Zevenhuizen-Moe aie tijfon Wetten Gemeente Spreekuur Zorg en Zekerheid Él TWEEMAANDELIJKSE MnJEUTIP Altijd wati tio doov\ '\y\ Z^/oy\h\j'iz^\-[V\oorha^ol\o T&jkê-. jawiM) Evenementen kalender) MUIJJ.I JÜIJUJ DATUM EVENEMENT INFORMATIE NEEM WATERBESPARENDE MAATREGELEN IN HUIS: Spaar het milieu en verlaag de waterrekening! 3"KLASD ees Stuurman uit Zevenhuizen geb. 1922 vertelt: pagina 5 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE>IL Hart van Holland 3 oktober 2007 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Het volgende spreekuur staat gepland voor dinsdagochtend 9 oktober van 9.00 tot 12.00 uur. Inwoners die via de gemeente een zorg verzekering hebben afgesloten bij Zorg en Zekerheid te Leiden, kunnen met vragen terecht op een speciaal spreek uur. Elke tweede dinsdag van de maand van 9.00 tot 12.00 uur is dit spreekuur aan één van de balies in de centrale hal van het raadhuis, Raadhuisplein 1, Nieuwer- kerk aan den IJssel. Verzekerden dienen hun verzekeringspas mee te nemen. Tijdens het spreekuur is het ook moge lijk om nota's (originele!) voor vergoe ding in te dienen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Sociale Zaken van ma t/m vrij van 9.00 tot 10.00 op tel. (0180) 33 03 00. Openbare welstandsvergadering Dinsdagmiddag 9 oktober 2007 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regionale welstandscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 16 oktober 2007 in het gemeentehuis te Boskoop tussen 15.00-17.00 uur. Hier onder vindt u een overzicht van de evenementen en activiteiten die in het vierde kwartaal van 2007 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden georganiseerd. 4 oktober 5 oktober 5 oktober 6 oktober 7 oktober 12 en 13 oktober 14 oktober 23 en 24 oktober 26 oktober 23 november 24 november 1 december 21 december 27, 28 en 29 december Kinderkleding- en speelgoedbeurs Kinderkleding- en speelgoedbeurs The Skymasters puzzelrit Comité Stichting Ontmoeting (Kinderactiviteitenmarkt) Tourclub Zevenhuizen '80 Vrouwenvereniging Tryfosa Tourclub Zevenhuizen '80 Kindervakantiefeest 2007 The Skymasters puzzelrit The Skymasters puzzelrit Commissie Intocht Sint Nicolaas De Sint Nicolaasloop AV S. TV De Kieviten The Skymasters puzzelrit De Wintershow van Rolschaatsvereniging Rolling '90 Een kinderkleding en speelgoedbeurs ten behoeve van UNICEF van 9:00 uur tot 21:00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106, te Zeven huizen. Een kinderkleding en speelgoedbeurs ten behoeve van UNICEF van 8:30 uur tot 11:00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106, te Zeven huizen. De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. Een kinderactiviteitenmarkt aan de van Flasseltweg te Moerkapelle. Wielerwedstrijden over de Molenviergang Een verkoping ten behoeve van zending en evangelisatie uitgaande van de Gereformeerde Gemeenten. Wielerwedstrijden over de Molenviergang Een kindervakantiefeest op het parkeerterrein naast en in de Flervormde Kerk en in de gymzaal te Zevenhuizen. De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. De intocht van "Sint Nicolaas" in Dorpshuis "Op Moer" aan de Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. Een trimloop van 13:30 uur tot 15:30 uur door de gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle, Bleiswijk en Bergschenhoek georganiseerd door AV S. TV De Kieviten. Zowel leden als niet leden kunnen aan deze trimloop deelnemen. De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. Er worden 4 voorstellingen gegeven op 27 december om 19:00 uur, op 28 december om 19:00 uur en op 29 december om 13:00 uur en 19:00 uur. De voorstellingen vinden plaats in Dorpshuis "Op Moer" aan de Raadhuis straat 40 te Moerkapelle. Elke vereniging of organisatie die een evenement organiseert kan dit voor het begin van elk kwartaal aan de gemeente doorgeven. De gemeente zorgt ervoor dat het betreffende evenement op de evenementenkalender wordt geplaatst. De evenementenkalender wordt aan het begin van elk kwartaal op de gemeentelijke website geplaatst en in het Hart van Holland gepubliceerd. Evenementvergunning nodig? Organiserende verenigingen, instellingen en organisaties let op! Voor bepaalde evenementen is een vergunning nodig. Neem voor meer informatie over een evenementvergunning contact op met mevr. D.H. Bijnaar, tel. 01&0-637712 (d.bijnaar@zevenhuizen-moerkapelle.nl.) Wijzigingen voorbehouden EEN BETER MILIEU BEGINT Bil JEZELF Schoon drinkwater wordt steeds schaarser in de wereld. De kosten voor schoon drinkwater worden steeds hoger. Als u waterbesparende maatregelen neemt in huis, dan bespaart u behalve geld, ook het milieu. De feiten Gemiddeld gebruikt één Nederlander zo'n 150 liter wa ter per dag. In de VS is dat gemiddeld maar liefst 500 liter water, terwijl een inwoner van Afrika het met maar 50 liter per dag moet doen. In honderd jaar tijd is het verbruik van drinkwater in ons land twintig keer zo groot geworden. In 1899 verbruikten alle Nederlanders samen 54 miljoen kubieke meter. Het afgelopen jaar was dat toegenomen tot 1180 miljoen kubieke meter. De stij ging komt deels door de bevolkingsgroei, maar voor het grootste gedeelte door het sterk toegenomen waterver bruik per persoon. Van 29 liter p.p. voor 1900 naar zo'n 150 liter water