én &l7)cvsin 2>c vcgió... EEN LERAAR EN EEN HERDER SPECTACULAIRE OPENING DE PLATAAN SPECTACULAIRE VUURWERKSHOW ALS BUNKER GEREED IS Afscheid met lintje voor ds. M.B. von den Akker Start bouw vuurwerkbunker in voormalig militair complex pagina 48 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Door M.Lindhout Boskoop - Het was zaterdag 29 september overweldigend druk bij de officiële opening van het multifunctionele centrum De Pla taan. Drie muziekkorpsen brach ten schoolkinderen mee na een tochtje door de wijk. Daarnaast waren er veel belangstellenden uit de hele gemeente gekomen om het openingsspektakel te aan schouwen. Icarus De opening vond onder regen dreiging buiten plaats. 'Shalton Theatre' verzorgde de opvallende act, waarbij twee mensen als stelt lopers op muziek een kwartier lang het publiek geboeid hielden. De steltlopers namen als eens Ica rus een stellage op de schouders om een poging tot vliegen uit te beelden. Spectaculair en boeiend Door Maartje Letzel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Do minee M.B. van den Akker nam za terdag 29 september afscheid als predikant van de Nederlands Her vormde Kerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij ontving bij zijn afscheid een koninklijke onderscheiding van burgemeester Bonthuis. In aanwezigheid van zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en ruim 150 geloofsgenoten begon de afscheidsdienst voor Van den Ak ker met zang en gebed. Daarna namen verschillende sprekers het woord. Het oudste lid van de ge meenschap, mevrouw N. Verboom vertelde dat ze hem in het begin niet zo zag zitten. Maar 't is alles meegevallen!" Gaandeweg de dienst werd duide lijk dat ds. van den Akker en zijn vrouw zeer gewaardeerd zijn in de gemeente. Sinds 1970 was hij werkzaam als predikant onder an dere in Rijssen en in Wageningen en de laatste 12,5 jaar in Nieuwer kerk. Het zijn nuchtere, 'gewone' mensen. Er is altijd een warme ont vangst bij hen thuis. Ze zijn gastvrij en laagdrempelig. Ze zijn oprecht geïnteresseerd in de mensen. Het pastoraat nam ds. van den Akker zeer serieus, bezoekjes voor blijde en verdrietige gebeurtenissen: hij schoof het nooit af op anderen, hij ging altijd zelf. Ook zijn werk voor de gehandicapten en voor de kin deren nam hij zeer serieus. Zo orga niseerde hij één keer per jaar een Wethouder Oosterwijk: "Het gebouw is er." "U hebt het verdiend." weekend voor echtparen waarvan één van de echtelieden lichame lijk gehandicapt is. Hij is voorzitter van de landelijke Zondagsscholen- bond, wat hij na zijn afscheid blijft doen. Op de zondagsschool was hij met Kerst, Pasen en andere bij zondere dagen aanwezig, hij kent veel kinderen bij naam. Ook op de preekstoel was hij in zijn element. Hij was voor de Hervormden een leraar en een 'herder'. Niet alleen in de kerk had hij een voorbeeld functie, maar ook in het dagelijks leven: menig geloofsgenoot kwam hem tegen op de markt waar hij elke vrijdag een bloemetje voor zijn vrouw koopt. Van één van de sprekers ontving hij een ingelijst schilderij van de Oude Kerk, een herkenningspunt in het dorp. Meerdere cadeaus krijgt hij en de kinderen van de Zondags school zingen liederen voor hem. Als laatste cadeau krijgt hij een aantal puzzelstukken met vraagte kens. Dit is de inleiding tot een bij zondere verrassing voor deze mid dag: de burgemeester komt langs met een speciale boodschap. Burgemeester André Bonthuis neemt het woord. De twee ken nen elkaar al langer, ze hebben beiden ook in het oosten van het land gewerkt. Hij mag ds. van den Akker benoemen tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij speldt de koninklijke onderscheiding op en zegt: U hebt het verdiend! Ds. Mar- chand voegt daaraan toe: "En dan zeggen wij: Aan God de eer..." Spectaculair, boeiend en verrassend. en vooral verrassend; het publiek kon de act beslist waarderen. Opening Als eerste kreeg de burgemeester het woord, die