NAJAARSCOLLECTIE BIJ DE WERELDWINKEL BADMINTONFEEST KNUTSELEN EN GEHEIMEN OPLOSSEN IN BIBLIOTHEEK SCHAAKTEAMS KRIJGEN PAK SLAAG KLEUTERS 'T REIGERB0S VINDEN SCHAT ZOUT IN THEATER SWANLA ^ËWNmJIZM^O^APELLE B LEZING VROUWEN VAN NU pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 Zevenhuizen - De badmintonver eniging biedt de inwoners van Zevenhuizen, Moerkapelle en om streken de mogelijkheid om ge heel vrijblijvend kennis te maken met badminton als zaalsport. Op woensdag 10 en 17 oktober kun nen belangstellenden in sportkle- ding en op zaalschoenen om 20.00 uur terecht in de grote zaal van de Swanlahal waar de rackets en shut tles al liggen te wachten. De jeugd is welkom op zaterdag 13 en 20 oktober vanaf 9.00 uur. Ervaring en leeftijd zijn niet van belang. Na afloop kan men zich eventueel als lid aanmelden. Wie in competi tieverband wil spelen kan ook bij de club terecht. Elk jaar speelt een aantal teams in de districtscompe titie mee. Informatie: www.bvze- venhuizen.nl of 0182-635700. Zevenhuizen - In de Wereldwinkel zijn de modekleuren van het na jaar, zwart, grijs, groen en bruin zichtbaar aanwezig. Niet alleen bij de kleding, sieraden en sjaals, maar ook bij de kunstnijverheid. Zwart komt terug bij de beeldfigu ren, de vazen, de boeddha's en de kaarsen, waarvan veel uit Thailand komt. Opvallend is een zwart drie luikje met op de zijpanelen een monnik en op het middenpaneel een boeddha. De beeldfiguren symboliseren moeder en kind of vriendschap. Er een beeldje 'ho ren, zien en zwijgen" in de vorm van drie kikkers. Eveneens nieuw in het assorti ment is het zwarthouten dienblad met een vierkant stenen schaaltje erop. Bruin zijn de houten spellendozen met domino en mikado. Heel apart en decoratief is het aardewerk uit de Moche cultuur uit Peru. De voor werpen zijn beschilderd in rood bruin op een ivoren ondergrond en stellen mythologische figuren voor of figuren uit het dodenrijk. Een totaal andere vorm van kunst is te zien bij de presse-papiers. Dit zijn half-edelstenen piramides, ook deze komen uit Peru.Groene tinten zijn er bij de opbergmand en de platte manden uit Vietnam en bij de kaarsen, de sjaals, sieraden en glaswerk, onder andere een gla zen kaarsenstandaard. Grappige huwelijkscadeautjes zijn de peper en zoutstelletjes in de vorm van twee vrijende olifantjes of mensenpaartjes. Ze zijn er in zwart-wit, groen-wit en geel-wit. Het Mix Match theeservies komt uit Vietnam. De decoratie van dit servies kwam tot stand door sa menwerking tussen Mai Vietname se Handicrafts en de ontwerpers van Fair Trade Original. De decora ties zijn afgeleid van traditioneel Vietnamees aardewerk. Er zijn drie verschillende motieven op de on derdelen van dit servies, waarmee men naar eigen smaak combinaties kan maken. De feestkorting op non-food wordt nog tot en met 13 oktober gegeven. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moe- rekaperlle is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is geopend van woensdag tot en met zater dag. Openingstijden zijn van 10.00- 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Moerkapelle - Het afgelopen weekend moet voor wat betreft het schaken maar snel vergeten worden. Op vrijdagavond speelde Moerkapelle 3 haar openingswed strijd tegen Papendrecht/Alblasser- dam. Twee jeugdspelers maakten hun debuut dit jaar. Walter van der Berg en Jurian van der Waal deden hun best, maar konden helaas geen potten breken. Freek Hofman, Ger- rit van Meeteren, Henk Doornhein, Sander Marijt, Wim Westerman en Maarten Pilgram verloren allen hun partij waardoor de eindstand werd bepaald op een verdiende 0- 8 nederlaag. Verder waren er die avond nog twee interne partijen. Ron Droog verloor van Dick Bac waardoor Dick de tweede plaats overneemt. Jan Blok en Arie Hoog- duijn speelden remise