NIEUW SEIZOEN KREA MUSICA WERELDWINKEL WADDINXVEEN PARTNER OP STAGEMARKT C0ENEC00PC0LLEGE PLUS RIJNART VIERT FEEST EN GEEFT FANTASTISCHE PRIJZEN WEG Pu LITI E BERICHTEN WADDINXVEEN M CONCERT INF0-AV0ND C-AKKOORD KINDERDISCO ZUIDHONK KLAVERJASSEN PADDESTOEL ONTMOETINGSGROEP VOOR VROUWEN UIT VELE CULTUREN SMURFENVOETBAL KERKDIENSTEN 14 OKTOBER Boskoop -ia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 pagina lo Waddinxveen/Boskoop - Op leidingsorkest C-Akkoord van Muziekvereniging Excelsior uit Boskoop en van Muziekvereni ging Concordia uit Waddinxveen organiseert voor vrijdagavond 12 oktober een concert info-avond. Op deze avond verzorgt C-Ak koord, onder leiding van Jeroen Wentel, een eigen concert, waar bij men kan zien en horen wat er met een opleidingsorkest moge lijk is. Daarnaast zal de dirigent toelichten hoe een repetitie bij C-Akkoord en wordt informatie gegeven over de instrumenten en over de te volgen opleiding. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. C-akkoord geeft gedurende het hele jaar diverse optredens, onder meer tijdens de jaarlijkse voor- en najaarsconcerten van beide verenigingen, alsook tijdens de avondvierdaagse, op braderieën en bij andere festiviteiten. Voor meer informatie: 0182-619569. Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt voor zaterdag 13 oktober van 18.30 tot 20.00 uur een kinder disco georganiseerd. DJ's René en Jasper zorgen voor lekkere dansmuziek. De toegang be draagt €1,50; dit is inclusief één consumptie en een lot voor de loterij. Waddinxveen - Wijk- en Speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 organiseert voor vrijdag 12 oktober om 20.00 uur de maandelijkse klaverjas- avond. De avond wordt afgeslo ten met een loterij. De toegang bedraagt voor leden €1,25 en voor niet-leden €2,-. Voor meer informatie: www.wsv-depadde- stoel.nl. Waddinxveen - Een initiatief groep, bestaande uit vertegen woordigers van de stichting Ta- wize, Vluchtelingenwerk en de Brede School Noord organiseren iedere woensdagochtend van 9.15 tot 11.15 uur in Waddinxveen Wereldwijd aan de Mauritslaan 55 een bijeenkomst voor vrou wen, afkomstig uit vele culturen. Doel van deze bijeenkomsten is vrouwen van verschillende cul turele achtergronden met elkaar in contact te brengen en elkaar wederzijds te informeren over de eigen cultuur en de Nederlandse samenleving. Tijdens deze bij eenkomsten wordt Nederlands gesproken. Thema van deze och tenden is 'vrouwen dragen een steentje bij', waarbij iedere keer een ander onderwerp behandeld wordt, zoals microkrediet, ener gie besparen, rondkomen van een beperkt inkomen en zelf je financiën regelen, de 'verleidin gen' van postorderbedrijven en schuldhulpverlening. Woensdag 5 december wordt aandacht be steed aan het Sinterklaasfeest, op 12 december wordt een sieraad gemaakt en voor 19 december staat het eindfeest van het jaar op het programma. De toegang bedraagt €1,-. Oppas aanwezig. Voor meer informatie: 0182- 611780. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging WSE wordt voor zaterdag 13 oktober van 11.00 tot 12.00 uur 'smurfenvoetbal' georganiseerd voor kinderen van drie tot en met vijf jaar oud. Inschrijven kan vanaf 10.45 uur. De training is kosteloos en vrijbljvend. Voor de ouders staat de koffie klaar. Voor meer informatie: 0182-614710. Waddinxveen - De 65 leden van het Algemeen Gemend Koor Krea Musica treden onder leiding van Herman Kofflard regelmatig op in de regio. Het eerste optreden dit seizoen vindt plaats tijdens de zangavond van Cantare Con Piace- re op 12 oktober in De Romeynhof in Rotterdam-Ommoord. Op vrij dag 14 december treedt het koor, winterse sfeer, op in het Anne Frank-Centrum aan het Jan van Bij- nenpad. Krea Musica onderhoudt met het koor Zaboj uit partnerstad Pelhrimov in Tsjechië een vriend schapsband en heeft inmiddels enkele bezoeken aan deze stad gebracht. In 2008 komt Zaboj bij Krea Musica op bezoek van 8 tot en met 10 mei. Op vrijdag 9 mei wordt een wordt een gezamenlijke uitvoering gegeven. De voorberei dingen zijn al in volle gang. Nieuwe leden Krea Musica zoekt vooral verster king bij de bas- en tenorpartijen. Belangstellenden zijn welkom tij dens de repetities op de maandag avonden vanaf 19.30 uur in de re petitieruimte 'De Hoge Noot' aan de Johan Willem Frisoweg 1a. Voor meer informatie: 0182-614774 of 0182-616273. Politie vordert rijbewijzen in bij alcoholcontroles Regio - De politie heeft het af gelopen weekend een aantal rijbewijzen ingevorderd. De bestuurders werden bij con troles betrapt op het rijden onder invloed. Bij de adem analyse bliezen ze allemaal boven de limiet van 220 ug/l en boven de invorderings- grond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuur der en voor anderen op 570 ug/l. Naast dat de bestuur ders hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakt de politie proces-verbaal tegen ze op. In Waddinxveen werd zonderdag 7 oktober rond 00.30 uur op de Rijksweg A12 een 37 jarige automobilist uit Rotterdam van de weg ge haald. Hij kwam tot 680 ug/l. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog 27 be stuurders van motorvoertui gen een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l beginnend bestuur der) uit maar bleven onder Waddinxveen - De Wereldwinkel Waddinxveen was dinsdag 2 ok tober vertegenwoordigd op de stagemarkt van het Coenecoopcol- lege. Het is de bedoeling dat leer lingen van 4 HAVO en 4 VWO het komend jaar 40 uur meedraaien in een organisatie of instelling met een maatschappelijk doel om het gevoel van betrokkenheid met hun omgeving te vergroten. Eerlijke handel via de wereldwinkel is zo'n maatschappelijk doel. In de ochtend konden leerlingen de informatietafel van de wereld winkel bezoeken. Op een compu terscherm kregen de leerlingen informatie over wat wereldwinkels doen. De internationale randvoor waarden voor eerlijke handel en de hedendaagse werkwijze werd onder de aandacht gebracht. Daar naast was er speciale aandacht voor de doelgroep, de leveranciers uit de derde wereld. De leerlingen konden kennis ne men van de mogelijkheden, die de wereldwinkel als stageplaats biedt. Het onder begeleiding draaien van winkeldienst waarin aandacht is voor verkooptechniek, contact met klanten met veel verschillende wensen, voor creatief inpakken, productkennis en inrichting. En natuurlijk was de kraam inge richt met een aantal, ook voor jon geren, aantrekkelijke producten uit de winkel. In het middagprogramma werd met behulp van een beamerpre- Waddinxveen - Met de Plus Suc cesweken gaat Plus Rijnart flink uitpakken voor alle klanten. Zes weken lang, van 1 oktober tot en met 10 november, maakt de klant kans op prachtige prijzen. Als hoofdprijs geeft elke Plus in Nederland, dus ook Plus Rijnart, een Chevrolet Matiz gratis weg! Plus heeft alle reden om feest te vieren, want de formule groeit het hardst van alle supermarkt ketens in Nederland. Er zijn nu 280 Plus supermarkten, dat is 60 winkels meer dan een jaar geleden. Het marktaandeel ver toont een spectaculair stijgende lijn en bedraagt nu meer dan 6 procent. Uiteraard wil Plus dit succes graag delen met de klant. Immers, het zijn juist de klanten die zorgen dat het zo goed gaat met Plus. Groene kanskaart Elke klant ontvangt bij besteding van 15 aan boodschappen én bij aankoop van bepaalde weke lijkse actieproducten een groene kanskaart. Ingevulde kanskaar- ten kunnen in de speciale brie venbus in de winkel worden ge- de p o n e e rd1Daarmeejmaakt_de_ -ffee nrerschU De negen prijswinnaars van de eerste actieweek bij Plus Rijnart klant kans op een breed pakket aan prijzen, zoals Gazelle fietsen, toegangskaarten voor de Winte- rEfteling, digitale fotocamera's, dvd-recorders, mobiele telefoons en Plus boodschappenpakket- ten. Elke prijswinnaar ontvangt bovendien een bos bloemen. Oranje kanskaart Om kans te maken op de Che vrolet Matiz heeft de klant een oranje kanskaart nodig. Deze oranje kanskaart ontvangt de klant bij besteding van 30 aan boodschappen. Wekelijkse trekking Gedurende de Plus succesweken wordt elke week op zaterdag middag in de winkel een trek king gehouden. Behalve de prijs ontvangen de winnaars ook een bos bloemen. de invorderingsgrond van 570 ug/l (350 ug/l voor beginnend bestuurder). Het ging hier om de plaatsen Noordwijk, Val kenburg, Leiden (5x), Zoeter- woude (2x), Leimuiden, Ter Aar, Noorden, Alphen aan den Rijn (5x), Boskoop, Bodegra ven (2x), Nieuwerbrug (3x), Gouda (2x), Nieuwerkerk aan den IJssel en Bergambacht. In het belang van de verkeers veiligheid zal de politie blijven controleren op het gebruik van alcohol in het verkeer. Zonder vergunning ven ten Waddinxveen - De politie heeft vrijdagavond 5 oktober rond 19.40 uur op de Graan akker een 15 jarig meisje en 17 jarige jongen uit Rotter dam bekeurd voor het ven ten zonder vergunning. Zij gingen langs de deur met wenskaarten voor het goede doel. Voor €5,95 kreeg je een setje van acht kaarten. Cha- rity-Cards waarvoor men zei te lopen is echter geen fond senwervend erkend bedrijf. De politie heeft de jongeren gesommeerd te stoppen met de verkoop en ze bekeurd. sentatie door bestuursleden van 'Stichting Wereldwinkel Waddinx veen' een toelichting gegeven op de mogelijkheden voor een inte ressante stage. Door middel van een kennisquiz onder de titel 'Eer lijk Waar' werden de bezoekers ac tief aan het denken gezet over het achtergronden van eerlijke handel. Zij kregen cases over producten en situaties op fabriekjes ter beoorde ling voorgelegd met de vraag of dit waar of niet waar was. De ant woorden waren vaak verrassend en gaven stof tot discussie. De leer lingen werden ook geprikkeld om mee te denken over hoe je de we reldwinkel nog beter bekend kunt maken bij jonge Waddinxveners. Stages bieden daartoe een eerste mogelijkheid. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. Bregman; 18.30 uur ds. J. van Walsum. Vrij. Pro. gem. ds. E. Meijering. Ger. Kerk. 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Ontmoe- tingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Immanuelkerk 10.00 uur ds. A.A. van Houwelingen. Chr. Ger.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. J.H. Carlier. De Stek 9.30 uur mw. Ds. J. Kolkman; 18.30 leer- dienst. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Ger. Gem. 16.30 uur ds. M. Golverdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, week enden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Zieken huis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18