BRANDWEER BOSKOOP WINNAAR 10-GEMEENTEN WEDSTRIJDEN KINDERMIDDAG OP KINDERBOERDERIJ BOSKOOP MIRJAM MOUS BEZOEKT B0SK00PSE BIBLIOTHEEK 5000 MENSEN VIEREN KROOSHAPPERSJUBILEUM BOSKOOP 4-i'fm attl Ingang Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 pagina 23 raven/Boskoop - De jaarlijkse regionale 10-gemeenten brandweerwedstrijden vonden vorige week j'j.' °'i gastkorps Bodegraven. Die dag hebben de diverse brandweerteams uit de regio Hollands-Midden 'jn9 gestreden, met het doel om als beste brandweerteam de dag af te sluiten. Naast het wedstrijdele- er e?^ zo n wedstnjd ook een ander doel. Het draagt bij aan het versterken van de onderlinge contacten bekwaamheid van de brandweerkorpsen in diverse disciplines. ducp h wedstr''d was er een brand geënsceneerd in een bedrijfspand waar schoonmaakmiddelen worden gepro- krea hn °P9esla9en-.Bovendien waren bij de oefening drie slachtoffers betrokken. Alle korpsen die meededen alle" r^etzelfde scenario. Een jury beoordeelde tijdens de dag de bekwaamheden van de brandweerteams. Nadat hee f,n door de Jury waren opgeteld, kwam het brandweerkorps van Boskoop als winnaar uit de bus. Hierdoor korps zich gekwalificeerd voor de finale, die op 27 oktober wordt gehouden in Gouderak. Klinkende naam Guus. Boskoop - Kinderboerderij De Con- tactweide houdt zaterdag 13 okto ber de jaarlijkse kindermiddag. De activiteiten tijdens deze happening bestaandit jaar uit onder andere schminken, ballonfiguren vouwen, kleurwedstrijd en hoefijzer schil deren. De dieren worden om 15.00 uur gevoerd, waarbij de hulp van de aanwezige kinderen zéér wel kom is. Verder is er voor een ieder iets te drinken en zullen er dit jaar poffertjes gebakken worden. Kinderen met (groot)ouders, die renvrienden en overige belangstel lenden zijn van 13.00 tot 16.00 uur van harte welkom. De Kinderboer derij is te vinden in de Snijdelwijk liggend tussen de flat Lage Weide en het MFC De Plataan. Toegang en deelname aan de verschillende activiteiten zijn gratis. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Welkom op het Starfestival. Hazerswoude/Kwakveen /Boskoop - Op het ITC-terrein vond afgelopen vrijdag- en zaterdagavond het in Boskoop fameuze Starfestival plaats. Jarenlang werd dat gehouden in januari als een nieuwjaarsfeest, maar, zegt Dick Jansen als PR-man "Het wordt haast onmogelijk om in janu ari artiesten te boeken; de sneeuw en de zon lokken kennelijk meer." Vandaar dat na meer dan 10 jaar in 2007 de maand oktober werd uit gekozen om met een aansprekende lijst van artiesten voor de dag te komen. Dick stelt dat in het verleden Lee Towers, Anita Meijer, Rene Froger bijvoorbeeld geboekt werden om op te treden. "We zijn dus aan ons publiek verplicht om met klinkende namen te komen." Door M.Lindhout Organisatie De Krooshappers, de Boskoopse carnavalsvereniging, is een bloei ende vereniging die een 600 leden telt. Vanuit de vereniging zegt Jan sen kan altijd op 60 mensen een beroep gedaan worden om de han den uit de mouwen te steken. "Dit jaar was even erg lastig omdat één van de aanjagers van de organisa tie Hans van der Salm plots over leed." Jansen werd bijzonder ger aakt toen Hans aan het begin van het vrijdagavondfeest herdacht werd. René van Lint kreeg als organisator genoeg medewerking om ook dit jaar het Starfestival van de grond te krijgen. Ga er maar aan staan: het terrein om de tent op bouwen, dan hebben je heel wat mankracht