en staan res pectievelijk vijfde en elfde. De volgende dag kreeg Moerka pelle 1 het team van Tal/DCG uit Amsterdam op bezoek. Hugo van Elteren kreeg gelijk een reglemen tair punt, omdat zijn tegenstander niet kwam opdagen. Een mooie overwinning was er voor Wouter Vroegindewij, die dit seizoen een goede vorm laat zien. Dick Bac en André Nieuwlaat speel den beiden een degelijke remise. Helaas verloor Jesse van Elteren zijn partij door een gemiste zet, waardoor zijn tegenstander gelijk I kon pareren. Verliespartijen wa ren er ook voor Arno Luinenburg, Maarten Vroegindeweij en Gerard van Ommeren. Eindstand 3-5; er had meer ingezeten. Bij de jeugd waren er de volgen de uitslagen: groep 2: Frits van I der Starre-Arie Ymker 1-0; Marijn van Krevelen-Kors Visser 1-0; Jan Noorland-Jonathan Pilgram 1-0; Floris Pilgram-Jos van der Waal 0,5-0,5. Tot slot speelde het jeugd- i team (Bart Mauritz, Geert van den Hoek, Martijn Mauritz en Johan van Krevelen) de eerste ronde van de Groene Hart Jeugdcup. Zij wer den derde in de poule. Topscorer was Martijn Mauritz met 2 uit 3. Zevenhuizen - Bij de start van de kinderboekenweek 3 oktober was er een kinderfeestmiddag in de bibliotheek van Zevenhuizen. Zo'n 70 kinderen hebben geknut seld en geheimen opgelost. Aan het eind van de middag waren er vier prijswinnaars: Deborah Gnos- sen, Andrea Tas, Reinier Clazing en Tony gingen met een prijs naar huis. In de bibliotheek zijn gedurende de kinderboekenweek werkstuk ken van leerlingen van 't Reiger- bos te bewonderen. De werkstuk ken zijn gemaakt rond het thema 'geheimen'. De kinderboeken week duurt tot en met zaterdag 13 oktober. Moerkapelle - Prof.dr.ir. C.J. Snijders van de Erasmusuniversiteit zal voor afdeling Moerkapelle van Vrouwen van Nu op woensdag 17 oktober om 20.00 uur in Dorpshuis Op Moer een lezing verzorgen over nek- en rug klachten. Zaal open om 19.30 uur. Introducées zijn welkom. Zevenhuizen - In theater Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg is zaterdag 27 oktober de voorstelling 'Zout' van cabaret Schudden te zien. Aanvang 20.15 uur, de entree bedraagt €15,-. Voor meer informatie: www.hekwerk.nl of www.dorpshuis.nl. 'Zout' is een voorstelling vol humor, melancholieenprachtigevondsten. Emiel de Jong en Noël van Santen weten met hun kenmerkende mix van cabaret, toneel en mime elke theaterliefhebber voor zich winnen. Een wit huisje vormt het hart van de voorstelling. Wonderlijke figuren trekken terug en komen er getransformeerd weer uit. Schudden houdt van overdonderde eenvoud. Van een alledaags voorwerp wordt iets heel bijzonders gemaakt. Zevenhuizen - Bij de openbare basisschool 't Reigerbos gaat het deze dagen veel over geheimen. Het thema van de kinderboeken week is' Sub Rosa', een beetje geheimzinnig dus maar vol span nende en ook minder spannende geheimen. De kinderen ontdekken dat in veel boeken een geheim zit. Ze bespre ken met elkaar hoe het zou zijn om een bepaald geheim te hebben, 'ichten over. In de groepen 1 en 2 lag de nadruk vooral op 'de geheime schat'. De juf had een schatkaart gevon den met een ingewikkelde route erop. De schat kon ze niet vinden. De kinderen wisten daar wel raad mee en hebben onder begeleiding de schat gevonden. En wat bleek.... de schat stond gewoon in de school. Verstopt in de één van de geheime hutten in de gymzaal. In de schatkist zat voor iedere schatvinder een eigen schat. Tijdens de kinderboekenweek brengen de kleuters ook nog een bezoek aan de bibliotheek, waar een verhaal wordt voorgelezen met een geheim. Vrijdag 12 oktober wordt het the ma afgesloten met een 'geheime show' voor iedereen die wil ko men kijken. De show wordt door drie groepen opgevoerd van 8.45 tot 11.15 uur. Waar het over gaat? Dat is geheim.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10