BEKENDE JOSTIBAND, ONBEKENDE ORKESTLEIDER CUBY AND THE BLIZZARDS IN BOSKOOP STUDIECLUB BOOMKWEKERS BLIKT VOORUIT OP VOORJAAR 2008 VAREN EN MET ARIE OP SAFARI! BOSKOOP DJ WORKSHOP IN DE TUNNEL BIBLIODRAMA Concert Jostiband en Jon Vayne 10 november in Plantorium ROMMELMARKT CONCORDIA KINDESBINGO 'T ZUIDEN pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 Boskoop - Jongerencentrum de Tunnel houdt zaterdag 3 no vember van 15.00 tot 17.30 uur een DJ workshop/cursus voor iedereen die het leuk vindt om te leren draaien of zijn/haar DJ- kunsten wil verbeteren. Een professionele DJ aan met de cursisten aan de slag. Opge ven is mogelijk via 06-11918289. Deze workshop wordt in de gemeente Boskoop, Waddinx- veen, Bodegraven, Reeuwijk en Zevenhuizen-Moerkapelle gehouden en de beste DJ's strij den tegen elkaar in de Finale DJ contest die op 23 november in de Tunnel plaatsvindt. Deelne mers tussen 12-23 jaar betalen voor deelname 2,-.Deze acti viteit is mede mogelijk gemaakt door Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Midden Holland. Boskoop - In kerkelijk centrum De Brug aan het Kerkplein start, op initiatief van de Commissie voor Vorming Toerusting van de Protestantse Gemeente van Boskoop, op dinsdag 30 okto ber van 19.45 tot 22.15 uur een vierwekelijkse cursus 'biblio- drama' onder leiding van de Al- phense predikant dominee Van der Linden. Bibliodrama: bijbel en drama. Bij bibliodrama leest men het Bijbelgedeelte en gaat men bij zichzelf na wat de raakvlak ken zijn. Van daaruit wordt een rol gekozen, bijvoorbeeld die van Johannes, Martha, of Mozes. Met de mens-die-men- nu-is stapt men in het verhaal en daarmee in het spel. Biblio drama kan een prima hulpmid del zijn op weg naar de eigen spiritualiteit. Er wordt niet zo zeer een beroep gedaan op het denken, als wel op de intuïtie. De kosten bedragen 7,50. Voor meer informatie en aan melden: 0172-211418 of klaas. de.boer@icu.nl. Boskoop - Studieclub Regio Boskoop organiseert voor dins dag 6 november om 20.00 uur een informatieavond in de Ro- zenburcht aan de Rozenlaan 4. Voor de boomkwekers staat het voorjaarsseizoen weer voor de deur. Als boomkweker is het soms lastig om aan te voelen wat de markt precies gaat vragen. Wat wil de consument, waar is de hovenier mee bezig en wat gebeurt er in het grootwinkel bedrijf? Allemaal afzetkanalen waar boomkwekerijproducten in worden weggezet. Om wat meer inzicht te krijgen voor 2008 en verder in de toe komst heeft de studieclub een aantal sprekers uitgenodigd vanuit de tuincentrum/bouw marktenbranche, vanuit de hoveniers en grootgroenvoor- zieners en vanuit het grootwin kelbedrijf. Zij zullen deze avond een tipje van de sluier oplich ten. Voor meer informatie: 06- 28454955 of www.studieclub- regioboskoop.nl. Door M. Lindhout Boskoop - De Jostiband en pianist Jan Vayne geven zaterdag 10 novem ber op uitnodiging van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem een concert in het Plantarium op het ITC-terrein. Wie zit er achter die Jostiband? Wie is drs. Lyan de Bruin-Verburg? Van 1966 tot 2006 was Wim Brus- sen de kapitein van de Jostiband. Vanaf 1982 is Lyan in beeld bij de Jostiband en zeker de laatste ja ren is ze net zo belangrijk als Wim Brussen voor het functioneren van de band. Het eerste contact met de Hooge Burch dateert van 1977 na een programma 'Muziek uit het hart'. Haar oudste broer is geeste lijk gehandicapt. "En zo ben ik er min