Rabobank vullen met Rabo Mobiel Uitreiking Herman Wijffels Innovatieprijs Klimgeit Kreder blij met Rabo-contract Vandaag vindt de uitreiking van de Herman Wijffels Innovatieprijs plaats. De winnaar ontvangt een geldbedrag van 50.000,-- In dit artikel besteden we aandacht aan drie bijzodere nominaties. n Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 Klanten met Rabo Mobiel kunnen voortaan met hun telefoon de parkeermeter (bij)vullen. Rabo Mobiel biedt samen met Park-line de digitale parkeerdienst aan in de meeste grote steden in Nederland. Het principe van Rabo Mobiel Parkeren is simpel. De parkeerder belt een speciaal telefoonnummer en geeft de code van het parkeergebied door. De code staat op alle parkeerautomaten in het gebied. Als de parkeerder vertrekt, volstaat een telefoontje naar hetzelfde nummer. Na activering van de parkeerdienst ontvangt de parkeerder elke twee uur een sms ter herinnering aan de nog lopende parkeermeter. Ook krijgen ze een waarschuwing als de maximaal toegestane parkeerduur wordt overschreden. Klanten van Rabo Mobiel kunnen kiezen uit een abonnement (1,75 per maand) of betaling per transactie (50 ct per keer). In beide gevallen komen de reguliere parkeerkosten erbij. Voor de sms'jes wordt per keer 35 ct in rekening gebracht.Tijdens de introductieperiode gelden hoge kortingen. Meer informatie over Rabo Mobiel Parkeren en de kortingsacties op www.rabomobiel.nl. Heeft u nog geen Rabo Mobiel? Kom dan langs bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle en bestel Rabo Mobiel. U krijgt een geheugenkaart van 1 GB cadeau. 1. Aircobed Voor een koele nacht in de tropen moet een airconditioner hard werken, dat is kostbaar en ook nog eens slecht voor het milieu. Het 'AircoBed'biedt een alternatief. Toeristen stellen steeds meer prijs op luxe. Airconditioners zijn dan ook niet meer weg te denken uit de moderne hotelkamer. Vooral in delen van de wereld met een hogere temperatuur is een dergelijk energieslurpend koelsysteem zo langzamerhand onmisbaar. Leuk voor de toerist, minder leuk voor het milieu. Het AircoBed van het bedrijf Evening Breeze is een milieuvriendelijk alternatief. Dit hemelbed met ingebouwde airco laat niet alleen de slaper genieten van een gekoelde nachtrust, het realiseert ook nog eens een energiebesparing van 60% ten opzichte van de traditionele aircosystemen, door alleen daar waar nodig verkoeling te brengen. 2. Skybax In 2006 was Schiphol met 48.287.000 passagiers per jaar de vierde Europese luchthaven. Ervan uitgaande dat ieder van hen twee stuks bagage incheckt, dan zijn dat 96.574.000 koffers. Het is dan ook geen wonder dat juist deze groep van luchtvaartmedewerkers erg gebaat is bij innovaties die hun zware werk kunnen verlichten. In opdracht van enkele grote partijen, waaronder Schiphol, heeft Quin Tech Engineering het Sky Bax Systeem ontworpen. Bij het Sky Bax Systeem bepaalt een scansysteem, per koffer, de meest efficiënte manier van inpakken. De bagage wordt vervolgens in speciale containers geladen die daarna volautomatisch naar hun plaats van bestemming worden geleid. Met het goeddeels automatiseren van hun taken krijgen de bagagemedewerkers in plaats van een uitvoerende, een meer controlerende rol in het handlingsproces. 3. STMS Het Satellite Tyre Measuring System (STMS) meet via een sateliet profieldikte en bandenspanning van (vracht)autobanden. Een te lage spanning vergroot de C02 uitstoot en is slecht voor het milieu. De verkeer- en vervoersector stoot jaarlijks 38,9 megaton C02 uit over Nederland. Het wegverkeer neemt 31,4 megaton voor zijn rekening. Er is een duidelijke relatie tussen afnemende bandenspanning en toenemend brandstofverbruik. Onjuiste spanning zorgt voor 510 ton extra -lees onnodige- C02 uitstoot per jaar. Bovendien heeft een te lage bandenspanning ook een negatief effect op de rijveiligheid. 