J EENDRAGTLEERLINGEN NAAR JARIGE STORMVLOEDKERING BETH-SAN VIERT 35 JARIG BESTAAN ALPHACURSUS LILIAN GEEN EERSTE BIJ FINALE WEIGHT WATCHERS «FtPV - y FABIEN in INDIA ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I -A'ï jm ra a pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 oktober 2007 Hoek van Holland/Zevenhuizen - In de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland ligt het laatst gebouwde onderdeel van de Deltawerken: de Maeslantkering. Dit weekend vierde deze stormvloedkering zijn tiende verjaardag. Rijkswaterstaat, de beheerder van de kering, or ganiseerde een kinderfeest waar voor uit een groot aantal Zuid- Hollandse scholen twee werden uitgeloot om het feest mee te vieren. Basisschool De Eendragt was één van de gelukkigen. Op vri jdagmiddag 28 september gingen groep 6 en groep 8 naar de jarige kering. Van tevoren hadden de leerlingen een lespakket over De Maeslant kering doorgewerkt. Zo wisten zij al heel veel over het belang van dijken, duinen en waterkeringen. Vrijdagmiddag kregen zij van alles in het echt te zien: de deuren van de kering die zo hoog zijn als een flatgebouw van zeven verdiepin gen. De armen waaraan de deuren vastzitten, die elk zo lang zijn als de Eiffeltoren hoog is. De enorm dikke buizen, waar je als groot mens doorheen zou kunnen lopen (maar dat mag niet!). Ook zagen zij in het klein hoe de kering werkt. Als door hevige storm het water op de Noordzee te hoog wordt, varen de deuren de Nieuwe Waterweg in en sluiten die af. Zo beschermt de Maeslantkering de inwoners van Zuid-Holland. Voor meer informatie: www.ker- inghuis.nl. Vanuit het Keringhuis worden regelmatig rondleidingen over het terrein van de kering ge organiseerd. Oud Verlaat - Waar leef ik eigen lijk voor? Wie is Jezus? En wat heeft Hij met ons leven te maken? Degenen die met dit soort vragen rondlopen kunnen terecht bij een Alpha-cursus. De cursus biedt, gedurende tien avonden of weekenden, de mogelijkheid om uit te zoeken wat het Christelijk geloof inhoudt. Een aantal ke ren wordt gestart met een geza menlijk maaltijd en er zijn enkele weekendbijeenkomsten. De Al pha-cursus is een plek waar geen vraag als te simpel of bedreigend wordt gezien. De toegang is vrij; voor de maaltijden wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Een informatieavond vindt plaats op donderdag 4 oktober om 20.00 uur in de Kapel. Voor meer informatie en aanmel den: 06-12938261. Moerkapelle - Tijdens een gezellig samenzijn op donderdagmiddag 27 september in zorgcentrum Beth San, werd stukgestaan bij het 35- jarig bestaan van de zorginstelling. Dit heugelijke feit werd gevierd met een bijeenkomst met een ge zellig en informeel karakter. Bewo ners, vrijwilligers en personeelsle den konden in de recreatiezaal genieten van een kopje koffie of thee en een feestelijk gebakje. De heer Bos, bestuurder van de SGZZH, hield een korte toespraak. Hierin gaf hij aan dat als de muren zouden kunnen spreken, zij vast heel veel te vertellen zouden heb- Cvifcig«W»Khers (L WeightWatchers U-wsightWatchers (£.WeightWatcher Zevenhuizen - Lilian op ten Berg, werkzaam bij de apotheek in Ze venhuizen, vertelde vorige week in het Hart van Holland over haar finaleplaats in de Weight Watchers 'wedstrijd' Story of the Year 2007. De finale werd donderdag 27 sep- ben. Om een deel van deze waar devolle informatie vast te leggen zal er binnenkort gewerkt gaan worden aan een gedenkboek van de SGZZH Later op de middag was er voor de aanwezigen ook nog een drankje met hartige hapjes. Verder was er vooral veel tijd voor onderlinge ontmoeting, wat gezien de gezel lige drukte door iedereen werd gewaardeerd. Voor alle aanwe zigen was er een aandenken aan het 35-jarig jublieum. De bewo ners kregen een prachtig bonbon schaaltje met inscriptie en voor de personeelsleden en de vrijwilligers was er een klokje met inscriptie. Lilian, tweede van links: wel finale, geen eerste plaats. Tweede van rechts Elwina van Duijne. tember in Amsterdam gehouden. Het verhaal van Elwina van Duijne, een van de vijf finalisten naast Lili an, overtuigde ambassadrice Nada van Nie, de jury, coaches en cursis ten het meest. Elwina werd daar mee winnares. Fabien Schiereck is in India gaan werken bij NGO (Niet Gouver- mentele Organisatie) Earth Aid India, waar zij Project Manager is van het gehandicaptenproject. Ze heeft een project opgezet voor gehandicapte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft te ma ken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurverschil. In 2005 was zij in dit gebied in verband met de Tsunami. In februari 2006 is zij weer naar India gegaan voor nog onbepaalde tijd. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden van haar ervaringen. DEZE WEEK DEEL 16. Ik zit in mijn nachtpon de Volkskrant te lezen aan de grote tafel. Mijn moeder vraagt of ik koffie wil. Het is mooi weer, ik neem mijn koffie mee de tuin in om een sigaretje te roken en snuif de Nederlandse lucht op. Ik ben met mijn gedachten nog niet helemaal geland en vergelijk alles wat ik zie en doe met India. Mijn huis in India heeft een voor tuin waar ik nooit in mijn nacht pon in ga staan met een sigaret. Ik kijk wel linker uit. Vrouwen in India roken niet en het wordt ook niet gewaardeerd. In een nachtpon naar buiten is al hele maal 'not done' Je dient je als vrouw goed te bedekken. Ook al sta je in je eigen tuin, privacy komt niet voor in het Tamil woor denboek. Ik kan hier gewoon aan mijn blote knie krabben en nie mand ziet het, maar al zou iemand het zien, niemand neemt er aanstoot aan. Ik loop terug de kamer in en merk dat ik mijn slippers niet aan heb. Een rare gewoonte die ik in India heb opgepakt: ik doe over al mijn schoenen uit voordat ik een drempel over stap. Ik vind mijn slippers vaak buiten de bad kamer of onder de tafel omdat ik vergeet dat ik ze aan had. Ik ben voortdurend aan het zoeken naar mijn slippers in Nederland. Schoenen met sokken komen me helemaal raar voor en ik loop er nog wat ongemakkelijk mee een huis in. Wat me ook opvalt, is de stilte. Je hoort hier niets! Geen koeien die door de straat lopen te loeien, kraaien die voortdurend herrie maken. Om maar niet te spreken van alle straatverkopers die schreeuwend in herhaling hun waren aanprijzen, met en zonder belletje of claxon. Mijn Tamil is nog niet goed genoeg om te ver staan wat ze verkopen en ik heb een keer gedacht dat iemand bruidegommen verkocht voor 10 roepies per kilo. Nishath, mijn collega moest even denken en bedacht toen dat het Mango's moesten zijn, dat woord lijkt erop; mappale en mambaram. Om vijf uur in de morgen komt al iemand 'kappie' verkopen door de wijk. Hij heeft een grote sta len tank met kraantje achterop zijn fiets die hij aan de hand mee zeult door de straten terwijl hij luid zijn "kappieeeee, kappieee, kappieeeee" aanprijst. Ik vind het om vijf uur 's ochtends nog veel te vroeg voor kappie, wat Tamil is voor koffie. Bovendien is het geen koffie, maar warme melk met koffiesmaak en veel te veel suiker. Hij zal wel klanten hebben want hij blijft trouw iedere och tend komen. Net als de pongal en de idiappam verkoper die later op de ochtend verschijnen met hun rijstpapjes die ze in porties in bananenbladeren gewikkeld hebben. De hele dag kan ik me verder vermaken met de scha rensliep, de saries in alle kleuren en de muzikanten of zangers die een extra zakcentje vragen aan het hek voor meestal een trou werij in de familie. Dit alles wordt begeleid met de Tamil-muziek die mijn buren de hele dag met het raam open draaien. Volgens Nishath hebben ze een goede collectie, maar ik ben altijd blij als de stroom uitvalt en er heel even rust in de straat heerst. Dan val len ook de ventilatoren uit die een monotone herrie maken, wat ik allang niet meer hoorde, maar dan vind ik ineens dat mijn eigen muziek te hard staat. Nu de buren weer terug zijn van vakantie, vraagt mijn moeder of ik niet zo wil klepperen met mijn slippers op de trap. Dat maakt teveel herrie. Dat is me nou in India nog nooit gevraagd. Meer weten over het project van Fabien? Kijk op www.ear- thaidholland.nl en haar dag boek op www.fabiog.earth- aidholland.nl. Donaties zijn welkom: rekening 128065834 ten name van Stichting Earth Aid Holland te Amstelhoek.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 8