ELFJE MAKEN MET MARIEKE VOGELEXCURSIE NAAR DE SLIKKEN VAN V00RNE ISALA THEATER VROUWENNETWERK GAAT SPEEDDATEN pnTTFRHAIVUNESSELANDir Dog van de leerkracht bij Het Spectrum Politiewerk: beleef het zelf! LANDELIJKE POLITIEDAG OMGAAN MET STRESS OP BASIS VAN INTUÏTIE VRIJWILLIGERS GEZOCHT VOOR DE BAR AVOND VAN LOFPRIJS EN AANBIDDING BINGO IN BREDE SCHOOL ONTDEK MOGELIJKHEDEN BIJ ALFA ZONDAG 14 OKTOBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 pagina 35 Nesselande - Het was vrijdag 5 oktober 'de dag van de leerkracht'. Op deze dag in het bijzonder wil men het imago van het leraarsvak verbe teren en het belang van goede leraren benadrukken. Op basisschool Het Spectrum werden in het kader van deze dag de ouders uitgenodigd om in de klas mee te kijken hoe het er aan toe gaat op school. Tevens kwamen er die dag twee gastdocenten, die de rol van de meester of juf voor een half uur overnamen. Door Maartje Letzel. De belangstelling was behoorlijk groot, in elke klas kwamen ver schillende ouders meekijken. De leerkrachten werden door de ou dercommissie verrast met een bos rozen en er werden bonbons en zelfgebakken cake uitgedeeld. In de bovenbouw kwam Marieke van Dok, werkzaam bij de ge meentelijke dienst Jeugd, Onder wijs en Samenleving, de dienst die valt onder wethouder Geluk. Zij is historica en naast haar werk bestuurder van een kinderwerk organisatie in het Oude Noorden in Rotterdam. Zij had drie ver schillende lessen voorbereid. Met groep 4 maakte ze een 'elfje' met de kinderen. Een 'elfje' is een ge dicht, dat uit elf woorden in vijf regels bestaat. Een voorbeeld van Callista uit groep 4a: Staart Zacht, lief Spint, gaapt, ligt Witte strepen, heel zacht Miauw! In groep 5 leerde Marieke van Dok de kinderen rekenen met Ro meinse cijfers. In groep 6 gaf zij een boeiende les over ridders in de Middeleeuwen. Voor de onderbouw was Anneke Verwijs uitgenodigd. Zij is fractie- Marieke van Dok geeft les in groep 4a. voorzitter van Groen Links in de gemeenteraad van Rotterdam. Zij gaf een les met als thema natuur en milieu. Zij begon met de vraag welke kinderen er vandaag op de fiets naar school waren gekomen. Deze kinderen kregen een sticker met daarop 'jij bent een held'. De rest van de les ging over de herfst en de seizoenen. De boodschap was, dat als je zuinig bent op je omgeving dat er dan meer dieren en natuur dichtbij zullen blijven. Tevens kreeg de leerkracht twee prentenboeken cadeau, met als thema de herfst. Al met al was het een bijzonder leuke en leerzame dag, voor kin deren, hun ouders en voor de leerkrachten. Noordwijk/Regio - ledereen is za terdag 13 oktober van 10.00 tot 16.00 uur welkom bij de Landelijke Politiedag in Noordwijk (parkeer terrein politiebureau aan de Duin wetering 101) om zelf te beleven wat politiewerk inhoudt. Ga in gesprek met agenten, po- litievrijwilligers, meldkamerme dewerkers, politiestudenten en andere vakspecialisten over hun werk. Maak mee hoe agenten op de bike een verdachte in de boeien slaan. Check je uithoudingsvermo gen met de Nederlands Kampioe nen Duojumpen Alex en Pascal. Bekijk de landing van de politie- helikopter van heel dichtbij. Test je politiekennis in de quiz Petje op. Petje af. Voor meer informatie: www.politie.nl/hollands-midden. Rotterdam - In Buurthuis Alexander, Lage Land, organi seert Anna van Leeuwen voor vrijdag 12 oktober van 19.30 tot 22.00 uur een workshop met als thema 'Omgaan met stress op basis van intuïtie'. Tijdens deze cursus krijgt men handvaten aangereikt voor het verhelpen van een teveel aan stress en voor het gebruik van de eigen intuï tie. Door middel van adem- en ontspanningsoefeningen wordt uit de doeken gedaan hoe men in het dagelijks leven gebruik kan maken van de intuïtie. Ook panieksituaties worden onder