"WIJ KENNEN ONZE KLANTEN" BRAINS VAN START MET STREETDANCI ZORGADVIES VIA INTERNETSPREEKUUR kerkdienst met anders begaafden eerste paal voor scholen Open Dag Zorgiseenkeuze.nl Aanhoudingen na mishandeling CREATIEVE MIDDAG CHRYSANTHEMUM VAN BEETHOVENLAAN Piet Valkenburg: pagina 37 Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste activiteit van BRAiNS gaat vrijdag 12 oktober om 17.00 uur van start met streetdance van Fa- bia in de Montessorischool. Aan deze eerste activiteit wordt ex tra aandacht besteed. Er is iets te drinken voor alle leerlingen en wethouder Jan Verbeek danst mee. In september is op alle scholen in Nieuwerkerk de eerste activitei tenkalendervan BRAiNS verspreid. BRAiNS staat voor Brede Activitei ten in Nieuwerkerkse Scholen en is een samenwerkingsproject van gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, basisonderwijs en voortge zet onderwijs, peuterspeelzalen, buitenschoolse opvang, sportver enigingen, culturele instellingen en jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Leerlingen kunnen zich aanmelden voor zeer uiteenlopende activitei ten, zoals theatersport, atelierbe- zoek, Franse les en sportclinics. Ge zien het aantal aanmeldingen dat inmiddels binnen is gekomen, lijkt BRAiNS een succes te worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorgis eenkeuze.nl opent op 13 oktober haar deuren tijdens de open dag. ledereen is welkom om een kijkje te nemen in en rond Raadhuisplein 5, waar verschillende activiteiten zullen zijn. Daarnaast wordt die dag officieel het Internetspreekuur en het Zorgforum geopend op www.zorgiseenkeuze.nl. Allerlei activiteiten Tijdens de opendag van zorgiseen keuze.nl kunnen belangstellenden gratis hun bloeddruk meten. Er wordt ook gratis zorgadvies door een verpleegkundige van Sanare Thuiszorg gegeven en er is kans op gratis trainingen en beautypak ketten. Tijdens de open dag wordt korting gegeven bij inschrijving voor EHBO- en Reanimatietrainingen en er kan geoefend worden op de reanimatiepoppen. Instructeurs zijn aanwezig om informatie over de diverse trainingen te geven. Kinderen kunnen zich laten schminken en er is een grabbel ton. Internetspreekuur en zorgforum Zowel voor klanten als voor personeel in de thuiszorg is vaak erg onduidelijk wat de zorgmogelijkheden zijn. Omdat steeds meer mensen gericht hun informatie over zorg op internet zoeken, biedt Zorgiseenkeuze.nl nu de mogelijkheid om vragen te stellen op het internetspreekuur. Zorgadvies is daardoor gratis en voor iedereen beschikbaar, waarbij het zeker niet de bedoeling is dat de vraag om thuiszorg direct wordt ingevuld door Sanare. Directeur Wendy Hopmans: "Wij willen alleen aanknopingspunten bieden. Wij merken dat er veel onduidelijkheid is en dat mensen vaak heel bewust op zoek zijn naar hun eigen keuze." Daarnaast blijft de mogelijkheid bestaan om binnen te lopen op het kantoor of telefonisch advies in te winnen. Tevens geeft www. zorgiseenkeuze. nl de mogelijkheid voor zorgvragers of andere geïnteresseerden met elkaar te praten op het Forum. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft 4 oktober een 15 jarige Nieuwerkerker en een 16 jarige Moordrechtenaar aange houden op verdenking van mis handeling. Een 16 jarige jongen uit Nieuwerkerk deed aangifte nadat hij op vrijdagavond 28 sep tember op het kermisterrein aan de Doortocht was mishandeld door een jongen. Deze gedroeg zich vervelend naar zijn vrien din. Toen hij hem daar weg trok hegon die jongen hem te slaan. Daarbij kreeg hij hulp van nog een andere jongen. Hij liep een Paar dikke ogen op en pijn aan islis, nek en gezicht. Nieuwerkerk aan den IJssel - In zorgcentrum Chrysanthemum aan de Boslaan 1 wordt donderdag 18 oktober een creatieve middag ge houden. Aanvang 14.30 uur. Alle oudere inwoners van Nieuwer kerk aan den IJssel zijn van harte welkom. Dit keer maken de deelnemers een 'herfsttaart'. Voorbeelden zijn te zien in de vitrinekast bij de re ceptie van Chrysanthemum. Aan melden voor deze activiteit kan bij de receptie of telefonisch: 0180- 333777. De kosten voor deelname bedra gen €5,-. Nieuwerkerk aan den IJssel - De hervormde Gemeente Nieuwer- herk organiseert voor zondag 21 oktober in de Oude Kerk aan de dorpsstraat om 15.00 uur een kerk- O'enst met en voor verstandelijk gehandicapten, de anders begaaf den, onder leiding van dominee h-C. Marchand. Thema is 'Eén is ood alleen!'. De preek en de liede ren handelen over de Tien Geho on die ook anno 2007 hoogst ac- ueel zijn. Na afloop van de dienst onnen de gasten en hun ouders of ^geleiders elkaar ontmoeten. De 'enst wordt ook aanbevolen aan en ciie een reguliere kerkdienst Je' eens moeilijk te begrijpen vin- en- Er is deze dienst geen oppas '°or de allerkleinsten, zij kunnen J°k bij de dienst aanwezig zijn. „,°or meer informatie: ^0-317583. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste en zeer bijzondere paal voor de nieuwbouw van de Elim- school en de Wingerd gaan don derdag 11 oktober om 14.00 uur de grond in. Alle leerlingen van de scholen maken van deze paal een waar kunstwerk. Het slaan van de paal zal worden verricht door wethou der drs. J.A. Verbeek Donderdag 11 oktober beschil derden alle leerlingen van De Sprong deze paal. De school is een prachtig fundament voor de ontwikkeling van kinderen, dus zorgen leerlingen voor een net zo mooi fundament van de school. Op deze wijze geven zij een extra feestelijk tintje aan het slaan van de eerste paal voor hun nieuwe school. PODIUM Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - De werkzaamheden zijn in volle gang bij de voormalige Big Boss. De naam die jarenlang op de gevel van het gebouw aan de Hoofdweg Noord prijkte heeft plaats ge maakt voor haar nieuwe naam: Formido. Binnen in de doe-het-zelfzaak zijn de veranderingen nog groter. Daar staat de hele inrichting op zijn kop. Piet Valkenburg, eigenaar van de winkel, is en thousiast over de veranderingen. "We hebben het hele belichtingsplan veranderd en er staan lagere stellingen. Hierdoor oogt de winkel ruimer. Het assortiment in de zaak zal uitbreiden. Er staan nu al meer spullen in de stellingen dan we hadden en de zaak is eigenlijk nog helemaal leeg. Het wordt voor de klant een veel mooiere winkel." Peut In het oude dorp opende Piet Valkenburg 33 jaar geleden zijn eerste doe-het-zelfzaak in het ge bouw waar nu de Coop is gehuisvest. "Ik heb de opleiding wegwaterbouwkunde gedaan maar al die wegen waar ik aan werkte lagen niet vlak bij huis, maar ver weg. En na een jaar was ik het reizen zat," vertelt Valkenburg. "Toen heb ik de Doe-het-zelf-markt Valkenburg opgericht en dat was best een aardige doe-het-zelfzaak in die tijd. Ik kom uit een technische familie, waardoor ik mensen uitleg kon geven over spullen die ik verkocht. Maar ik heb ook veel geleerd van mijn klanten. Ik weet nog goed dat toen ik net begon er een klant naar mij toe kwam met de vraag of ik een fles peut voor hem had. Ik dacht echt dat ik water zag branden. Bleek dat terpentine te zijn." Multimate Elf jaar geleden verhuisde de doe-het-zelfzaak vanuit het oude dorp naar de huidige locatie. Valkenburg: "Deze locatie is drie keer zo groot als het oude pand. Dat betekende dus dat ik kon uitbreiden. Daarnaast was er op deze locatie vol doende parkeergelegenheid." Ruim een decenni um later is er weer een verandering op komst. De Big Boss-bouwmarkt houdt op te bestaan. Daar voor in de plaats verschijnt begin november een splinternieuwe Formido Deco-bouwmarkt. Val kenburg: "De Big Boss-organisatie is gefuseerd met Multimate. Als gevolg daarvan verdwijnt de Big Boss-formule uit de markt en zou de doe-het- zelfzaak Multimate moeten gaan heten. Daar had ik niet veel in te kiezen. Daarom hebben we toen besloten om te stoppen met de Big Boss." Vrouwvriendelijk Samen met zijn zoon Justus is Piet Valkenburg de markt gaan verkennen om op zoek te gaan naar een goed alternatief. "We zijn daarbij uit gekomen bij de Formido. Dat is een professionele partij die veel aandacht besteed aan conceptont wikkeling, zoals de Formido Deco-bouwmarkten. Toen van dat nieuwe decoconcept net een winkel van klaar was ben ik daar gaan kijken en ik was gelijk verkocht." Naast de 'gewone' spullen die in elke bouwmarkt zijn te vinden is er in de Formido Deco-bouwmarkt extra aandacht voor decoratie ve artikelen en materialen voor in en om het huis, zoals gordijnen en kussens. "Het wordt een heel vrouwvriendelijke zaak." Zoon Met de start van de Formido verandert er nog iets in de doe-het-zelfzaak. "Mijn zoon Justus neemt de werkmaatschappij van mij over. Hij loopt al 16 jaar in de winkel en het is echt een zaak voor hem." Behalve Justus zijn ook zijn twee dochters weieens in de winkel te vinden. "Er zit er wel eens één achter de kassa als ze geld nodig heb ben", lacht Valkenburg. Samen met zijn zoon is Piet Valkenburg druk bezig met de voorbereidin gen. Begin november moet alles klaar zijn en op 7 november wordt de Formido Deco-bouwmarkt met een daverende openingscampagne geopend. "Hoe die dag er precies uit zal gaan zien weten we nog niet. Dat moet mijn zoon beslissen maar ik stuur hem daar wel in. Ik ben eigenlijk officieel adviseur," grapt Valkenburg. "Zeker is wel dat we met leuke acties voor de klanten zullen komen." Service Ondanks alle veranderingen blijft er één ding hetzelfde in de doe-het-zelfzaak. "Wat blijft is onze service en onze adviserende rol. We vinden het belangrijk dat onze klanten zich thuis voelen in onze winkel. In al die jaren dat ik een doe-het- zelfzaak heb ben ik nooit naar de winkel gegaan om geld te verdienen, maar altijd om klanten te helpen. Ik zeg wel eens dat een klant die het hier niet naar zijn zin heeft het nergens naar zijn zin heeft." x i

Hart van Holland | 2007 | | pagina 37