MEER ANIMO OP ARBEIDSMARKT MUSICALS BIJ 110-JARIGE KLEINE TROMPETTER HERFSTWANDELING ROTTEMEREN UNICEF BEURS ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE P W.BERKELAAR KAMPIOEN OUDERENCOMPETITIE HZM GEWONDE BIJ AANRIJDING TUSSEN MOTOR EN AUTO OPBRENGST COLLECTE NIERSTICHTING WORKSHOP GROEN- DECORATIES HERFST JEUGDDIENST ACTIVITEITEN - AG EN DA Zevenhuizen! Oud Verlaat.. Moerkapelle pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 Zevenhuizen - Sinds twee weken is er een nieuwe plek in Zevenhui zen waar vraag en aanbod op de arbeidsmarkt elkaar kunnen ont moeten. Aan de gezellige Dorps straat hebben Marco en Anita Korevaar de tweede vestiging van Animo geopend, een allround uit zendbureau, in de hobbywinkel. In de gemeente was niets voorhan den, en het echtpaar zag hun kans schoon om hier te beginnen met de verdere uitbreiding van hun bureau. De gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft behoorlijk wat in dustrie en is eigenlijk te klein voor een landelijke uitzendorganisatie om zich er te vestigen. Bovendien willen werkzoekenden graag dicht bij huis blijven, hierdoor is hun vestiging ook drempelverlagend om zich in te schrijven. "Vanaf de herfst van afgelopen jaar tot en met deze zomer, hebben we een sterke groei gezien", vertelt Ko revaar. "Momenteel hebben we twintig openstaande vacatures voor technisch- en productieper soneel in de gemeente. We zoeken nu nog mensen met vakkennis die dit kunnen invullen." Animo hoopt door zijn kennis van het plaatselijk bedrijfsleven en het zoeken naar lokaal personeel een goede naam op te bouwen in de omgeving. Lo kaal personeel werkt positief naar twee kanten toe. Enerzijds wordt de woon- werkafstand kleiner waardoor werknemers minder in de file hoeven te staan en minder tijd kwijt zijn, anderzijds verliest de werkgever minder tijd door het te laat komen. Het voordeel van een kleine orga nisatie als deze is dat alle kennis lokaal aanwezig is en de commu nicatielijnen kort zijn. Bij landelijk opererende organisaties gaat het vaak over veel schijven voordat er een beslissing wordt genomen of een antwoord terug is. Ander voordeel is dat je op een dorp je uitzendkrachten sneller en beter leert kennen dan in een grotere stad. Animo gaat dan ook voor een meer persoonlijkere aanpak. Die begint al met de gemoedelijke Zevenhuizen/Moerkapelle - De voorlaatste wedstrijd in de Oude- rencompetitie van de plaatselijke hengelsportvereniging werd ge vist op 18 september in het Lage Bergsche Bos. De elf deelnemers wisten in totaal 28.800 gram vis te vangen. Eerste werd J.van Elswijk met 6.850 gram vis, tweede werd W.Berkelaar met 5.450 gram en derde werd J.Wiersma met 4.400 gram vis. De laatste wedstrijd werd met tien deelnemers gehou den in de Rotte op 25 september. De vangst bedroeg deze keer in totaal 37.000 gram. Eerste werd W.Berkelaar met 14.600 gram, tweede werd J.de Zwart met 6.950 gram en derde werd J.Klomp met 6.850 gram. J.van Elswijk werd vierde met 3.200 gram, te weinig om de eerste plaats te behouden. De eindstand is als volgt: op de eerste plaats W.Berkelaar met een totaal gewicht van 99.950 gram, tweede J.van Elswijk met 9.7990 gram en derde J.Wiersma met 71.425 gram vis. Clubkampioenschap De 13e wedstrijd van het Clubkam pioenschap werd met tien deel nemers op 29 september gevist in de Rotte (Balkegat). De vangst bedroeg in totaal 36.680 gram vis. Eerste werd J.van Elswijk met 9.760 gram, tweede werd J. Kok met 5.520 gram en derde werd J.van Dongen met 4.520 gram vis. De volgende wedstrijd wordt ge vist op 13 oktober in de Leidsche Vaart. Vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats van La Baraque. Voor meer informatie: www.h-z m.nl. Genoeg animo om nieuwe vakmannen en vrouwen aan te trekken. sfeer van de hobbywinkel waar ze in gevestigd zijn. Ondanks dit, hebben ze natuurlijke wel een ge degen beleidsvoering en zijn ze aangesloten bij de branchevereni ging voor uitzendondernemingen. Die voeren strenge controles uit en kijken of alle premies wel juist zijn afgedragen. "Zo voorkom je zogenaamde koffiehuisbureaus die na een paar maanden met pre mie en al zijn verdwenen naar het Zevenhuizen/Moerkapelle - Mu ziekvereniging De Kleine Trom petter bestaat dit jaar 110 jaar. Dit jubileum wordt gevierd met een concert met als thema 'Musicals' op zaterdag 13 oktober om 20.15 uur in de sportzaal van dorpshuis Swanla. Medewerking wordt ver leend door het harmonie orkest. Afslag 9, musicalkoor van stichting de Polderromance en zangeres Esther Gijsbertsen. Na dit con cert treedt in de bar Coverband Big Deal uit Gouda op. Kaarten a €7,50 zijn verkrijgbaar bij Reisburo De Zwaluw en aan de zaal. Naast dit jubileumconcert orga niseert de vereniging een Play-in Zevenhuizen - Een 49 jarige motor rijder uit Nieuwerkerk aan den IJs- sel is woensdag 26 september bij een aanrijding op de Bredeweg ge wond