GERT WIJSMAN WINT PRESTIGIEUZE HOVENIERSPRIJS I Waddinxvener Waddinxveen leeft! LITIE BERICHTEN KINDERBINGO KINDERDISCO WORKSHOP HANDEN FIETSTOCHT SENIOREN KABOUTERVOETBAL BE FAIR KLAVERJASAVOND GOUWE RIJDERS WORKSHOPS EN EXPOSITIE JAN NEVEN EXPOSITIE WADDINXVEEN P A in het nieuws... pagina 14 Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt woensdag 17 oktober een kinderbingo gehouden. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. De toegang is vrij. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 12 oktober een kinderdisco gehouden voor de jeugd van 9 tot en met 15 jaar. 'Total Basz' verleent 'jumpmedewerking'. De en tree bedraagt €1,50. Waddinxveen - Kreater/S.W.W, af deling Senioren organiseert, in na volging van de workshop 'Benen', voor woensdag 24 oktober om 9.30 uur onder leiding van mevrouw Mac Gillavry de workshop 'Handen' voor mensen die last hebben van zere handen, van stijve vingers en der gelijke. De workshop vindt plaats in het Anne Frank-Centrum aan het Jan van Bijnenpad. De toegang bedraagt €7,50. Informatie en aanmelden: 0182-631932, op cursussen@welzijn. nl of bij het kantoor in het Anne Frank-Centrum. Waddinxveen - Kreater/S.W.W, af deling Senioren, organiseert voor donderdag 18 oktober voor alle fiet sers van 50 jaar en ouder de laatste fietstocht van dit seizoen. Inschrijven vanaf 9.15 uur in het Anne Frank Cen trum aan het Jan van Bijnenpad. De tocht, van ongeveer 40 kilometer, start om 10.00 uur en gaat richting Alphen aan den Rijn. De koffiestop wordt gehouden in het Parkfilmhuis waar de meegebrachte boterham men opgegeten kunnen worden. Via de Loete wordt terugfietst men terug naar Waddinxveen. De kos ten bedragen €2,80 per persoon, inclusief drie consumpties. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Informatie daarover op de dag zelf: 0182-631932. Waddinxveen - Bij voetbalvereniging Be Fair wordt voor zaterdag 13 okto ber om 10.00 uur voor kinderen van vier en vijfjaar Kaboutervoetbal ge organiseerd om, kosteloos en vrijblij vend, kennis te maken met de voet balsport. Informatie: 06-29314883. Waddinxveen - Automobielclub De Gouwe Rijders organiseert voor don derdag 11 oktober in De Unie aan de Kerkweg Oost 226 om 20.00 uur een klaverjasavond. Er worden vier ron den gespeeld. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Lidmaatschap is niet vereist. In formatie: 079-3315205. Waddinxveen - Wie verder wil ko men met schilderen, maar liever niet begint aan een hele cursus, kan bij Jan Neven terecht voor losse schilder workshops in het laatste kwartaal van dit jaar op een aantal donder dagen van 9.30 tot 12.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur in het atelier in het zakencentrum aan de Staringlaan 21. Voor meer informatie en opgeven: 06-40195244, 06-19659005, kunste- naarjan@hotmail.com, WWW.JAN- NEVEN.EU of langskomen in het ate lier op elke eerste zaterdag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Van 24 november tot en met 4 ja nuari zal het nieuwste werk van Jan Neven te bezichtigen zijn in de Sint Janskerk te Gouda. De officiële ope ning vindt plaats op zaterdag 24 no vember 15.00 uur. Informatie: www. janneven, eu. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Door Karin Jongkind (Tekstueel) I Waddinxveen - Vorige week maakte het Hoveniers Informa tiecentrum (HIC) bekend dat Wijsman Hoveniers (2e Bloksweg) winnaar is geworden van de ver kiezing 'Bedrijfstuin van het Jaar'. Het hoveniersbedrijf ontwierp en realiseerde een fraaie tuin voor een wijnhandelaar uit Zoetermeer en won met deze tuin de aan sprekende prijs. Het HIC maakt promotie voor de groene sector. Gert Wijsman is bijzonder blij met deze vakprijs. "Het was dit jaar de eerste keer dat een dergelijke verkiezing werd georganiseerd. Wij meldden onszelf aan, omdat wij meenden dat deze tuin alles in zich had om een hoge eind klassering te behalen. Dat kwam voor een groot deel omdat onze opdrachtgever ons