of meer ingerold." Ze ging or thopedagogiek studeren en vanaf 1982 kwam ze werken in Zwam- merdam (de thuisbasis van de Jos tiband) in de Hooge Burch en ook bij de Jostiband. Vanaf 1993 werkt ze als tweede orkestleider. "De band is deel van mijn leven." De band bestaat uit 180 leden. Bij grote concerten treden 90 le den op. Het sociaal-pedagogische aspect vindt Lyan uiterst belang rijk. Het werk van de band is geen therapie maar heeft ongetwijfeld een therapeutisch effect. De leden moeten leren sociaal te zijn, samen te doen. Zo'n 100 leden wonen in De Brug gen in Zwammerdam, anderen wonen thuis of zelfstandig of in andere instituten. Zich schikken Hoe pak je het leiden aan? "Onze mensen schikken zich in hun rol", aldus Lyan. "Ze accepteren gemak kelijk gezag. Je moet met flair met hen omgaan. Behandel hen als vol wassenen en laat ze in hun waarde. Het leuke is dat deze mensen puur zijn. Ze reageren uiterst direct maar eerlijk. Als ergens wordt op getreden valt de Jostiband op door het ontbreken van sterallures." Overgang Een jaar voor het definitieve stop pen van Brussen is de band voor- Lyan de Bruin, orkestleider Jostiband: "Ik ben er min of meer ingerold." Bijna ongeduldig wordt het begin van de repetitie afgewacht. zichtig geïnformeerd. "Vooral niets schoksgewijs doen", stelt Lyan. "Het belangrijkste is dat het door kan draaien. Als er iets veran dert dan zal dat in heel kleine stap jes gaan. Nieuw bijvoorbeeld is de djembé." Omdat ze al vergroeid was met de band is de overgang nauwelijks merkbaar geweest. "Er is namelijk een goede sfeer en de structuur is duidelijk. Die duidelijkheid en de regels zorgen ervoor dat het ge weldig gaat." Een eis voor een optreden is dat al les op locatie goed bekeken is en goed wordt geregeld. Dat is een belangrijk deel van Lyans werk. Het leiden van het orkest valt in die zin mee, dat de leden muzikaal ac tief zijn en mee willen doen. Heel leuk vindt Lyan dat ze bijvoorbeeld wordt uitgenodigd voor een con ferentie in Italië met Gorbatsjov als voorzitter. Ook is het geweldig om met een klein groepje te worden uitgenodigd naar een ziekenhuis als een dokter afscheid neemt. Repetitie Tijdens het interview lopen meer dere bandleden even binnen om Lyan te begroeten, een probleem te signaleren, voor een knuffel of om te zeggen dat de kat is dood gegaan. Lyan wordt in vertrouwen genomen en haar reactie illustreert hoe goed ze omgaat met 'haar' musici. Elke woensdagavond is er repetitie en op zaterdagochtend worden kleine groepjes begeleid. Oefening baart tenslotte kunst. Al zeker een kwartier voor het begin van de repetitie is praktisch iedereen aanwezig en wordt er al gespeeld. Bijna ongeduldig wordt het begin van de repetitie afge wacht. Met flair staat Lyan tussen de musici en heeft voor ieder de nodige aandacht. Als steun heeft ze enkele vrijwilligers en iemand die het orgel bespeelt. Het werd een gezellige avond. Kaarten voor het concert van 10 november 20,- voorverkoop, 25,- aan de zaal) zijn verkrijgbaar bij kantoorboekhandel Sonneveld aan het Kon. Wilhelminaplein 5, telefoon 0182-613061. Voor meer informatie: 0182-614114, njava- vier@planet.nl, 0182-612100 of aenmderooij@wanadoo.nl. Cuby and the Blizzards is een uit het Drentse Grollo afkomstige bluesband, opgericht in de jaren zestig. De originele band werd ge formeerd door Harry Muskee en bestond verder uit Eelco Gelling, Nico Schroder en Hans Kinds. Di