland - die uit ervaring weten wat het betekent - hierover gesproken worden. Voor meer informatei: 0182-538214 of 0182-342660. Gouda - Voor een aantal cursussen van de Volksuniversiteit kan men zich nog inschrijven. Voorbeelden hiervan zijn onder meer 'Brush up your English', 'Schilderen met olieverf', 'Wegwijs in de oudhe den van Rome' en voor de lezing 'Art Nouveau/Jungendstil' welke voor 9 oktober op het programma staat. Voorts start in oktober de cursus 'Italiaanse Renaissance', staat er een lezing met stadswan deling door 'Historisch Gouda' op het programma, kan men een cursus 'Tapas maken' volgen, kan men zich inschrijven voor een cur sus 'Najaarsfestoon op koord' en wordt een workshop 'Batik-nieuwe stijl' gegeven. In het kader van de 'Week van de Geschiedenis' die dit jaar als thema 'Wonen in Nederland' heeft, orga niseert de Volksuniversiteit twee lezingen; op 16 oktober 'Gluren bij de buren' met een blik achter de schermen in een aantal monu mentale woningen en op 18 okto ber de lezing 'Architectuur door de eeuwen heen'. Voor meer informatie en aanmel den (ook voor de vele andere cur sussen): van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 13.00 uur op het Olympiadeplein 2, op 0182- 524540 of via www.volksuniversi- teit.nl/gouda. Gouda - COV Laus Deo voer t op vrijdag 5 oktober om 20.00 uur in de Sint Janskerk het Requiem van Gabriel Fauré en het Requiem van Karl Jenkins uit. COV Laus Deo heeft er voor gekozen het Requi em van Fauré uit te voeren in de meest oorspronkelijke editie. Het stuk wordt bovendien gezongen volgens de regels van het Latijn zo als die in deze tijd in Frankrijk ge bruikelijk waren. Het koor wordt ondersteund door het Randstede lijk Begeleidings Orkest Sinfonia en door de solisten Elisa Roep, so praan en Hans Scholing, bas. Het harmonium wordt bespeeld door Dick Luijmes. Dirigent is Jan Stulp. De toegang bedraagt €20,- voor volwassenen en €18,- voor CJP- houders, 65+ en kinderen. Voor meer informatie, ook over verkooppunten van de kaarten: www.lausdeo.nl of 06-21402887. Gouda - In het Filmhuis aan de Le- thmaetstraat45 worden in de peri ode van 4 tot en met 10 oktober de volgende films vertoond. ZODIAC; regie David Fincher, met Jake Gyllenhaal, Mark Ruf- falo, Robert Downey jr.; USA 2007 158 min. Op het eerste gezicht past Zodiac naadloos in het oeuvre van de Amerikaanse regisseur David Fin cher. Net als zijn moderne klassie kers Se7en en Fight Club wordt er in deze film namelijk veel gemoord. Maar op het tweede gezicht blijkt het toch een heel ander soort film: geweld speelt dit keer slechts een kleine bijrol, het gaat Fincher om de persoonlijke drama's van zijn hoofdpersonen. En aan drama's geen gebrek, want Zodiac vertelt het waargebeurde verhaal van een seriemoordenaar die rond 1970 actief is in San Fran cisco. Na elke moord stuurt de man gecodeerde boodschappen naar de San Francisco Cronicle. Bij die krant bijten misdaadjournalist Paul Avery (Robert Downey jr.) en illu strator Robert Graysmith (Jake Gyl lenhaal) zich vast in de speurtocht naar de dader. Tevergeefs allemaal. Vele jaren lang blijkt elke nieuwe aanwijzing telkens opnieuw een dood spoor op te leveren. Terwijl ze voor hun manische speurtocht grote offers brengen: zowel hun werk als hun privé-leven lijden er ernstig onder. Politie-inspecteur Dave Toschi (Mark Ruffalo) vergaat het nauwelijks beter. Ook zijn on derzoek naar de moordenaar ver zandt volledig - en daarmee ook zijn carrière. Fincher neemt ruim 2,5 uur de tijd om de verschillende verhaallijnen te vertellen. Toch is Zodiac geen lange zit, zo constateerde de Film krant die de film 'intelligent en aangrijpend' noemde. De produc tieve regisseur is trouwens alweer druk bezig met zijn volgende pro ject: The curious case of Benjamin Button, met in de hoofdrollen Babel-sterren Brad Pitt en Cate Blanchett. In de filmwereld wordt al reikhalzend uitgezien naar deze productie, die in de loop van 2008 in première gaat. ZIDANE, UN PORTRAIT DU 21E SIÈCLE; regie: Douglas Gordon, Philippe Parreno; documentai re; FRA/IJS 2006 90 min. Valt een voetbalfilm te maken die ook gewaardeerd wordt door mensen die niets met deze sport hebben? Jazeker, zo bewezen de succesvolle documentaires over Ajax en Cruijff eerder al. Het ultie me bewijs vormt echter Zidane, un portrait du 21e siècle, een prachtig portret van Zinédine Zidane - Zi- zou voor intimi. Meteen vanaf de aftrap weet je dat het goed zit met deze film: we zien een TV-scherm in een extreme