voor het ont werp de vrije hand had gegeven. Hij wilde een mooie, functionele tuin met een passende sfeer en dat is goed gelukt. Dat we deze prijsvraag hebben gewonnen is een bevestiging dat wij op de go ede weg zitten. Naast de waarde ring van onze klanten, hebben we die nu ook van een jury met des kundigen uit het vak." Ambitie Gert Wijsman is geboren en geto gen in Waddinxveen, maar woont nu alweer acht jaar in Bergschen- hoek. Hij is getrouwd met Loes en heeft twee zonen. Wijsman begon met zijn hoveniersbedrijf in 1980. Na het afronden van zijn middel bare schoolopleiding werkte hij eerst een aantal jaar bij een tuin- l centrum op het eiland Rozenburg. Wijsman werkte hard en kreeg al snel de functie van bedrijfsleider. Hij was ambitieus en dacht er in deze tijd serieus over na om voor zichzelf te beginnen. Dit kwam mede omdat in Waddinxveen aanstalten werd gemaakt met de bouw van de nieuwe wijk Zuid- plas en Wijsman verwachtte hier de nodige opdrachten uit te kun nen halen. Het bleek een goede keuze. Al na drie maanden had Wijsman Hoveniers zóveel werk, dat hij een eerste personeelslid kon aannemen. Later volgden er meer en in de jaren tachtig bou wde zijn bedrijf een goede naam op. In 1992 groeide Wijsman Ho veniers explosief. Het bedrijf had alle hoveniersactiviteiten van Tu incentrum Gerts overgenomen en dit gaf een enorme impuls aan de opdrachtenportefeuille. Drie jaar later startte Wijsman boven dien met een ontwerper uit Ze venhuizen een ontwerpbureau. "Mijn bedrijf groeide letterlijk uit zijn voegen en ik kwam zelf nauwelijks meer aan ontwerpen toe. In die tijd hadden we 18 me dewerkers en veel van mijn tijd ging zitten in zaken rond perso neelsmanagement. Sinds eind ja ren negentig staat de organisatie goed op de rit. Met zo'n 15 man personeel en alle posities in het bedrijf goed ingevuld, voeren we opdrachten uit in heel Nederland. Eigenlijk werken we vaker buiten Waddinxveen, dan in het dorp." Winnend ontwerp De ontwerpen van Wijsman Ho veniers zijn over het algemeen strak. "Het is een misverstand dat strak altijd modern moet zijn. Wij ontwerpen ook strakke klassiek of mediterrane tuinen. Het is het belangrijkste dat de tuin aansluit bij de wens van de opdrachtgever. En in de omgeving past. In het ge val van de wijntuin in Zoetermeer hadden we de opdracht om een strakke tuin te ontwerpen, die zou passen bij het gerenoveer de, historische pand wat op het terrein staat. Die aansluiting is onder meer gerealiseerd door ei kenhouten balken te gebruiken voor de pergola's en hardstenen tegels voor de paden en terras sen. In deze tuin worden regelma tig wijnproeverijen gehouden. Je waant je hier echt in een andere wereld en wij zijn er trots op dat we die sfeer konden bereiken." Toekomst Wijsman Hoveniers is op dit mo ment bezig met een interne ver bouwing van het kantoor. Het bedrijf wil onder meer een betere ruimte maken om haar klanten te ontvangen. Daarnaast is Gert Wijsman met de gemeente in overleg over de toekomstmogel jkheden voor zijn bedrijf aan de 2e Bloksweg. "De aanleg van de nieuwe woonwijk Triangel brengt natuurlijk grote veranderingen met zich mee. Het is zeker dat ons bedrijf hier gevestigd kan blijver Omdat we dan wel wat grond achter het bedrijf moeten inleve ren, krijgen we er waarschijnlijk wat aan de zijkant bij. Op termijn willen we hier een Groenadvies Centrum bouwen. Dit moet een ruimte worden, waarin we op een overzichtelijke manier alles kun nen laten zien, wat we te bieden hebben." Politie lost inbraak kantine sportvereniging op Waddinxveen - Met de aanhou ding van vijf jongens uit Wad dinxveen, van 15 (2x), 16 (2x) en 17 jaar, denkt de politie een in braak in de kantine van voetbal vereniging Waddinxveen aan de Sniepweg te hebben opgelost. De inbraak vond in de nacht van za terdag 2 op zondag 3 december van 2006 plaats. Uit de kantine werd geld, een kassa en snoep gestolen. Uiteindelijk leverde het onderzoek de vermoedelijke