nodig om kabels te trekken en pal lets te leggen. Er is een EHBO-post nodig, toiletten moeten er komen. De hapjes en drankjes moeten ook geregeld worden, beveiliging, ver keersregeling et cetera. Maar het is gelukt, en op zondagmiddag werd er weer afgebroken, ook dat moet gebeuren. Feest De carnavalsvereniging had dit jaar iets speciaals te vieren. Men bestond 33 jaar en in carnaval skringen (een veelvoud van 11) wordt dit beschouwd als een ju bileum. Vandaar dat het geen moeite kostte om per avond 2500 kaarten te verkopen. "Verder gaan we niet", aldus Dick, want het moet wel beheersbaar bli jven. "Het is steeds gelukt om het netjes te houden." Artiesten van naam waren ook dit jaar geboekt. Dat lukt de verenig ing steeds. Op de eerste avond als afsluiting Guus Meeuwis "Denk maar niet dat het je lukt om dan nog in de buurt van het podium te komen." Het publiek stond mee te zingen en te swingen. Het was een ronduit gezellige drukte en Guus wist de zaal aan zich te binden. Het publiek kwam om elkaar te ontmoeten en ook wel een beetje voor de muziek. Op de zaterdag stonden Peter Beense en Gordon en Joling geprogram meerd. Ook zonder kiel wisten krooshappers zich kostelijk te amuseren. kinderen zien wat voor soort 'doo dgewone' attributen ze voor de opvoering had gebruikt. Na afloop konden de kinderen vragen aan de schrijfster stellen. De boeken van Mirjam Mous zijn vooral griezelig en spannend, maar ook grappig en bizar. Kinderboekenweek De kinderboekenweek loopt dit jaar van 3 tot en met 13 okto ber. Het thema is voluit 'Sub rosa - boeken vol geheimen'. Sub rosa is een uitdrukking uit de 16e eeuw en staat voor geheimhouding. Het kinderboekenweekgeschenk werd geschreven door Lydia Rood. Zij maakte het boekje 'Kaloeha Dzong'. Mirjam Mous Mirjam Mous heeft haar sporen met het schrijven van kinderboek en al verdiend. Als kind las ze al alle boeken die ze te pakken kon krijgen en wist ze ook al jong dat ze schrijfster wilde worden. Eerst volgde ze na de middelbare school de PABO en was twintig jaar lang leerkracht op een basisschool in Breda. Mirjam Mous maakt graag verre reizen, waarop ze veel inspi ratie voor haar boeken opdoet. Mous schrijft boeken voor kin deren van verschillende leeftijden. Pas verschenen van haar hand 'maffe meiden' en 'nee'. Andere bekende boeken van Mirjam Mous zijn 'Ouders te koop', 'Pistolen Paula', 'Nat' en 'Lange Vingers'. Haar boek 'doorgeschoten' werd in 2006 genomineerd voor de prijs van de jonge Jury. Boskoop - Tijdens de kinderboek enweek nodigen veel bibliotheken schrijvers uit om te komen vertel len over hun boek(en) en het vak van schrijver. Meestal zoeken ze een schrijver uit het genre dat past bij het thema van de week. Dat is dit jaar 'geheimen'. De vestiging Boskoop vroeg Mirjam Mous naar hun bibliotheek te komen. On danks haar drukke agenda kwam de Brabantse kinderboekenschri jfster vorige week graag naar Bos koop. Daar kreeg ze leerlingen van de groepen 5 van de Rehoboth- school, de Ichtusschool, de Imman- uelschool en Basisschool De Brug (Kievitstraat) op bezoek. Mirjam Mous las voor uit haar boeken en speelde een schimmens pel, waarbij ze de kinderen liet as sisteren. De leerlingen genoten zichtbaar en zaten op het puntje van hun stoel toen Mirjam Mous achter een doek allerlei 'griezeli ge' dingen liet zien. Na afloop van het schimmenspel liet Mous de

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23