BEWUSTWORDING VAN SERIEUZE DREIGING RON HOFLAND CLUBKAMPIOEN 2007 ORGELCONCERT MET HARM HOEVE WEGWERKZAAMHEDEN BIJ VIADUCT MOORDRECHT Milieudog in Moordrecht LOTGENOTENBIJEENKOMST TAIZÉ-VIERING KERKDIENSTEN 14 OKTOBER pagina 43 Gouda/Regio - Stichting Pijn-Hoop, de patiëntenorganisatie voor men sen met chronische pijn in de regio Gouda, houdt 10 oktober een lot- genotenbijeenkomst in zaaltje De Punt (onderdeel van Zorgcentrum Goverwelle) aan het Middenmo lenplein 266 van 14.00 tot 16.00 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer willen in het leven dan al leen maar pijn hebben. Eventuele partners zijn ook van harte wel kom. Informatie een aanmelding: 0182-375619 of 0182-559088. Moordrecht - In de Ontmoetings- kerk wordt voor 14 oktober om 17.00 uur een Taizé-viering georganiseerd, een dienst vol muziek, stilte en me ditatie. Inzingen om 16.45 uur. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Hengelsportver eniging Moordrecht heeft af gelopen zaterdag de laatste wedstrijd om het clubkampi oenschap gevist met 25 deelne mers. Aan de oever van de Oude Rijn bij Nieuwerbrug moest nog voor een aantal ereplaatsen ge streden worden. Dagwinnaar werd Willem van Veen met 5,6 kilogram. Negen deelnemers vingen niets. Clubkampioen 2007 is gewor den Ron Hofland uit Nieuwer- kerk aan den IJssel. Met ruime voorsprong bleef hij de winnaar van vorig jaar voor en tijdens de komende ledenvergadering kan hij de felbegeerde Trofee in ontvangst nemen. In de B-groep ging de winst naar Arjan Boon; in de C-groep won John-Pierre Quist. Eindstand in de A-groep: I.Ron Hofland met 45 punten, 2.Erik Faas met 57 punten en 3.John van Uunen met 64 punten. In de B-groep: 1.Arjan Boon met 109 punten, 2.Hans Speulman met 116 en 3.Henk Multem met 120 punten. In de C-groep eindigde John-Pierre Quist op de eerste plaats met 136 punten, Wil lem van der Laar op de tweede plaats met 185 punten en Henk Boer werd derde met 189 pun ten. Moordrecht - Zaterdag organiseerde de milieuraad de jaarlijkse milieudag in buurtcentrum de Zespunt, met als thema 'a global warming.' De film 'An Inconveniant Truth' van de Amerikaanse ex-presidentskandidaat Al Gore over klimaatsverandering werd tweemaal vertoond. Daarnaast was er een lezing door Johan Helmer van het hoogheemraadschap Schieland en de Krimpenerwaard. Tijdens het gehele evenement was er de gelegenheid om de milieu- en klimaatmarkt te bezoeken. Door Niels Raas Klimaatmarkt De dag werd geopend door weth ouder Gast van financiën, ruimtelijk beheer en welzijn. Uitgerust met laarzen, een regenjas en een para plu, sprak de wethouder over de ernst van het klimaatprobleem en de samenwerking tussen verschil lende instanties. "Het belangrijkste is bewustwording, het vertellen aan de mensen," aldus de wethouder. Dit is ook één van de belangrijkste thema's van de film van Al Gore, die in het gebouw vertoond werd. Voor het gebouw waren instanties als Milieudefensie, de plaatselijke Rabobank, de gemeente en het Hoogheemraadschap voorSchieland en de Krimpenerwaard vertegen woordigd op de milieumarkt. Mi lieudefensie probeerde mensen du idelijk te maken dat mensen kunnen kiezen voor een klimaatvriendelijke bank, waar de plaatselijke bank op in haakte door informatie te ver strekken over klimaatvriendelijke eigenschappen van pakketten. De gemeente richtte zich op de pro motie van producten als klimaatvr- iendelijk FSC-hout. Dit hout is niet illegaal gekapt en zorgt daarnaast tevens voor betere werkomstan digheden voor de arbeiders en de bouw van scholen en voorzieningen voor hun familieleden. Verkiezingen Hoewel het accent op bewustword- Johan Helmer in discussie met het publiek. Wethouder gast is voorbereid op klimaatproblemen. gaan met plezierige bijeffecten voor het publiek. "In de Eendrag- stpolder wordt een waterberging gemaakt die ook als roeibaan ge bruikt gaat worden. Er is genoeg ruimte en mensen kunnen er te vens plezier aan beleven," aldus Helmer. De dreiging van klimaats verandering is volgens alle deelne mers aan de milieudag serieus. Helmer