de loep genomen. Voor meer informatie: 010-4203924, annavl@hetnet.nl of www.annavl.net. Regio - Stichting Vrouwennetwerk Rotterdam heeft de laatste tijd een groot aantal nieuwe leden in haar gelederen opgenomen. Om de 'integratie' tussen de oude en de nieuwe leden te bevorderen, oraganiseert het netwerk een avondje speeddaten. Speedda- ten is ook voor businesscontacten een effectieve methode gebleken om snel te weten te komen wat gesprekspartners voor elkaar kun nen betekenen. Al gaan de dames raakvlakken op andere terreinen dan het puur zakelijke zeker niet uit de weg. Denk bijvoorbeeld aan persoonlijke en professionele ontwikkeling, maar ook culturele en sportieve elementen. Ook geïn teresseerden in het lidmaatschap kunnen op deze manier een goede indruk van het netwerk krijgen. De bijeenkomst begint om 18.00 uur en vindt plaats in De Zingende Zeeleeuw, Sint-Jobskade 140, 3024 EN Rotterdam. De avond is om circa 22.00 uur afgelopen. Vrouwen die behoren tot de doelgroep van SVR en overwegen zich aan te sluiten zijn van harte welkom; voor hen geeft een bijeenkomst als deze een aardige kijk op de sfeer en dyna miek in dit gezelschap. Voor meer informatie: www.svnrotterdam.nl. Stichting Vrouwennetwerk Rotter dam is een bron van inspiratie voor hoger opgeleide, professionele en ondernemende vrouwen op HBO- en universitair werk- en denkni veau, actief in loondienst en/of als zelfstandig ondernemer. De leden wonen en/of werken in de regio Rotterdam. De maandelijkse bij eenkomsten zijn bedoeld om te netwerken en om deel te nemen aan een programma of activiteit die de leden in hun professionali teit stimuleert. Capelle aan den IJssel - Bij het Isala Theater aan het Stadsplein 5 zijn in de komende periode de volgende voorstellingen te bezoeken. New Cool Collective en Deelder delen liefde voor jazz Regio - De Stichting Het Zuid-Hol lands Landschap organiseert voor zaterdag 13 oktober om 10.00 uur een vogelexcursie van wad en slik naar de Slikken van Voorne. Dit gebied is rijk aan vogels die de deelneemrsmet behulp van erva ren gidsen zullen kunnen bekijken en leren herkennen. In de drukke en volle provincie beheert het Zuid-Hollands Landschap op Voorne een gebied v°i rust en ruimte. Dat de vogels deze ruimte en het daar aanwezige voedselaanbod weten te waarderen kunt u ervaren tijdens deze vogelkijk excursie. Onderweg !°opt men zomaar de kans een (foto Jan Alewijn Dijkhuizen) roodborsttapuit tegen te komen of een grote groep dodaarsjes. Ganzen, eenden, wulpen, kluten en scholeksters, of zelfs een slechtvalk, allemaal zijn ze in en rond de Slikken van Voorne te bekijken. En de kans bestaat dat er een visarend gespot wordt. De wandeling wordt gehouden op zaterdag 13 oktober van 10.00 tot 12.30 uur en start vanaf de parkeerplaats aan het eind van de Strandweg in Oostvoorne. De deelnemers wordt aangeraden laarzen te dragen. Deelname is gratis. Voor meer informatie en aanmelding: www. zuidhollandslandschap.nl of 010- 2722222. De groovy sneltrein van New Cool Collective maakt dit jaar op don derdag 11 oktober een stop in het Isala Theater om de teksten van dichter, schrijver en podium beest Jules Deelder te voorzien van weergaloze arrangementen. Een bijzondere en fantastische sa menwerking waarin hun gemeen schappelijke liefde voor jazz tot uiting komt in zowel swingende als theatrale momenten. New Cool Collective en Jules Deelder bewi jzen de jazz en poëzie een dienst door de aloude genres poëzie en jazz te vermengen en opnieuw uit te vinden. New Cool Collective Jules Deel der - Donderdag 11 oktober - 20.15 uur Grote Zaal - €22,70 Pashou ders 20,40. Jeans 17 brengt nieuwe generatie theatertalent Met de jubileumvoorstelling Jeans 20 Years werd in 2006 gevierd dat Jeans al twee decennia jonge