dose-up, waardoor het complete beeld gevuld wordt met hallucinerende rode, groene en blauwe pixels. Vervolgens van gen zeventien camerais Zidane een wedstrijd lang vanuit alle mo gelijke hoeken, om hem bijna ne gentig minuten lang niet meer uit het oog te verliezen. Niet de bal of het spelletje is belangrijk, het draait in deze film allemaal om de sterspeler zelf. Of beter: om zijn (schaar)bewegingen, passes, schoenen, zweetdruppels, geba ren, stoïcijnse blik, etcetera. Die beelden zijn op zich al fascine rend, maar minstens zo goed is de geluidsband. Zidane is namelijk een film die je ook met je ogen dicht kunt bekijken. Als het eerste doel punt valt verwacht je een orkaan van geluid, maar het enige wat je hoort is het ritselende doelnet. De ene keer klinken de rennende voetballers als aanstormende paar den, dan weer als straatvoetballer tjes op een plein - zelfs inclusief blaffende honden. Het resultaat van deze soundscape blijkt betove rend. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de muziek van de Schotse band Mogwai, die nauwelijks onderdoet voor die van Pink Floyd in hun spacy jaren. EEN-TWEETJE BIJ ZIDANE Geen sport waar zoveel over ge sproken wordt als voetbal. Die trend zet het filmhuis door bij de bijzondere voetbalfilm Zidane, want de voorstelling van vrijdag 5 oktober wordt voorafgegaan door een inleiding. Daarvoor is Christi- aan Ruesink uitgenodigd, chef- sport van het Algemeen Dagblad. Ruesink is niet alleen voetbalspeci alist, ook Zidane-kenner. Hij volg de de Fransman in het verleden op de voet en zal een inkijkje geven in de psyche van de voormalige top- speler, die zijn carrière vorig jaar afsloot met de beroemdste kop stoot aller tijden. De inleiding van Ruesink zal een één-tweetje zijn met het publiek. Bezoekers kunnen hem ook vragen stellen - zowel na afloop van zijn verhaal als tijdens de pauze van de film. Aanvang: 19.00 uur. Reserveren voor deze speciale voorstelling wordt aangeraden. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Stolwijk - De Afdeling Midden- Nederland van de Nederlandse Klaverjas Unie organiseert in sa menwerking met BiljartCentrum De Jantjes aan de Wijdstraat 5 een Koppelklaverjastoernooi voor za terdag 6 oktober vanaf 10.00 uur. Er worden zeven rondes gespeeld volgens Rotterdams reglement. Lidmaatschap is niet vereist. Voor meer informatie en aanmel den, tot 3 oktober: 079-3315205, 06-23671549 of klaverjasunie@ zonnet.nl. Bodegraven/Boskoop/regio - Voor de Rooms-Katholieke Kerken van Boskoop, Bodegraven, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen/ Moerkapelle start zondag 7 okto ber het nieuwe seizoen van de Pa rochiefederatie van de Rooms-Ka tholieke Kerken van Levend Water. In de RK Willibrorduskerk aan de Overtocht 18 te Bodegraven start om 10.30 uur een Eucharistievie ring met samenzang. Thema van de viering is 'trouw'. Na afloop is er koffie. Voor kleine kinderen is er een chrèche. Om 16.00 uur wordt in de Paro chiekerk aan de A.P. van Neslaan te Boskoop de Bijbelse kindermusical 'Daniël' opgevoerd. Ongeveer 125 kinderen van de basisscholen ver vullen hierin de hoofdrol. De mu sical wordt op een en dezelfde dag ingestudeerd én uitgevoerd onder leiding van professionele acteurs, zangers en dansers. Gouda/Regio GGZ Midden-Holland houdt een voorlichtingsavond over depressie op donderdag 18 okto ber in 't Brandpunt aan de Turf markt 58. De avond is toegankelijk voor een breed publiek: cliënten, familieleden, hulpverleners en an dere geïnteresseerden. De avond begint om 19.30 uur (deur open 19.15 uur) en duurt tot 21.30 uur. De toegang is vrij en vooraf aan melden is niet nodig. Tijdens deze voorlichtingsavond zal Koert Velders, psycholoog bij GGZ Midden-Holland, een alge mene inleiding houden over de oorzaken, kenmerken en behan- delmogelijkheden van depressie. Daarna zal een ervaringsdeskun dige vertellen over hoe het is om te leven met depressieve klachten. In de pauze is er ruimte om infor matie te verkrijgen bij enkele in formatiestands. Daarna volgt een interview met twee deelnemers uit een ondersteuningsgroep voor familieleden van mensen met een depressie over hun ervaringen als mantelzorgen En tenslotte wordt er ingegaan op hulpverleningsmo gelijkheden, waaronder het nieu we preventieprogramma via het internet 'Kleur je Leven'. Aan het einde is er ruimte voor het stellen van vragen. Voor meer informatie: c 0182-563656 of r.vanrooijen@ggz- middenholland.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 45