riep op burgers op om deel te nemen aan verkiezingen voor de Hoogheemraadschappen, om dat de uitvoerende instanties een krachtig bestuur moeten hebben met voldoende draagkracht onder de bevolking. Deze informatieve middag werd afgesloten met een discussie. Wat betreft het centrale thema van de middag 'bewust wording onder burgers,' is gezien de geringe opkomst nog genoeg werk te doen voor de instanties die aanwezig waren op de milieudag. Moordrecht - De Stichting Orgel concerten Moordrecht gaat haar concertserie voor het jaar 2007 afsluiten met een concert door de organist Harm Hoeve uit Rouveen op zaterdag 13 oktober in de Ne derlands hervormde kerk. Harm Hoeve werd geboren in Rou veen, gemeente Staphorst. Na zijn opleiding aan de muziekschool in Zwolle ging hij naar het conser vatorium. Hier studeerde hij orgel bij Harm Jansen en verkreeg de diploma's docerend en uitvoerend musicus. Ook bekwaamde hij zich in kerkelijk orgelspel en koordirec- tic Aan het Hilversumse conserva torium heeft Harm Hoeve piano gestudeerd bij Matthijs Verschoor. Verder volgde Harm Hoeve lessen bij Piet Kee en Guy Bovet aan de internationale Zomer Academie voor Organisten in Haarlem. Op 24-jarige leeftijd won hij de eerste Prijs op het Internationaal Albert Schweitzer Orgelfestival. Jaarlijks verleent Harm Hoeve als organist en pianist medewerking aan diverse kooruitvoeringen. Ook begeleidt hij vaak bij cd-opnames. Daarnaast heeft hij een eigen les praktijk en geeft orgelconcerten. Als organist trad hij ook op in het buitenland. Zo speelde hij onder andere in Canada, Amerika, Rus land, Duitsland en Schotland. Zijn orgelspel heeft sterke overeen komsten met de romantische mu ziekstijl. Ook is Harm Hoeve actief als diri gent. Wekelijks dirigeert hij een kinder-, jongeren-, gemengd- en mannenkoor. Het programma vermeld werken van onder andere: J.S. Bach, G.F. Handel, W.A. Mozart, Cor Kee, Driffel en de concertgever zelf. De opbouw van het programma is afwisselend. Literatuurstukken worden afgewisseld met koraalbe werkingen en improvisaties. En kele populaire orgelstukken zullen bekend in de oren klinken. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt €5,- voor volwassenen en €2,50 voor kin deren, pas 65+ en CJP-houders. ledereen is welkom. Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. B. Oosterom; 18.30 uur ds. J. van Dijk. Herv. gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. W.M. de Boer. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl ing van het klimaatprobleem lag, was de opkomst de gehele dag vrij laag. "De mensen in Moordrecht en omstreken moeten beseffen dat ze zeven meter onder het NAP wonen," aldus Brigitte Aalders van het hoogheemraadschap. Tijdens de lezing zette Johan Helmer de plannen van het Hoogheemraadsc hap uiteen. In de presentatie werd benadrukt dat maatregelen voor een beter klimaat samen kunnen tot en met maandag 22 oktober 05:00 uur. In week 43 van vrijdag 26 oktober 21:00 uur tot en met maandag 29 oktober 05:00 uur. In week 44 van vrijdag 2 november 21:00 uur tot en met maandag 5 november 05:00 uur. Of zoveel langer of korter dan noodzakelijk. Het verkeer komende uit Utrecht en Gouda in de richting van Moordrecht (N456) wordt omgeleid via de toe- afrit Nieuwerkerk (nr. 17) met omleidingsletter G. Het verkeer komende uit Rotterdam in de richting van Moerkapelle (N456) wordt omgeleid via de toe- afrit Gouda (nr. 11) met omleidingsletter R. Moordrecht/Regio - Rijkswater staat werkt in vier weekenden aan het viaduct van de A20 over de N456 (Middelweg). Het ver keer op de A20 ondervindt geen hinder van de werkzaamheden en kan ook gewoon gebruik blijven maken van de toe- afritten Moor drecht (nr. 18). De N456 (Middel weg) is tijdens de weekenden ter hoogte van het viaduct afgesloten voor het verkeer. Fietsverkeer kan wel passeren. De afsluitingen staan gepland in week 41, van vrijdag 12 oktober 21:00 uur tot en met maandag 15 oktober 05:00 uur. In week 42 van vrijdag 19 oktober 21:00 uur

Hart van Holland | 2007 | | pagina 43