onmiddellijk het woord doorgaf aan de verant woordelijke wethouder, mevrouw Oosterwijk. Zij bedankte allereerst heel veel mensen die in de aan loop en in het laatste stadium van de realisering van De Plataan een wezenlijke bijdrage hebben gele verd. Speciaal werden Aad Blok en Sjaak Blaazer genoemd. Vooral ging haar welkom uit naar de ge bruikers, dus naar de inwoners van Boskoop. Ze memoreerde hoe de plannen uiteindelijk leidden tot drie gebouwen ineen. "Al leen door de enorme inzet van ve len is dit mooie gebouw tot stand kunnen komen. Speciaal genoemd werden Peter van Beijne en Astrid Bos van Sportspectrum. 1400 Kinderen kunnen sporten, er zijn vijf flexibele ruimten op 1800 vierkante meter. De kinder opvang draait goed "Het gebouw is er", aldus de wethouder. "Laten we daarom over hele kleine pro bleempjes heenstappen." De uitgeschreven fotoprijsvraag leverde de volgende winnaars op: Henk van der Smit en mevrouw Obers. Tenslotte werd het officiële logo voor De Plataan onthuld, dit is ontworpen door Diana Kölker Vervolgens werd de openingssleu tel overhandigd aan Sjaak Blaazer van de Raad van Toezicht. De sleut tel werd direct doorgegeven aan' Astrid Bos van Sportspectrum en daarmee was de opening afge rond. Lees verder op pagina 42 Zevenhuizen - Veilig weg van de bewoonde wereld is Theo Versteeg be gonnen aan de bouw van een vuurwerkbunker op het voormalig ETEC- terrein langs de A12 tussen Waddinxveen en Zevenhuizen. Als de 64m2 tellende bunker klaar is, is het de grootste in de regio met een opslagca paciteit van 10 ton. Met een spectaculaire show op 18 december kan het publiek kennis maken met allerlei siervuurwerk om al vast in de oud- en Nieuwjaarssfeer te komen. Maar zover is het nog niet. Vers teeg wilde vorig jaar al beginnen met de bouw van een bunker in zijn installatie- en luchtbehande- lingbedrijf. Maar eerst moesten er nog allerlei formaliteiten geregeld worden. Omdat hij het pand huurt, is er eerst met eigenaar Van Vliet gesproken. Toen die akkoord ging, zijn alle medehuurders van het complex aangeschreven. Niemand was er tegen en toen kon door een Zondagsschoolkinderen aan het woord. Bloemen voor Versteeg van zijn steun en toeverlaat Sandra van Luinen. ingenieursbureau een programma van eisen worden opgesteld dat werd goedgekeurd door de ge meentelijke milieudienst en ove rige betrokken instanties. Nu is begonnen met de bouw van de bunker die feitelijk in een soort van bestaande bunker komt te staan. Het pand van Versteeg is een voormalig militair complex waar vroeger onder andere munitie opgeslagen heeft gelegen. Dit was een voordeel bij de constructie. De buitenmuren van 27 centimeter dik waren voldoende. Er hoeft nu alleen een onderheide vloer in te komen met daarop muren en een dak van 22 centimeter dik voor de opslag van de twintig pallets han delsvoorraad aan (zwaar) knal- en siervuurwerk. Hoe vaak dit zal worden aangevuld hangt sterk af van de drie dagen in december dat er vuurwerk verkocht mag worden aan de Bredeweg. Vuurwerkshow Er zal dinsdag 18 december achter op het terrein een grote show wor den gegeven door een professio neel bedrijf. Het publiek kan dan genieten van zeer speciaal vuurwe rk en kennis maken met het assor timent van Versteeg Vuurwerk. "Er is volop parkeergelegenheid op het terrein aanwezig en we ho pen op mooi weer die avond zodat iedereen kan genieten van een mooie show", aldus een enthou siaste ondernemer. "We hebben er veel tijd en energie in gestoken en hebben met alle instanties overleg gehad, ledereen werkte goed en snel mee, van aannemer tot leve ranciers." Ook zijn eigen personeel is enthousiast over het nieuwe pro ject van hun werkgever. Rots in de branding Sandra van Luinen, pakt met plezier de telefoon op om za ken te regelen voor haar baas: 'Als iemand enthousiast is over iets, druppelt dat al snel door binnen de rest van het bedrijf."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 48