Zevenhuizen Gemeente Informatieavond tijdelijke afsluiting Noordelijke Dwarsweg Helder beeld van inwonerswensen over toekomstige gemeente Colleges onderechrijven rapport DE KNOOP ONTWARD Vervanging Openbare Verlichting met C02-neutrale masten Terinzagelegging ontwerpbesluit monumentenvergunning: Neem eens een kijkje op de website van brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel Rumitelgke Ordening Buitengewoon Opsporings Ambtenaar ook in Zevenhuizen-Moerkapelle www.nieuwerkerk-ijssel.nl/brandweer Aanvragen bouwveigunning Bouwvergunni ngen Monimentenvergunningen: WWW7FVBMUITI7CM Hart van Holland 3 oktober pagina 4 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Rijkswaterstaat, Pro Rail en gemeente nodigen u uit voor een informatieavond op dinsdag 9 oktober a.s. in Zorgcentrum De Zevenster, Leliestraat 3 in Zevenhuizen. Over het hoe, wat, waarom en wanneer van de forse en ingrijpende verkeersaanpas- singen ter hoogte van de Noordelijke Dwarsweg. Dezaalisopenvanafl9.00uur.Erzijnvertegenwoordigers aanwezig om u vooraf op informele wijze te informeren over de afsluiting en de huidige verkeerssituatie. Vanaf 19.30 uur vangt het programma aan met onder meer een drietal presentaties door Rijkswaterstaat, Pro Rail en de gemeen te. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen onder leiding van burgemeester mr. J.C.G. Fijen. Geef door of u van plan bent te komen! De avond is bedoeld voor weggebruikers, inwoners, scholieren en hun ouders/verzorgers, busreizigers, omwonenden, kortom voor iedere belangstellende! Geef door aan de gemeente of u van plan bent te komen. Dit kan via communicatie@zevenhuizen-moerkapelle.nl, website of telefoon: 0180-637788 Brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel, met als verzorgings gebied de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Zeven- huizen-Moerkapelleheeft sinds kort een eigen officiële website. Deze website is ontwikkeld met het doel om meer interactie tussen de gemeentelijke brandweer, burgers en bedrijven tot stand te brengen. De website is opgedeeld in een openbaar en een besloten gedeelte. Het openbare ge deelte geeft veel informatie aan burgers en bedrijven over de brandweerorganisatie, het verzorgingsgebied, wet- en re gelgeving, brandpreventie voor burgers en bedrijven en er is ook veel te vinden voor de jeugd. Dus wacht niet langer en surf naar: Tevens is brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel op zoek zijn naar mensen voor de repressieve dienst. Zowel voor de post Nieu werkerk aan den IJssel als voor de post Zevenhuizen-Moerkapelle zijn we op zoek naar mensen die zich vrijwillig als brandweer- medewerker voor de repressiedienst willen inzetten in hun ge meente. Ook hiervoor kun je terecht op de nieuwe gemeente lijke website van brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel. gemeente Moordrecht ?ht ««ïJ* Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuteen-Moerkapelle In juni verstuurden de gemeenten Moor drecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Ze venhuizen-Moerkapelle enquêteformulie ren naar hun inwoners, maatschappelijke organisaties en ondernemers. De centrale vraag van het onderzoek luidde: "Wat vindt u belangrijk voor de toekomst van de nieu we (fusie)gemeente?" De antwoorden op deze vraag werden eerder verzameld in de zogenaamde focusgroepgesprekken en ver werkt in de enquête. Ook konden de geën quêteerden het belang van de antwoorden tegen elkaar afwegen. Op basis van deze afwegingen hebben de onderzoekers een prioriteitenlijst opgesteld, waaruit blijkt wat de respondenten (relatief) belangrijk vinden voor de toekomstige gemeente. Prioriteiten voor de toekomst: onbezorgd opgroeien, veiligheid en behoud van karakter Met de termen 'dorps', 'polder', 'kleinscha lig', 'groen', 'laagbouw' en 'leefbaar' gaven inwoners aan dat de drie gemeenten op deze terreinen de meeste gelijkenis met el kaar vertonen. Deze karakterisering stemt overeen met de hoge prioriteit die de inwo ners geven aan het behoud van een kind vriendelijk leefklimaat, veiligheid en het behoud van het landelijke en historische karakter van het gebied. Behoud van basisvoorzieningen De allerhoogste prioriteit van de inwoners gaat naar het behoud van de basisvoor zieningen in de kernen naar behoefte. De vraag naar welke voorzieningen men wil behouden of op dit moment mist, leverde een beeld op van wat de inwoners onder 'basisvoorzieningen' verstaan. Het politie bureau blijkt dan bijvoorbeeld een basis voorziening die het meest wordt gemist in Zevenhuizen en Moordrecht. In Moer- kapelle mist men, naast postkantoor en bank, vooral basiswinkels en een gemeen teloket. Opvallend is de grote mate van overeen stemming in het onderzoek in wat de in woners van de drie gemeenten belangrijk vinden en hun mening over diverse onder werpen. Van inwonerspeiling naar visievorming De resultaten van de inwonerspeiling ma ken deel uit van het visiedocument dat na de zomer wordt opgesteld. De 'toekomstvi sie' dient als startpunt voor de nieuwe ge meente. In november vinden er dialoogbij- eenkomsten over dit visiedocument plaats. Inwoners, maatschappelijke organisaties en ondernemers worden uitgenodigd om mee te praten en te denken over het con cept visiedocument. In februari 2008 wil len de gemeenten het definitieve visiedo cument vaststellen. Kijk voor het volledige bericht op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Het Het gemeentebestuur van Moor drecht heeft prof. dr. J. van der Schaar en prof. mr. N.S.J. Koeman, twee exter ne deskundigenverzocht een oordeel te geven