geraakt. Met hoofdletsel is hij overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum. Rond 17.10 uur besloot een 25 jarige automobilist uit Waddinxveen een file te verla ten, te keren en terug te rijden in de richting van Waddinxveen. Juist op dat moment reed de motor rijder langs de file. Hij negeerde daarmee een inhaalverbod voor motorvoertuigen. Een aanrijding tussen de twee volgde. Tot onge veer 19.30 uur ondervond het ver keer veel hinder door de afhande ling van het ongeval. Zevenhuizen-Moerkapelle - Onder het motto 'Er op uit in 't Groen?... Doen!' organiseert Recreatieschap Rottemeren voor zondag 7 okto ber samen met G.Z-H een herfst- wandeling in recreatiegebied Rottemeren/ Zevenhuizerzoom/ Moerkapelle. Deelnemers aan de wandeling kun nen tussen 11.00 en 15.00 uur star ten vanaf café De Roerdomp, re creatiepark De Koornmolen aan de Tweemanspolder in Zevenhuizen. Drie wandeltochten zijn uitgezet buitenland", aldus Korevaar. "Wij staan voor kwaliteit, zekerheid en financiële betrouwbaarheid." Veel uitzendkrachten gaan na vijftien weken werken voor ons over naar de opdrachtgever, een soort van lange proeftijd. Daar krijgen ze dan meteen een betrekking zon der proeftijd. Vanuit het bedrijfs leven is er in ieder geval genoeg animo om nieuwe vakmannen en vrouwen aan te trekken. van respectievelijk 5 (met puzze lopdrachten voor kinderen), 10 en 15 kilometer. Het is ook mogelijk onder leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Voor de excursie wordt aangera den een verrekijker mee te nemen. Meedoen aan de wandeling en/of de excursie kost €1, - voor volwas senen en €0,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Voor meer informatie: 010-2981010. Zevenhuizen - Bij de onlangs gehouden collecte van de Nier stichting is in Zevenhuizen en Oud Verlaat €2.106,37 opgebracht. De organisatie bedankt collectanten en gevers voor hun bijdrage. Zevenhuizen - In Hoeve Wei en Bouwlust organiseert De Zeven Muzen voor maandag 8 oktober van 19.30 tot 21.30 uur een Herfst- workshop onder leiding van An nette van der Wel. Voor zaterdag 8 en maandag 10decemberstaateen Kerstworkshop op het programma en voor zaterdag 15 en maandag 19 maart een Paasworkshop. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-634383 of www.deze- venmuzen.nl. Zevenhuizen - De Jeugddienstcom missie van de Hervormde Kerk or ganiseert voor zondag 7 oktober om 19.00 uur een jeugddienst met als thema 'Overwinning'. Voorgan ger is dominee Kruger uit Baren- drecht en muzikale medewerking wordt verleend door Deevee uit Alphen aan den Rijn. Voor meer informatie: www.hervormdzevenhuizen.nl. voor zaterdag 6 oktober in Dorps huis Op Moer te Moerkapelle. le dereen die een instrument kan bespelen wat binnen een harmo nie past kan meedoen (wel van te voren inschrijven). Er worden muziekstukken uitgedeeld die na een dag oefenen uitgevoerd wor den. Dirigent deze dag is Jacob de Haan, een bekend componist, arrangeur en dirigent binnen de harmonie en fanfare wereld. De stukken worden om 16.30 uur ten gehore gebracht voor publiek. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aanmel den: www.dekleinetrompetter.nl. Zevenhuizen - De kinderkle ding- en speelgoedbeurs ten bate van Unicef wordt gehouden op donderdag 18 en vrijdag 19 oktober in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpstraat 106. Goede kleding of speelgoed kan ingeleverd worden bij de beurs. Tweederde van de opbrengst is voor de aanbieder. De opbrengst van de beurs gaat naar Unicef, de kleding en het speelgoed dat niet wordt verkocht kan naar kindertehuizen in Polen en wordt door een van de organisatoren persoonlijk gebracht. Prijslijsten en kaartjes zij op te halen op Boslaan 52, Perkstraat 55 en Kratonlaan 134. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, Herv. Centr. 4 okt. N.de Wilde thema Buigen voor de koning; 15 nov. E.Zelenberg 'Getuigen van de Koning'; 13 dec. G. van den Broeke-van der Dussen 'Juichen van de Koning'. -18 en 19 oktober: kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui- zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 u t/m 11.30 u De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 3 okt., 7 nov. ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1 x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museur: van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 t Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten. 2007:19 okt.; 16 nov.; 21 dec. 2008:18 jan.; 15febr.;21 maart; 18 april De Zeven Muzen 17 nov. Amateur muziekavond Ger. kerk 20.00 u Kleine Trompetter Elke vrijdagavond zomeravondconcert op het dorpsplein 19.30 uuur 6 okt. play-in senioren o.l.v. Jacob de Haan Op Moer 13 okt. jubileumconcert Swanla 20 ikt jub. conc. jeugd i.s.m. Harpe DavidsSwanla 3 nov play-in junioren o.l.v. Karei Jongerling, Op Moer DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6