Kleurrijk herfstblad lafeber if 1 Het is weer najaar! v. tl. Dus sen \i euro 3EB3S Kowi jij vnaktlaarrtcam uirdcrk&? Bredeweg 15 Waddinxveen 0180-638183 of kijk eens op www.edplaizier.nl TUINPLANTENCENTRUM UI ERVAREN MAKELAAR BESTAANDE BOUW 40 UUR PER WEEK ,5" 'Sia S Ontwerp straatwerk tuintimmerwerken etc. Ook in het najaar een zeer groot assortiment tuinplanten en bomen. Bij elke besteding van 25,- ontvangt u 1 muntje t.w.v 2,- www.uwtuincentrum.nl I Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 pagina 27 Als blad verkleurt worden er kleuren zichtbaar die er altijd al zaten, maar onder het blad groen. Dat laatste wordt door de plant teruggetrokken als voorbereiding op het afstoten van het blad. In de bladsteel wordt een kurklaagje gevormd. Door weer en wind breekt dat door en het blad dwarrelt naar beneden. Op de grond wordt het langzaam afgebroken en verrijkt de bodem met alle stoffen die erin zitten. Een perfecte kringloop die nu de mooiste 'color show on earth' veroorzaakt. Weergaloos mooi De kleuren van herfstblad kunnen fantas tisch zijn. Bij enkele soorten bladverliezende bomen en heesters zelfs buitengewoon mooi. Bijvoorbeeld Japanse esdoorns kunnen een symfonie aan tinten tentoonspreiden. Een van de mooiste is de scharlakenrode Acer palma- tum 'Osakazuki', maar er zijn veel meer prach tig verkleurende esdoorns. Ga ze nu bekijken en kiezen. Cercidiphillum's kleuren geel, roze en paars. Schitterend is de (helaas voor veel tuinen te grote) amberboom (Liquidambar sty- raciflua) met kleuren die aan een en dezelfde boom van oranje tot diep paarsrood verschil len. Een adembenemend gezicht! Sprankelend getint zijn ook het oranjerode herfstblad van de fluweelboom (Rhus typhina), de oranje en rode tinten van het krentenboompje (Amelanchier lamarckii), het geel, oranje en roodpaars van Parrotia persica, het scharlakenrood van de Chinese tupelo (Nyssa sinensis) en vele, vele andere. De Japanse tempelboom (Ginkgo bilo- ba) kleurt prachtig geel. Ook bij de heesters feestelijk veel kleur Een van de mooiste is een kardinaalshoed (Euonymus alatus) met werkelijk verplette rend mooie, sterkroze tot felrode bladtinten. Fothergilla gardenii (tot 1 m hoog) verkleurt oranje, rood en paars door elkaar. Zuurbessen (Berberis), kornoeljes (Cornus), de blauwe bes (Vaccinium corymbosum) en de eveneens van MAKELAARDIJ zure grond houdende Disanthus cercidifo- lius zijn in de herfst ook magnifiek van kleur. Hetzelfde geldt voor een aantal klimmers, bijv. de wilde wingerd (Parthenocissus) met paarse, rode en gele tinten en de sierdruif Vitis coignetiae die rood en paars kleurt. Wintergroen met herfstkleur kan ook Bijvoorbeeld bij hemelse bamboe (Nandina domestica, verkleurt rood) en Leucothoe wai ted. Bij de laatste verkleurt het blad van groen naar bont roomwit met gele en roze tekening. Verzorging Bomen en heesters moeten goed verzorgd de winter in. Blad wordt vaak weggeharkt. Geef in plaats daarvan organische mest of een mul- chlaag van compost. Controleer boombanden. Snoei beschadigde takken weg. Tuintips voor oktober Het is nu de ideale tijd om heide en blad verliezende heesters en bomen te planten. Niet-winterharde bollen en knollen rooien, laten drogen en vorstvrij, maar koel opslaan. Voorjaarsbollen poten en tweejarigen planten. Zet de composthoop of -container om voor een betere vertering. Haal afstervend materiaal van vaste planten nu alleen weg waar het groenblijvers zou kunnen hinderen en verstikken. Het kan in de winter prachtig zijn. Gouda Ridder van Catsweg 298 tel. (0182) 53 68 88 fax (0182) 53 76 78 e-mail gouda@lafeber.nl Ook vestigingen in Reeuwijk, Waddinxveen en Zoetermeer www.lafeber.nl Lafeber Makelaardij is een allround makelaarskantoor met meer dan 35 jaar ervaring in de regio. Met vestigingen in Gouda, Reeuwijk, Waddinxveen en Zoetermeer is Lafeber Makelaardij sterk in de regio vertegenwoordigd. Voor de uitbreiding van ons verkoopteam woningen zijn wij voor onze vestiging in Gouda op zoek naar: Als makelaar ben jij medeverantwoordelijk voor de aankoop- en verkoop van de bestaande bouw in Gouda en omstreken. Dagelijks onderhoudt je contacten met potentiële kopers, verkopers en andere opdrachtgevers in de bestaande bouw, maakt afspraken die voortko men uit de koop- en verkoopopdrachten. Kortom: een veelzijdige en uitdagende fulltime functie. Bij voorkeur heb je ervaring met de woningmakelaardij en je bent SVM- gediplomeerd. Functie-eisen MB0+eventueel hbo denk en werk niveau) Ervaring in de branche en kennis van Windows en excel zijn een pré. uitstekende communicatieve vaardigheden goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden zelfstandig kunnen werken doortastend nauwkeurig en gestructureerd flexibele instelling en teamspirit goede motivatie en inlevingsvermogen klantgerichte instelling Wat bieden wij: Een informele, prettige werksfeer en collega's, auto van de zaak en gsm. Volop ontplooiings- en doorgroei mogelijk heden. De arbeidsovereenkomst is voor bepaalde tijd met de intentie voor onbe paalde tijd passende salariëring en arbeidsvoorwaarden. Ben jij de topverkoper van ons kantoor? Stuur dan je sollicitatie met cv binnen 10 dagen naar: Lafeber Makelaardij, Ridder van Catsweg 296,2804 RS Gouda, ta.v. de heer F. Lafeber. Tel. 0182 - 53 68 88 of emailen naar: frits@lafeber.nl Albert van 't Hartweg 59, 2913 LE Nieuwerkerk a/d IJssel, tel.: (0180) - 31 41 25 waardemunt döl_

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27