over de voornemens en opvat tingen voor de bestuurlijke toekomst van de gemeenten in de Zuidpias. De colleges van Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moer kapelle onderschrijven de conclusies van het rapport. Zij zullen dit in een reactie aan Gedeputeerde Staten dui delijk maken, naar verwachting voor 15 oktober aanstaande. Geen grenscorrectie nodig De conclusie uit het onderzoek luidt: 'een grenscorrectie door toevoeging van (een deel van) de Gouweknoop is niet noodzakelijk voor een evenwich tige behartiging van de belangen van ook de stad Gouda. Een goede samen werking van provincie en gemeenten bij de verdere uitwerking van zowel de plannen als bij de uitvoering ervan is dat wel.' De onderzoekers concluderen verder dat niets de drie fusiegemeenten ont houdt het fusieproces voortvarend te vervolgen. Gelet op Rijks- en provinci aal beleid kan verwacht worden dat de provincie niet in het door de gemeen ten opgestarte herindelingsproces zal ingrijpen. Tevens mag verwacht wor den dat de wetgever (Minister van Bin nenlandse Zaken en de Tweede Kamer) zich vervolgens zal beperken tot een procedurele beoordeling van het herin delingsadvies. Kijk voor het volledige bericht op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl In de maand oktober zal op een aantal plekken in de gemeente de gehele ver lichtingsinstallatie worden vervangen. De masten krijgen armaturen met wit licht. Dit witte licht is vooral belangrijk voor wegen binnen de bebouwde kom. Het is één van de aanbevelingen van het "PolitieKeurmerk Veilig Wonen", want wit licht verhoogt het kleurcontrast en de herkenbaarheid van met name voet gangers en fietsers. Zo draagt het licht bij aan een positieve beleving van veilig heid. Ook is deze spaarlamp qua prijs- kwaliteitverhouding zeer aantrekkelijk. Bij de keuze van het armatuur is gelet op een zo laag mogelijke lichthinder en beperking van strooilicht in de berm. Dit geldt voornamelijk bij de wegen bui ten de bebouwde kom. Naast de armaturen worden ook de masten vervangen. De gemeente heeft ervoor gekozen om te investeren in C02- neutrale masten. Dat wil zeggen dat de energiekosten voor de fabricage van de masten worden gecompenseerd door eenzelfde bedrag te investeren in zonne cellenlocaties. Hiervoor is een kleine meerprijs noodza kelijk, maar de gemeente hecht er veel waarde aan het goede voorbeeld te ge ven in de doelstelling om te komen tot verlaging van C02-uitstoot. Werkzaamheden De vervanging vindt plaats op de vol gende wegen: Zevenhuizen; Molenweg, De Opril, Bier- hoogtweg, Knibbelweg en Middelweg Oud-Verlaat: Rottekade en Vlietkade Moerkapelle: Hollevoeterlaan 41-50 en Akkerweg (alleen vervanging van arma turen), Noordeinde binnen de bebouwde kom, Julianaweg, en Herenweg buiten de bebouwde kom. Tijdens de werkzaamheden kunt u als weggebruiker enige verkeershinder on dervinden aangezien het verwijderen en plaatsen van de masten grotendeels vanaf de rijbaan zal plaatsvinden. Dit geldt vooral voor de smalle buitenwe gen. Wij vragen begrip voor deze situ atie. Indien u vragen heeft over de werkzaam heden kunt u contact opnemen met dhr. H. van Erk van de afdeling Openbare Werken, bereikbaar onder telefoonnum mer 0180-63.77.23 In de periode van 20/9/2007 t/m 27/9/2007 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Industriestaat tussen nr. 9 en 15,2751 GT Moerkapelle, bouw bedrijfspand (B2/2007/0004); Knibbelweg 37A, 2761JC Zevenhuizen, vernieuwen garage/berging/paardenstal (BR/2007/0069); Zuidplasweg '23,2761JK Zevenhuizen, vergroten woning (BR/2007/0070) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informa tie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsproce dure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend verzonden: 20/9/2007: Industriestraat naast nr. 18,2751 GT Moerkapelle, plaatsen tuinbouwkas (BR/2007/0033); Vlietkade 16-182761DT Zevenhuizen, veranderen woonboerderij (B2/2007/0002) verzonden 26/9/2007 Zuidplasweg15,2761JK Zevenhuizen, geheel vernieuwen kozijnen en fundering stal (BR/2007/0044); Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Verzonden 1/10/07 Gemeentelijk monument Zuidplasweg 15, 2761 JK Zevenhuizen, div. restauratiewerkzaamheden (MV/2007/0010). Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Op grond van artikel 14a van de Monumentenwet 1988 liggen de ontwerpbesluiten en daaropbetrekking hebbende stukken vanaf 4 oktober 2007 gedurende 6 weken, tijdens openingstijden van het gemeentehuis, voor een ieder ter inzage bij afdeling VROM. 'Rijksmonument527526, Rottedijk16 2751 DJ Moerkapelle, restauratie fundering (MV/2007/0004); 'Rijksmonument527526 Rottedijk16 2751 DJ MoericapeUe, vervangen klompenhok (MV/2007/0006. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze eling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burge meester en wethouders. Vanaf 1 oktober 2007 zal een Buitengewoon Opsporings Amb tenaar van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel ook woi den ingezet voor het toezicht op en het handhaven van de blauwe zones binnen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De reguliere politiecontroles zullen blijven bestaan, maar er is nu dus extra toezicht! Daarnaast is de gemeentelijke opspo ringsambtenaar ook bevoegd om ander toezichttaken uit te oefenen, waaronder de controle op de hondenbe-/ontlasting. controle op de plaatsing van huisvuilcontainers. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 12 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur rOlltie uyuu-oo44 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4