verse anderen speelden in de loop der jaren in de band, onder wie Herman Brood en Hans Waterman. Voor de opname van de eerste LP Desolation werd de groep uit gebreid met een piano, bespeeld door Henk Hilbrandie, die daar voor ook al een jaar met de groep rondtoerde. Harry Muskee en Henk kennen elkaar nog uit The Old Fa shioned Jazzgroup waarvan ze bei de deel uitmaakten. Deze LP werd in 1968 bekroond met een Edison. Cuby Blizzards maakten tour nees met Van Morrison, Eddie Boyd en Alexis Korner. Beken de nummers van de band zijn Another day another road. Dis tant smile, Window of my eyes en Appleknockers Flophouse. Na wat relletjes die de band wei nig goed deden, was de fut eruit. Enkele leden stapten uit de band en in 1972 was het gedaan met de band. Joost den Draaijer zette met de leden Red, White Blue op, maar dat werd geen succes. De naam werd weer gewijzigd in Cuby and the Blizzards. Nadat Herman Brood zich weer bij de groep aansloot, kreeg deze weer wat roem. Maar na een korte tijd verlieten Herman Brood en ande ren de groep. Na het vertrek in 1977 van Eelco Gelling naar Gol den Earring ging Harry Muskee verder onder de namen Harry Muskee Band en later Muskee. Begin jaren negentig werd de oude bandnaam Cuby and the Blizzards weer opgepakt. In 2004 maakten Cuby and the Bliz zards een theatertour met een ode aan blueszanger John Lee Hooker. De Rozenburcht opent vrijdag 16 november om 20.30 de deuren en het programma zal zo rond 21.30 starten met een regionaal voor programma. Kaarten kosten in de voorverkoop 17,50 en zijn verkrijgbaar bij Hoog- duijn tweewielers Boskoop, de Mu- sicShop Waddinxveen en telefo nisch te bestellen op 0172-214283. Cuby and the Blizzards I Boskoop - Christelijke Muziekver- j eniging Concordia organiseert j voor zaterdag 3 november van 9.00 tot 15.30 uur in het eigen verenigingsgebouw aan de A.F. van Neslaan de jaarlijkse Rom melmarkt waar men terecht kan voor boeken, glaswerk, servies en speelgoed. Zakken vullen Vanaf 14.00 uur kunnen tegen een aantrekkelijke prijs zakken gekocht worden die men kan vu! len met spullen van de markt. De opbrengst van deze dag is in zijn geheel bestemd voor de vereni ging. Voor meer informatie: 06- 55872371. Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden organiseert voor vrijdag 26 oktober om 14.00 uur in het Jeugdhuis aan de Julianastraat 50 een kinderbingo. De toegang be draagt 0,50 voor niet-leden. Winnares Annemarie Bos ont vangt de cheque uit handen van José de Wit van het VVV Boskoop en Marit van der Louw van de Proeftuin van Holland. Boskoop - Tijdens de braderie in september konden belangstellen den meedoen met een prijsvraag bij de gezamenlijke stand van de VVV Boskoop en de Proeftuin van Holland. Bedoeling was een aantal wetenschappelijke plantennamen aan de juiste Nederlandse namen te koppelen. Menig persoon had moeite met een aantal namen maar bij de in zendingen zaten voldoende goede antwoorden, zodat er een winnaar getrokken kon worden. Annemarie Bos uit Boskoop is de gelukkige die een groepsarrangement voor 15 personen heeft gewonnen. Tijdens dit arrangement gaat zij varen met een open boot door Boskoop begeleid door vrijwilligers van de Stichting Rondvaarten en Promotie Boskoop en daarna gaat zij met de hele club 'Met Arie op Safari' op de Proeftuin van Holland. Voor meer informatie: www.proef tuinvanholland.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18