da ders op. Zij weden maandag 1 en woensdag 3 oktober aangehou den. Zij bekenden tegenover de politie hun betrokkenheid bij de inbraak. Woensdagmiddag zijn de verdachten weer in vrijheid gesteld. De politie maakt proces verbaal op. Poging tot diefstal tas De politie doet onderzoek naar de poging van man om een tas van een 40 jarige vrouw uit Roo sendaal te stelen. Dit gebeurde dinsdag 2 oktober rond 16.40 uur op de parkeerplaats aan de Hene- gouwerweg. De vrouw zat daar in een camper toen de man daar binnenkwam. Hij opende enkele kastjes, vond de tas van de vrouw en probeerde daarmee weg te ko men. Dit lukte hem niet omdat de vrouw de tas stevig vasthield en enkele mensen op het tumult af kwamen. De man ging er vandoor in een groene Opel astra. Tot op heden weet de politie nog niet om wie het gaat. Doorrijden na aanrijding Een 17-jarige meisje uit Waddinx veen is op donderdag 4 oktober gewond geraakt. Zij werd op de kruising van de Sniepweg met de Plasweg aangereden door een nog onbekende automobilist. De auto mobilist is na de aanrijding door gereden en heeft zich niet bekom merd om het gewonde meisje. Het meisje is door anderen geholpen die de ambulance hebben op geroepen. Het meisje is naar het Groene Hart ziekenhuis gebracht. De politie vraagt de automobilist die weg is gereden zich alsnog te bellen en vraagt ook getuigen van de aanrijding zich te melden bij de politie via 0900-8844. Inbraak in woningen De politie doet onderzoek naar twee inbraken die in de nacht van zaterdag 6 naar zondag 7 oktober plaatsvonden in een woning aan de Lijsterbesstraat en de Fazant- dreef. Er zijn diverse goederen ge stolen zoals rijbewijzen, sleutels, een digitale fotocamera, sieraden. Ook werden er autosleutels uit de woning aan de Lijsterbesstraat gestolen waarmee een buiten ge parkeerde zwarte Peugeot 206 werd gestolen. De politie heeft dit voertuig direct in de opsporings systemen laten opnemen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Kratten en flessendief aangehouden De politie heeft zondag 7 okto ber rond 03.30 uur een 29 jarige man uit Rotterdam aangehouden. Bij een café en een brasserie aan de Nesse en een restaurant aan de Oranjelaan had hij meerdere (lege)kratten en lege flessen ge stolen. Hij deed dit voor het sta tiegeld. De verdachte is na zijn verhoor in de loop van zondag weer op vrije voeten gesteld. De politie maakt proces-verbaal op. Inbraak in bedrijf De politie doet onderzoek naar de inbraak in een bedrijf aan de Staringlaan. De inbraak gebeurde in de nacht van donderdag 4 op vrijdag 5 oktober. Er werd een kluis meegenomen. Tot op heden ontbreekt nog ieder spoor van de dader(s). Inbraak in woning Waddinxveen - De politie doet onderzoek naar de inbraak in een woning aan de Zuidplaslaan. Dit gebeurde in de nacht van maan dag 1 op dinsdag 2 oktober. Hoe men is binnengekomen is ondui delijk. Uit de woning zijn goede ren gestolen zoals een laptop, pas jes, een portemonnee, een radio en een rijbewijs. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Alcoholcontroles De politie heeft dinsdagavond 2 oktober twee automobilisten aan gehouden die met te veel drank op toch achter het stuur waren gekropen. Rond 21.25 uur werden op de Kerkweg - Oost een 20 ja rige man uit Moerkapelle en een 65 jarige man uit Waddinxveen gecontroleerd. De man uit Moer kapelle kwam als beginnend be stuurder tot 120 ug/l. (limiet 0,90 ug/l.) De Waddinxvener kwam bij zijn ademanalyse tot 265 ug/l (limiet 220 ug/l.). Beiden hebben een proces-verbaal gekregen. De politie controleert in het be lang van de verkeersveiligheid maar deze week ook in het kader van de alcohol en drugsweek in de gemeente Waddinxveen. Ge' meente. Politie en de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk hebben deze week extra aandacht voor jeugd en alcohol. Naast voorlich ting aan die doelgroep voert de politie extra controles uit.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 14