anno 2007. Maar schoon water is schaars en het is duur om schoon drinkwater te produceren. Wat kunt u doen? Voorbeelden van maatregelen waarmee u uw waterver bruik kunt beperken, zijn: Controleer de watermeter regelmatig. Als alle kranen in huis zijn dichtgedraaid en ook het toiletreservoir wordt niet gevuld, dan moet de meter stilstaan. Draait de me ter toch, dan drupt er misschien ergens een kraan of is er een lekkage in de leiding. Neem een douche in plaats van een bad. Met een douche beurt verbruikt u gemiddeld 57 liter; voor een bad heeft u al gauw 100 liter water nodig. Koop waterbesparende voorzieningen. Een waterbespa rende douchekop en mengkranen beperken het water verbruik. Gebruik een beker bij het tandenpoetsen. Laat het water niet lopen tijdens het tandenpoetsen, want dan verspilt u zo'n 10 liter water per minuut. Beperk het waterverbruik per toiletspoeling. Gebruik een stortbak met stopknop, met een halve spoelingknop of leg potjes gevuld met water in een (te) grote stortbak (let er hierbij op dat het spoelelement en het vulelement niet worden belemmerd in hun werking). Was alleen met een volle (vaat)wasmachine. De hoeveel heid water die wordt verbruikt, is immers voor een volle en een halve lading precies hetzelfde. Was uw auto met emmer en spons. Gebruik geen hoge drukspuit of tuinslang voor het wassen van uw auto. Besproei uw tuin 's avonds. Hiermee voorkomt u dat er water verloren gaat door verdamping. 1951-1952 A ben in Gouda geboren in het spoorhuisje bij de Zwarte weg. Als s nachts een trein langs ging lag je te schudden in bed, maar je werd er niet meer wakker van. Mijn ouders kregen zeven kinderen. jn vader was spoorwegwerker op het spoorlijntje van Schoonhoven raar Gouda, daar was veel werk want in de slappe grond verzakte de spoorbaan steeds. Later is het spoortje opgeheven. 'e verhuisden naar een ander spoorhuis op de Zuidelijke Dwarsweg de grens van Waddinxveen en Moordrecht. Het huisje staat er nog. Vader werd ploegbaas op de spoorlijn Den Haag - Utrecht. Door Elly van Gelderen We moesten naar de Moordrecht- se openbare lagere school, een uur heen en een uur terug lopen. Ik zat naast Arie Kasbergen en Piet Frederiks. De meesters waren van leperen en van Maanen. We maakten lol met de Wit die de wc- tonnen moest ophalen, naast de school was hun garage. Mijn broer Karei trouwde met Meini de Joode en heeft altijd in Moordrecht gewoond. Na de lagere school ging ik naar de ambachtschool in Gouda aan de Graaf Florisweg. Ik koos voor het metaal, het ijzeren hek wat wij maakten staat er nog voor. Mijn eerste baantje was bij Rietschoten, scheepsinstallaties in Rotterdam. Daarna volgden er meer. Bij Glas beek maakte ik waterschermen voor schilders, ook werkte ik bij Starlift, cunstructie in de hoog bouw en liften. Er was veel las werk. In de oorlog werd ik verplicht in Duitsland te werk gesteld in de metaalindustrie. Gelukkig ben ik heelhuids terug gekomen want er werd ook veel De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tij den te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJsselen Leven en werken rond IJssel en Lek waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touwbanen langs de IJsselover verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijvenoorlog, watersnood enzovoort. gebombardeerd en dan moest je de schuilkelders in. Ik leerde de Zevenhuizense Marie Brandhorst kennen, waar ik mee trouwde, zij was een dochter van de brug wachter die de brug over het ka naal open en dicht moest draaien. Zij woonde aan de Noordelijke Dwarsweg in het brughuis. Ik reed op een motor met zijspan. Mijn kinderen vonden het geweldig als ze daarin mochten zitten als ik ging rijden. Ik ging een opleiding doen voor ander werk en dat was wel heel anders dan mijn oude baantjes. Ik werd cipier in het Rot terdamse huis van bewaring (ge vangenis) aan de Noordsingel. De keuring was heel zwaar, je moest geestelijk en lichamelijk heel sterk zijn want je krijgt wel wat voor je kiezen. De zwaarste criminelen had ik onder mijn beheer, meestal zaten ze daar in voorarrest, af wachtend op een rechtszaak. Vaak werd je uitgedaagd door de gede tineerden, maar je moest streng maar toch menselijk blijven, ik kon er wel tegen. Soms waren er ook vechtpartijen, 's Nachts liep je gewapend rond. In de krant las je dan vaak welke beruchte er was opgenomen in de gevangenis en welk strafbaar feit ze hadden gepleegd. Wij moch ten daar niet over praten met anderen. Ik heb het 20 jaar lang gedaan, tevens was ik reserve bij de rijkspolitie. Mijn zoon is ook ja renlang bij de politie geweest, hij is sinds kort met pensioen. Ik was ook jaren bestuurlid van de woningbouwvereniging. Mijn hobby was voetballen, ik heb lange tijd gevoetbald in Ze venhuizen bij vv Groeneweg, op de foto sta ik de derde van links boven. Het was een gezellige tijd met de jongens onder elkaar. Ver schillende keren ben ik verhuisd, de laatste jaren woonde ik aan de Noordelijke Dwarsweg. Nu woon ik samen met mijn vrouw in zorg centrum de Zevenster in Zeven huizen. Om lichamelijke redenen konden wij niet meer op ons zelf wonen. De verzorging is hier goed maar ik mis nog steeds mijn vrij heid, maar je wordt niet allemaal in gezondheid oud."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 5