musicaltalenten voor het voetli cht brengt. Grote namen als Tony Neef, Antje Monteiro en Lenette van Dongen zetten via Jeans hun eerste schreden op het podium. Jeans 17 introduceert weer een nieuwe generatie theatertalent die uitblinkt door inzet, enthousi asme en vakmanschap. Samen met de geweldige Jeansband laten be loften als Eileen Grooteman, An De Brandt en Sjoerd Oomen zien wat Jeans al zo'n lange tijd bijzonder maakt: de Jeansfactor! Jeans 17 is op vrijdag 12 en zaterdag 13 okto ber in het Isala Theater te zien. Jeans 17 - vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober - 20.15 uur Grote Zaal - €27,70 Pashouders €25,40. Michiel Kerbosch als interviewer in Mata Hari Diagnose Mata Hari met Michiel Kerbosch (speelde in diverse Ned erlandse speelfilms) is vrijdag 12 oktoberte zien in het Isala Theater. Deze toneelvoorstelling neemt de toeschouwer mee terug in de tijd. Greetje Zelle is gefascineerd door de Indische mystiek en verandert haar naam in Mata Hari. Na haar huwelijk en de tragische dood van haar zoontje vlucht ze naar Parijs. Hier raakt zij succesvol met haar exotische dansen. De Eerste Werel doorlog breekt uit en zij word ter dood veroordeeld. De vraag is waarom deze dubbelspion werkte voor zowel de Duitsers als de Fran sen? Ging het om macht en geld of de aantrekkingskracht van de mannen in uniform? Michiel Ker bosch is in dit verhaal de persoon waardoor Mata Hari gedwongen wordt de waarheid ter vertellen. Michiel Kerbosch en Rosa Knaup - Diagnose Mata Hari - vrijdag 12 oktober - 20.30 uur Luc Lutz zaal - €17,20 Pashouders €16,05. Voor meer informatie en reserver ingen: 010 - 458 6400 of www. isalatheater.nl Nesselande - In de Brede School Nesselande is 'De Bar' het ontmoetingspunt voor wijkbe woners. Van de dagelijkse koffie ochtend voor ouders tot de maan delijkse vrijdagmiddagborrel voor BSN-personeel. De Bar is dagelijks geopend voor koffie, frisdrank, diverse snacks, ijs en snoep, maar verzorgt ook regelmatig de cater ing bij verhuringen. Stichting Bu urtwerk Alexander is op zoek naar klantvriendelijke, gemotiveerde en enthousiaste mensen die het leuk vinden om een dagdeel per week op vrijwillige basis achter De Bar te staan. Voor meer informa tie: 010-7508499. Nesselande - Nesse United, een*, aantal christenen uit Nesselande die in verbondenheid met christe nen uit diverse kerken en gemeen ten God willen aanbidden met muziek en lofprijs, organiseert in De Knoop van de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat voor zaterdag 13 oktober om 20.00 uur 'een avond van Lofprijs en Aanbidding'. De NU-band zorgt voor de muzikale ondersteuning. Thema deze avond is 'Majesteit'. Zaal open vanaf 19.30 uur. Nesse United organiseert eenmaal per kwartaal een dergelijke avond. Voor meer informatie: 010-2222676, 010-8488557 of 010- 2222833. Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert voor don derdag 18 oktober van 13.00 tot 14.30 uur een bingomiddag voor 55plussers in De Knoop van de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 14. Er worden vijf ron des met elk drie prijzen gespeeld. Een boekje voor vijf rondes kost €7,50 inclusief een consumptie. Voor meer informatie: 010-7508499. Regio - De kantoren van Alfa Ac countants en Adviseurs zetter,■- hun deuren open op de 'Dag van de AA-accountant' op 18 oktober. De 'Dag van de AA-accountant' is een initiatief van de Nederlandse"- Orde van Accountants en Admin istratieconsulenten (NOvAA) en bedoeld om potentiële medew erkers en klanten te ontmoeten in informele sfeer. Ook wil de NOvAA meer bekendheid creëren voor het vak van AA-accountant. Niet voor niets is het thema 'Opening van zaken'. Voor meer informatie: http://www.openingvanzaken.nl. Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35