13% van de ernstige ongevallen lijkt te zijn veroorzaakt door een onjuiste bandenspanning. Transportondernemingen hebben er dus alle belang bij dat de bandenspanning van hun wagenpark op peil is. Reden voor Jan van Londen, directeur van Van Londen Bandenservice, om voor zijn klanten het STMS te bedenken. Dit systeem meet profiel en bandenspanning en stuurt die gegevens direct via een satelliet naar de wagenparkbeheerder. Die kan dan meteen actie ondernemen als de betreffende vrachtwagen binnenkomt. Alle genomineerden presenteren hun vinding in tien korte films die u online kunt bekijken via www.rabobank.nl. Een polderjongen uit Zevenhuizen die het hooggebergte bedwingt. Dat presteerde de 20-jarige wielrenner Michel Kreder in 2007. Want tijdens de Tour des Pyrenees speelde de talentvolle belofte een hoofdrol op de beroemde toppen Col duTourmalet en Col de Peyresourde. Het was voor het eerst dat Kreder bergen tot 1500 meter beklom."Daar voelde ik me in mijn element, blikt Michel terug. Beter dan in de Ardennen. Drie kwartier klimmen betekent dat je je krachten goed moet verdelen. Niet te snel beginnen want anders blaasje jezelf op. Mijn wielertoekomst ligt in het hooggebergte". Nadat Kreder als 5e finishte in de vier etappes tellendeTour des Pyrenees duurde het niet lang voor Piet Kuijs en Nico Verhoeven, ploegleiders van het Rabobank talententeam, de klimmer uit Zevenhuizen een contract voor twee jaar aanboden. Michel hoefde niet lang na te denken; dit was wat hij altijd gewild had."De beste opleiding die er is, vertelt Kreder blij. Met goede mogelijkheden om door te stromen naar het Protourteam van Rabo. Want ik wil op termijn een profcontract Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen Dorpsstraat 190,2761 AJ Moerkapeile Kerkstraat 2,2751 EC Telefoon (0180) 63 73 83 verdienen". Internationaal succes behaalde de "lichtgewicht" in 2007 ook in deThüringen Rundfahrt, de Zwitserse GPTell en het Europees Kampioenschap in het snikhete Bulgaarse Sofia. Na het succes van de jonge Rabotoppers Thomas Dekker, Robert Gesink en Bauke Mollema die ook thuis zijn in de bergen, hoopt Kreder eveneens op ereplaatsen in het oranje - blauwe tricot. Reeds vanaf zijn achtste jaar is hij op de racefiets actief, de laatste jaren in Belgische dienst. Aan overwinningen geen gebrek; als nieuweling finishte rappe Michel zelfs 43 keer als eerste in één seizoen. Ook zijn broer Raymond en zijn neven Dennis en Wesley, allen woonachtig in Zevenhuizen, beschikken over een flinke dosis talent. Ook zij blinken regelmatig internationaal uit. De familie Kreder is dus een echte wielerfamilie met Michel als vlaggendrager. Opvallende trofeeën sieren de huiskamer met de kassei als blikvanger die Raymond Kreder ontving toen hij Parijs -Roubaix won."Nee, die bekende klassieker ligt me niet zo, vertelt Michel. De Ronde van Vlaanderen en Parijs - Roubaix zijn niet mijn koersen. Doe mij maar een wedstrijd in Italië of Oostenrijk". De laatste jaren deed Kreder ervaring op in Belgische wielerploegen "Je kunt daar veel leren, geeft hij aan. Het wielrennen is in België zeer populair. Ik voelde me daar thuis". Maar het was zijn grootste wens om voor het Nederlandse Raboteam te fietsen. Die wens is nu in vervulling gegaan."Ik zal er alles aan doen om te slagen in de wielersport, benadrukt ambitieuze Kreder. Zo'n kans krijg ik nooit meer". Om de winter door te komen rijden de broers Raymond en Michel op de wielerbanen van Gent, Amsterdam en Alkmaar en Rotterdam. En ook in die sportpaleizen behoren ze tot de uitblinkers. Michel Kreder zal in 2008 veel in het buitenland vertoeven. Rondjes om de kerk in de buurt van Zevenhuizen kunnen niet op zijn deelname rekenen. De organisatie van de Ronde van Waddinxveen op 2e Paasdag is hier uiteraard niet blij mee."Jammer, zegt Kreder, ik ben verplicht een druk internationaal programma met uitsluitend grote wedstrijden te rijden. Daar past Waddinxveen helaas niet in". info@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl www.rabobank.nl/zevenhuizen-moerkapelle Afdelingen Verzekeringen (0180) 63 73 23 Agrarisch Adviesteam (0180) 63 73 30 Bedrijfsadvies (0180)63 73 76 Zakelijke Relaties (0180) 63 73 33 Beleggingsadvies (010) 498 18 35 Hypotheken Vermogen (0180) 63 73 53 Private Banking (0180)63 73 77 Openingstijden Kantoor ma t/m do 09.00 -17.00 uur, vr 09.00 - 20.00 uur Advies ma t/m vr 08.00-21.00 uur Speciale telefoonnummers Blokkeren passen/cards (0499) 499 112 Schademelding Interpolis (013)580 12 34 Schademeldingen overig (0180) 63 73 23 Rabolijn (0900) 0907 Rabofoon (0900) 0909 Rabo Orderlijn (0800) 0705 Helpdesk Internetbankieren (0900) 0905 Rabo Internetbankieren Professional (0900) 9270 Telebankieren Extra (0900) 9270

Hart van Holland | 2007 | | pagina 2