EERSTE WINKELS IN NIEUW CENTRUM DORRESTEIN OPEN SOMS GROTE EMOTIONELE PROBLEMEN BIJ NABESTAANDEN NIEUWERKERK Volgende fase sloop gaat binnenkort van start ROMBOUT KAPPERS: OUD VERTROUWD IN NIEUWE STIJL Thema avond orgaandonatie NVP CONCERT ANDRE VAN VLIET EN JAN LENSELINK PRIMERA EN VIDEOTHEEK FILMFREAK PLUS SUPERMARKT BEGINT MET RECEPTIE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 oktober 2007 pagina 39 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse afdeling van de Ne derlandse Patiëntenvereniging (NPV) heeft 3 oktober een thema-avond gehouden met als onderwerp 'Orgaandonatie, moet ik donor zijn?!' Spreker op deze avond was Dhr. W.G. van Dorp, arts en onder ande re adviseur in medisch-ethische zaken. Dat de avond in een behoefte voorzag was gezien het grote bezoekersaantal duidelijk. De heer Van Dorp behandelde in zijn inleiding welke orgaandona ties er zoal in Nederland plaats vinden. Het was verrassend dat ook bloedtransfusie bij dit on derwerp thuishoort. Juist hiervan wordt door velen positief gebruik gemaakt, terwijl het grootste deel van de Nederlanders nega tief staan tegen orgaandonatie. Veruit de meeste orgaandonaties zijn niertransplantaties gevolgd door lever en long. Voordat tot transplantatie wordt overgegaan wordt bij de persoon die een or gaan afstaat medisch nauwkeurig vastgesteld of hij of zij hersen dood is. Een enkele keer wordt er door een levend persoon een orgaan, met name een nier, af gestaan ten behoeve van een medemens. Er werd ook uitleg gegeven waarom er zo weinig organen beschikbaar komen met het gevolg de grote wachttijden voor mensen die een orgaan no dig hebben, momenteel drie jaar wachttijd voor een nier. Uit de inleiding bleek dat vooral het vaststellen of iemand her sendood is bij de nabestaanden grote emotionele problemen kan veroorzaken en zelfs weer stand om orgaandonatie toe te staan. Wel of geen orgaandona tie wordt in Nederland te kennen gegeven door een donorcodicil of het donorformulier. De gege vens worden opgeslagen in een databank. Het blijkt dat weinig Nederlanders het donorformu lier hebben ingevuld en slechts een klein percentage staat posi tief tegenover orgaandonatie. De heer Van Dorp is ook ingegaan op het Bijbelse motief om positief te staan tegenover orgaandona tie, het betonen van Christelijke naastenliefde. Toch staan velen terughoudend tegenover orgaan donatie om emotionele redenen. In Christelijke kringen bestaan er soms ook religieuze bezwaren. De heer Van Dorp gaf wel aan dat men zich bewust moet zijn om consequent te handelen, want als er bezwaren zijn om geen orgaan te geven moet men anderzijds ook bezwaren hebben om een or gaan te ontvangen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Oude Kerk vindt op vrijdag 9 november om 20.00 uur een con cert plaats met medewerking van André van Vliet en Jan Lenselink. Beide heren zullen een gevari eerd programma brengen op pi ano en orgel. Omdat er voorin de kerk een orgel komt te staan, zijn de verrichtingen van beide musici goed te volgen. André van Vliet zal op het kerkorgel eigen be werkingen ten gehore brengen en de samenzang begeleiden. Het programma bestaat uit be werkingen op geestelijke liede ren, licht klassieke en eigentijdse arrangementen. De toegang bedraagt €7,50 voor volwasse nen en €3,50 voor kinderen. Een gratis toegangskaart is te ver krijgen wanneer men bij Chris telijke Boekhandel l'Ecrit aan de Kerklaan 80 de CD 'Friendship Collection' aanschaft. Voor meer informatie: 0180-323004 of www.christelij- keboekhandel.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na 38 jaar gevestigd te zijn geweest in het voormalige winkelcentrum Dorrestein en daarna twee jaar in de noodkeet, is het bijna vanzelf sprekend dat Rombout Kappers als eerste is open gegaan in het nieuwe winkelcentrum op vrijdag 28 september. Theo Otterspeer, vanaf begin eigenaar van de zaak in Nieuwerkerk heeft sinds ander half jaar een mede-eigenaar: Mo nique Haverkamp. Rombout Kappers heeft 22 filialen die allen vallen onder een VOF. Mo nique heeft eerst elders een eigen zaak gehad maar wilde graag dicht bij huis gaan werken en is zodoen de tot een samenwerkingsverband gekomen met Theo. Omdat het de bedoeling is dat Monique binnen enige jaren de zaak zal overne men, heeft zij een grote stem ge had in de nieuwe inrichting van de zaak. "Het is echt mijn eigen stijl geworden, ik ben er heel tevreden over," aldus Monique Haverkamp. Het was voor haar een extra span nende week. Woensdag 26 sep tember beviel zij van een gezonde zoon terwijl de verhuizing naar de nieuwe winkel in volle gang was. Gelukkig was alles van tevoren goed voorbereid. Zij is donder dagavond wel zelf eerst even gaan kijken voordat de zaak vrijdag de deuren opende. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ei genaar Martin Schaeffer is samen met 'gezicht van de winkel' Kelly blij met het open gaan van zijn nieuwe zaak. Sinds 29 september heeft hij zijn deuren open van 'ne gen tot negen'. De laatste twee jaar heeft hij in een doodlopende straat gezeten en dat was merk baar in de aanloop en de omzet. Schaeffer: "Veel artikelen vooral van Primera zijn impuls artikelen. De bereikbaarheid van de winkel heeft een hele duidelijke omzet daling tot gevolg gehad." In de nieuwe situatie komen er veel mensen voorbij de deur, de naast gelegen Plus heeft de toegang langs zijn winkel. "Ook dat is al duidelijk merkbaar aan de cijfers." Aldus Schaeffer. De combinatie van kantoorboek handel Primera, met boeken, tijd schriften en kantoorartikelen, en videotheek Filmfreak is een con cept dat het sinds 1995 goed doet. Mensen die een film komen huren kunnen nog een tijdschrift of een pakje sigaretten meenemen. Ook andersom werkt het goed, vertelt Martin Schaeffer. De gehele zaak is geopend van 9.00 uur 's morgens tot 21.00 uur 's avonds en dus ook prima geschikt om nog snel even een cadeautje te kopen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Ontmoetingskerk wordt 14 okto ber een Open Deur Dienst gehou den, waarbij Hollands Christelijk Mannenkoor te horen is. Het koor voortgekomen uit het Hillegers- wrgs Christelijk Mannenkoor dat w«d opgericht op 12 oktober 1953. Allemaal mannen, maar toch in ze- zin een gemengd gezelschap: samenstelling is het koor aen oecumenisch (interkerkelijk) °r. Het koor heeft de afgelopen b|(Jeen enorme groei doorgemaakt. Om deze reden zijn zij in 1984 van "illegersberg verhuisd naar Berkel en Rodenrijs. Momenteel bestaat et koor uit 130 leden; sinds au- Üustus 1989 is de muzikale leiding 'n handen van Arjan Breukhoven. eL koor oefent onder zijn leiding j-p breed repertoire: geestelijk, 'lassiek, modern, musical en ope- 'e'testukken. Voorganger in deze lenst is A. Noordam uit Dordrecht, r^ganist is Cor de Haan. Aanvang "0 uur, samenzang vanaf 16.50 vvr. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is even wennen: eerst stond er een hek omheen en kon men niet over de bouwplaats heen naar de win kels en momenteel is het de enige toegang tot de eerste nieuwe win kels die hun deuren hebben ge opend. Supermarkt Plus, Rombout Kappers en Primera/Filmfreak zijn inmiddels geopend. Bakker Gerrit sen volgt heel binnenkort. Het ge bouw staat nog geheel in de stei gers en van buitenaf is nauwelijks te zien dat achter de smalle door gang de ingang naar de nieuwe winkels te vinden is. De oude onderkomens van de Plus supermarkt, de Primera en de drogist zullen op korte termijn gesloopt gaan worden zodat er ruimte ontstaat voor de volgende fase van de bouw van het woon winkelcentrum Dorrestein. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een receptie voor personeel en hun familie en de vaste klanten van Plus heeft woensdagavond 3 oktober Herman Wensveen de deuren geopend van zijn nieuwe supermarkt. Ook burgemees ter Bonthuis en wethouder Van Loon brachten een bezoek aan het nieuwe winkelcentrum Dor restein. Winkelen bij de Plus kon vanaf donderdag 4 oktober op de ruim 1000 vierkante meter verkoopoppervlakte. "De reacties zijn bijzonder positief, de klanten zijn laaiend enthousiast." Zo rea geert Wensveen daags na de ope ning. "Ik ben vooral ook trots op het personeel, zij hebben hard ge werkt met een goed resultaat. We hebben dit echt samen gedaan." De indeling van de nieuwe winkel past in de huisstijl van Plus, er is een grote versovaal centraal in de Over de bouwplaats naar de ingang van de winkels. winkel met de vleeswaren-, brood- en kaasafdeling. Er worden brood jes ter plekke afgebakken en er zal kip worden gegrild. Er komt ook een grote wijnafdeling en een grote maaltijdenstraat. Menu-tips in een 'Cook-it meubel', een kof- fiecorner en de kinderhoek maken het compleet. De winkel heeft zes kassa's waarvan er eentje speciaal is voor klanten met tien of minder boodschappen. De aparte Plus drogisterij behoort tot het verle den, in de winkel komen schappen met drogisterij producten. Her man Wensveen kijkt mettevreden- heid terug op de hele periode, van bouwput tot nieuwe zaak. "Het is denk ik toch de aard van de Nieu- werkerkers dat zij zonder moppe ren de hele periode toch gewoon trouwe klanten zijn gebleven."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39